X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciąża w Szwajcarii
Odpowiedz

Ciąża w Szwajcarii

Oceń ten wątek:
  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 25 maja 2018, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/7fe12629c8ce.jpg
    Tak wygląda ta kartka, która jest w środku. Tylko na takie informacje jest miejsce do wpisania.

    IBella lubi tę wiadomość

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
  • homerowa Koleżanka
    Postów: 44 22

    Wysłany: 25 maja 2018, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agniecha2101 wrote:
    A ten zestaw do irygacji kupowałaś tu czy w PL? Pytam, bo mam częste problemy z zatokami :-/

    Tutaj :) w aptece internetowej :)
    https://www.adlershop.ch/p/171402/emser-nasendusche-4-beutel-nasenspuelsalz

    IBella lubi tę wiadomość

  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 25 maja 2018, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja często zamawiam z tej strony: https://www.mein-laden.ch
    Znalazłam ten zestaw i nawet ciut tańszy :-P Tylko nie wiem jakie na adler koszty przesyłki są, być może w sumie i drożej wychodzi :-P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 maja 2018, 15:55

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
  • megi.waw Koleżanka
    Postów: 83 19

    Wysłany: 25 maja 2018, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/f5285dd67ce7.jpg

    to ja mam chyba inną. w srodku mojej byly rubryczki, w ktorej mam cala historię prowadzenia ciązy.
    i podane dane, gdzie zamierzam rodzic i jakie ubezpieczenie...itp

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 maja 2018, 16:56

    atdchdgecpqvyb8k.png


  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 25 maja 2018, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coś Ci ze zdjęciem nie pykło.
    No w tej mojej to tylko takie podstawowe informacje. Zapytam ginki na wizycie, może da się coś dołączyć do tej książeczki. Chciałabym mieć taką historię ciąży tak dla siebie.

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
  • megi.waw Koleżanka
    Postów: 83 19

    Wysłany: 26 maja 2018, 01:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agniecha2101 wrote:
    Coś Ci ze zdjęciem nie pykło.
    No w tej mojej to tylko takie podstawowe informacje. Zapytam ginki na wizycie, może da się coś dołączyć do tej książeczki. Chciałabym mieć taką historię ciąży tak dla siebie.
    Widzę właśnie,że nie weszło. Zapytaj, powinaś mieć historię ciąży i zawsze przy sobie, tak mowil moj gin. W tak zwane „ w razie co” . To ważne. Ja mam. Piękna pamiątka i zdj usg z każdej wizyty ,począwszy od 6 tyg ;) taka kuleczka milimetrowa a biło serducho :) Moj mąż aż się poplakał i ja ze wzruszenia :) Nie zapomnę tego nigdy !!

    agniecha2101, homerowa lubią tę wiadomość

    atdchdgecpqvyb8k.png


  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 26 maja 2018, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie tak słyszałam, że powinno się mieć zawsze przy sobie historię ciąży, dlatego tak o to wypytywałam.
    Zdjęcie mam już dwa :-) Zbieram oczywiście na pamiątkę :-) Też miałam pierwszą wizytę w 6 tyg i widzieliśmy już wtedy z mężem migający punkcik :-) Łzy w oczach były i u mnie i męża ;-) W ogóle to było takie cudowne uczucie pierwszy raz zobaczyć w sobie nowe życie :-) Na drugiej wizycie w 8 tyg usłyszałam już też jak bije i łzy same mi leciały po policzkach. Nie mogę się doczekać już poniedziałku, żeby zobaczyć już spowrotem to maleństwo. Teraz już powinnam widzieć jak się rusza :-)
    U Ciebie jeszcze troszkę i będzie roczek jak masz swojego synka na świecie...:-)

    megi.waw lubi tę wiadomość

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
  • homerowa Koleżanka
    Postów: 44 22

    Wysłany: 26 maja 2018, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agniecha2101 wrote:
    Ja często zamawiam z tej strony: https://www.mein-laden.ch
    Znalazłam ten zestaw i nawet ciut tańszy :-P Tylko nie wiem jakie na adler koszty przesyłki są, być może w sumie i drożej wychodzi :-P

    O fajnie poznać jakąś nową stronkę :) Z tego co pamiętam to chyba do 100 Fr. to jakieś 6-7 za przesyłkę :) Ja tam często zamawiam bo przesyłka jest szybka :)

