X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

Oceń ten wątek:
  • Bożena Autorytet
    Postów: 1142 687

    Wysłany: 6 kwietnia, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga37/ wrote:
    No to musiało się przez ostatni rok zmienić góra półtora bo ze starsza córką nie miałam zalecenia żeby robić 3 badanie prenatalne. Tylko wtedy było niedomykalność zastawki w serduszku i wtedy miałam zaleceniu zrobić echo serca i to nawet dwa razy.
    Chyba się zdecyduje na to badanie tym bardziej, że u gin sprzęt nie najlepszy.
    Zawsze będziesz spokojniejsza. Ja wolę jechać o jeden raz do lekarza za dużo niż o jeden za mało... Jeszcze na tym 3 oceniają też i łożysko więc zawsze drugie oko spojrzy i zweryfikuje czy wszystko dobrze.

    Katarzyna439 lubi tę wiadomość

  • Aga37/ Przyjaciółka
    Postów: 86 36

    Wysłany: 7 kwietnia, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie. W połowie miesiąca będę na wizycie u gin więc jeszcze dopytam o to badanie dlaczego zaleca zrobić.

  • Bożena Autorytet
    Postów: 1142 687

    Wysłany: 7 kwietnia, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga37/ wrote:
    Dokładnie. W połowie miesiąca będę na wizycie u gin więc jeszcze dopytam o to badanie dlaczego zaleca zrobić.
    Na spokojnie. Na pewno podejmiesz dobra decyzję:) z drugiej strony jeśli dwa pierwsze badania wyszły dobrze to 3 na pewno też tak wyjdzie:)

  • Aga37/ Przyjaciółka
    Postów: 86 36

    Wysłany: 7 kwietnia, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też tak myślę 😊 tym bardziej, że kopie już konkretnie jak się położę a czasem nawet czuję jak stoję 😂

  • Nathalie Znajoma
    Postów: 29 22

    Wysłany: 8 kwietnia, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkie Słodkie Mamy, mam takie pytanie do Was, czy cukier po posiłku należy mierzyć godzinę po jedzeniu czy 2 godziny po jedzeniu? W internecie różne rzeczy piszą, a ja mam taką sytuację, że póki co gin po moich pierwszych wynikach glukozy (zrobione dwa dni przed testem ciążowym) wysłał mnie na powtórne zbadanie glukozy (wynik pierwszego badania jest na pograniczu normy dla kobiet w ciąży). Nie miałam więc robionej jeszcze krzywej, ani nie byłam u diabetologa. Nie chce dopuścić do tej cukrzycy, która jest dla mnie trochę szokiem, gdyż nigdy nie miałam problemu z cukrem, zwracam uwagę na to co jem i jestem bardzo drobnej budowy. Od razu kupiłam glukometr i mierzę ten cukier ale właśnie już się pogubiłam z tym kiedy mierzyć go po jedzeniu. Będę Wam bardzo wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam!

  • Nejt Ekspertka
    Postów: 140 198

    Wysłany: 8 kwietnia, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, przy podejrzeniu cukrzycy ciążowej cukier sprawdzasz godzinę po posiłku

    👠'89 🍬🫄👞'86
    13.02.23r. ✅
    03.03.23r. 💔
    29.01.24r. ✅🥺31 d.c
    🩺31.01.24r. 4+4 jest 🫧
    🩺20.02.24r. 7+3 jest💗!!! CRL 1,31 cm glutka
    🩺12.03.24r. 10+3 CRL 3,81 cm żelusia
    🧬27.03.24r. 12+4 USG genetyczne 👶💙
    🩺09.04.24r. wg OM 14+3, wg USG 15+2 HR 154 ud./min. 112g syneczka 🩵
    🩺07.05.24r. 18+3
    🧬29.05.24r. 21+4

