X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciąża w Szwajcarii
Odpowiedz

Ciąża w Szwajcarii

Oceń ten wątek:
  • IBella Koleżanka
    Postów: 49 15

    Wysłany: 7 czerwca 2018, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    homerowa wrote:
    Bella daj znać jak ten Twój krem czy polecasz :)

    Używam go od 5 czerwca hehe na wizycie lekarz mi go dal i polecil nie wiem czy on cos pomaga ,fajny jest na wieczór bo wczesniej stosowalam wlasne walede i na wieczor kiepsko wkurzala mnie tlustosc hehe . Wlasnie slyszalam fajne opinie na temat Musteli bede chciala w sobote wybrac sie do coop vitality moze akurat beda mieli to bede uzywala kremu musteli i waledy. Zrobie wszystko zeby nie miec rozstepow. Najwyzej jak dostane to nie bede potem miala pretensji do siebie ze nic nie robilam. Do tego czytalam ze peelingi sa dobre dwa razy w tygodniu , z waledy taki zielony. Ale nigdzie nie moge go zlapac.

    agniecha2101, homerowa lubią tę wiadomość

  • AnkaSasanka Koleżanka
    Postów: 45 32

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja używałam olejek migdałowy na brzuch i żadnych rozstępów nie miałam, mam ale myśle ze to tez duże znaczenie maja geny mija mana po 3 ciążach i tez nic nie miała bardziej się zastanawiam jak brzuch będzie wyglądał po tej podwójnej ciąży czy będzie coś wisiało czy nie
    A tak swoją droga planujecie rodzic siłami natury czy cesarka ?

  • paninka Koleżanka
    Postów: 40 13

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny u mnie jak zwykle brak czasu na pisanie.
    Ja po trzech ciążach mam 2 malutkie rozstępy nad pępkiem. Wydaje mi się, że geny mają bardzo duże znaczenie, bo używałam jakiś krem z migrosa i to bardzo nieregularnie.

    agniecha2101 lubi tę wiadomość

    km5scwa1aut8uv9t.png
    dqpr6iyewwcyi6lc.png
    k0kdha00tco1nrqi.png
  • IBella Koleżanka
    Postów: 49 15

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnkaSasanka wrote:
    Ja używałam olejek migdałowy na brzuch i żadnych rozstępów nie miałam, mam ale myśle ze to tez duże znaczenie maja geny mija mana po 3 ciążach i tez nic nie miała bardziej się zastanawiam jak brzuch będzie wyglądał po tej podwójnej ciąży czy będzie coś wisiało czy nie
    A tak swoją droga planujecie rodzic siłami natury czy cesarka ?

    Ja chcialabym naturalnie , pierwsza ciaza wiec nie wiem.jeszcze jak duzy to bol ale od punktu medycznego wiem jak cesarka wyglada wiec chcialabym zeby jednak udalo sie naturalnie

    agniecha2101 lubi tę wiadomość

  • IBella Koleżanka
    Postów: 49 15

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ktoras z Was ma ubezpieczenie w Assura ?

  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IBella wrote:
    Używam go od 5 czerwca hehe na wizycie lekarz mi go dal i polecil nie wiem czy on cos pomaga ,fajny jest na wieczór bo wczesniej stosowalam wlasne walede i na wieczor kiepsko wkurzala mnie tlustosc hehe . Wlasnie slyszalam fajne opinie na temat Musteli bede chciala w sobote wybrac sie do coop vitality moze akurat beda mieli to bede uzywala kremu musteli i waledy. Zrobie wszystko zeby nie miec rozstepow. Najwyzej jak dostane to nie bede potem miala pretensji do siebie ze nic nie robilam. Do tego czytalam ze peelingi sa dobre dwa razy w tygodniu , z waledy taki zielony. Ale nigdzie nie moge go zlapac.
    Właśnie co do peelingów, to ja chwilę przed ciążą kupiłam sobie taki depilator brauna z końcówkami też do masażu i peelingu... Taki zestaw: https://naforum.zapodaj.net/thumbs/71e83fced982.jpg
    i się zastanawiam czy mogę tych końcówek do peelingu i masażu na brzuchu używać... ale raczej chyba bez problemu...? Co myślicie?

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnkaSasanka wrote:
    Ja używałam olejek migdałowy na brzuch i żadnych rozstępów nie miałam, mam ale myśle ze to tez duże znaczenie maja geny mija mana po 3 ciążach i tez nic nie miała bardziej się zastanawiam jak brzuch będzie wyglądał po tej podwójnej ciąży czy będzie coś wisiało czy nie
    A tak swoją droga planujecie rodzic siłami natury czy cesarka ?
    Oo olejek migdałowy też podobno jest super :-) ale to prawda, przede wszystkim to genetyka już decyduje w dużej mierze o tym czy bedziemy mieć rozstępy czy nie :-) ale to nie znaczy, że jak ktoś ma sklonności, to nie można próbować tego zminimalizować :-)
    Ja bym bardzo chciała rodzić SN, ale pewnie ze względu na moje problemy z kręgosłupem, to raczej będzie mało prawdopodobne :-( U Ciebie przy bliźniakach to pewnie cesarka?

