X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

Oceń ten wątek:
  • Aga37/ Przyjaciółka
    Postów: 87 36

    Wysłany: 2 kwietnia, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zupy już od dawna naprawiamy jogurtem i teściowa też zaczęła tak robić ze względu na mnie, kiszone ogórki właśnie też jem do obiadu i wypijam jeszcze wodę z nich 😁 chyba jednak nie zrezygnuje z ziemniaków które w sumie Kubie ale będę jadła w mniejszej ilości 🤔 popadam że skrajności w skrajność niestety 😞😞

  • Katarzyna439 Autorytet
    Postów: 573 352

    Wysłany: 2 kwietnia, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga37/ wrote:
    Zupy już od dawna naprawiamy jogurtem i teściowa też zaczęła tak robić ze względu na mnie, kiszone ogórki właśnie też jem do obiadu i wypijam jeszcze wodę z nich 😁 chyba jednak nie zrezygnuje z ziemniaków które w sumie Kubie ale będę jadła w mniejszej ilości 🤔 popadam że skrajności w skrajność niestety 😞😞
    Ja jem normalnie ziemniaki tylko zamiast połowy talerza to jem tak ze 2-2,5 i zazwyczaj z masłem odrobinka, no i moim zdaniem nie mogą być rozgotowane, a najlepiej w mundurkach. Wiesz co ja myślę że ogólnie takie rygorystyczne ograniczenie wszystkiego nie jest dobre, ja mąki pszennej też nie jem, ale ogólnie węgle jem i nie ograniczam ich całkiem, bo to niezbyt dobrze też jest. Jem też owoce normalnie tylko do posiłków.

    Po za tym ja po niektórych posiłkach czasem np zupach z soczewicą mam też np 98 po posiłku, ale nie czuję się źle więc to chyba ok 🤷‍♀️ a tak zazwyczaj mam 120-130.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia, 20:23

    preg.png

    Na razie mama wesołego czworonoga ❤️🐾
    Niedługo mama słodkiej kuleczki 😊

    Nifty -> niskie ryzyka 🥳 dziewczynka 🌺🥰
  • Aga37/ Przyjaciółka
    Postów: 87 36

    Wysłany: 2 kwietnia, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś po raz pierwszy miałam taką sytuację i w sumie doszłam do wniosku, że może faktycznie za mocno ograniczyłam te wszystkie produkty. Jeszcze opieprz od męża dostałam, że tak dziecku nie pomogę jak będę się głodzić a już mam w sumie anemię i biorę żelazo dwa razy dziennie.

  • Katarzyna439 Autorytet
    Postów: 573 352

    Wysłany: 3 kwietnia, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga37/ wrote:
    Ja dziś po raz pierwszy miałam taką sytuację i w sumie doszłam do wniosku, że może faktycznie za mocno ograniczyłam te wszystkie produkty. Jeszcze opieprz od męża dostałam, że tak dziecku nie pomogę jak będę się głodzić a już mam w sumie anemię i biorę żelazo dwa razy dziennie.
    Wiesz co akurat anemia to pewnie nie z eliminacji tych węgli, bo to się często zdarza w ciąży nie martw się :) ale ja bym tak nie ograniczała ich faktycznie bo to musisz jakieś węgle jeść, wiadomo nie za dużo ale być muszą :)

    preg.png

    Na razie mama wesołego czworonoga ❤️🐾
    Niedługo mama słodkiej kuleczki 😊

    Nifty -> niskie ryzyka 🥳 dziewczynka 🌺🥰
  • Bożena Autorytet
    Postów: 1296 833

    Wysłany: 3 kwietnia, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga37/ wrote:
    Ja dziś po raz pierwszy miałam taką sytuację i w sumie doszłam do wniosku, że może faktycznie za mocno ograniczyłam te wszystkie produkty. Jeszcze opieprz od męża dostałam, że tak dziecku nie pomogę jak będę się głodzić a już mam w sumie anemię i biorę żelazo dwa razy dziennie.
    Na spokojnie:) mi diabetolog tłumaczył, że cukrzyca ciążowa to dziwny twór, bo jeden np może jest gotowana marchewkę, pomimo że ma wysoki indeks i będzie miał cukier super a drugi tej marchewki jeść nie może bo cukier wybija. Ja długo tak miałam np z papryką.... Teraz mogę ją jeść i cukru mi nie wybija. Strasznie wszystko się zmienia. Musisz stopniowo próbować, no i jedź bo cukier kochana to i z głodu może Ci wybijać :(

  • Aga37/ Przyjaciółka
    Postów: 87 36

    Wysłany: 3 kwietnia, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zmądrzałam już właśnie i wróciłam do jedzenia jak przed świętami 😁 staram się jeść co 3 godziny i jem też skromnie po północy żeby do 7 rano wyniki były w normie. Ciężko właśnie zapanować nad tym cukrem, raz jem i jest ok a za chwilę cuda w jedną bądź drugą stronę 😩

  • Bożena Autorytet
    Postów: 1296 833

    Wysłany: 3 kwietnia, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga37/ wrote:
    Zmądrzałam już właśnie i wróciłam do jedzenia jak przed świętami 😁 staram się jeść co 3 godziny i jem też skromnie po północy żeby do 7 rano wyniki były w normie. Ciężko właśnie zapanować nad tym cukrem, raz jem i jest ok a za chwilę cuda w jedną bądź drugą stronę 😩
    Wiem:( też tak mam, ale jak raz na jakiś czas przekroczysz to na prawdę nie ma tragedii. Mi lekarz mówił, że często dziewczyny do samego końca ciąży nie mogą ustabilizować cukrów i wszystko jest wporzadku z dziećmi i im po porodzie wszystko mija jak ręką odjął.

