X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

Oceń ten wątek:
  • Franiczka_ Autorytet
    Postów: 547 384

    Wysłany: 3 grudnia 2020, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa_Monika wrote:
    Franiczka
    Szczerze mówiąc nie wiem :D Ale wydaje mi się ze to jest na takiej zasadzie ze tutaj pijemy czysta glukoza sam cukier.
    A w jedzeniu w tabeli mamy różne rozpiski nie tylko cukry ale tez węglowodany czy np dodatki maki pszennej (ktora mimo ze nie jest cukrem to niestety podnosi nam cukier )

    No ale cukier (glukoza) to właśnie węglowodany proste ☺️ I z jakiegoś powodu mierzą nam przy OGTT własnie po godzinie, a nie co 10 minut. W pożywieniu mamy jeszcze błonnik, tłuszcze, białka, a tu czystą glukoze, która wchłania się najłatwiej, więc tak na logikę - ryzyko byłoby duże. Jak nie zapomnę, to zapytam z ciekawości na najbliższej wizycie o to moją diabetolog, bo dziwna ta teoria mi się wydaje.

    Kala139 lubi tę wiadomość

    3i492n0aa33ktkto.png
  • KaroInka Autorytet
    Postów: 515 500

    Wysłany: 3 grudnia 2020, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aż zrobiłam pseudoświadczenie😂. Zjadłam na podwieczorek śliwkę, mandarynkę i jedno małe coś na kształt „bounty”, które zrobiłam sama z mleczka kokosowego, ksylitolu, wiórek i czekolady 90%. Po 20 min-114, po 40 min- 105 a po godzinie 91. Także stwierdzam, że nie będę już więcej tak robić, szkoda moich pasków i nerwów, zapytam diabetologa czy mogę jeść owoce. Z tym niskim IG to też trzeba rozważnie bo jakby człowiek się uparł to można jeść wszystko to co ma prawie zerowy indeks i doprowadzić się do zawału serca (czyli wszystko co tluste).

    Franiczka_ lubi tę wiadomość

    7.01.19. Aniołek👼💔
    20.04.21 Synek M 👶💙
    17.11.22 Synek A 👶💙
  • sandrina22 Autorytet
    Postów: 1279 944

    Wysłany: 3 grudnia 2020, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po wizycie. Od dziś insulina nocna.
    I 26 wymienników 🤯🤯 To nie może się udać 😂😂

    Diabetolog mówiła, że owoce jak najbardziej można,tylko trzeba na ig patrzeć.

    A powiedzcie mi - ksylitol i erytrol można w ciąży? Bo wprawdzie na słodkie nie mam ochoty, ale pewnie na święta bym coś upiekła.

    l22n8rib4ir19qsz.png

    dqpr9vvjd8qbaglu.png
  • Skowronek Autorytet
    Postów: 590 313

    Wysłany: 4 grudnia 2020, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sandrina22 tak można, ja jak mam ochotę na słodkie, to ksylitolem słodzę sobie herbatę :) nie jest tak słodki jak biały cukier, ale zawsze to troche lepszy smak.



    Dziewczyny a jak jest z mandarynkami? jestem w pracy, nie mam swojej rozpiski a koleżanka przyniosła i tak pięknie pachną...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 grudnia 2020, 08:56

    05.05.2021 TP chłopiec Piotruś ♥
    28.08.2020 (17dpo)⏸️💚🍀
    xnw4lbetfygpudwk.png
  • sandrina22 Autorytet
    Postów: 1279 944

    Wysłany: 4 grudnia 2020, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Można mandarynki.

    Dziewczyny jestem w szoku. Po insulinie nocnej cukier 77, po śniadaniu 170. Jadłam to co zwykle.No już nie mam siły. Jak ja mam tą ciążę donosić jak są takie skoki 😭

    l22n8rib4ir19qsz.png

    dqpr9vvjd8qbaglu.png
  • Skowronek Autorytet
    Postów: 590 313

    Wysłany: 4 grudnia 2020, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co jadłaś na to śniadanie?

