X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

Oceń ten wątek:
  • Aga37/ Przyjaciółka
    Postów: 86 36

    Wysłany: 23 marca, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katarzyna439 wrote:
    Może być przez to wstawanie, ale jak kilka dni masz tyle pod rząd to ja bym powiedziała już lekarzowi. Insulina na noc nie jest zła :)

    No właśnie w czwartek byłam na wizycie i powiedział, że jak dwa razy przekroczę normę to za tydzień mam przyjechać więc pewnie będzie decyzja o insulinie. Jak trzeba to trzeba

    Katarzyna439 lubi tę wiadomość

  • Bożena Autorytet
    Postów: 1125 678

    Wysłany: 24 marca, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga37/ wrote:
    Dzisiaj 24+0. Ostatnio mam często przekroczony cukier od 91 do 99 na czczo i tak kilka dni pod rząd choć w sumie jem tak samo wieczorem. Możliwe żeby już teraz cukier zaczął skakać? 🤔 Ogólnie to wstaje w nocy to starszej córki która jeszcze pije mleko w nocy to może to też się przykładać ?
    Tak, to na pewno się przekłada. Ja jak miałam takie dni kiedy spać nie mogłam w nocy to rano miałam cukier 92/93 jak syn miał gorączkę i nocka zarwana to było to samo. Sen ma duży wpływ.

  • Bożena Autorytet
    Postów: 1125 678

    Wysłany: 24 marca, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katarzyna439 wrote:
    Dzięki wiesz co no właśnie jeszcze dwa tygodnie temu jak mi tak wychodziło raz na tydzień to stres i panika, ale moja pani też mi tak powiedziała że jeżeli nie pod rząd to jest ok i tego się trzymam. A ja mam ogólnie problem ze stresem i nie powiem, stresuje mnie bardzo ta cukrzyca chociaż już chyba przywykłam.

    A czuję się całkiem dobrze, ja się śmieje że z tego że tyle gotuje i się ruszam, to nawet kręgosłup przestał mnie boleć 😂 więc jakieś plusy są. Chociaż byłam w środę na zastrzyku z immunoglobuliny na konflikt i niestety u mnie wystąpił ból nogi po tym i tak boli mnie do dzisiaj, niby na internatach pisze że może boleć do kilku dni więc mam nadzieję, że niedługo przejdzie bo ciężko mi się chodzi, cały pośladek mnie boli :(

    A ty jak się czujesz ? Który jesteś tydzień Bożena ? I jak dziewczyny się czujecie ogólnie reszta.

    Ja 32 zaczynam jutro:) ogólnie czuje się ok, chociaż ostatnio apetyt mam słabszy 🙈 trochę mi ciężej już się robi bo jednak te 2kg bobasa się dźwiga. Ale mówią że brzuch mam mały:) trochę mam komplikacji takich ogólnych ale jakoś daje radę :) jeszcze trochę i koniec.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca, 14:25

    Katarzyna439 lubi tę wiadomość

  • Aga37/ Przyjaciółka
    Postów: 86 36

    Wysłany: 24 marca, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bożena wrote:
    Tak, to na pewno się przekłada. Ja jak miałam takie dni kiedy spać nie mogłam w nocy to rano miałam cukier 92/93 jak syn miał gorączkę i nocka zarwana to było to samo. Sen ma duży wpływ.

    W czwartek jadę znów do diabetologa, niestety wczoraj na czczo cukier 106 a dziś 107🤷

  • Katarzyna439 Autorytet
    Postów: 568 350

    Wysłany: 24 marca, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga37/ wrote:
    W czwartek jadę znów do diabetologa, niestety wczoraj na czczo cukier 106 a dziś 107🤷
    Współczuję kochana, ja dzisiaj też miałam na czczo przekroczone :( u mnie już niedługo 30tc i tak jak dziewczyny mówiły coś mi te cukry wychodzą nie bardzo teraz, też mam wizytę na tygodniu i jak będzie trzeba to też wezmę tą insulinę na noc :) lepiej tak niż się stresować.

    preg.png

    Na razie mama wesołego czworonoga ❤️🐾
    Niedługo mama słodkiej kuleczki 😊

    Nifty -> niskie ryzyka 🥳 dziewczynka 🌺🥰
  • Katarzyna439 Autorytet
    Postów: 568 350