    preg.png
  • Nathalie Znajoma
    Postów: 29 22

    Wysłany: 8 kwietnia, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź 🙂

  • Katarzyna439 Autorytet
    Postów: 568 350

    Wysłany: 8 kwietnia, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nathalie wrote:
    Witam wszystkie Słodkie Mamy, mam takie pytanie do Was, czy cukier po posiłku należy mierzyć godzinę po jedzeniu czy 2 godziny po jedzeniu? W internecie różne rzeczy piszą, a ja mam taką sytuację, że póki co gin po moich pierwszych wynikach glukozy (zrobione dwa dni przed testem ciążowym) wysłał mnie na powtórne zbadanie glukozy (wynik pierwszego badania jest na pograniczu normy dla kobiet w ciąży). Nie miałam więc robionej jeszcze krzywej, ani nie byłam u diabetologa. Nie chce dopuścić do tej cukrzycy, która jest dla mnie trochę szokiem, gdyż nigdy nie miałam problemu z cukrem, zwracam uwagę na to co jem i jestem bardzo drobnej budowy. Od razu kupiłam glukometr i mierzę ten cukier ale właśnie już się pogubiłam z tym kiedy mierzyć go po jedzeniu. Będę Wam bardzo wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam!
    Godzinę od rozpoczęcia jedzenia to jest ważne. Po za tym nie myśl o tym w ten sposób że nie chcesz dopuścić do cukrzycy ciążowej, niestety czasem nie mamy na to wpływu, ja miałam poprawną masę ciała i dobrze się odzywałam przed ciążą i ćwiczyłam a i tak mam cukrzycę. W tej cukrzycy bardziej chodzi o to, że to przez hormony się dzieje i większe zapotrzebowanie na insulinę przez to, że dziecko jest i tyle.

    Dobrze, że lekarz kazał ci zbadać, a jak ci wyjdzie cukrzyca to się nie martw, trzeba tylko trzymać dietę i kontrolować cukier, najpierw jest załamka ale później wszystko się da ogarnąć :)

    Bożena lubi tę wiadomość

    preg.png

    Na razie mama wesołego czworonoga ❤️🐾
    Niedługo mama słodkiej kuleczki 😊

    Nifty -> niskie ryzyka 🥳 dziewczynka 🌺🥰
  • Bożena Autorytet
    Postów: 1142 687

    Wysłany: 8 kwietnia, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nathalie wrote:
    Witam wszystkie Słodkie Mamy, mam takie pytanie do Was, czy cukier po posiłku należy mierzyć godzinę po jedzeniu czy 2 godziny po jedzeniu? W internecie różne rzeczy piszą, a ja mam taką sytuację, że póki co gin po moich pierwszych wynikach glukozy (zrobione dwa dni przed testem ciążowym) wysłał mnie na powtórne zbadanie glukozy (wynik pierwszego badania jest na pograniczu normy dla kobiet w ciąży). Nie miałam więc robionej jeszcze krzywej, ani nie byłam u diabetologa. Nie chce dopuścić do tej cukrzycy, która jest dla mnie trochę szokiem, gdyż nigdy nie miałam problemu z cukrem, zwracam uwagę na to co jem i jestem bardzo drobnej budowy. Od razu kupiłam glukometr i mierzę ten cukier ale właśnie już się pogubiłam z tym kiedy mierzyć go po jedzeniu. Będę Wam bardzo wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam!
    Hej, cukier mierzymy godzine od rozpoczęcia posiłku w cukrzycy ciążowej:)

  • Bożena Autorytet
    Postów: 1142 687

    Wysłany: 8 kwietnia, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga37/ wrote:
    Też tak myślę 😊 tym bardziej, że kopie już konkretnie jak się położę a czasem nawet czuję jak stoję 😂
    No to jeszcze trochę i kopniaki będą bolesne ,😁 mój jak teraz uderzy to zaraz cały brzuch się robi jak kamień a matka stoi jak posąg 🙈

  • Aga37/ Przyjaciółka
    Postów: 86 36

    Wysłany: 9 kwietnia, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to rzeczywiście daje popalić😁 ja już teraz w nocy muszę się odwracać z jednego boku na drugi bo kopie akurat w ten na którym leżę 😂

    Bożena lubi tę wiadomość

  • kasia12323 Autorytet
    Postów: 290 336

    Wysłany: 9 kwietnia, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Dziewczyny robiłam dziś test obciążenia glukoza. I wyniki po godzinie jakieś niskie. Może wy coś podpowiecie bo lekarz dopiero jutro. https://zapodaj.net/plik-d14pMMYpuO

    preg.png
  • Aga37/ Przyjaciółka
    Postów: 86 36

    Wysłany: 10 kwietnia, 07:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia12323 wrote:
    Witam. Dziewczyny robiłam dziś test obciążenia glukoza. I wyniki po godzinie jakieś niskie. Może wy coś podpowiecie bo lekarz dopiero jutro. https://zapodaj.net/plik-d14pMMYpuO

    Hej, ja po teście miałam na czczo delikatnie ponad normę a dwa pozostałe niskie i diabetolog na te niskie nic nie powiedział. Oczywiście potwierdził cukrzycę.

