X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

Oceń ten wątek:
  • Marta1993 Przyjaciółka
    Postów: 101 146

    Wysłany: 8 marca, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy to możliwe żeby po wieczornej insulinie cukier na czczo mierzony glukometrem był 97, a godzinę później normalnie z krwi żylnej wynosił tylko 62??
    Zastanawiam się czy coś z tym moim glukometrem nie tak, czy po prostu tak może być...
    Wgl na czczo to kiedy gadacie? Zaraz po obudzeniu, czy przed śniadaniem, w odpowiedniej ilości czasowej od ostatniego posiłku/podania insuliny??

    👩🏽‍💼31 👨🏼‍💼33
    Starania od 2019
    Leczenie u naprotechnologa od 2022
    02.10.23 💔 7/8 tydz.
    Luty 2024 kolejna nadzieja ⏸️🤗
    Termin wg OM 18.10

    Leki: Acard, heparyna, progesteron, siofor xr, insulina, lewotyroksyna, jod, Wit. D3, Wit. B12, actifolin

    preg.png
  • Katarzyna439 Autorytet
    Postów: 573 352

    Wysłany: 8 marca, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta1993 wrote:
    Dziewczyny, czy to możliwe żeby po wieczornej insulinie cukier na czczo mierzony glukometrem był 97, a godzinę później normalnie z krwi żylnej wynosił tylko 62??
    Zastanawiam się czy coś z tym moim glukometrem nie tak, czy po prostu tak może być...
    Wgl na czczo to kiedy gadacie? Zaraz po obudzeniu, czy przed śniadaniem, w odpowiedniej ilości czasowej od ostatniego posiłku/podania insuliny??
    Kurcze, ja nie biorę insuliny więc tutaj nie wiem jaka jest zależność. Ogólnie z krwi żylnej prawie zawsze jest niższa wartość i moim zdaniem to jest ta prawdziwa no ale nie ma możliwości codziennie jeździć do laba na badania 🫣

    A ja badam po wstaniu, ale ja czasem wstaje i sobie leżę np pół godziny i wtedy mierze, najpierw się przejmowałam że to trzeba od razu po wstaniu ale u mnie ten wynik za bardzo się nie różni. A sprawdzałaś w nocy sobie cukier ? Może już w nocy też masz podwyższony ? Niby powinno się zmierzyć po 8 godzinach snu i wtedy by pewnie najlepszy wyszedł, ale ja się budzę w nocy więc no… a ty jak bierzesz insulinę na noc to powinnaś mieć na czczo dobre wyniki bo ta insulina na noc długo działa 🤔 ja bym powiedziała o tym lekarzowi, bo może musisz mieć większą dawkę po prostu trochę.

    Może też spróbuj sobie coś innego jeść przed spaniem, ja musiałam kombinować z tym jedzeniem trochę żeby mi dobrze wychodziło na czczo, na ten moment jem jabłko po prostu jedno i to jest ok dla mnie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 marca, 22:56

    Marta1993 lubi tę wiadomość

    preg.png

    Na razie mama wesołego czworonoga ❤️🐾
    Niedługo mama słodkiej kuleczki 😊

    Nifty -> niskie ryzyka 🥳 dziewczynka 🌺🥰
  • Mira000 Autorytet
    Postów: 1114 598

    Wysłany: 8 marca, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie nie ma za bardzo różnicy czy mierzę zaraz po obudzeniu czy np. godzinę po. Po prostu jak wstanę to mierzę i później jem śniadanie.

    Katarzyna439, Marta1993 lubią tę wiadomość

    Ja 31, on 34
    marzec 2021 - start starań
    wrzesień 2022 - HBA 32%
    [suple: astaksantyna, NAC, selen, koenzym Q10, kwasy DHA, EPA, wit. D3, wit. E, wit. C, cynk, kwas foliowy]
    3 x cykle stymulowane ❌
    styczeń 2023 - HBA 63%
    3 x IUI ❌
    czerwiec 2023 - HBA ??? są naturalne ⏸️
    02.08.2023 r. - 💙 zarodek + serduszko
    20.03.2024 r. - chłopak
    age.png
  • Katalonia Autorytet
    Postów: 974 357

    Wysłany: 9 marca, 07:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wg mnie to możliwe.
    Ja zczytuje wynik jak otworze oczy. Jak wstanę i zacznę chodzić to wynik jest już inny.
    Ty musiałaś być na czczo godzinę, tak piszesz, więc cukier mógł spaść. Miałaś jakaś aktywność wtedy, więc korzystałaś z cukru we krwi i dlatego spadł.

