X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

Oceń ten wątek:
  • Bożena Autorytet
    Postów: 1288 829

    Wysłany: 15 marca, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mira000 wrote:
    No u mnie cukier szaleje do samego końca, wręcz ostatnio bardziej skacze niż w poprzednich tygodniach (pomijając początki cukrzycy), ale dowiozę to już jakoś do końca 😂 - dzisiaj na czczo 71, po śniadaniu 139 (dwie kromki super jakości chleba), a po obiedzie 99 🙈 Ześwirować idzie :D
    A ja we wtorek idę już do szpitala na wywołanie (to będzie 39+3), więc trzymajcie kciuki żeby szybko poszło :D
    Jejuś to już chwila:) szczerze mówiąc też bym tak chciała :/ a tu jeszcze tyle czasu, dopiero 31 tydzień:(

  • Mira000 Autorytet
    Postów: 1114 598

    Wysłany: 15 marca, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trochę się boję, bo jestem pozamykana na wszystkie spusty, ale jakoś to będzie :) A Tobie też szybciutko zleci, dużo nie zostało :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca, 18:20

    Ja 31, on 34
    marzec 2021 - start starań
    wrzesień 2022 - HBA 32%
    [suple: astaksantyna, NAC, selen, koenzym Q10, kwasy DHA, EPA, wit. D3, wit. E, wit. C, cynk, kwas foliowy]
    3 x cykle stymulowane ❌
    styczeń 2023 - HBA 63%
    3 x IUI ❌
    czerwiec 2023 - HBA ??? są naturalne ⏸️
    02.08.2023 r. - 💙 zarodek + serduszko
    20.03.2024 r. - chłopak
    age.png
  • Bożena Autorytet
    Postów: 1288 829

    Wysłany: 15 marca, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mira000 wrote:
    Trochę się boję, bo jestem pozamykana na wszystkie spusty, ale jakoś to będzie :) A Tobie też szybciutko zleci, dużo nie zostało :D

    Będę trzymała mocno kciuki żeby było szybko i bezboleśnie i odezwij się jak będzie po 🤗

    Mira000 lubi tę wiadomość

  • Katarzyna439 Autorytet
    Postów: 573 352

    Wysłany: 16 marca, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mira000 wrote:
    Trochę się boję, bo jestem pozamykana na wszystkie spusty, ale jakoś to będzie :) A Tobie też szybciutko zleci, dużo nie zostało :D
    Trzymam kciuki żeby poszło wszystko gładko i po twojej myśli :) najważniejsze to się nie stresować za bardzo bo kortyzol i adrenalina hamują postęp porodu. Ja wierzę, że wszystko będzie u Ciebie dobrze.

    Mi w tym tygodniu szaleją też cukry, ale to chyba od tego że cały czas łapie mnie przeziębienie i nie może mnie złapać do końca.. z jednej strony się cieszę, że nie jestem chora, a z drugiej strony gardło mnie pobolewa co dwa dni i właśnie w te dni mam gorsze cukry już to zauważyłam. Wcześniej nie miałam np problemów na czczo a teraz co trzeci dzień mam podwyższony, przynajmniej w tamtym tygodniu. Ale na razie obserwuję i nic nie robię z tym, zobaczymy jak później. Mam też wrażenie że trochę mi hormony szaleją też i to dlatego, bo właśnie w niektóre dni mi niedobrze rano znowu i trochę zaczyna mi się kręcić w głowie tak jak na początku miałam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 marca, 18:20

    preg.png

    Na razie mama wesołego czworonoga ❤️🐾
    Niedługo mama słodkiej kuleczki 😊

    Nifty -> niskie ryzyka 🥳 dziewczynka 🌺🥰
  • Katarzyna439 Autorytet
    Postów: 573 352

    Wysłany: 16 marca, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ogóle dzisiaj mnie naszło na „slodki” deserek i zrobiłam z takiego przepisu na instagramie

    https://www.instagram.com/reel/C22SxwRoOEy/?igsh=a3BycTJzdDM1cW9y

    Mleczną kanapkę i wyszla naprawdę pycha 😊 ja z tego przepisu zrobiłam aż 6 porcji, nawet mąż zachwalał mimo że on nie przepada za tymi przepisami co jest np erytrytol itp ale bardzo mu smakowało, ja jeszcze dodałam od siebie ekstrakt z wanilii do kremu i po takiej porcji i truskawkach miałam cukier 99 😊 także polecam przepis jeślibyście chciały sobie wypróbować coś dobrego :)

