X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciężarówki metodą IVF i IUI
Odpowiedz

Ciężarówki metodą IVF i IUI

Oceń ten wątek:
  • Natka-matka wariatka :) Autorytet
    Postów: 4342 2128

    Wysłany: 7 marca 2017, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi
    Jesli ma takie gazy to ja rowniez polecam delicol.
    Moja corka do skonczonego 3go miesiaca poprostu sie darla. Ciagle. Spala niewiele (do dzis w dzien spi tylko 2x po 30min) a reszte czasu poprostu wyla. Miala kolki jak stad do Ameryki. Plakala po 14godzin w ciagu. Ja mialam pogryzione sytki az do krwi. W jednym normalnie miaka dziure, teraz mam lekka wyrwe w tym miejscu ale juz jest spoko. Po wizycie poloznej, ktora byla doradca laktacyjnym nauczylam sie poprawnie ja przystawiac tak by jadla efektywniej. Na kolki pomogl delicol i sab simplex podawany do kazdego karmienia. Lagodzilo kolki ale nie tak by w ogole nie wystepowaly. Nie poddawaj sie, jesli zalezy ci by dalej karmic piersia. Wazne rowniez by miec obok siebie kogos kto bedzie cie w tym wspieral i dopingowal.
    Jednak jesli wybierzesz mm to nie uwazaj sie za gorsza mame. Szczesliwa mama to szczesliwe dziecko. Pamietaj o tym i spokoj, spokoj i jeszcze raz spokoj. Dziecko czuje, ze jestes zestresowana.

    Polecam jeszcze raz skonsultowac sie z doradca laktacyjnym. Niech przyjedzie do ciebie i spedzi z wami czas. Moja polozna aby zweryfikowac problem poswiecila nam pare godzin by sprawdzic co i jak i takiej wizyty mozesz sie domagac.

    Amelka 25.08.2016 :*, 1 ivf zakończone sukcesem
    5v79kzu.png

    Endometrioza, niedoczynność tarczycy, hashimoto, 7 IUI :( czynnik męski
  • Mimi86 Autorytet
    Postów: 1993 2112

    Wysłany: 7 marca 2017, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje dziewczyny za wsparcie
    Tak mi tez krew leci z piersi . Dzis bylam na kontroli po cc i lekarz jak uslyszal o tym calym naszym kp to przepisal mi bromergon na zatrzymanie laktacji, widzial tez jaka jestem zestresowana . Takze przechodzimy na mm mam nadzieje ze moje dziecko nie ucierpi bardzo na tym :(

    ewa84, justa1234 lubią tę wiadomość

    maj- krótki protokół- 6 mrozaczków :)
    15 czerwiec crio 2x8a beta: 9dpt- 31,20 /11dpt- 124,8/13dpt -306

    2r8rj48at734p213.png

  • Natka-matka wariatka :) Autorytet
    Postów: 4342 2128

    Wysłany: 7 marca 2017, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi
    Jedna taka uwaga. Lekarze czesto wypisuja bromergon na zatrzymanie laktacji, kiedy nie do konca on jest potrzebny. Mozesz sprobowac napary z szalwi i z miety oraz recznie odciaganie nadmiaru pokarmu JEDYNIE do momentu zejscia napiecia. Ja juz tez mialam moment, ze chcialam rzucic to wszystko to tak mi doradzono. Aby dopiero jako.ostatecznosc zabrac bromergon.

    Mimi86 lubi tę wiadomość

    Amelka 25.08.2016 :*, 1 ivf zakończone sukcesem
    5v79kzu.png

    Endometrioza, niedoczynność tarczycy, hashimoto, 7 IUI :( czynnik męski
  • Natka-matka wariatka :) Autorytet
    Postów: 4342 2128

    Wysłany: 7 marca 2017, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A zawzielam sie i karmie do dzis.

    Oczywiscie mimi decyzja nalezy do ciebie. Najwazniejsze by dziecko bylo najedzone i szczesliwe :)

    Amelka 25.08.2016 :*, 1 ivf zakończone sukcesem
    5v79kzu.png

    Endometrioza, niedoczynność tarczycy, hashimoto, 7 IUI :( czynnik męski
  • roletka Autorytet
    Postów: 1107 1825