    Cukier rano glukometrem badasz po przebudzeniu. Jeżeli przez 3 dni z rzedu jest powyżej 90 to zwiększ dawkę insuliny na noc.
    Ja zaczynałam od 4 jedn, teraz mam 13 i pewnie tak będzie do porodu. Jestem w tyg 33+2

    Marta1993 lubi tę wiadomość

    Pierworodna 2017

    Termin porodu synka 25.04.2024
  • Bożena Autorytet
    Postów: 1296 838

    Wysłany: 9 marca, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katalonia wrote:
    Wg mnie to możliwe.
    Ja zczytuje wynik jak otworze oczy. Jak wstanę i zacznę chodzić to wynik jest już inny.
    Ty musiałaś być na czczo godzinę, tak piszesz, więc cukier mógł spaść. Miałaś jakaś aktywność wtedy, więc korzystałaś z cukru we krwi i dlatego spadł.

    Cukier rano glukometrem badasz po przebudzeniu. Jeżeli przez 3 dni z rzedu jest powyżej 90 to zwiększ dawkę insuliny na noc.
    Ja zaczynałam od 4 jedn, teraz mam 13 i pewnie tak będzie do porodu. Jestem w tyg 33+2

    Dokładnie mam takie samo zdanie, musiał być już podwyższony ten cukier. Mi diabetolog kazał mierzyć zaraz po wstaniu i tak wyrywkowo raz w tygodniu nad ranem, a że budze się w granicach 3/4 na siusiu to sobie mierze wtedy i jest dobry 🤗 a też jestem ma insulinie, na 6 daweczkach nocnych.

  • Marta1993 Przyjaciółka
    Postów: 101 146

    Wysłany: 9 marca, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny :) muszę sprawdzić kiedyś w nocy, jak to u mnie jest z tą glukoza.
    Mam nadzieję że to się ustabilizuje jakoś do kolejnej wizyty u diabetologa (za dwa tygodnie).

    👩🏽‍💼31 👨🏼‍💼33
    Starania od 2019
    Leczenie u naprotechnologa od 2022
    02.10.23 💔 7/8 tydz.
    Luty 2024 kolejna nadzieja ⏸️🤗
    Termin wg OM 18.10

    Leki: Acard, heparyna, progesteron, siofor xr, insulina, lewotyroksyna, jod, Wit. D3, Wit. B12, actifolin

    preg.png
  • Jasqa Koleżanka
    Postów: 46 15

    Wysłany: 9 marca, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam cukrzycę ciążową i jakoś nie ufam mojemu glukometrowi. Jakiś czas temu pokazało mi rano 114, byłam zszokowana i w ciągu 5 minut zrobiłam jeszcze dwa pomiary, jeden był 96 a ostatni 84. To jest chyba fizycznie niemożliwe żeby cukier spadł o 30 oczek w ciągu 5 minut bo chyba za następne 5 minut już bym umarła... Może to kwestia krążenia w koniuszkach palców,które jest słabe zaraz po przebudzeniu? Glukometr jest nowy.

  • Katalonia Autorytet
    Postów: 974 357

    Wysłany: 10 marca, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jasqa wrote:
    Też mam cukrzycę ciążową i jakoś nie ufam mojemu glukometrowi. Jakiś czas temu pokazało mi rano 114, byłam zszokowana i w ciągu 5 minut zrobiłam jeszcze dwa pomiary, jeden był 96 a ostatni 84. To jest chyba fizycznie niemożliwe żeby cukier spadł o 30 oczek w ciągu 5 minut bo chyba za następne 5 minut już bym umarła... Może to kwestia krążenia w koniuszkach palców,które jest słabe zaraz po przebudzeniu? Glukometr jest nowy.

    Pewnie też kwestią krążenia. Gdybyś robiła jednocześnie pomiary z dwóch palców to wyniki też by się różniły. Dlatego jak raz wynik jest powyżej 90 na czczo to nic z tym nie robisz. Myślę że jakbyś wykonała jeszcze 2 pomiary za 10 min to byś nie umarla ;)
    Chyba najlepiej raz zmierzyć cukier i nie robić doktoratów bo człowiek wariuje.

    Pierworodna 2017

    Termin porodu synka 25.04.2024
  • Bożena Autorytet
    Postów: 1296 838

    Wysłany: 10 marca, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta1993 wrote:
    Dzięki dziewczyny :) muszę sprawdzić kiedyś w nocy, jak to u mnie jest z tą glukoza.
    Mam nadzieję że to się ustabilizuje jakoś do kolejnej wizyty u diabetologa (za dwa tygodnie).