    Wysłany: 24 marca, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bożena wrote:
    Ja 32 zaczynam jutro:) ogólnie czuje się ok, chociaż ostatnio apetyt mam słabszy 🙈 trochę mi ciężej już się robi bo jednak te 2kg bobasa się dźwiga. Ale mówią że brzuch mam mały:) trochę mam komplikacji takich ogólnych ale jakoś daje radę :) jeszcze trochę i koniec.
    O to jeszcze dwa miesiące :) szybko zleci :) ja za dwa tygodnie też już będę mieć dwa miesiące do porodu :) ja też mam mały brzuszek a moja dzidzia ma już 1300g i jest w połowie siatki centylowej także nie wiem skąd taki mały brzuch :D ale może tak jest ułożona, ważne też że nie jest za duża przy tej cukrzycy na razie ładnie się trzyma 50 centyla

    preg.png

    Na razie mama wesołego czworonoga ❤️🐾
    Niedługo mama słodkiej kuleczki 😊

    Nifty -> niskie ryzyka 🥳 dziewczynka 🌺🥰
  • Bożena Autorytet
    Postów: 1125 678

    Wysłany: 24 marca, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katarzyna439 wrote:
    O to jeszcze dwa miesiące :) szybko zleci :) ja za dwa tygodnie też już będę mieć dwa miesiące do porodu :) ja też mam mały brzuszek a moja dzidzia ma już 1300g i jest w połowie siatki centylowej także nie wiem skąd taki mały brzuch :D ale może tak jest ułożona, ważne też że nie jest za duża przy tej cukrzycy na razie ładnie się trzyma 50 centyla
    Mój w poniedziałek ważył 1850g :) raczej mówią że do porodu tak max 3400 dobije:) także nie jest źle :)

    Katarzyna439 lubi tę wiadomość

  • Anuska94 Przyjaciółka
    Postów: 211 45

    Wysłany: 27 marca, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak wygląda pierwsza wizyta u diabetologa?

  • Mira000 Autorytet
    Postów: 1114 598

    Wysłany: 27 marca, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, tak tylko jeśli chodzi o wagę dzieciaczków przy cukrzycy na diecie - mój w 39+4 urodził się z wagą 3370 gr, czyli to jest chyba akurat 50 centyl :)

    Aga37/, Bożena lubią tę wiadomość

    Ja 31, on 34
    marzec 2021 - start starań
    wrzesień 2022 - HBA 32%
    [suple: astaksantyna, NAC, selen, koenzym Q10, kwasy DHA, EPA, wit. D3, wit. E, wit. C, cynk, kwas foliowy]
    3 x cykle stymulowane ❌
    styczeń 2023 - HBA 63%
    3 x IUI ❌
    czerwiec 2023 - HBA ??? są naturalne ⏸️
    02.08.2023 r. - 💙 zarodek + serduszko
    20.03.2024 r. - chłopak
    age.png
  • Aga37/ Przyjaciółka
    Postów: 86 36

    Wysłany: 27 marca, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuska94 wrote:
    Jak wygląda pierwsza wizyta u diabetologa?

    U mnie lekarz oglądał wyniki z krzywej cukrowej i stwierdził czy jest faktycznie cukrzyca czy nie. Potem pytał mniej więcej co jem zalecił co powinnm jeść. Poza tym ja dostałam glukometr i receptę na paski, kazał mierzyć co 2 lub 3 dni przed i po każdym głównym posiłku, kontrola po miesiącu.

  • Bożena Autorytet
    Postów: 1125 678

    Wysłany: 27 marca, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuska94 wrote:
    Jak wygląda pierwsza wizyta u diabetologa?
    Lekarz oglądał wyniki krzywej, patrzył na badanie moczu ostatnie i morfologię, dał nowy glukometr i w sumie 2/3 tygodnie próby gdzie miałam sama dieta spróbować ogarnąć cukru, jak by się nie udało to po tych 3 tygodniach wizyta po insulinę. Przekazał mi taki przykładowy jadłospis, mówił co najlepiej wyeliminować z diety a co jeść mogę :)

  • Katarzyna439 Autorytet
    Postów: 568 350

    Wysłany: 29 marca, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny mam pytanie do tych co biorą insulinę na noc. Ja też dostałam i o ile po 4j na czczo mam np 89 to w nocy miałam 95 a wcześniej np 105 i dzisiaj zwiększyłam też ze względu na te nocne cukry, ale nie wiem czy dobrze zrobiłam. Z drugiej strony 89 to też nie jest mało więc jak zwiększyłam do 6j powinno być ok no nie ? Teraz jeszcze pomierzę parę dni w nocy i zobaczę, bo o ile na czczo już było
    Ok po 4j to w nocy jeszcze nie i zastanawiam się czy dobrze robię, że zwiększyłam tą insulinę.