    Wysłany: 8 marca 2017, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi kochana maluszek nie ucierpi a w waszym wypadku powiedziałabym że nawet zyska, zdrową, uśmiechnięta mamę. Ja uważam że KP jest lepsze niż mm ale nie za taką cenę. Ja jak przeszłam na mm to obiecalam sobie ze nie będę rozpamietywac i się obwiniac że bardziej się nie starałam bo szkoda mi czasu wspólnego z dzieckiem na poplakiwanie i skupieniu uwagi na sobie i uzalanie się. Brzuszek był pełny, dziecko szczęśliwe i to było dla mnie najważniejsze, a nie sasiadka/kolezanka/obca baba która miała mnie za gorszą, zła matkę bo dziecko dostało butle a nie cycka. Mam nadzieję że szybko dojdziesz do zgody sama ze sobą i będziesz mogła w 100% cieszyć się macierzyństwem :-* ja dopiero po przejściu na mm mogłam w pełni cieszyć się tym stanem

    józefka, Nadira, Mimi86, MatyldaG, Natka-matka wariatka :) lubią tę wiadomość

    Styczeń2015 IMSI ET 2x 4A :( > lutyKET 1x blastAA :( > marzecKET 2x blastAB :( > Czerwiec2015 IMSI II ET 2x 8AA > 9dpt beta 92,23 11dpt beta 279,3 > 4xŚnieżki > 05.02.16 34t5d Pszczółki są z Nami <3 961l2n0aael72r9g.png
  • Evaa Autorytet
    Postów: 6356 12611

    Wysłany: 8 marca 2017, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 czerwca 2020, 15:00

    Mimi86, justa1234 lubią tę wiadomość

    ,,Dopoki walczysz,jestes zwyciezca,, Sw.Augustyn
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 8 marca 2017, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vaina wrote:
    Dziewczyny a powiedzcie po jakim czasie przestały was boleć brodawki?

    Przez tydzień sie przyzwyczajaly. Mozesz kupic muszle laktacyjne jak masz poranione. To cos innego niz nakladki na brodawki.

    I Maltan sto razy na dzień ;-) nie trzeba zmywac przed kp.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 marca 2017, 16:36

    Vaina lubi tę wiadomość

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • Mimi86 Autorytet
    Postów: 1993 2112

    Wysłany: 8 marca 2017, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki dziewczyny :)

    maj- krótki protokół- 6 mrozaczków :)
    15 czerwiec crio 2x8a beta: 9dpt- 31,20 /11dpt- 124,8/13dpt -306

    2r8rj48at734p213.png

  • Konwalia Autorytet
    Postów: 1813 2472

    Wysłany: 8 marca 2017, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vaina wrote:
    Dziewczyny a powiedzcie po jakim czasie przestały was boleć brodawki?

    Mi dwa tygodnie się przyzwyczajaly. Wietrzenie jest najlepsza metodą na poranione brodawki i maltan.

    Vaina lubi tę wiadomość

    l22nroeq1zznmx65.png
    l22ntv73nfpjjdx8.png
  • józefka Autorytet
    Postów: 2616 1913

    Wysłany: 8 marca 2017, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maltan po każdym karmieniu i do tego wyciskałam troszkę na wkładki, ból około tygodnia

    Vaina lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-72827.png
  • Natka-matka wariatka :) Autorytet
    Postów: 4342 2128

    Wysłany: 9 marca 2017, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na brodawki najlepszy maltan,smarowanie wlasnym pokarmem i wietrzenie.
    Co do przyzwyczajenia to sie nie wypowiem, bo ja mialam tak poranione, ze baaaardzo dlugo dochodzily do siebie czego ci nie zycze.

    Serducho lubi tę wiadomość

    Amelka 25.08.2016 :*, 1 ivf zakończone sukcesem
    5v79kzu.png

    Endometrioza, niedoczynność tarczycy, hashimoto, 7 IUI :( czynnik męski
  • Serducho Autorytet
    Postów: 492 277

    Wysłany: 9 marca 2017, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ta kobieta byla u nas ponownie a ja z cycem i mówię ze tylko kp. Ona zadowolona k nic sie już nie czepiala. Tym bardziej zr maly przybiera. Alr latwo nie bylo

    Mlody mnie szarpal i plakal kak diabli.
    Skontaktowalam sie z doradcą laktacyjnym i jest juz duzo lepiej. Na poczatku to Strzykawka podawalam trochę mleka i piers nna Sile do buzi, byly ryki i płacze jego i moje a tu od paru dni ciagnie ładnie a ja jestem szczęśliwa :-)

    Anatolka lubi tę wiadomość

    endometrioza, 2 operacje
    29 dpt mamy ❤

    mhsvupjyytz3xgxj.png
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 9 marca 2017, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Serducho, to dobrze ale i tak złożyłam skargę. Trochę kultury by Jej nie zaszkodziło. W duzym stopniu zamiast pomoc to nakreciła Twoje klopoty. Po pewnie dostałaby reprymende i zastanowiła dwa razy jak nalezy zachować sie względem podopiecznych.

    ewe_a85 lubi tę wiadomość

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • Serducho Autorytet
    Postów: 492 277

    Wysłany: 9 marca 2017, 23:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka moze masz racje. Bo wkoncu jest nacisk na kp wszedzie a ona chyba dla świętego spokoju butle wpakowala..
    Bo papierki pisać musiała. A dwa to z tym wiekiem to przesadzila :/

    endometrioza, 2 operacje
    29 dpt mamy ❤

    mhsvupjyytz3xgxj.png
  • Nefe Autorytet
    Postów: 296 274

    Wysłany: 10 marca 2017, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    podczytuję Was regularnie poza obecnym tygodniem, który był bardzo ciężki.

