X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciąża w Wielkiej Brytanii
Odpowiedz

Ciąża w Wielkiej Brytanii

Oceń ten wątek:
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 16 czerwca 2018, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    toyotarav4 wrote:
    dziewczynu z UK które robia dzieciowe zakupy w primarku ?
    Ja nie robię. Na forach czytałam, że słaba jakość.

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • toyotarav4 Ekspertka
    Postów: 244 73

    Wysłany: 22 czerwca 2018, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981 wrote:
    Ja nie robię. Na forach czytałam, że słaba jakość.


    a gdzie kupujesz

    thgfcsqvu04h8c8a.png
  • toyotarav4 Ekspertka
    Postów: 244 73

    Wysłany: 22 czerwca 2018, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    toyotarav4 wrote:
    a gdzie kupujesz


    poprosze annie o przyjecie do przyjac

    thgfcsqvu04h8c8a.png
  • toyotarav4 Ekspertka
    Postów: 244 73

    Wysłany: 24 czerwca 2018, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    annie1981 moge cie na priv

    thgfcsqvu04h8c8a.png
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 24 czerwca 2018, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    toyotarav4 wrote:
    a gdzie kupujesz
    Przyjęłam zaproszenie.
    Ja kupuję kartony używanych ciuszków od znajomych albo z eBaya. Czasami coś sama dokupie, przeważnie w Tesco F&F.
    Dobre gatunkowo ubranka ma też George z Asdy oraz Next.

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Jonesey Autorytet
    Postów: 511 557

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej! nie wierze, ze wczesniej nie widzialam tego watku, ale sie ciesze ze was znalazlam! :)
    niecale 2 tyg temu bylam w Polsce i wtedy udalo mi sie pojsc na wizyte do ginekologa, okazalo sie ze byl to 7w3d ciazy i bilo juz serduszko :)

    tu w UK zglosilam sie do Queen Charlotte hospital (mieszkam w Londynie) i umowiono mnie na pierwsza wizyte na ten poniedzialek, 2.07. bedzie to poczatek 10 tygodnia i troche martwi mnie ze tak wczesnie ta wizyta.. czy nastepna bedzie dopiero w 16tym tygodniu, czy jest szansa ze bede jeszcze miala wizyte wczesniej? to moja pierwsza ciaza w UK i pierwsza w ogole stycznosc z tutejsza sluzba zdrowia,wiec wybaczcie mi glupie pytania, ale jestem zupelnie zielona :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 czerwca 2018, 15:47

    ZUZAUK lubi tę wiadomość

    atdc9vvjvmoe0t4i.png
    Nasz Ślub 1.10.2016 <3
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jonesey. Gratuluję serduszka :)
    Ja już jedną ciążę w UK przeszłam a teraz staram się o drugie dziecko, także pytaj, chętnie pomogę w miarę możliwości :)

    Ja na pierwszej wizycie w 12tc miałam pierwszy scan na NHS, a potem wizyty z położną. Podobno w UK są tylko dwa scany, ten pierwszy i ostatni w 20tc. Ja jednak miałam chyba 5, może dlatego że miałam CC oraz zażyczyłam sobie scanu genetycznego na syndrom Downa. Także to różnie.

    Mniej więcej tak wyglądają wizyty w UK:

    https://www.nhs.uk/conditions/pregnancy-and-baby/antenatal-appointment-schedule/

    Jonesey lubi tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • ZUZAUK Ekspertka
    Postów: 156 222

    Wysłany: 29 czerwca 2018, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jonesey wrote:
    hej! nie wierze, ze wczesniej nie widzialam tego watku, ale sie ciesze ze was znalazlam! :)
    niecale 2 tyg temu bylam w Polsce i wtedy udalo mi sie pojsc na wizyte do ginekologa, okazalo sie ze byl to 7w3d ciazy i bilo juz serduszko :)

    tu w UK zglosilam sie do Queen Charlotte hospital (mieszkam w Londynie) i umowiono mnie na pierwsza wizyte na ten poniedzialek, 2.07. bedzie to poczatek 10 tygodnia i troche martwi mnie ze tak wczesnie ta wizyta.. czy nastepna bedzie dopiero w 16tym tygodniu, czy jest szansa ze bede jeszcze miala wizyte wczesniej? to moja pierwsza ciaza w UK i pierwsza w ogole stycznosc z tutejsza sluzba zdrowia,wiec wybaczcie mi glupie pytania, ale jestem zupelnie zielona :)