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Homerowa zastanawiałaś się nad tą szczepionką na krztusiec..? Będziesz się szczepić czy nie?

    A reszta z Was? Szczepiłyście się/będziecie szczepić?

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
  • IBella Koleżanka
    Postów: 49 15

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wie ktos ile wynosi skladka za dziecko ubezpieczenia ? Powoli bede podpisywać ubezpieczenie , ile placicie za swoje i co w tym macie ? Pytanie do mamus juz z dzieckiem

  • AnkaSasanka Koleżanka
    Postów: 45 32

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie z tym olejkiem i innymi kremami ze warto ja jestem mega niekonsekwentna w tych sprawach
    Tak teraz przy bliźniakach zdecydowałam się na cesarkę bardziej dla bezpieczeństwa dzieci niż wygodnictwa może dlatego ze syna w ostatnim momencie stwierdzili ze jest białko w moczu i myszą wywołać poród a mały wyszedł z jedna rączka wyprostowana co spowodowało chwilowe niedotlenienie później problemy z karmieniem itp itd teraz wole mieć chyba spokoj choć to się rak tylko mówi bo i tak jestem pełna obaw tego porodu.

    Ja teraz w maju jak byłam na wizycie czyli w 8 Mc byłam szczepiona

    My mamy ubezpieczenie podstawowe na małe dziecko od inwalidztwa od śmierci i na aparat do zębów płacimy Ok 90 chf
    mąż tu mieszka już od 16 roku życia i trochę przejadł różnych kroczków druczków porównywanie ubezpieczeń możesz na stronie comparis.ch

  • IBella Koleżanka
    Postów: 49 15

    Wysłany: 9 czerwca 2018, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dowiedzialam sie wczoraj ze jest tu cos takiego jak Kita. Wiecie jak to dziala ? Kiedy powinnam dziecko zapisywac ? Od kiedy dziecko moze tam isc ? Co dziecko ma tam zapewnione ? Poleca ktos? Jakie opinie slyszalyscie ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 czerwca 2018, 10:29

  • AnkaSasanka Koleżanka
    Postów: 45 32

    Wysłany: 10 czerwca 2018, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z tego co się orientuje to ze każda kita ma swoje warunki przyjęcia wiec najlepiej żebyś dowiedziała się w wybranej przez siebie placówce

  • IBella Koleżanka
    Postów: 49 15

    Wysłany: 12 czerwca 2018, 06:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnkaSasanka wrote:
    Ja z tego co się orientuje to ze każda kita ma swoje warunki przyjęcia wiec najlepiej żebyś dowiedziała się w wybranej przez siebie placówce

    No jasne ze sie dowiem, ale orientacyjnie chce wiedziec jakie Wy macie spostrzeżenia czy warto czy nie itp ? Kiedy sie tym zaczac interesowac, jestem w 18 tyg ciazy ( narazie mysle ze to za wcześnie, czy juz czas )?

  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 13 czerwca 2018, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnkaSasanka wrote:
    Pewnie z tym olejkiem i innymi kremami ze warto ja jestem mega niekonsekwentna w tych sprawach...
    ...Ja teraz w maju jak byłam na wizycie czyli w 8 Mc byłam szczepiona
    Hehe to tak jak ja :-P Raz się posmaruje, raz nie, najczęściej to tylko po kąpieli :-)

    Zastanawiam się właśnie nad tą szczepionką, bo ginka mi wspomniała na ostatniej wizycie o tym. Wiesz może czy są jakieś przciwwskazania co do tej szczepionki lub jakieś skutki uboczne...? W Polsce się chyba kobiet w ciąży na krztusiec nie szczepi.

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 13 czerwca 2018, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IBella wrote:
    Dowiedzialam sie wczoraj ze jest tu cos takiego jak Kita. Wiecie jak to dziala ? Kiedy powinnam dziecko zapisywac ? Od kiedy dziecko moze tam isc ? Co dziecko ma tam zapewnione ? Poleca ktos? Jakie opinie slyszalyscie ?
    A ta Kita to jest coś jak żłobek/przedszkole..?

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 13 czerwca 2018, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Homerowa zaglądasz??? :-)

    homerowa lubi tę wiadomość

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
  • megi.waw Koleżanka
    Postów: 83 19

    Wysłany: 13 czerwca 2018, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IBella wrote:
    Wie ktos ile wynosi skladka za dziecko ubezpieczenia ? Powoli bede podpisywać ubezpieczenie , ile placicie za swoje i co w tym macie ? Pytanie do mamus juz z dzieckiem


    Moj synek ubezpieczony jest w Swica, franczyzy zero chf, ( nie ponosi się żadnych kosztow leczenia) , placimy skladkę ubezpieczeniową 137 chf. Ubezpieczenie ogolne.
    Dodatkowo mamy wykupiony na całą rodzinę opiekę w szpitalu( szpital,wypadek,operacje itp.) na całym swiecie w Innova.