    Moja siostra w 17tc zaczęła krwawić i lekarka na izbie powiedziała, że to odkleja się pęcherzyk i została w szpitalu. Na drugi dzień inny lekarz na usg powiedział, że wszystko jest ok, z dzieckiem i z łożyskiem. A wczoraj okazało się, że to krwawienie z infekcji, która wyszła jeszcze przed tym zdarzeniem - jej lekarz przepisał globulki. Eh, no najgorsze myśli już miałam.

    We wtorek o 5 rano nasz kot nie ogarnął wskakiwania na szafę i zbił lampkę nocną, przecinając łapę i o 6 rano jechaliśmy na szycie. Dobrze, że nasz wet ma pogotowie całodobowe.

    Mimi, kochana. Po co masz się tak stresować, i na pewno przez karmienie mm nie jesteś gorszą mamą.
    Ja chcę karmić piersią i postaram się przetrwać kryzysy, które zapewne nas spotkają ale nic na siłę. Sama byłam karmiona mm i jakoś wszystko jest ok.

    I ICSI - 06.10.2016 - transfer; beta HCG - 12dpt 40,61; 14 dpt - 51,10; 18 dpt - 222,80; 9.11. <3 /
    2 mrozaczki
    04.06.2017 r. Zuzia :)

  • józefka Autorytet
    Postów: 2616 1913

    Wysłany: 10 marca 2017, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja Wam się do czegoś przyznam, podczas ciąży wcale nie planowałam KP wręcz myślałam tylko na początku dopóki jest siara, a potem tydzień zamienił się w miesiąc, obecnie mineły 3 i granice wyznaczyłam 6 mc. jak się skończy okaże się.

    https://www.maluchy.pl/li-72827.png
  • józefka Autorytet
    Postów: 2616 1913

    Wysłany: 10 marca 2017, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oj kryzys łapałam włącznie z pokaleczonymi brodawkami. ku pokrzepieniu wrzuce Wam fotkę z naszych początków

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/21089f6e2978.jpg

    nie było fajnie, ale przetrwałam :)

    https://www.maluchy.pl/li-72827.png
  • Serducho Autorytet
    Postów: 492 277

    Wysłany: 10 marca 2017, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chcialam kp ale nie sądziłam ze az tak bedzie mi na tym zależeć. Wydaje mi ze kryzys minal i cieszę sie ze karmię piersią :-)

    endometrioza, 2 operacje
    29 dpt mamy ❤

    mhsvupjyytz3xgxj.png
  • Natka-matka wariatka :) Autorytet
    Postów: 4342 2128

    Wysłany: 10 marca 2017, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jozefka
    Jakbym siebie widziala :) ja tez poeanione brodawki, ciagle zastoje, zapalenia piersi. Brak pokarmu regularnie dopadal mnie co 2tygodnie i trwal drugie tyle. Ciagla praca z laktatorem. Byla masakra. Tez wyznaczylam sobie najpierw 3miesiace, potem mowilam jak dotrwam do 4 to tez bedzie fajnie. Teraz karmie juz ponad 6 i jest super, chociaz raz gorzej raz lepiej (jak dostalam okres po 4mies od porodu to pokarm mi praktycznie zanikl, bylo tylko pare kropel ale znow walka i sie udalo), ale dajemy rade :) bedzie mi ciezko ja odstawic :)

    Amelka 25.08.2016 :*, 1 ivf zakończone sukcesem
    5v79kzu.png

    Endometrioza, niedoczynność tarczycy, hashimoto, 7 IUI :( czynnik męski
  • józefka Autorytet
    Postów: 2616 1913

    Wysłany: 11 marca 2017, 00:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka no właśnie do mnie w końcu przypełzła @ i widzę, że jest mniej pokarmu. mam nadzieje że do 6 miesiąca damy jakoś radę. obecnie karmienie to czysta przyjemność, choć początki masakra :)

    https://www.maluchy.pl/li-72827.png
‹‹ 743 744 745 746 747 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