    Bożena lubi tę wiadomość

    preg.png

    Na razie mama wesołego czworonoga ❤️🐾
    Niedługo mama słodkiej kuleczki 😊

    Nifty -> niskie ryzyka 🥳 dziewczynka 🌺🥰
  • Mira000 Autorytet
    Postów: 1114 598

    Wysłany: 16 marca, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z takich rzeczy to robiłam taką jakby malinową chmurkę - biszkopt orkiszowy, krem na bazie chyba maskarpone z erytrytolem i do tego domowa galaretka z malin bez cukru (maliny mrożone+żelatyna). Jadłam sobie to jako drugie śniadanie i się najadałam, a cukier miałam super, więc też polecam pokombinować coś takiego :D

    Katarzyna439, Bożena lubią tę wiadomość

    Ja 31, on 34
    marzec 2021 - start starań
    wrzesień 2022 - HBA 32%
    [suple: astaksantyna, NAC, selen, koenzym Q10, kwasy DHA, EPA, wit. D3, wit. E, wit. C, cynk, kwas foliowy]
    3 x cykle stymulowane ❌
    styczeń 2023 - HBA 63%
    3 x IUI ❌
    czerwiec 2023 - HBA ??? są naturalne ⏸️
    02.08.2023 r. - 💙 zarodek + serduszko
    20.03.2024 r. - chłopak
    age.png
  • Katarzyna439 Autorytet
    Postów: 573 352

    Wysłany: 16 marca, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mira000 wrote:
    Ja z takich rzeczy to robiłam taką jakby malinową chmurkę - biszkopt orkiszowy, krem na bazie chyba maskarpone z erytrytolem i do tego domowa galaretka z malin bez cukru (maliny mrożone+żelatyna). Jadłam sobie to jako drugie śniadanie i się najadałam, a cukier miałam super, więc też polecam pokombinować coś takiego :D

    Tak galaretka też ostatnio za mną chodzi, ale chciałam kupić bez cukru i chyba tylko w Auchan sa z tego co widziałam, a mi tam nie po drodze :D ale jak się kiedyś wybiorę to zakupię i zrobię coś takiego :)

    preg.png

    Na razie mama wesołego czworonoga ❤️🐾
    Niedługo mama słodkiej kuleczki 😊

    Nifty -> niskie ryzyka 🥳 dziewczynka 🌺🥰
  • Mira000 Autorytet
    Postów: 1114 598

    Wysłany: 16 marca, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie ja nie miałam galaretki bez cukru, więc zrobiłam wg przepisu z internetu ze zwykłą żelatyną, a te maliny puszczają tyle soku że w sumie wyszła super :D

    Katarzyna439 lubi tę wiadomość

    Ja 31, on 34
    marzec 2021 - start starań
    wrzesień 2022 - HBA 32%
    [suple: astaksantyna, NAC, selen, koenzym Q10, kwasy DHA, EPA, wit. D3, wit. E, wit. C, cynk, kwas foliowy]
    3 x cykle stymulowane ❌
    styczeń 2023 - HBA 63%
    3 x IUI ❌
    czerwiec 2023 - HBA ??? są naturalne ⏸️
    02.08.2023 r. - 💙 zarodek + serduszko
    20.03.2024 r. - chłopak
    age.png
  • Bożena Autorytet
    Postów: 1288 829

    Wysłany: 21 marca, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mira, jak tam, rozpakowana już? Wszystko dobrze?

  • Aga37/ Przyjaciółka
    Postów: 87 36

    Wysłany: 23 marca, 07:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, co słychać? Taka tu cisza, pewnie macie cukry w normie😊 a u mnie coraz gorzej 😩 przed wczoraj po śniadaniu 151 a dzisiaj na czczo 106😭 w czwartek diabetolog pytał co się stało, że taki wynik i kazał przyjechać za tydzień jeśli dwa razy przekroczę normę. Wczoraj godzinę po obiedzie niewiele lepiej bo 141 i już glukometr oznaczył na czerwono.

    Coś czuję, że skończę z insuliną 😞😞

  • Katalonia Autorytet
    Postów: 974 357

    Wysłany: 23 marca, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Insulina jest lepsza niż wysokie cukry. Ja biorę i przy 33tyg mi stanęło na 12jednostjach i pewnie tak dociągnę do porodu. Diabetolog po unormowaniu insuliny kazała już nie przyjeżdżać na wizyty, dopiero z wynikami krzywej cukrowej 8 tyg po porodzie.