    05.05.2021 TP chłopiec Piotruś ♥
    28.08.2020 (17dpo)⏸️💚🍀
    xnw4lbetfygpudwk.png
  • sandrina22 Autorytet
    Postów: 1279 944

    Wysłany: 4 grudnia 2020, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie to co zawsze - kromka razowa, zielone warzywa, plaster wędliny. No i ostatnio było ok po tym zestawie.

    l22n8rib4ir19qsz.png

    dqpr9vvjd8qbaglu.png
  • Skowronek Autorytet
    Postów: 590 313

    Wysłany: 4 grudnia 2020, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A byłaś głodna przed tym śniadaniem? jaki był odstęp czasu między zmierzeniem na czczo a śniadaniem?

    05.05.2021 TP chłopiec Piotruś ♥
    28.08.2020 (17dpo)⏸️💚🍀
    xnw4lbetfygpudwk.png
  • KaroInka Autorytet
    Postów: 515 500

    Wysłany: 5 grudnia 2020, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow 71 na czczo! U mnie sprawdza się sałatka na kolację- sałata, warzywa (papryka, pomidory, seler), parę oliwek i ser feta/ mozarella/ kurczak. Dojadam do tego kromkę chleba, ponieważ zrezygnowałam z późnej kolacji i jem jedną, tylko trochę ją przesunęłam w czasie. Nie jem też już zupy do obiadu. Rano cukier po takiej kolacji mam 80-83. Za radą lekarza ograniczyłam jedzenie, cukry mi spadły do 91-92 po posiłkach za to ketony pojawiły sie w ciagu dnia i to na ++++. Nie umiem sobie poradzić z tymi posiłkami, może diabetolog mi coś poradzi czy mam się tymi ketonami tak przejmować.

    7.01.19. Aniołek👼💔
    20.04.21 Synek M 👶💙
    17.11.22 Synek A 👶💙
  • KaroInka Autorytet
    Postów: 515 500

    Wysłany: 5 grudnia 2020, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idę w najbliższą środę 🙂.

    7.01.19. Aniołek👼💔
    20.04.21 Synek M 👶💙
    17.11.22 Synek A 👶💙
  • oloowa2709 Autorytet
    Postów: 502 421

    Wysłany: 6 grudnia 2020, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Ja jednak ide do szpitala na ten profil glikemiczny i włączyć mają insuline . 10 grudnia mam się stawić. 3 dni mam tam spędzić. Bylam w tej poradni w piatek, znowu mialam ktg, mała. Książkowo ale u mnie wykazało sporo mikroskurczow. Mam brac 6 asparginow dziennie. Cukry na cczco cały czas kolo 100. Dzis były jak na mnie ładne 91. Ale po sniadaniu, tym co zawsze czyli 2 zytnie na zakwasie z wędlina i warzywami po 1 h od pierwszego kęsa cukier 159 szok a za minutę z innego palca 143. Jednak to nadal wysoko. W między czasie połknęłam witaminy 3 dla kobiet w ciąży, aspargin i Sorbifer. Może to wpłynelo na wynik 🤔. Od 2 dni am bardzo niskie ciśnienie i wczoraj słabo mi się zrobiło podczas kąpieli. W sumie zdarzylam usiąść i natychmiast zrobiło mi się słabo ze sama wyjść juz nie dałam rady.. Czuję że mam coraz mniej sił. Cała ciążę sie nie oszczędzałam. Nadeszła pora żeby zwolnić. Chcę jak najdłużej donosić ta ciaze 🙏

    Starania od 04.2016,Niedoczynnośc tarzcycy,Mutacje MTHFR C677T i A1298C., PAI1 homo,Hiperprolaktynemia05.2017 HSG, drozne oba
    07.2018 histeroskopia Endometrium polipowate.
    Mąż OK.
    10.2018 Start Invimed, badania, cykle stymulowane, torbiel 8cm...
    03. 2020 start 1 procedura, krótki PROTOKÓŁ, stymulacja nieudana, punkcja odwołana.

    06.2020 naturalny cud 🙏34 dc II, 35dc bhcg 5854, 37 dc 12144, 41dc jest zarodek i jest ♥️
    Ciąża na clexane, acard, letrox, prenatal, luteina
    iv09g7rfalmky5ts.png
  • Skowronek Autorytet
    Postów: 590 313

    Wysłany: 7 grudnia 2020, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, a ja chyba znalazłam swoją dawkę insuliny na noc ( przynajmniej na ten etap ciąży). Codziennie mam w okolicach 80. Także woow. A jak u Was? odkryłyście coś nowego co Wam służy bądź nie?

