X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciężarówki po IVF 2018
Odpowiedz

Ciężarówki po IVF 2018

Oceń ten wątek:
  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lubię_czekoladę wrote:
    Krwiak jest koło łożyska. Zostaje w szpitalu jeszcze kilka dni. Chcą go obserwować.

    Ciasteczko, immunoglobulina powinna być podana nie tylko przy krwawieniu ale również przy plamieniu na każdym etapie ciąży.

    Co do cytrusów to Mam zakaz ze względu na moje dolegliwości jelitowe.

    Czoko przykro mi, że znowu coś się dzieje. Ale my tu wszystkie trzymamy mocno kciuki za Ciebie i Maluszka. Będzie dobrze!

    Lubię_czekoladę lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czeko - trzymaj sie tam dzielnie, oby zniknął szybko !!! ❤️

    Lubię_czekoladę lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olciaaa wrote:
    Gratulację! Zaraz wpiszę Cię na 1 stronę!

    Dziewczyny - nasze Mamuśki z bąblami już po 2 stronie brzucha :-D, podajcie mi dni urodzenia swoich pociech, ich wagę itd to wpiszę to na 1 stronie :-)

    Miłej niedzieli :-)
    Agatka 11 października, 53 cm 3130g, 39+6 :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2018, 15:38

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka5 wrote:
    A u mnie dziewczyny usg jutro. Trzymajcie kciuki.

    Mam dodatkowy stres dzisiaj,bo mój cudowny pracodawca zgłosił mnie do ZUS.. za tydzień kontrola. Dzwonili do mnie niedawno..:( cudowny człowiek...
    Któraś z Was miała taka sytuacje? Lekarz w klinice może wystawić mi jakieś zaświadczenie, które może pomoc? L4 nie jest ciążowe. Nawet dokładnie nie wiem co rodzinny wpisał w kartę:(

    Nigdy czegoś takiego nie mialam, bo nigdy nie chodziłam na l4. Nie ukrywam, że bardzo się stresuje..
    Nie zapominają, jeśli masz konto na pue ZUS, to w zaświadczeniach lekarskich możesz zobaczyć jakie rozpoznanie wpisał lekarz. Jeśli nie masz konta, to polecam założyć, ja zawsze sprawdzałam czy dr mi wystawiła dobrze zwolnienie (wystawiała elektronicznie, a jest dość zakręcona, więc wolałam ja sprawdzać).

    Niezapominajka5 lubi tę wiadomość

  • Niezapominajka5 Autorytet
    Postów: 3114 2603

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekoladka, wszystko będzie dobrze. Dużo wypoczywaj:*

    Dziewczyny, bardzo Wam dziękuję za rady.
    Na kontroli powiem po prostu prawdę. Poproszę tylko, aby nie informowali pracodawcy o szczegółach. Można o coś takiego poprosić? O zachowanie poufnosci?

    Zwolnienie nie jest jeszcze ciążowe. Lekarz zapytał,czy takie wystawiać, ale nie chciałam przed serduszkiem.. Jutro wszystko się wyjaśni. Może gin mi coś wystawi, co będę mogła pokazać na komisji.

    Pracę mam stresująca i w ciężkich warunkach (temp. nawet -25).
    Mam nadzieję,że nie będą mi robić problemów.

    To doświadczenie pokazuje mi ile warte były moje darmowe nadgodziny i dawanie z siebie zawsze 200% w pracy..:(

    Lubię_czekoladę lubi tę wiadomość

    Tyle przeszliśmy, że wciąż nie wierzę, że Was mam..
    Nigdy się nie poddawaj, bo warto walczyć.


    km5sp07wycc10ujp.png
    Naturalsik ❤️
    wnid9vvjhnimte9l.png
    Po latach walki 💝
  • Niezapominajka5 Autorytet
    Postów: 3114 2603

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko wrote:
    Nie zapominają, jeśli masz konto na pue ZUS, to w zaświadczeniach lekarskich możesz zobaczyć jakie rozpoznanie wpisał lekarz. Jeśli nie masz konta, to polecam założyć, ja zawsze sprawdzałam czy dr mi wystawiła dobrze zwolnienie (wystawiała elektronicznie, a jest dość zakręcona, więc wolałam ja sprawdzać).
    Konta nie mam, ale rodzinny dał mi wydruk na potwierdzenie.
    A na l4 jestem dzisiaj drugi dzień roboczy (mam od piątku).
    Ale szybko zadzialali..
    Przez tel powiedzieli mi,że pracodawca musiał zgłosić.