  • Nathalie Znajoma
    Postów: 29 22

    Wysłany: 10 kwietnia, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Wam za odpowiedzi. Teraz będę mierzyć już ten cukier poprawnie. A czy Wam udało się ogarnąć ten cukier samą dietą i aktywnością fizyczną, czy ta insulina też wchodziła w grę. Boję się tej insuliny - ja w ogóle obawiam się leków i zawsze staram się wszystko poprawiać dietą i zmianami stylu życia. Tak już mam, że od dziecka mam awersję do wszelkich medykamentów, czy to w tabletkach czy w zastrzykach. Teraz ledwo zmuszam się do Pueri Uno, a zastrzyki to już mnie całkiem przerażają. Ciężka sprawa z tą cukrzycą 🙁

  • Bożena Autorytet
    Postów: 1142 687

    Wysłany: 10 kwietnia, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nathalie wrote:
    Dziękuję Wam za odpowiedzi. Teraz będę mierzyć już ten cukier poprawnie. A czy Wam udało się ogarnąć ten cukier samą dietą i aktywnością fizyczną, czy ta insulina też wchodziła w grę. Boję się tej insuliny - ja w ogóle obawiam się leków i zawsze staram się wszystko poprawiać dietą i zmianami stylu życia. Tak już mam, że od dziecka mam awersję do wszelkich medykamentów, czy to w tabletkach czy w zastrzykach. Teraz ledwo zmuszam się do Pueri Uno, a zastrzyki to już mnie całkiem przerażają. Ciężka sprawa z tą cukrzycą 🙁
    Wiesz co, ja w ciąży z synem byłam na samej diecie do końca i się udało:) teraz w tej ciąży znowu cukrzyca ciążowa i niestety już dieta tego nie opanowałam.... Po posiłkach wszystko jest super w granicach 120 ale na czczo bez insuliny były wyniki 93-96 i już kazano włączyć insulinę.... Obecnie jestem na 6 jednostkach 34tc. Też się bałam, płakałam, ale dałam sobie spokój z tym. Ważne żeby dziecku nie zaszkodzić, a wiadomo nerwy i stres też szkodzą więc odpuściłam i zdałam się na lekarzy :)

  • Katarzyna439 Autorytet
    Postów: 568 350

    Wysłany: 10 kwietnia, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bożena wrote:
    Wiesz co, ja w ciąży z synem byłam na samej diecie do końca i się udało:) teraz w tej ciąży znowu cukrzyca ciążowa i niestety już dieta tego nie opanowałam.... Po posiłkach wszystko jest super w granicach 120 ale na czczo bez insuliny były wyniki 93-96 i już kazano włączyć insulinę.... Obecnie jestem na 6 jednostkach 34tc. Też się bałam, płakałam, ale dałam sobie spokój z tym. Ważne żeby dziecku nie zaszkodzić, a wiadomo nerwy i stres też szkodzą więc odpuściłam i zdałam się na lekarzy :)
    Dokładnie też tak uważam, ja na początku byłam na diecie, ale też na czczo miałam przekroczenia. Niestety na czczo nie masz wpływu za bardzo dieta na to, a tak jak Bożena mówi, do mnie też to w końcu dotarło że robisz to dla dziecka nie dla siebie, a lepiej brać tą insulinę niż mieć przekroczenia. To nie jest antybiotyk że ci zaszkodzi w jakiś sposób a tylko może pomóc w tym przypadku.

    preg.png

    Na razie mama wesołego czworonoga ❤️🐾
    Niedługo mama słodkiej kuleczki 😊

    Nifty -> niskie ryzyka 🥳 dziewczynka 🌺🥰
  • Katarzyna439 Autorytet
    Postów: 568 350

    Wysłany: 10 kwietnia, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nathalie wrote:
    Dziękuję Wam za odpowiedzi. Teraz będę mierzyć już ten cukier poprawnie. A czy Wam udało się ogarnąć ten cukier samą dietą i aktywnością fizyczną, czy ta insulina też wchodziła w grę. Boję się tej insuliny - ja w ogóle obawiam się leków i zawsze staram się wszystko poprawiać dietą i zmianami stylu życia. Tak już mam, że od dziecka mam awersję do wszelkich medykamentów, czy to w tabletkach czy w zastrzykach. Teraz ledwo zmuszam się do Pueri Uno, a zastrzyki to już mnie całkiem przerażają. Ciężka sprawa z tą cukrzycą 🙁