    Gratulacje ! Bardzo polecam ten szpital 4 lata temu urodziłam tan syna :) świetna opieka i nawet maja kilka polskich położnych :)

    Jonesey lubi tę wiadomość

    3jgxyx8d6zfqzqgh.png
  • Happy84 Debiutantka
    Postów: 6 9

    Wysłany: 30 czerwca 2018, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej wszystkim! Wkoncu zdecydowalam sie napisac i dolaczyc do waszej grupy jesli tylko mnie przyjmiecie?
    Na to wyglada ze i ja bede lutowka. 3 pozytywne testy w ciagu ostatnich 10 dni. Jesyem bardzo szczesliwa. 5 lat staran i nareszcie moge sie cieszyc

    Annie1981, ZUZAUK lubią tę wiadomość

    3jgxyx8dfqduhpi9.png
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 1 lipca 2018, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Happy. Gratulacje :) Długo musiałaś czekać na swój skarb :) Życzę nudnej ciąży :)

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Happy84 Debiutantka
    Postów: 6 9

    Wysłany: 1 lipca 2018, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje,troche dlugo to trwało. Juz myslalam ze nie uda nam sie i moj synek nie bedzie mial rodzeństwa. W moim przypadku zadzialalo badanie drożności jajowodow, 2 miesiace temu do tego jeden jajowod niedrozny,stracilam nadzieje po tym badaniu a tu taka niespodzianka :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lipca 2018, 20:23

    Annie1981, ZUZAUK lubią tę wiadomość

    3jgxyx8dfqduhpi9.png
  • Jonesey Autorytet
    Postów: 511 557

    Wysłany: 3 lipca 2018, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981 wrote:
    Jonesey. Gratuluję serduszka :)
    Ja już jedną ciążę w UK przeszłam a teraz staram się o drugie dziecko, także pytaj, chętnie pomogę w miarę możliwości :)

    Ja na pierwszej wizycie w 12tc miałam pierwszy scan na NHS, a potem wizyty z położną. Podobno w UK są tylko dwa scany, ten pierwszy i ostatni w 20tc. Ja jednak miałam chyba 5, może dlatego że miałam CC oraz zażyczyłam sobie scanu genetycznego na syndrom Downa. Także to różnie.

    Mniej więcej tak wyglądają wizyty w UK:

    https://www.nhs.uk/conditions/pregnancy-and-baby/antenatal-appointment-schedule/


    wlasnie mam za soba 1sza wizyte (wczoraj), nie bylo scanu tylko wywiad z polozna :) umowily mnie juz na scan w 12 tygodniu i mam sie stawic za 3 tygodnie :)
    powiedziano mi ze nastepna wizyta w 16 tygodniu, czy wtedy bede mogla prosic o kolejne usg? kiedy bede robic badania z krwi wykluczajace choroby genetyczne?
    na wczorajszej wizycie wlasnie pobraly mi krew i mocz ale w sumie to nie zrozumialam czy juz beda badac po jakims konkretnym kontem, czy to moze dla ogolnego sprawdzenia mojego stanu zdrowia? troche po tej wczorajszej wizycie zglupialam co i jak, chyba nie zrozumialam wszystkiego co do mnie polozna mowila :D

    Happy wow gratulacje! zycze Ci zeby ciaza przebiegala wzorowo do samego konca :)

    ZUZAUK lubi tę wiadomość

    atdc9vvjvmoe0t4i.png
    Nasz Ślub 1.10.2016 <3
  • ZUZAUK Ekspertka
    Postów: 156 222

    Wysłany: 4 lipca 2018, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Happy84 wrote:
    Dziekuje,troche dlugo to trwało. Juz myslalam ze nie uda nam sie i moj synek nie bedzie mial rodzeństwa. W moim przypadku zadzialalo badanie drożności jajowodow, 2 miesiace temu do tego jeden jajowod niedrozny,stracilam nadzieje po tym badaniu a tu taka niespodzianka :)