    Na spokojnie i bez stresu bo wtedy się na 100%podnosi.... testowane na sobie 🙈

  • Bożena Autorytet
    Postów: 1296 838

    Wysłany: 10 marca, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jasqa wrote:
    Też mam cukrzycę ciążową i jakoś nie ufam mojemu glukometrowi. Jakiś czas temu pokazało mi rano 114, byłam zszokowana i w ciągu 5 minut zrobiłam jeszcze dwa pomiary, jeden był 96 a ostatni 84. To jest chyba fizycznie niemożliwe żeby cukier spadł o 30 oczek w ciągu 5 minut bo chyba za następne 5 minut już bym umarła... Może to kwestia krążenia w koniuszkach palców,które jest słabe zaraz po przebudzeniu? Glukometr jest nowy.

    Ja jak miałam parę razy podwyższony i uległam robiąc drugi pomiar to zawsze miałam wyższy niż ten pierwszy 🙈 to w sumie na początku mojej przygody było od tamtej pory nie robię drugiego pomiaru. Na zawał bym zeszła takto..... Jak to mówi mój diabetolog nie dajmy się zwariować, to normalne że czasem zdarzy się że będziesz miała podwyższony, jeśli to są sporadyczne przypadki to nie ma czym się stresować.

  • Katarzyna439 Autorytet
    Postów: 573 352

    Wysłany: 10 marca, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bożena wrote:
    Ja jak miałam parę razy podwyższony i uległam robiąc drugi pomiar to zawsze miałam wyższy niż ten pierwszy 🙈 to w sumie na początku mojej przygody było od tamtej pory nie robię drugiego pomiaru. Na zawał bym zeszła takto..... Jak to mówi mój diabetolog nie dajmy się zwariować, to normalne że czasem zdarzy się że będziesz miała podwyższony, jeśli to są sporadyczne przypadki to nie ma czym się stresować.
    Dokładnie mi lekarz też tak powiedział, jeden pomiar i się nie przejmować jeśli by wychodziło tak kilka dni z rzędu no to może być coś nie tak, ale to też może być np od choroby. Mnie ostatnio bolało gardło i trzy dni z rzędu w nocy miałam podwyższony, ale teraz już było ok, więc na razie to olewam. Będę mierzyć w tym tyg jeszcze i zobaczę jak będzie, bo jeśli dalej mi będą tak wychodzić w nocy to będę miała insulinę na noc, ale mam zobaczyć.

    Ogólnie sam w sobie pomiar jeden nic nie mówi, ale trend już tak, więc raczej na to trzebaby uważać :) a tak jak Bożena pisze, stres też podwyższa cukier bo kortyzol się wydziela więc glukoza skacze wtedy do góry niestety.

    preg.png

    Na razie mama wesołego czworonoga ❤️🐾
    Niedługo mama słodkiej kuleczki 😊

    Nifty -> niskie ryzyka 🥳 dziewczynka 🌺🥰
  • Mira000 Autorytet
    Postów: 1114 598

    Wysłany: 10 marca, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja za to miałam kilka dni skaczący cukier po posiłkach i wczoraj i dzisiaj znów spokój - cukier bardzo ładny, nawet po posiłkach po których spodziewałabym się trochę wyższego. Nieprzewidywalne są te zmiany cukru w ciąży 🤷‍♀️

    Ja 31, on 34
    marzec 2021 - start starań
    wrzesień 2022 - HBA 32%
    [suple: astaksantyna, NAC, selen, koenzym Q10, kwasy DHA, EPA, wit. D3, wit. E, wit. C, cynk, kwas foliowy]
    3 x cykle stymulowane ❌
    styczeń 2023 - HBA 63%
    3 x IUI ❌
    czerwiec 2023 - HBA ??? są naturalne ⏸️
    02.08.2023 r. - 💙 zarodek + serduszko
    20.03.2024 r. - chłopak
    age.png
  • Kinolek94 Znajoma
    Postów: 22 33

    Wysłany: 13 marca, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Wczoraj odebrałam wyniki krzywej cukrowej i mam 93-110-88. W internecie widzę że wynik na czczo mam za duży bo max 92. Czy to faktycznie już cukrzyca ciążowa ? Wizyta dopiero w poniedziałek. Na początku ciąży glukozę miałam w normie.

    preg.png
  • Katalonia Autorytet
    Postów: 974 357

    Wysłany: 13 marca, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinolek94 wrote:
    Cześć dziewczyny. Wczoraj odebrałam wyniki krzywej cukrowej i mam 93-110-88. W internecie widzę że wynik na czczo mam za duży bo max 92. Czy to faktycznie już cukrzyca ciążowa ? Wizyta dopiero w poniedziałek. Na początku ciąży glukozę miałam w normie.

    Tak. Pewnie na wizycie dostaniesz skierowanie do diabetologa. Ja tez mialam takie niewielkie przekroczenie. Nie ma sensu tej krzywej powtarzać bo tu nie chodzi aby wynik był ok, tylko twoje i dziecka zdrowie.
    Diabetolog zleci inne badania np hemoglobine glikowaną, cholesterol, itp i zadecyduje o leczeniu.