    Edit dodam że próbowałam jeść inne rzeczy na noc, ale nic to nie dawało 🤷‍♀️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 marca, 21:26

    preg.png

    Na razie mama wesołego czworonoga ❤️🐾
    Niedługo mama słodkiej kuleczki 😊

    Nifty -> niskie ryzyka 🥳 dziewczynka 🌺🥰
  • Bożena Autorytet
    Postów: 1125 678

    Wysłany: 29 marca, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katarzyna439 wrote:
    Hej dziewczyny mam pytanie do tych co biorą insulinę na noc. Ja też dostałam i o ile po 4j na czczo mam np 89 to w nocy miałam 95 a wcześniej np 105 i dzisiaj zwiększyłam też ze względu na te nocne cukry, ale nie wiem czy dobrze zrobiłam. Z drugiej strony 89 to też nie jest mało więc jak zwiększyłam do 6j powinno być ok no nie ? Teraz jeszcze pomierzę parę dni w nocy i zobaczę, bo o ile na czczo już było
    Ok po 4j to w nocy jeszcze nie i zastanawiam się czy dobrze robię, że zwiększyłam tą insulinę.

    Edit dodam że próbowałam jeść inne rzeczy na noc, ale nic to nie dawało 🤷‍♀️
    A ile brałaś ta insulinę?? Tzn od ilu dni ?? Bo mi lekarz mówił że organizm musi się przestawić. U mnie 5 dni było zanim organizm zbił całkiem cukier i na czczo i w nocy. Z tym że ja w nocy to tak mierze raz na tydzień czasem dwa razy, częściej mi nie zalecił 🤔ketony też mam raz w tygodniu mierzyć

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 marca, 21:30

  • Bożena Autorytet
    Postów: 1125 678

    Wysłany: 29 marca, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A cukier 89 to norma;) jak miałam takie wyniki i czasem mam to lekarz się nie czepiał:) jak częściej miałam 90 to już było gorzej 🙈 ale w nocy też mam takie cukry.... Nie mam podwyższonych 🤔 i też jestem na 6 jednostkach 😁 33 tydzień:)

  • Katarzyna439 Autorytet
    Postów: 568 350

    Wysłany: 29 marca, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bożena wrote:
    A ile brałaś ta insulinę?? Tzn od ilu dni ?? Bo mi lekarz mówił że organizm musi się przestawić. U mnie 5 dni było zanim organizm zbił całkiem cukier i na czczo i w nocy. Z tym że ja w nocy to tak mierze raz na tydzień czasem dwa razy, częściej mi nie zalecił 🤔ketony też mam raz w tygodniu mierzyć
    Biorę już od 4 dni więc teoretycznie już powinno się unormować chyba, no nic, raczej nic mi nie będzie od tych 6j. Ja od początku miałam mówione że jeśli dwa dni z rzędu będzie przekroczone to żeby zwiększać. Zobaczę najwyżej zmniejszę do 4 jak bardzo mi spadnie na czczo. Ja normalnie też mierzyłam dwa razy na tydzień ale jak miałam to 105 to trochę się przestraszyłam i chciałam zobaczyć codziennie jak to będzie no i w tym tygodniu miałam już od 4 dni przekroczone i o ile na czczo się unormowało to w nocy nie, zobaczę jak po tych 6j.

    preg.png

    Na razie mama wesołego czworonoga ❤️🐾
    Niedługo mama słodkiej kuleczki 😊

    Nifty -> niskie ryzyka 🥳 dziewczynka 🌺🥰
  • Katarzyna439 Autorytet
    Postów: 568 350