    Tyle przeszliśmy, że wciąż nie wierzę, że Was mam..
    Nigdy się nie poddawaj, bo warto walczyć.


    km5sp07wycc10ujp.png
    Naturalsik ❤️
    wnid9vvjhnimte9l.png
    Po latach walki 💝
  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka tylko współczuć takiego szefa eh

    Czeko trzymaj się tam. Będzie dobrze, lekarze będą Cię mieli pod obserwacją więc nic złego się nie stanie. Przykre to jest, że tyle lat się staramy o dziecko A jak już nam się uda to kolejne zmartwienia dochodzą. Powinnyśmy przechodzić całą ciążę bez komplikacji i różnych boleści ;)

    Niezapominajka5, Lubię_czekoladę lubią tę wiadomość

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajko - jestem w szoku - co za pracodawca !???
    U lekarza weź zaświadczenie o ciąży, ze sobą koniecznie cała dokum medyczna i wyjaśnij wszystko.
    Kod B wskazuje na chorobę w ciąży, ale to może być każda choroba czyli nawet to co masz teraz wpisane (kod choroby).
    Jak widać nie warto wypruwać flaków :( a ja jestem taka sama ... i w ciąży zagrożonej z wyrzutami sumienia, że siedzę na zwolnieniu :(
    Nie denerwuj sie, powodzenia na usg !!!!

    Niezapominajka5 lubi tę wiadomość

  • KaśkaKwa Autorytet
    Postów: 951 941

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy Luteina dopochwowo może, aż tak podrażnić wargi sromowe, że płonę ?
    Wcześniej stosowałam Lutinusa, ale nie było w hurtowni i Pani w aptece dała mi Luteinę.
    Klika dni stosowania i cipka płonie.
    W domku często się myję i to co się rozpuści na bieżąco myje, ale w pracy niestety to utrudnione i szczypie.

    Napisałam właśnie do lekarza czy zmienimy na coś do łykania ?

    cd7c541a76.png
    35 lat / 9 lat starań / 3xIUI /
    3xICSI/1x(*)6tc
    ET-09.10 / 9dpt-II 10dpt-198,99 13dpt-1046,69 15dpt-3295,10 22 dpt - 2xz 2,4mm 35dpt-<3 <3 - PARKA !
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KaśkaKwa wrote:
    Dziewczyny czy Luteina dopochwowo może, aż tak podrażnić wargi sromowe, że płonę ?
    Wcześniej stosowałam Lutinusa, ale nie było w hurtowni i Pani w aptece dała mi Luteinę.
    Klika dni stosowania i cipka płonie.
    W domku często się myję i to co się rozpuści na bieżąco myje, ale w pracy niestety to utrudnione i szczypie.

    Napisałam właśnie do lekarza czy zmienimy na coś do łykania ?
    Tak- ona bardzo często uczula i powoduje właśnie takie objawy - zawiera laktozę.
    U mnie akurat sie sprawdza, ale wiem że lepiej jest tolerowany Lutinus.

  • Paulaa25 Autorytet
    Postów: 1291 711

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny !My już po usg III trynestru :)
    U malutkiej wszystko ok , leży sobie główkowo rączki i nóżki ma przy buzi i stąd te smyrki o każdej poże dnia i nocy w lewym boku :)
    Waży 2100g także lekarz stwierdził,że z tych większych dzieciaczków.Z usg jest starsza o tydzień i termin porodu 28.01 :)

    Czekoladko ale masz pecha z tymi krwiakami ... biedna, mam nadzieję, że szybko się go pozbędziesz i bd mogła sie na spokojnie cieszyć ciążą!!Tego Ci życzę z całego serducha!Trzymaj sie!