    Pierworodna 2017

    Termin porodu synka 25.04.2024
  • Aga37/ Przyjaciółka
    Postów: 87 36

    Wysłany: 23 marca, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do tej pory jakoś dzienne cukry były w normie ale wymykają się spod kontroli. Jeżeli trzeba będzie to wolę jednak insulinę niż stresować się, że wyniki są za wysokie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 marca, 08:44

  • Katarzyna439 Autorytet
    Postów: 573 352

    Wysłany: 23 marca, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga37/ wrote:
    Do tej pory jakoś dzienne cukry były w normie ale wymykają się spod kontroli. Jeżeli trzeba będzie to wolę jednak insulinę niż stresować się, że wyniki są za wysokie.
    Pewnie że tak, u mnie w kratkę tak z dwa razy w tyg mam przekroczone cukry, ale to raczej np mam 91 na czczo albo po posiłku 142 więc no nie ma tragedii i ja się tym nie przejmuje, ale takie przekroczenie to już nawet wychodzi poza te 15% błędu pomiaru także no faktycznie może lepiej insulina kochana. A który jesteś tydzień ?

    preg.png

    Na razie mama wesołego czworonoga ❤️🐾
    Niedługo mama słodkiej kuleczki 😊

    Nifty -> niskie ryzyka 🥳 dziewczynka 🌺🥰
  • Bożena Autorytet
    Postów: 1288 829

    Wysłany: 23 marca, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga37/ wrote:
    Do tej pory jakoś dzienne cukry były w normie ale wymykają się spod kontroli. Jeżeli trzeba będzie to wolę jednak insulinę niż stresować się, że wyniki są za wysokie.
    A który tydzień ciąży? Bliżej 30go cukry wariują, przerabiałam na sobie, teraz po woli mi się uspokajają spowrotem

  • Bożena Autorytet
    Postów: 1288 829

    Wysłany: 23 marca, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga37/ wrote:
    Hej, co słychać? Taka tu cisza, pewnie macie cukry w normie😊 a u mnie coraz gorzej 😩 przed wczoraj po śniadaniu 151 a dzisiaj na czczo 106😭 w czwartek diabetolog pytał co się stało, że taki wynik i kazał przyjechać za tydzień jeśli dwa razy przekroczę normę. Wczoraj godzinę po obiedzie niewiele lepiej bo 141 i już glukometr oznaczył na czerwono.

    Coś czuję, że skończę z insuliną 😞😞
    Nie stresuj się, ja przed insulina płakałam dwa tygodnie na glukometrem... Nie pomogło. A wręcz było gorzej. Po pierwszej dawce insuliny cukier zaraz po przebudzeniu 83 w jakim ja byłam szoku wtedy.... A miałam cukry rzeczy 91/95 na czczo
    .. teraz czasem też się zdarzy 91 ale to są pojedyncze przypadki gdzie np mam noc nieprzespana... Narazie jedziemy na 6 jednostkach i mam nadzieję że tak zostanie do porodu 😁 nie bój się insuliny, to ma prawdę nic złego.

  • Katarzyna439 Autorytet
    Postów: 573 352

    Wysłany: 23 marca, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bożena wrote:
    Nie stresuj się, ja przed insulina płakałam dwa tygodnie na glukometrem... Nie pomogło. A wręcz było gorzej. Po pierwszej dawce insuliny cukier zaraz po przebudzeniu 83 w jakim ja byłam szoku wtedy.... A miałam cukry rzeczy 91/95 na czczo
    .. teraz czasem też się zdarzy 91 ale to są pojedyncze przypadki gdzie np mam noc nieprzespana... Narazie jedziemy na 6 jednostkach i mam nadzieję że tak zostanie do porodu 😁 nie bój się insuliny, to ma prawdę nic złego.

    Ja nie mam insuliny, ale też tak mam że np jak mam stres jakiś albo właśnie dużo razy budzę się w nocy to właśnie wtedy rano mam np 91/92. Ale to mi się zdarza raz na tydzień, półtora tygodnia więc zakładam że jest ok.