  • homerowa Koleżanka
    Postów: 44 22

    Wysłany: 26 maja 2018, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziewczyny Wam powiem, że na pierwszej wizycie mojemu mężowi też się zakręciła łezka w oku ale był twardy :) nie mógł z siebie nic wydusić przez chwilę :) A ja.. ehh.. jak widzę Synka to ściska mnie w gardle i się trochę wzruszam ale gdy tylko usłyszę serduszko ... nie mogę powstrzymać łez :) Płacze jak małe dziecko :p

    megi.waw, agniecha2101 lubią tę wiadomość

  • IBella Koleżanka
    Postów: 49 15

    Wysłany: 28 maja 2018, 07:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, w lipcu bede po raz ostatni przed porodem w Polsce, co warto kupic ? Czego tu nie ma lub co Wy byscie kupily na moim miejscu ? Poród na 5listopad wiec tricge czasu jeszcze hehe

    homerowa lubi tę wiadomość

  • homerowa Koleżanka
    Postów: 44 22

    Wysłany: 28 maja 2018, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IBella wrote:
    Dziewczyny, w lipcu bede po raz ostatni przed porodem w Polsce, co warto kupic ? Czego tu nie ma lub co Wy byscie kupily na moim miejscu ? Poród na 5listopad wiec tricge czasu jeszcze hehe

    Ja rodzę dopiero we wrześniu ale też wyprawkę zaczęliśmy kompletować wcześniej, żeby nie zostawiać tego na ostatnią chwilę i mieć czas np. poczekać, poszukać czegoś na promocji :)
    My np. myślimy, żeby kupić kocyki, ręczniki, pieluszki wielorazowe takie tekstylia ogólnie, aspirator do noska bo tu nie znalazłam takiego jaki by mi odpowiadał i troszkę ciuszków :) Znajomi większość rzeczy np. kupili w Polsce bo mieli jak to przewieźć :p jeśli tylko nie ogranicza Cię miejsce to możesz naprawdę sporo rzeczy kupić :) Ja np. sprawdzam jak cenowo dana rzecz wygląda w Polsce, Niemczech i Szwajcarii.

    agniecha2101 lubi tę wiadomość

  • IBella Koleżanka
    Postów: 49 15

    Wysłany: 29 maja 2018, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    homerowa wrote:
    Ja rodzę dopiero we wrześniu ale też wyprawkę zaczęliśmy kompletować wcześniej, żeby nie zostawiać tego na ostatnią chwilę i mieć czas np. poczekać, poszukać czegoś na promocji :)
    My np. myślimy, żeby kupić kocyki, ręczniki, pieluszki wielorazowe takie tekstylia ogólnie, aspirator do noska bo tu nie znalazłam takiego jaki by mi odpowiadał i troszkę ciuszków :) Znajomi większość rzeczy np. kupili w Polsce bo mieli jak to przewieźć :p jeśli tylko nie ogranicza Cię miejsce to możesz naprawdę sporo rzeczy kupić :) Ja np. sprawdzam jak cenowo dana rzecz wygląda w Polsce, Niemczech i Szwajcarii.


    Co to jest ten aspirator do noska ? Pierwsze słyszę ? Hmmm pewnie tez w lipcu pokupie troche rzeczy , musze pomyslec co wazne, pierwsze dziecko wiec jestem chyba troche zielona. Bede wdzieczna za wszystkie podpowiedzi hehe

  • homerowa Koleżanka
    Postów: 44 22

    Wysłany: 29 maja 2018, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aspirator to taki odkurzacz albo gruszka do noska na katar :) Ja np. chciałabym elektryczny :) U nas też pierwszy Dzidziuś :) Pewnie niektóre rzeczy się nie przydadzą albo nie kupimy czegoś ale tak to już jest :P

  • IBella Koleżanka
    Postów: 49 15

    Wysłany: 29 maja 2018, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    homerowa wrote:
    Aspirator to taki odkurzacz albo gruszka do noska na katar :) Ja np. chciałabym elektryczny :) U nas też pierwszy Dzidziuś :) Pewnie niektóre rzeczy się nie przydadzą albo nie kupimy czegoś ale tak to już jest :P


    To skad Ty to wiesz ? O gruszce slyszalam i dla siostry uzywalam ale reszta magiaa, polecasz jakies strony ?

  • homerowa Koleżanka
    Postów: 44 22

    Wysłany: 29 maja 2018, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja znajoma ma i mi poleciła :) Są też takie do odkurzacza ale w bloku to sobie nie wyobrażam w nocy go używać :P
    A tu znalazłam jedną stronkę :) http://pantabletka.pl/aspirator-nosa-wskazowki-wybrac-analiza/

  • IBella Koleżanka
    Postów: 49 15

    Wysłany: 30 maja 2018, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    homerowa wrote:
    Moja znajoma ma i mi poleciła :) Są też takie do odkurzacza ale w bloku to sobie nie wyobrażam w nocy go używać :P
    A tu znalazłam jedną stronkę :) http://pantabletka.pl/aspirator-nosa-wskazowki-wybrac-analiza/

    Dziekuje za pomoc ! Juz zapisuje go na liste. Kiedy zaczynacie zakupy dla dzidziusua ? Ja chcialam jak bede w 7 miesiacu ale kazdy mi mowi ze to za pozno hehe

  • homerowa Koleżanka
    Postów: 44 22

    Wysłany: 30 maja 2018, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IBella wrote:
    Dziekuje za pomoc ! Juz zapisuje go na liste. Kiedy zaczynacie zakupy dla dzidziusua ? Ja chcialam jak bede w 7 miesiacu ale kazdy mi mowi ze to za pozno hehe