    Niezapominajko ale masz szefa masakra...co za typ nawet na zwolnienie nie możesz iść ... brak słów!Jak dotrze do niego że ciąza to może da Ci spokój.Oby!

    Ciasteczko777, Niezapominajka5, Zizu87, Lubię_czekoladę, Farelka, MagNolia55 lubią tę wiadomość

    klz99vvj0gp9lsbd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka, a masz na wydruku podany kod icd-10?

  • Niezapominajka5 Autorytet
    Postów: 3114 2603

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciasteczko777 wrote:
    Niezapominajko - jestem w szoku - co za pracodawca !???
    U lekarza weź zaświadczenie o ciąży, ze sobą koniecznie cała dokum medyczna i wyjaśnij wszystko.
    Kod B wskazuje na chorobę w ciąży, ale to może być każda choroba czyli nawet to co masz teraz wpisane (kod choroby).
    Jak widać nie warto wypruwać flaków :( a ja jestem taka sama ... i w ciąży zagrożonej z wyrzutami sumienia, że siedzę na zwolnieniu :(
    Nie denerwuj sie, powodzenia na usg !!!!
    No ja tez miałam wyrzuty sumienia. Od dzisiaj rano wisialam na tel,bo dzwonili z pracy.. i co? I nie warto.
    Ale ze względu na ludzi, pewnie znowu odbiorę jeśli zadzwonią.

    Tyle przeszliśmy, że wciąż nie wierzę, że Was mam..
    Nigdy się nie poddawaj, bo warto walczyć.


    km5sp07wycc10ujp.png
    Naturalsik ❤️
    wnid9vvjhnimte9l.png
    Po latach walki 💝
  • Niezapominajka5 Autorytet
    Postów: 3114 2603

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KaśkaKwa wrote:
    Dziewczyny czy Luteina dopochwowo może, aż tak podrażnić wargi sromowe, że płonę ?
    Wcześniej stosowałam Lutinusa, ale nie było w hurtowni i Pani w aptece dała mi Luteinę.
    Klika dni stosowania i cipka płonie.
    W domku często się myję i to co się rozpuści na bieżąco myje, ale w pracy niestety to utrudnione i szczypie.

    Napisałam właśnie do lekarza czy zmienimy na coś do łykania ?
    Mam ten sam problem.. podmywam się nom stop i tylko to przynosi ulgę :)
    Biorę też na południe lutinusa, by choć na chwilę odciążyć cały dół.

    Tyle przeszliśmy, że wciąż nie wierzę, że Was mam..
    Nigdy się nie poddawaj, bo warto walczyć.


    km5sp07wycc10ujp.png
    Naturalsik ❤️
    wnid9vvjhnimte9l.png
    Po latach walki 💝
  • Niezapominajka5 Autorytet
    Postów: 3114 2603

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko wrote:
    Niezapominajka, a masz na wydruku podany kod icd-10?
    Nie Buko, nie ma.
    W kodzie choroby też nic nie jest wpisane.
    A co oznacza icd-10? :)

    Tyle przeszliśmy, że wciąż nie wierzę, że Was mam..
    Nigdy się nie poddawaj, bo warto walczyć.


    km5sp07wycc10ujp.png
    Naturalsik ❤️
    wnid9vvjhnimte9l.png
    Po latach walki 💝
  • Figa88 Autorytet
    Postów: 619 435

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka5 wrote:
    A u mnie dziewczyny usg jutro. Trzymajcie kciuki.

    Mam dodatkowy stres dzisiaj,bo mój cudowny pracodawca zgłosił mnie do ZUS.. za tydzień kontrola. Dzwonili do mnie niedawno..:( cudowny człowiek...
    Któraś z Was miała taka sytuacje? Lekarz w klinice może wystawić mi jakieś zaświadczenie, które może pomoc? L4 nie jest ciążowe. Nawet dokładnie nie wiem co rodzinny wpisał w kartę:(

    Nigdy czegoś takiego nie mialam, bo nigdy nie chodziłam na l4. Nie ukrywam, że bardzo się stresuje..
    Nie stresuj się. Jeśli jutro masz wizytę u ginekologa to bardzo dobrze - poproś o zaświadczenie, że jesteś w ciąży. Takie zaświadczenie powinno się przedstawić pracodawcy nawet jeśli się pracuje. Ja nie mialam co prawda kontroli, ale słyszałam, że teraz często kontrolują. Jesteś w ciązy, możesz mieć zawroty głowy i wymiotować cały dzień - nie możesz pracować i zus nic Ci nie zrobi. Mają obowiązek skontrolować i tyle.