    Ale też tak uważam, lepiej wziąć insulinę niż stresować się codziennie, bo faktycznie jak wychodzi przekroczone przez parę dni no to już coś jest nie tak i dla dobra dziecka lepiej tą insulinę wziąć.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 marca, 11:40

    Bożena lubi tę wiadomość

    preg.png

    Na razie mama wesołego czworonoga ❤️🐾
    Niedługo mama słodkiej kuleczki 😊

    Nifty -> niskie ryzyka 🥳 dziewczynka 🌺🥰
  • Bożena Autorytet
    Postów: 1288 829

    Wysłany: 23 marca, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katarzyna439 wrote:
    Ja nie mam insuliny, ale też tak mam że np jak mam stres jakiś albo właśnie dużo razy budzę się w nocy to właśnie wtedy rano mam np 91/92. Ale to mi się zdarza raz na tydzień, półtora tygodnia więc zakładam że jest ok.

    Ale też tak uważam, lepiej wziąć insulinę niż stresować się codziennie, bo faktycznie jak wychodzi przekroczone przez parę dni no to już coś jest nie tak i dla dobra dziecka lepiej tą insulinę wziąć.

    Szczęściara:) takie przekroczenia to spokojnie, mi diabetolog mówił, że spokojnie mogą się zdarzyć i nie przejmować się tym. Wiadomo że jak są codziennie i pod rząd to jest już coś nie tak, ale jak sporadycznie to spoko:) a jak się ogólnie czujesz?

    Katarzyna439 lubi tę wiadomość

  • Katarzyna439 Autorytet
    Postów: 573 352

    Wysłany: 23 marca, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bożena wrote:
    Szczęściara:) takie przekroczenia to spokojnie, mi diabetolog mówił, że spokojnie mogą się zdarzyć i nie przejmować się tym. Wiadomo że jak są codziennie i pod rząd to jest już coś nie tak, ale jak sporadycznie to spoko:) a jak się ogólnie czujesz?

    Dzięki wiesz co no właśnie jeszcze dwa tygodnie temu jak mi tak wychodziło raz na tydzień to stres i panika, ale moja pani też mi tak powiedziała że jeżeli nie pod rząd to jest ok i tego się trzymam. A ja mam ogólnie problem ze stresem i nie powiem, stresuje mnie bardzo ta cukrzyca chociaż już chyba przywykłam.

    A czuję się całkiem dobrze, ja się śmieje że z tego że tyle gotuje i się ruszam, to nawet kręgosłup przestał mnie boleć 😂 więc jakieś plusy są. Chociaż byłam w środę na zastrzyku z immunoglobuliny na konflikt i niestety u mnie wystąpił ból nogi po tym i tak boli mnie do dzisiaj, niby na internatach pisze że może boleć do kilku dni więc mam nadzieję, że niedługo przejdzie bo ciężko mi się chodzi, cały pośladek mnie boli :(

    A ty jak się czujesz ? Który jesteś tydzień Bożena ? I jak dziewczyny się czujecie ogólnie reszta.

    preg.png

    Na razie mama wesołego czworonoga ❤️🐾
    Niedługo mama słodkiej kuleczki 😊

    Nifty -> niskie ryzyka 🥳 dziewczynka 🌺🥰
  • Aga37/ Przyjaciółka
    Postów: 87 36

    Wysłany: 23 marca, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bożena wrote:
    A który tydzień ciąży? Bliżej 30go cukry wariują, przerabiałam na sobie, teraz po woli mi się uspokajają spowrotem

    Dzisiaj 24+0. Ostatnio mam często przekroczony cukier od 91 do 99 na czczo i tak kilka dni pod rząd choć w sumie jem tak samo wieczorem. Możliwe żeby już teraz cukier zaczął skakać? 🤔 Ogólnie to wstaje w nocy to starszej córki która jeszcze pije mleko w nocy to może to też się przykładać ?

  • Katarzyna439 Autorytet
    Postów: 573 352

    Wysłany: 23 marca, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga37/ wrote:
    Dzisiaj 24+0. Ostatnio mam często przekroczony cukier od 91 do 99 na czczo i tak kilka dni pod rząd choć w sumie jem tak samo wieczorem. Możliwe żeby już teraz cukier zaczął skakać? 🤔 Ogólnie to wstaje w nocy to starszej córki która jeszcze pije mleko w nocy to może to też się przykładać ?
    Może być przez to wstawanie, ale jak kilka dni masz tyle pod rząd to ja bym powiedziała już lekarzowi. Insulina na noc nie jest zła :)

    preg.png

    Na razie mama wesołego czworonoga ❤️🐾
    Niedługo mama słodkiej kuleczki 😊

    Nifty -> niskie ryzyka 🥳 dziewczynka 🌺🥰
‹‹ 35 36 37 38 39 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