    05.05.2021 TP chłopiec Piotruś ♥
    28.08.2020 (17dpo)⏸️💚🍀
    xnw4lbetfygpudwk.png
  • Kala139 Autorytet
    Postów: 337 108

    Wysłany: 7 grudnia 2020, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Trochę mnie nie było ale już nadrobilam wszystko. U mnie ogólnie cukry ok. Naszła mnie taka złota myśl w czasie weekendu a propo badania cukru po godzinie od jedzenia. Myślę sobie...czemuś to musi służyć. Jeśli byłoby inaczej to kazali by nam mierzyć np po 20 minutach. W ciąży trzustka podobno produkuje mniej insuliny, żeby odpowiednia ilość glukozy trafiła również do dziecka. Logicznie rzecz biorąc po posiłku następuje wzrostu cukru we krwi, jest to znak dla trzustki, że ma wyprodukować określoną ilość insuliny. I jeśli po tej godzinie ten poziom cukru jest ponad normę oznacza to, że trzustka sobie nie daje rady i trzeba ja wspomóc insuliną. Wydaje mi się to najlogiczniejsze. Trzustka musi wiedzieć w pewien sposób ile tej insuliny wyprodukować dlatego np po 20 minutach mamy wyższy wynik niż po godzinie kiedy insulina obniży nam ten cukier. W przeciwnym razie ile byłoby takich osób, które z dobrym wynikiem na czczo i z dobrym wynikiem po godzinie i dwóch w czasie badania OGTT, miałoby ukrytą cukrzycę bo np. cukier by wzrastał po 20 minutach i spadał po godzinie. Myślę, że to jest właśnie powód tego, że mamy badać po godzinie, żeby sprawdzić pracę trzustki. Zrobiłam dzisiaj też test taki jak KaroInka. Zjadłam na kolację pierogi z kapustą i grzybami 6 szt. i wypiłam szklankę barszczu. Po 20 minutach cukier 124, po 40 minutach 113 i po godzinie 96. To jest dla mnie logiczne i tego się będę trzymać. Takie moje złote myśli😁

    Franiczka_, Skowronek lubią tę wiadomość

    qdkki09kzl1i271j.png
  • Franiczka_ Autorytet
    Postów: 547 384

    Wysłany: 8 grudnia 2020, 06:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala ja też się ostatnio pokusiłam o taki test u siebie 😀 Ale u mnie było tak, jak mówi ta teoria:

    "Na ok. godzinę po jedzeniu glikemia osiąga najwyższe stężenie, by kolejno stopniowo powracać do normy. Po 2-3 godzinach glikemia poposiłkowa powinna wrócić do wartości sprzed przyjęcia pokarmu."

    Kala139 lubi tę wiadomość

    3i492n0aa33ktkto.png
  • KaroInka Autorytet
    Postów: 515 500

    Wysłany: 8 grudnia 2020, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oloowa oby szybko zleciało Ci w szpitalu i wszystko było ok🙂.
    Ja wczoraj zjadłam na obiad niedozwolone 🙈 placki ziemniaczane z kefirem (nie mogłam sobie odmówić placków u rodziców), specjalnie dla mnie Mama dodała tylko trochę mąki pełnoziarnistej, no ale to przecież smażone ziemniaki. Po godzinie cukier 115, więc zadowolona myślę-mogę jeść. Ale coś mnie tknęło bo za bardzo czułam się najedzona i zmierzyłam jeszcze raz po 2 h od jedzenia i wyszło 130. Jednak nie mogę ich jeść albo zjadłam za dużo bo aż 4 no i było tam sporo oliwy. Od razu poszłam na spacer ale przynajmniej się wreszcie czymś dobrym najadłam bo normalnie to po 2h jestem już głodna😅. Chociaż chyba o to chodzi w diecie cukrzycowej żeby jeść co 2-3 h a nie co 4. Obiecałam sobie, że już nie będę mierzyć cukru w innych przedziałach czasowych tylko tak jak każą bo zwariuję chyba niedługo 😂. Cukry na czczo dalej 80.

