X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciężarówki po IVF 2018
Odpowiedz

Ciężarówki po IVF 2018

Oceń ten wątek:
  • Marin Autorytet
    Postów: 935 351

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 06:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skórka, prawdziwy mężczyzna ;) Trzymajcie się dzielnie!

    Cccierpliwa lubi tę wiadomość

    qdkk20mmaxfz3x0q.png
  • Figa88 Autorytet
    Postów: 619 435

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skórka, duzy silny chlopak. Rewelacyjnie, że możesz już go przytulić. Wytrzymalas do wizyty tak jak chciałaś i dalej poszło :) dzielna jesteś.

    860ij44jb8ojlfrj.png
  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skórka chłop jak dąb! Cieszcie się sobą!

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My wczoraj przeżyliśmy chwilę grozy :O
    Siedzieliśmy wieczorem w salonie przed tv, mały spał u siebie i w pewnym momencie włączył się alarm monitora oddechu. Jeszcze nigdy tak szybko nie bieglam po schodach A i tak mąż wpadł pierwszy do pokoju. Nie wiemy czy Beni miał bezdech, z tego szoku mąż go poprostu wybudzil a ten zaczął się do nas uśmiechać. Może tylko odsunal się zbyt daleko od płytki bo znaleźliśmy go na boczku opartego plecami o szczebelki łóżeczka. Chyba już czas najwyższy zamontować drugą płytkę.
    Na resztę nocy wzięłam go do siebie do łóżka i nasluchiwalam czy oddycha. Dziś jestem chodzacym zombie ;)

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skórka jaki duży Chłopak! Buziaki dla Was <3

    Akilegna mogę sobie tylko wyobrazić co przeżyłaś biegnąc do Synka. Możliwe, że plytka była za daleko, ale nigdy nie wiadomo. Upewniłaś mnie, że dla bezpieczeństwa Małej i swojego spokoju będziemy korzystać z monitora oddechu.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    skórka33 wrote:
    Jesteśmy w szpitalu, mam teraz chwilę to napiszę po krótce. Mały nocował u noworodków bo ja jestem słaba i obolała po cięciu i nie dałabym rady się nim przez noc zająć. Wczoraj cały dzień się nim opiekował tatuś. Ja się teraz odświeżyłam i czekam aż go przywioza.
    Ale od początku. W poniedziałek miałam wizytę i ktg. Skurcze się pisały ale były niebolesne, szyjka skrócona, 1cm rozwarcia. Przewidywana waga dziecka 4,5kg więc we wtorek na oddział i popołudniu cięcie. Wróciłam do domu z myślą że nazajutrz zobaczę synka. Ale ok 17 pojawiły się pierwsze skurcze, poszłam do wanny ale one nie mijały a występowały regularnie co 10 min i były dość bolesne. Zdecydowałam że jedziemy do szpitala. Gdy dotarliśmy na miejsce przed godz 21 były już co 4-5 min. Wcześniej tel do lekarki. Zrobili mi ktg, badanie, usg i decyzja lekarza o cięciu. Podpisałam, przygotowali mnie i tak o 22 z minutami zostałam mamą ślicznego dużego chłopczyka 4600g/62cm/10pkt. Prawdopodobnie jutro wyjdziemy do domu.
    Kocham go całym sercem a chwila gdy mi go pokazali nad parawanem dla mnie najpiękniejsza w życiu.
    Skórka gratulacje raz jeszcze! Ale masz dużego synka :-) imię już wybrane? Mam nadzieję,że szybko dobrze się poczujesz i wrócisz do sił!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    akilegna♥ wrote:
    My wczoraj przeżyliśmy chwilę grozy :O
    Siedzieliśmy wieczorem w salonie przed tv, mały spał u siebie i w pewnym momencie włączył się alarm monitora oddechu. Jeszcze nigdy tak szybko nie bieglam po schodach A i tak mąż wpadł pierwszy do pokoju. Nie wiemy czy Beni miał bezdech, z tego szoku mąż go poprostu wybudzil a ten zaczął się do nas uśmiechać. Może tylko odsunal się zbyt daleko od płytki bo znaleźliśmy go na boczku opartego plecami o szczebelki łóżeczka. Chyba już czas najwyższy zamontować drugą płytkę.
    Na resztę nocy wzięłam go do siebie do łóżka i nasluchiwalam czy oddycha. Dziś jestem chodzacym zombie ;)
    Kochana mam nadzieję,że to był tylko fałszywy alarm, ale z 2 str dobrze że są takie sprzęty! Najważniejsze,że Maluch teraz się uśmiecha i nie zdaje sobie sprawy jak wystraszył swoich Staruszków :-) postaraj się dzisiaj odpocząć :-) jak widać macierzyństwo (rodzicielstwo) to niezły sport ekstremalny :-D