  • Aga37/ Przyjaciółka
    Postów: 87 36

    Wysłany: 4 kwietnia, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie pociesza mnie fakt, że jeszcze troszkę i znów będę mogła jeść wszystko jak wcześniej. Dzidzia coraz mocniej kopie mimo łożyska na przedniej ścianie więc to też uspokaja, że wszystko jest w porządku 😊

  • Bożena Autorytet
    Postów: 1296 833

    Wysłany: 4 kwietnia, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga37/ wrote:
    Właśnie pociesza mnie fakt, że jeszcze troszkę i znów będę mogła jeść wszystko jak wcześniej. Dzidzia coraz mocniej kopie mimo łożyska na przedniej ścianie więc to też uspokaja, że wszystko jest w porządku 😊
    Będzie dobrze:) a na kiedy masz termin?

  • Aga37/ Przyjaciółka
    Postów: 87 36

    Wysłany: 4 kwietnia, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Termin mam na 20 lipca 😊

  • Bożena Autorytet
    Postów: 1296 833

    Wysłany: 4 kwietnia, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga37/ wrote:
    Termin mam na 20 lipca 😊
    To jeszcze trochę:) jejuś ja 15 maja.... Już coraz bliżej. 😁

  • Aga37/ Przyjaciółka
    Postów: 87 36

    Wysłany: 4 kwietnia, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To rzeczywiście niedługo 😀 torbę już masz pewnie spakowaną? 😁

  • Bożena Autorytet
    Postów: 1296 833

    Wysłany: 4 kwietnia, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga37/ wrote:
    To rzeczywiście niedługo 😀 torbę już masz pewnie spakowaną? 😁
    Jeszcze nie:( dopiero wybrałam koleją turę ubranek. Coś tym razem wolno mi to idzie wszystko:/

  • Aga37/ Przyjaciółka
    Postów: 87 36

    Wysłany: 5 kwietnia, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w pierwszej ciąży jakoś wcześniej zaczynałam kompletować wszystko a teraz ubranka mam po starszej córce i wystarczy odświeżyć więc jeszcze się nie spieszę😀 tylko pieluszki już kupiłam na początek 😊

  • Anuska94 Przyjaciółka
    Postów: 227 47

    Wysłany: 5 kwietnia, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy cukier 64 po drugim śniadaniu jest ok?Miałyście podobnie?

  • Bożena Autorytet
    Postów: 1296 833

    Wysłany: 5 kwietnia, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuska94 wrote:
    Czy cukier 64 po drugim śniadaniu jest ok?Miałyście podobnie?
    Trochę niski ten cukier po posiłku 🤔 ale może dla pewności zapytaj lekarza?? Ja tak najniżej miałam 90 to kazał mi więcej jeść ....

  • Bożena Autorytet
    Postów: 1296 833

    Wysłany: 5 kwietnia, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga37/ wrote:
    Ja w pierwszej ciąży jakoś wcześniej zaczynałam kompletować wszystko a teraz ubranka mam po starszej córce i wystarczy odświeżyć więc jeszcze się nie spieszę😀 tylko pieluszki już kupiłam na początek 😊
    Też mam właśnie wyprawkę po synku teraz też chłopak będzie to tak wszystko idzie wolno że głowa mała... A czasu coraz mniej 🙈

  • Aga37/ Przyjaciółka
    Postów: 87 36

    Wysłany: 5 kwietnia, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuska94 wrote:
    Czy cukier 64 po drugim śniadaniu jest ok?Miałyście podobnie?

    Ja raz miałam podobny to diabetolog mówił, żeby nie panikować tylko coś dodatkowego zjeść.

    Bożena lubi tę wiadomość

  • Aga37/ Przyjaciółka
    Postów: 87 36

    Wysłany: 5 kwietnia, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bożena wrote:
    Też mam właśnie wyprawkę po synku teraz też chłopak będzie to tak wszystko idzie wolno że głowa mała... A czasu coraz mniej 🙈

    To chyba dlatego, że kolejne dziecko a nie pierwsze bio mam wrażenie, że przy pierwszej córce jakoś bardziej przeżywałam to wszystko a teraz już wiem mniej więcej co muszę mieć 😀 Jestem na etapie szukania podpasek poporodowych i majtek🤦 i może szlafrok bo w ten który mam ledwie mogłam się zmieścić😂

  • Bożena Autorytet
    Postów: 1296 833

    Wysłany: 5 kwietnia, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga37/ wrote:
    To chyba dlatego, że kolejne dziecko a nie pierwsze bio mam wrażenie, że przy pierwszej córce jakoś bardziej przeżywałam to wszystko a teraz już wiem mniej więcej co muszę mieć 😀 Jestem na etapie szukania podpasek poporodowych i majtek🤦 i może szlafrok bo w ten który mam ledwie mogłam się zmieścić😂
    Jeju ja też muszę szlafrok kupić bo to cieplutko będzie a mój jest taki puchaty bardzo że się ugotuje 😂 i ciągle jest jeszcze to jeszcze tamto 🙈 mnie to panika ogarnia trochę:( że nie zdążę tego wszystkiego zrobić.... A człowiek jakby nie patrzeć coraz bardziej okreglejszy. 🙈

‹‹ 37 38 39 40 41 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