    Kala139 lubi tę wiadomość

    7.01.19. Aniołek👼💔
    20.04.21 Synek M 👶💙
    17.11.22 Synek A 👶💙
  • Skowronek Autorytet
    Postów: 590 313

    Wysłany: 8 grudnia 2020, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mmm marze o plackach ziemniaczanych!
    Czuje, że po ciąży nic nie schudne, bo będę nadrabiała, tym co nie udało się jeść w ciąży. Na pewno wezme snickersa do szpitala!

    Franiczka_, Kala139 lubią tę wiadomość

    05.05.2021 TP chłopiec Piotruś ♥
    28.08.2020 (17dpo)⏸️💚🍀
    xnw4lbetfygpudwk.png
  • sandrina22 Autorytet
    Postów: 1279 944

    Wysłany: 8 grudnia 2020, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skowronek KaroInka - jadlabym 😂
    Póki co na szczęście na słodkie nie mam w ogóle ochoty, owoce wystarczą. Ale takie placuszki czy pieczone ziemniaczki ojoj
    Ja dziś zwiększam insulinę nocną na 3j bo jednak ciągle są przekroczenia, ale na szczęście już blisko normy więc jestem dobrej myśli.

    l22n8rib4ir19qsz.png

    dqpr9vvjd8qbaglu.png
  • Kala139 Autorytet
    Postów: 337 108

    Wysłany: 8 grudnia 2020, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skowronek wrote:
    mmm marze o plackach ziemniaczanych!
    Czuje, że po ciąży nic nie schudne, bo będę nadrabiała, tym co nie udało się jeść w ciąży. Na pewno wezme snickersa do szpitala!
    Dokladnie to samo mówiłam mężowi, że co z tego, że teraz prawdopodobnie dużo nie przytyje, jak już sobie wyobrażam co będę jadła po porodzie😂

    Skowronek lubi tę wiadomość

    qdkki09kzl1i271j.png
  • Skowronek Autorytet
    Postów: 590 313

    Wysłany: 9 grudnia 2020, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja to powoli zaczynam spisywać te rzeczy, które na pewno będę musiała zjeść ! :P
    chociaż muszę przyznać, że mimo wszystko ta dieta troche zmieniła mi smak.
    I tu przykład...jestem fanką zupek chińskich, tak wiem, mam świadomość tego jakie to zło itd no ale nie mam szans z tym walczyć. Lubie (a raczej lubiłam) raz na jakiś czas wciągnąć taką zupkę, szczególnie po większym piciu :P no i jakoś na początku tej diety zgrzeszyłam i zjadłam w pracy taką zupkę. Nie powinnam ale z tego co pamiętam jakoś tak się potoczyło, że nie miałam jedzenia i to był mój jedyny ratunek na zjedzenie czegokolwiek. No i okazało się, że kompletnie ta zupka mi nie smakowała. Była wręcz paskudna, za słona i ogólnie niedobra. Także przeżyłam totalną rozpacz, która sumasumarum wyjdzie mi na pewno na dobre

    05.05.2021 TP chłopiec Piotruś ♥
    28.08.2020 (17dpo)⏸️💚🍀
    xnw4lbetfygpudwk.png
  • Kala139 Autorytet
    Postów: 337 108

    Wysłany: 9 grudnia 2020, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam z rana 🙂 Ja dzisiaj na czczo 90 a po sniadaniu aż 135...I nie wiem dlaczego bo jadłam to co zwykle, chociaż mało się ruszalam. Zwykle po śniadaniu cały czas latam bo syna do przedszkola zawoże a dzisiaj został w domu bo katar złapał i tak sobie po śniadaniu posiedzialam. Wczoraj też wieczorem jakoś mi spadał cukier i źle się czułam więc zjadłam konkretną kolację o 20:30. A właśnie zdarza Wam się, że cukier Wam spadnie koło 70 i zaczynacie się czuć słabo z mega głodem? To podobno jest tzw hipoglikemia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2020, 08:36

    qdkki09kzl1i271j.png
‹‹ 9 10 11 12 13 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