  • Paulaa25 Autorytet
    Postów: 1291 711

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skórka ale masz dużego synunia!!!Pięknie gratulacje jeszcze raz!!!❤Dużo zdrówka dla was!!!:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 grudnia 2018, 09:26

    klz99vvj0gp9lsbd.png
  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zizu87 wrote:
    Skórka jaki duży Chłopak! Buziaki dla Was <3

    Akilegna mogę sobie tylko wyobrazić co przeżyłaś biegnąc do Synka. Możliwe, że plytka była za daleko, ale nigdy nie wiadomo. Upewniłaś mnie, że dla bezpieczeństwa Małej i swojego spokoju będziemy korzystać z monitora oddechu.


    Nawet nie chce sobie wyobrażać co by było gdyby to był na pewno bezdech A ja bym tego monitora nie miała. Mogło minąć dużo czasu zanim któreś z nas poszło sprawdzić czy wszystko u małego w porządku eh

    Teraz mały śpi w salonie A ja boję się pójść pod prysznic. Siedzę w piżamie obok i sprawdzam czy oddycha. Straszne uczucie :/

    Olcia dokładnie, nawet chyba mam zakwasy ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 grudnia 2018, 09:41

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skorka jeszcze raz gratuluje! Konkret chlooak z twojego synka!


    Akilegna o matko! Wspolczuje przezyc!
    Mam nadzieje, ze to jednak bezdech nie byl! Alw czesto sie mowo o tym, ze nawet alarm potrafi dac dziecku bodziec i zaczyna na nowo oddychac...
    Ten dopieluszkowy co ja mam ma np tak, ze on nakpierw wibruje i daje dziecku bodziec, zeby sie ocknelo i zaczelo oddychac jak bez skutku to po kilku sekundach juz alarm... a jesli z powodzeniem to i tak moga inny kolor lampki, zeby rodzic wiedzial, ze bylo cos na rzeczy...

    U mojej znajomej niedawno bezdech sie zdarzyl w czasie kiedy nawet bym nie podejrzewala, ze jeszcze mzoe... jej synek ma ponad rok!
    Jak sie dowiedzialam to stwierdzilam ze Mia chyba do 18-tki z monitorem spac bedzie

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Figa88 Autorytet
    Postów: 619 435

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akilegna całe szczęście, że tak to się skończyło, strachem rodzicow i usmiechem Synka. Chuchamy na siebie w czasie ciąży, a prawdziwa opieka dopiero przed nami. Stresuje się tym okresem, a jednocześnie nie mogę się doczekac.

    Co do wyprawki, to ja jeszcze nic nie mam... przerasta mnie to wszystko. Zacznę kompletowac po świętach. Mam tylko kilka ciuszkow, bo nie moglam sie oprzeć zeby nie kupic. Ale sądząc po wielkosci mojego Maluszka juz teraz, to obawiam sie ze będą za małe.

    860ij44jb8ojlfrj.png
  • MagNolia55 Autorytet
    Postów: 1486 1001

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skórka-również jeszcze raz gratulacje :) Ale duży ten Twój synuś <3 :) Najważniejsze, że już jesteście razem :) A tymczasem cieszcie się sobą, nabierajcie sił i zdrówka. Trzymaj się, byłaś bardzo dzielna!Noi masz wymarzonego grudniówka <3

    Akilegna-ale najedliście się strachu...dobrze, że na strachu się skończyło, a mały przywitał Was uśmiechem...Oby sytuacja się nie powtórzyła. Jednak dobrze mieć taki monitor.

    mhsvh371zcdidd2p.png
    km5sej28sr4d77to.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1507

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    skórka gratuluję raz jeszcze. Ale wyhodowałaś Bobasa :D Mam nadzieję, że szybko poczujesz się lepiej i będziecie mogli się sobą nacieszyć. Ja dalej czekam aż zacznie się coś dziać. Jedynie plecy mnie bolą i trochę brzuch od wczoraj zaczął czasami pobolewać miesiączkowo.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Magkb Autorytet
    Postów: 394 219

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    akilegna♥ wrote:
    My wczoraj przeżyliśmy chwilę grozy :O
    Siedzieliśmy wieczorem w salonie przed tv, mały spał u siebie i w pewnym momencie włączył się alarm monitora oddechu. Jeszcze nigdy tak szybko nie bieglam po schodach A i tak mąż wpadł pierwszy do pokoju. Nie wiemy czy Beni miał bezdech, z tego szoku mąż go poprostu wybudzil a ten zaczął się do nas uśmiechać. Może tylko odsunal się zbyt daleko od płytki bo znaleźliśmy go na boczku opartego plecami o szczebelki łóżeczka. Chyba już czas najwyższy zamontować drugą płytkę.
    Na resztę nocy wzięłam go do siebie do łóżka i nasluchiwalam czy oddycha. Dziś jestem chodzacym zombie ;)