    My zaczęliśmy już w 5 miesiącu :) Nie chcemy zostawiać tego na ostatnią chwilę ani też np. w jednym miesiącu wydać tylu pieniędzy tylko tak w miarę systematycznie :) Dzięki temu mam też czas na poszukanie ewentualnych promocji na dane rzeczy :P

    agniecha2101 lubi tę wiadomość

  • megi.waw Koleżanka
    Postów: 83 19

    Wysłany: 30 maja 2018, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey dziewczyny.
    Pro po wyprawki i zakupów w PL.
    1.Polecam w pl kupić wozki gondolki, ew spacerówki,czyli takie 2w1. są duzo tansze niż w Szwajcarii i wiekszy wybór.
    2.Nie polecam kupowac 3w1 ..czyli z fotelikiem, bo te foteliki nie mają testów zderzeniowych i są malo bezpieczne dla dzieci, tzw antymandaty. Jest taka str szwajcarska, tam są polecane nosidełka i ocena w testach bezpieczenstwa. www.tcs.ch lub na fejsbuku jest str osiem gwiazdek tam mozna zapytac jaki fotelik do jakiego auta itp.
    3.Fotelik tez mozecie kupic w Pl.
    4.Ja osobiscie nie lubię aspiratora do noska , i mam zwykłą gruszkę, chociaż tu nie polecają stosowac tych urządzen, bo wysuszają sluzowkę nosa, tu plucze się nos glownie solą fizjologiczną ( warto sporo jej kupić w pl , plus jalowe gaziki)
    5.na kolki i wzdęcia niemowlęcia polecam krople Sab Simplex ( do kupienia tutaj) najlepsze. wyprobowalam sporo.
    6.w pl mozecie kupic sobie pieluch troche wielorazowych np. tetra, bambus lub flanela.
    7.do mycia pupy polecam z Migros chusteczki suche do moczenia w wodzie z firmy Milette.
    8.Szumiś mi się nie sprawdził, wiec nie polecam
    9.Możecie w Pl kupic sudokrem- to krem na odparzenia pieluszkowe, chociaz tutaj tez jest spory wybór tego typu kremow, ale sudocremu nie ma.
    10. Ja w pl kupiłam też przewijak, ktory nadal używam
    11.mozecie kupic sobie poduszkę do karminia..chyba ze macie juz taką do spania w ciąży.
    12. Fajne i dobre jakosciowo ubranka wypuszcza czasami Lidl ;)
    13. Warto kupic kocyk bawełniany cienki i grubszy ( nie polarkowy, minki tez malo się sprawdza), ja mam z tej firmy na lato https://colorstories.pl/kategoria-produktu/kocyki-i-koce/, bambusowe otulacze z www.makaszka.pl
    14.u mnie spiworki do spania się nie sprawdziły
    15. Dobrze mieć kołyskę dla dziecka. Warto w tym celu zajrzeć na Marktplace Fejsbukowy ;)
    16.jesli ktoraś z was by chciała to mam otulacz zimowy do fotelika/nosidełka lub wozka dla dzieciątka. stan bardzo dobry.
    http://www.wallaboo.pl/coco-nore-zimowe-final-sale/58-otulacz-coco-nore-grey.html ten co w linku ;)
    17.Warto kupic na zimę spiwor, do wozka.
    18.Nie polecam baldachimow nad lozeczkiem/kolyską bo tylko zatrzymują kurz.
    19. Warto w Pl kupic trochę paczek podkładow jednorazowych, tutaj są dosyć drogie. W migro 10 sztuk to koszt ok 10 chf, w Muller drogeriach 10szt,to ok 6 chf, a w lidlu ok 5 chf za 10 szt. dla porownania w Niemczech 10 podkladow kosztuje ok 2 euro.
    20. smoczki polecam kupic tu na miejscu, bo dziecko przyzwyczaja się do kształtu i potem nie chce innego.
    21. Butelki polecam z MAM z odkręcanym dnem, nie zapowietrzają się idziecko nie lyka powietrza.

    Jak coś mi się przypomni to jeszcze wam napiszę.
    Zapraszam też was do grupy Aktywne mamuśki..to grupa dla mam najmlodszych dzieci.
    Spora częsc dziewczyn z tego forum tam się przeniosła. Mozna pytać , napewno chętnie udzielimy konkretnych tam odpowiedzi.

    homerowa, IBella, agniecha2101 lubią tę wiadomość

    atdchdgecpqvyb8k.png


  • homerowa Koleżanka
    Postów: 44 22

    Wysłany: 30 maja 2018, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    megi.waw dzięki :) fajna lista :) na pewno skorzystam :)

    megi.waw lubi tę wiadomość

  • IBella Koleżanka
    Postów: 49 15

    Wysłany: 30 maja 2018, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megi ! Jestes wielka ! Dziekuje !

    megi.waw lubi tę wiadomość

‹‹ 30 31 32 33 34 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