    Pamiętaj że kobietom w ciąży i połogu należy się refundacja sensorów (płatne 30% czyli za jeden sensor około 75zl na 2 tyg), wtedy nie musisz się kłuć palca kilka razy dziennie.

    Kinolek94 lubi tę wiadomość

    Pierworodna 2017

    Termin porodu synka 25.04.2024
  • Aga37/ Przyjaciółka
    Postów: 87 36

    Wysłany: 14 marca, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, u mnie cukier ostatnio skacze, szczególnie na czczo 🙄 nie wiem jak to się przekłada na dzidzię ale właśnie byliśmy na połówkowych i niunia waży 458g więc pewnie będzie większa od starszej siostry 😂😂

  • Katalonia Autorytet
    Postów: 974 357

    Wysłany: 15 marca, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny co u Was?
    Ja wczoraj zapomniałam wziąć insuliny na noc (12j) i rano cukier 80... haha dziwne to jest

    Może dopiero po kilku dniach bez insuliny by się podniosl.

    Pierworodna 2017

    Termin porodu synka 25.04.2024
  • Bożena Autorytet
    Postów: 1296 838

    Wysłany: 15 marca, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, u mnie też taki skaczący cukier ostatnio 🙈 ale to chyba z niewyspania bo syn chory i w nocy za dużo nie śpimy.... Posiłkowe się trzymają ładnie a ten na czczo to różnie, jednego dnia jest 85 a na drugi 91 🤦 narazie nic nie zwiększam czekam cierpliwie :)

  • Mira000 Autorytet
    Postów: 1114 598

    Wysłany: 15 marca, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj na czczo z glukometru 71 🙈 przypomnę że ja nie mam insuliny na noc 🙈 Ale to chyba kwestia tego, że jem teraz drugą bardzo późną kolację, bo budzę się w nocy/nad ranem głodna i już nie mogę zasnąć, a wiadomo że jest to metoda na zbicie porannych cukrów 🤷‍♀️

    Ja 31, on 34
    marzec 2021 - start starań
    wrzesień 2022 - HBA 32%
    [suple: astaksantyna, NAC, selen, koenzym Q10, kwasy DHA, EPA, wit. D3, wit. E, wit. C, cynk, kwas foliowy]
    3 x cykle stymulowane ❌
    styczeń 2023 - HBA 63%
    3 x IUI ❌
    czerwiec 2023 - HBA ??? są naturalne ⏸️
    02.08.2023 r. - 💙 zarodek + serduszko
    20.03.2024 r. - chłopak
    age.png
  • Bożena Autorytet
    Postów: 1296 838

    Wysłany: 15 marca, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mira000 wrote:
    Ja dzisiaj na czczo z glukometru 71 🙈 przypomnę że ja nie mam insuliny na noc 🙈 Ale to chyba kwestia tego, że jem teraz drugą bardzo późną kolację, bo budzę się w nocy/nad ranem głodna i już nie mogę zasnąć, a wiadomo że jest to metoda na zbicie porannych cukrów 🤷‍♀️
    Właśnie ja jak nie mogłam zasnąć to cukier mi wyrzucało często stąd ta i Sulima, bo po posiłkach mam do 120 max...🙈 Mnie diabetolog uprzedzał że po 30 tygodniu mogą być skoki, plus jeszcze te zarwane nocki :/ a jak się czujesz, poród już tuż tuz?

  • Mira000 Autorytet
    Postów: 1114 598

    Wysłany: 15 marca, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No u mnie cukier szaleje do samego końca, wręcz ostatnio bardziej skacze niż w poprzednich tygodniach (pomijając początki cukrzycy), ale dowiozę to już jakoś do końca 😂 - dzisiaj na czczo 71, po śniadaniu 139 (dwie kromki super jakości chleba), a po obiedzie 99 🙈 Ześwirować idzie :D
    A ja we wtorek idę już do szpitala na wywołanie (to będzie 39+3), więc trzymajcie kciuki żeby szybko poszło :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca, 17:37

    Ja 31, on 34
    marzec 2021 - start starań
    wrzesień 2022 - HBA 32%
    [suple: astaksantyna, NAC, selen, koenzym Q10, kwasy DHA, EPA, wit. D3, wit. E, wit. C, cynk, kwas foliowy]
    3 x cykle stymulowane ❌
    styczeń 2023 - HBA 63%
    3 x IUI ❌
    czerwiec 2023 - HBA ??? są naturalne ⏸️
    02.08.2023 r. - 💙 zarodek + serduszko
    20.03.2024 r. - chłopak
    age.png
‹‹ 34 35 36 37 38 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