    Słyszałam, ze takie bezdechy u do 15 sek u maluszków mogą się zdążać, ale współczuje doświadczenia.

    o1489vvjvnnzrzny.png
  • agaaa90 Autorytet
    Postów: 830 439

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    skórka gratuluję raz jeszcze. Ale wyhodowałaś Bobasa :D Mam nadzieję, że szybko poczujesz się lepiej i będziecie mogli się sobą nacieszyć. Ja dalej czekam aż zacznie się coś dziać. Jedynie plecy mnie bolą i trochę brzuch od wczoraj zaczął czasami pobolewać miesiączkowo.

    Mar2śka witam w klubie ;p u mnie też cisza. Wczoraj delikatnie czułam pobolewanie podbrzusza, ale trwało to dosłownie chwilkę i takie jakby kłucie w szyjce... może w końcu zaczęła się skracać bo co wizytę tylko słyszałam, że jest nadal długa. Właśnie czekam na położną bo dzisiaj mam jej pierwszą wizytę i zobaczymy co mi ciekawego powie... O ile fizycznie czuję się całkiem nieźle to psychicznie już mnie wszystko drażni ;/ Łącznie z pytaniami czy coś już się zaczyna dziać, czy mam jakiekolwiek skurcze itp.... Chciałabym już mieć Małą po drugiej stronie brzuszka :)


    f2wlcwa14j2ws32z.png
    zem39vvjg4h0wvyl.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1507

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agaaa90 wrote:
    Mar2śka witam w klubie ;p u mnie też cisza. Wczoraj delikatnie czułam pobolewanie podbrzusza, ale trwało to dosłownie chwilkę i takie jakby kłucie w szyjce... może w końcu zaczęła się skracać bo co wizytę tylko słyszałam, że jest nadal długa. Właśnie czekam na położną bo dzisiaj mam jej pierwszą wizytę i zobaczymy co mi ciekawego powie... O ile fizycznie czuję się całkiem nieźle to psychicznie już mnie wszystko drażni ;/ Łącznie z pytaniami czy coś już się zaczyna dziać, czy mam jakiekolwiek skurcze itp.... Chciałabym już mieć Małą po drugiej stronie brzuszka :)
    To widzę, że jesteśmy w podobnym stanie ! ja też coraz bardziej czuję się rozdrażniona ;) obydwie czekamy na nasze dziewczynki :)

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cccierpliwa wrote:
    Jak sie dowiedzialam to stwierdzilam ze Mia chyba do 18-tki z monitorem spac bedzie


    Dopóki się z domu nie wyprowadzi to będzie spał z monitorem ;)


    Bezdechy zdarzają się nawet i dorosłym, czego przykładem jest mój mąż. Potrafi wziąć głęboko wdech i cisza około 1 minuty. A ja leżę obok i się zastanawiam czy już to reanimowac czy jeszcze poczekać. Być może Beni ma tak samo jak tata, tylko że dzieci często też zapominają o ponownym oddechu.
    Jednak cały czas mam nadzieję że on poprostu uciekł poza zasięg monitora. Dziś musimy zrobić kilka prób i się okaże

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skórka - wow :) duży Synek !!!! Pięknie :) dużo zdrówka kochana, wracaj do sił ❤️
    ••••••••••••••••••••••••
    Co do monit -matulu bym zawału dostała !!! Dobrze że był ! Ja na bank kupuje / ten przenośny chyba (Cierpliwa).
    •••••••••••••••••••••••••
    Kochane - która z Was miała / ma zajęcia indywidualne z położna ? Warto tak czy lepiej szkoła rodzenia i w grupie ?
    Udało mi sie znaleźć położna która przyjeżdża i wykłada od 21 tc :) nie wiem tylko co lepiej ? Poradzicie proszę ????

  • Lubię_czekoladę Autorytet
    Postów: 4436 2834

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skórka, moje gratulacje!!! <3 <3 <3 <3 <3

    atdcg7rfvm6x7lmu.png
    6 cykli stymulowanych- Aromek :(
    ICSI Maj 2017 :(
    IMSI Kwiecień 2018- Mamy jedną ❄️ :)
    FET 24.05 Ciąża biochemiczna :(
    IMSI Lipiec 2018- Mamy dwie ❄️❄️ :)
    FET 4BB 22.08 <3
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akilegna a to moj maz tez tak robi o zgrozo...


    Ciasteczko polecam ;)

    Ciasteczko777 lubi tę wiadomość

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
‹‹ 303 304 305 306 307 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