    Niezapominajka5 lubi tę wiadomość

    860ij44jb8ojlfrj.png
  • Figa88 Autorytet
    Postów: 619 435

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosia1992 wrote:
    Dziewczyny mam pytanie czy męczył was ból pachwiny? Dzisiaj od rana meczy mnie po lewej stronie jest to delikatny ból ale trochę mnie to martwi :(
    Ja miewałam od początku ciąży takie lekkie bóle, a od ok. tygodnia dość mocne, że nawet ciężko mi się chodzi. do tego doszedł ból pleców :( tak sobie myślę, że to od rosnącego brzucha

    860ij44jb8ojlfrj.png
  • Figa88 Autorytet
    Postów: 619 435

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekoladko - ale mi przykro :( uczepiły się Ciebie te krwiaki i spokoju nie dają. Będzie dobrze, nie może być inaczej. Tulę.

    Niezapominajko - doczytałam wszystkie posty - ale gnida z pracodawcy, tak szybko zgłosił do ZUSu... Tak jak pisałam, nie martw się. Jutro na wizycie u gina napewno zobaczysz serduszko i wszystko inne przestanie się liczyć. Weź zaświadczenie o ciąży i będzie ok.

    Lubię_czekoladę, Niezapominajka5 lubią tę wiadomość

    860ij44jb8ojlfrj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka5 wrote:
    A u mnie dziewczyny usg jutro. Trzymajcie kciuki.

    Mam dodatkowy stres dzisiaj,bo mój cudowny pracodawca zgłosił mnie do ZUS.. za tydzień kontrola. Dzwonili do mnie niedawno..:( cudowny człowiek...
    Któraś z Was miała taka sytuacje? Lekarz w klinice może wystawić mi jakieś zaświadczenie, które może pomoc? L4 nie jest ciążowe. Nawet dokładnie nie wiem co rodzinny wpisał w kartę:(

    Nigdy czegoś takiego nie mialam, bo nigdy nie chodziłam na l4. Nie ukrywam, że bardzo się stresuje..
    Niezapominajko po pierwsze staraj się nie denerwować tą sytuacją bo stres Ci nie służy. Zrób tak jak piszą Dziewczyny - poproś ginekologa o zaświadczenie, że jesteś w ciąży. Na kontroli powiedz, że dostałaś zwolnienie bo bardzo źle się czułaś a potem okazało się, że jesteś w ciąży. Przy Twojej pracy zwolnienie lekarskie jest jak najbardziej zasadne, zwłaszcza, że ciąża jest uzyskana metodą ivf po długim okresie leczenia niepłodności. W głowie mi się nie mieści, że pracodawca nasłał na Ciebie kontrolę po 2 dniach. Weź od gina zwolnienie ciążowe, z kodem B zwłaszcza, że ono jest płatne 100%. Daj koniecznie jutro znać!

    Niezapominajka5 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulaa25 wrote:
    Hej dziewczyny !My już po usg III trynestru :)
    U malutkiej wszystko ok , leży sobie główkowo rączki i nóżki ma przy buzi i stąd te smyrki o każdej poże dnia i nocy w lewym boku :)
    Waży 2100g także lekarz stwierdził,że z tych większych dzieciaczków.Z usg jest starsza o tydzień i termin porodu 28.01 :)

    Paulaa super, że wszytko dobrze :-) Spora jest Twoja córeczka :-)
    Ja czuję kopanie pod żebrami z prawej strony bo mój Antek ma tam nogi :-)
    Jutro idę do mojego lekarza prowadzącego więc pewnie dowiem się czegoś nowego :-)

    Paulaa25, morganaa lubią tę wiadomość

‹‹ 313 314 315 316 317 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