    Gratulacje I samych pomyslnosci

    3jgxyx8d6zfqzqgh.png
  • ZUZAUK Ekspertka
    Postów: 156 222

    Wysłany: 4 lipca 2018, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jonesey wrote:
    wlasnie mam za soba 1sza wizyte (wczoraj), nie bylo scanu tylko wywiad z polozna :) umowily mnie juz na scan w 12 tygodniu i mam sie stawic za 3 tygodnie :)
    powiedziano mi ze nastepna wizyta w 16 tygodniu, czy wtedy bede mogla prosic o kolejne usg? kiedy bede robic badania z krwi wykluczajace choroby genetyczne?
    na wczorajszej wizycie wlasnie pobraly mi krew i mocz ale w sumie to nie zrozumialam czy juz beda badac po jakims konkretnym kontem, czy to moze dla ogolnego sprawdzenia mojego stanu zdrowia? troche po tej wczorajszej wizycie zglupialam co i jak, chyba nie zrozumialam wszystkiego co do mnie polozna mowila :D

    Happy wow gratulacje! zycze Ci zeby ciaza przebiegala wzorowo do samego konca :)


    Mi orzyszedl list ze szpitalem z data usg I od razu z data na badania krwi pod katem genetycznym.
    Bylo to w 12 tyg , teraz juz 17 . Czekamy na nasz skarb w grudniu :)

    3jgxyx8d6zfqzqgh.png
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 5 lipca 2018, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jonesey. To wszystko trochę różni się w zależności od regionów. Ja miałam pierwszą wizytę w 12tc i od razu scan. Położne mi powiedziały, że będą tylko dwa, ale w rzeczywistości miałam koło 5. Raczej oni nie robią USG na prośbę pacjenta, bo tu są z tym bardzo oszczędni.
    Genetyczne u mnie robią dopiero jak kobieta skończy 36 lat.
    Krew zawsze badają na początku. Morfologia plus hemoglobina, sprawdzają czy przwchodzilas różyczkę i na jakąś chorobę weneryczną, nie pamiętam którą. Mocz musisz przynosić na każde spotkanie antinatal. Oni sprawdzają czy nie ma infekcji, bo w ciąży ona może być bezobjawowa.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lipca 2018, 11:27

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • ZUZAUK Ekspertka
    Postów: 156 222

    Wysłany: 11 lipca 2018, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak się macie przyszłe mamusie ?

    3jgxyx8d6zfqzqgh.png
  • Jonesey Autorytet
    Postów: 511 557

    Wysłany: 12 lipca 2018, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie wszystko dobrze poki co :) w przyszla srode mam pierwszy scan! tzn ten z badaniami genetycznymi juz :) staram sie nie denrwowac i raczej trzymam pozytywne nastawienie :) co ma byc to bedzie :)

    Zuza jak tam u ciebie? znasz juz plec dziecka? :)

    ZUZAUK lubi tę wiadomość

    atdc9vvjvmoe0t4i.png
    Nasz Ślub 1.10.2016 <3
  • ZUZAUK Ekspertka
    Postów: 156 222

    Wysłany: 12 lipca 2018, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jonesey wrote:
    u mnie wszystko dobrze poki co :) w przyszla srode mam pierwszy scan! tzn ten z badaniami genetycznymi juz :) staram sie nie denrwowac i raczej trzymam pozytywne nastawienie :) co ma byc to bedzie :)

    Zuza jak tam u ciebie? znasz juz plec dziecka? :)


    Powodzenia na wizycie za ten , nie ma co się stresować .
    My mamy scan połówkowy 02/08 mam nadzieje ze dowiemy się kto się chowa w brzuszku . To już bd mój 21 tydzień :)

    3jgxyx8d6zfqzqgh.png
  • Happy84 Debiutantka
    Postów: 6 9

    Wysłany: 17 lipca 2018, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super ze u was wszystko, dobrze. Ja to tu jestem najmlodsza jesli chodzi o tyg ciazy . Jestem rowniez po wizycie z położna i dostalam tez list ze szpitala na scan w 12 tygodniu. Póki co czekam do wtorku na wizyte w Pl i piersze usg. Nie moge sie doczekac, bo sie martwie ze cos jest nie tak:(

    ZUZAUK lubi tę wiadomość

    3jgxyx8dfqduhpi9.png
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 17 lipca 2018, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Happy. Nie martw się, na pewno wszystko jest ok. Rozumiem jednak, bo na początku takie obawy są normalne. Ja się bałam, że nie będzie serduszka a potem przed każdym USG, że przestało bić ;)
    Jak już poczujesz ruchy to będzie łatwiej nie panikować, u mnie tak było ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lipca 2018, 22:03

    Happy84 lubi tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
‹‹ 471 472 473 474 475 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