    Wysłany: 29 marca, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bożena wrote:
    A cukier 89 to norma;) jak miałam takie wyniki i czasem mam to lekarz się nie czepiał:) jak częściej miałam 90 to już było gorzej 🙈 ale w nocy też mam takie cukry.... Nie mam podwyższonych 🤔 i też jestem na 6 jednostkach 😁 33 tydzień:)
    A to że 89 to wiem że to norma, no ale to 95 już nie i 105 tym bardziej :D więc dlatego zwiększyłam ze względu na te nocne

    preg.png

    Na razie mama wesołego czworonoga ❤️🐾
    Niedługo mama słodkiej kuleczki 😊

    Nifty -> niskie ryzyka 🥳 dziewczynka 🌺🥰
  • Aga37/ Przyjaciółka
    Postów: 86 36

    Wysłany: 2 kwietnia, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, jak tam świętach? U mnie dzisiaj jakiś zjazd z cukrem. Od dwóch dni nawet raz nie przekroczyłam 100 nawet po posiłku i miałam dzisiaj zawroty głowy. Sprawdziłam ciśnienie i jest ok więc tylko cukier wchodzi w grę. Myślicie, że przesadziłam odstawiając całkowicie ziemniaki, smażone mięsa i wszystko co na pszennej mące? Przed świętami cukier na czczo mi skakał do 107 przez kilka dni..

  • Bożena Autorytet
    Postów: 1125 678

    Wysłany: 2 kwietnia, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga37/ wrote:
    Hej, jak tam świętach? U mnie dzisiaj jakiś zjazd z cukrem. Od dwóch dni nawet raz nie przekroczyłam 100 nawet po posiłku i miałam dzisiaj zawroty głowy. Sprawdziłam ciśnienie i jest ok więc tylko cukier wchodzi w grę. Myślicie, że przesadziłam odstawiając całkowicie ziemniaki, smażone mięsa i wszystko co na pszennej mące? Przed świętami cukier na czczo mi skakał do 107 przez kilka dni..
    Hej, u mnie stabilnie , ale ja jem ziemniaki odkąd mam insulinę nocna, wcześniej wybijały mi cukier, teraz nawet w zupie mi nie wybijają 🤔 smażone też jest, ale np używam mąki pełnoziarnistej jak już dodaje do czegoś.... Ale produktów na pszennej nie jem... Chociaż w swieta zjadłam kromkę chleba zwykłego i wszystko było w normie 🤷 a czasem i po żytnim mi wybijalo.... Może zbyt rygorystyczne do tego podeszłas? Diabetolog tak Ci kazał?

  • Aga37/ Przyjaciółka
    Postów: 86 36

    Wysłany: 2 kwietnia, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak cukier na czczo mi podbijało to pytał czy na pewno nie zjadłam czegoś innego niż zwykle albo może nowa herbatka i doszłam do wniosku, że może to smażone i ziemniaki jakoś wypływają na poranne wyniki więc odstawiłam całkiem. 🤷 Zaryzykowałam dzisś i przed 16 zjadłam 3 małe kromki chleba z dżemem (pisze na nim, że nisko słodzony ) i zmierzyłam cukier po 1,15 wynik 131 czyli prawidłowy. Aktualnie zawroty głowy minęły więc chyba rzeczywiście zbyt ograniczyłam.

  • Bożena Autorytet
    Postów: 1125 678

    Wysłany: 2 kwietnia, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga37/ wrote:
    Jak cukier na czczo mi podbijało to pytał czy na pewno nie zjadłam czegoś innego niż zwykle albo może nowa herbatka i doszłam do wniosku, że może to smażone i ziemniaki jakoś wypływają na poranne wyniki więc odstawiłam całkiem. 🤷 Zaryzykowałam dzisś i przed 16 zjadłam 3 małe kromki chleba z dżemem (pisze na nim, że nisko słodzony ) i zmierzyłam cukier po 1,15 wynik 131 czyli prawidłowy. Aktualnie zawroty głowy minęły więc chyba rzeczywiście zbyt ograniczyłam.

    Może za bardzo właśnie 🤔 ja bym ziemniaki zostawiła, albo jak już to stopniowo eliminować i patrzec co podnosi , ja np robię tak, że jak mam ziemniaki na obiad to jem albo kiszone ogórki do tego albo mizerię ale z jogurtu:) i wtedy jest wporzadku. Do zupy też jogurtu dolewam sobie 🙈 i jakoś to się trzyma w granicach 120 po posiłkach. W święta jadłam dużo mięsa i sałatek i też wszystkie pomiary w normie aż byłam zdziwiona.

‹‹ 36 37 38 39 40 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