    Żłobek to Kinderkrippe. Szwajcarskie blabliblu (blog) poleca 'Jeśli chcesz zapisać dziecko do państwowego żłobka, zapisz go od razu gdy zajdziesz w ciążę. Nie żartuję. Koleżanka w 5 miesiącu ciąży zrobiła to w poprzedni piątek…

    Państwowych placówek dotowanych przez gminy jest naprawdę malutko. Jeśli zabraknie tego miejsca dla Twojego malucha, nastaw się na wydatek rzędu 2000 – 3000 chf miesięcznie."

    Przyjmują dzieci od 3 mc życia. Dosyć dobrze to jest przedstawione w tym artykule. http://dookola-swiata-w-jeden-dzien.blogspot.com/2014/12/szwajcaria-fakty-i-mity-4-edukacja.html

    IBella, agniecha2101 lubią tę wiadomość

    atdchdgecpqvyb8k.png


  • IBella Koleżanka
    Postów: 49 15

    Wysłany: 15 czerwca 2018, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    megi.waw wrote:
    Moj synek ubezpieczony jest w Swica, franczyzy zero chf, ( nie ponosi się żadnych kosztow leczenia) , placimy skladkę ubezpieczeniową 137 chf. Ubezpieczenie ogolne.
    Dodatkowo mamy wykupiony na całą rodzinę opiekę w szpitalu( szpital,wypadek,operacje itp.) na całym swiecie w Innova.

    Żłobek to Kinderkrippe. Szwajcarskie blabliblu (blog) poleca 'Jeśli chcesz zapisać dziecko do państwowego żłobka, zapisz go od razu gdy zajdziesz w ciążę. Nie żartuję. Koleżanka w 5 miesiącu ciąży zrobiła to w poprzedni piątek…

    Państwowych placówek dotowanych przez gminy jest naprawdę malutko. Jeśli zabraknie tego miejsca dla Twojego malucha, nastaw się na wydatek rzędu 2000 – 3000 chf miesięcznie."

    Przyjmują dzieci od 3 mc życia. Dosyć dobrze to jest przedstawione w tym artykule. http://dookola-swiata-w-jeden-dzien.blogspot.com/2014/12/szwajcaria-fakty-i-mity-4-edukacja.html


    Smieszne to.dla mnie jest,czyli jestem w 5 miesiacu a juz powinnam zalatwic dzidziusiowi kite ? Dodam ze 3 miesieczne jeszcxe nie oddam chcialabyl pol roczne albo roczne

  • IBella Koleżanka
    Postów: 49 15

    Wysłany: 15 czerwca 2018, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy tu w Szwajcarii sa obowiazkowe badania prenatalne ? Jak one wygladaja ? Jestem w 19 tygodniu i mialam jedynie usg i badanie krwi i moczu. Teraz beda badac cukier z tego co wiem .

  • gonia13 Autorytet
    Postów: 440 446

    Wysłany: 16 czerwca 2018, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    IBella, co do krippe to z tego co wiem to kazda kosztuje 2500 chf za 5 dni w tygodniu. co do roznic czy panstwowa czy prywatna w sprawie ceny to nie slyszalam...przynajmniej w luzernie nie ma roznicy. sa za to betreuungsgutscheine (czyli pomoc kantonu uzalezniona od zarobkow rodzicow). do 18-tego miesiaca zycia dziecka jest to pomoc odczuwalna, a potem te stawki ktore sie naleza sa duzo nizsze.

    czy musisz sie tak wczesnie interesowac krippe....na pewno taka ktora ma dobre opinie. w luzernie (w miescie) to krippe sie wrecz reklamuja i wolne miejsca sa (nie slyszalam, zeby byly problemy. kolezanki wrecz maja kilka placowek do wyboru). ale to dotyczy sytuacji tutaj. gdzie indziej moze byc inaczej...

    badanie prenatalne robia wszystkim z tego co wiem. nie mialas tego badania na przeziernosc karkowa plus badanie krwi i okreslenie prawdopodobienstwa wad poldu? jesli mialas usg to pewnie mialas to badania. pewnie wszystko bylo w porzadku, bo inaczej bys pewnie wiedziala.


    co do szczepionki w ciazy to opisywalam to juz dokladnie wczesniej w tym watku i w watku o szczepionkach w ciazy (tu na bbf). nie jest to tylko krztusiec tylko DTP czyli szczepionka kojarzona. dziwne, ze zaden lekarz o tym nie mowi....moja tez nie mowila.


    Sophie 10.05.2017
    Marie 20.12.2019
‹‹ 34 35 36 37 38 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