    Po za tym powiem tak ja się bardzo bałam zastrzyków, a u mnie jest tak że bardziej nawet boli mnie klucie się glukometrem niż te zastrzyki także nie ma się czego bać. To jest bardzo krótka i cienka igiełka i masz to w penie więc naprawdę Obsluga jest bardzo prosta tego. Ale może uda ci się być na samej diecie tego nie wiesz, tylko jeśli ci się nie uda to też nie wyrzucaj sobie, niestety w ciąży naprawdę nie mamy czasem wpływu na tą insulinę, bo naprawdę to wszystko zależy czasem od hormonów, dietę trzeba trzymać ale czasem to nie pomaga i to nie będzie twoja wina :)

    preg.png

    Na razie mama wesołego czworonoga ❤️🐾
    Niedługo mama słodkiej kuleczki 😊

    Nifty -> niskie ryzyka 🥳 dziewczynka 🌺🥰
  • Nathalie Znajoma
    Postów: 29 22

    Wysłany: 10 kwietnia, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Dziewczyny za te słowa otuchy 😘 może faktycznie tą dietą mi się uda nad tym zapanować. Ja póki co, to poza tym jednym wynikiem z krwi takim granicznym wtedy na samym początku, to odkąd mierzę cukier w domu to na czczo mam dobre wyniki 83-88, raz mi się zdarzyło 92. Słyszałam też, że te wyniki z glukometru mogą być troszkę zawyżone i z krwi może wyjść mniej ostatecznie. U mnie problematyczne są pomiary po jedzeniu, bo wtedy mi ten cukier strzela wysoko... Dziś po śniadaniu, jak zmierzyłam zgodnie z tym co mi napisałyście (godzinę po tym jak zaczęłam jeść) to miałam 160 🤯 ale zauważyłam już że mam taki cukier po chlebie jak zjem więcej niż 1 kromkę, po ziemniakach i po makaronie takim zwykłym białym. Jak jem kaszę pęczak to jestem w normie, tylko że ile mozna jeść kaszę pęczak. Dodatkowo mam alergię na białka mleka więc odpada u mnie nabiał jako źródło białka, a od mięsa odrzuciło mnie na kilometr, więc komponowanie posiłków stało się u mnie teraz mocno problematyczne. Ale pocieszylyście mnie, że tą dietą też się udaje. Tego będę się trzymać, a jak nie pójdzie to trudno - tak jak piszecie zdrowie Dzidziusia najważniejsze - będę przyjmować tę insulinę. A mam jeszcze pytanie, czy po tej insulinie to Wy jakoś bardziej przybierałyście na wadze, czy normalnie w granicach normy, tak jak się powinno w ciąży przybierać?

  • Bożena Autorytet
    Postów: 1142 687

    Wysłany: 10 kwietnia, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nathalie wrote:
    Dzięki Dziewczyny za te słowa otuchy 😘 może faktycznie tą dietą mi się uda nad tym zapanować. Ja póki co, to poza tym jednym wynikiem z krwi takim granicznym wtedy na samym początku, to odkąd mierzę cukier w domu to na czczo mam dobre wyniki 83-88, raz mi się zdarzyło 92. Słyszałam też, że te wyniki z glukometru mogą być troszkę zawyżone i z krwi może wyjść mniej ostatecznie. U mnie problematyczne są pomiary po jedzeniu, bo wtedy mi ten cukier strzela wysoko... Dziś po śniadaniu, jak zmierzyłam zgodnie z tym co mi napisałyście (godzinę po tym jak zaczęłam jeść) to miałam 160 🤯 ale zauważyłam już że mam taki cukier po chlebie jak zjem więcej niż 1 kromkę, po ziemniakach i po makaronie takim zwykłym białym. Jak jem kaszę pęczak to jestem w normie, tylko że ile mozna jeść kaszę pęczak. Dodatkowo mam alergię na białka mleka więc odpada u mnie nabiał jako źródło białka, a od mięsa odrzuciło mnie na kilometr, więc komponowanie posiłków stało się u mnie teraz mocno problematyczne. Ale pocieszylyście mnie, że tą dietą też się udaje. Tego będę się trzymać, a jak nie pójdzie to trudno - tak jak piszecie zdrowie Dzidziusia najważniejsze - będę przyjmować tę insulinę. A mam jeszcze pytanie, czy po tej insulinie to Wy jakoś bardziej przybierałyście na wadze, czy normalnie w granicach normy, tak jak się powinno w ciąży przybierać?

    Będzie dobrze;) nie stresuj się. A jakbyś np do śniadania dołożyła ogórka kiszonego? Kiszonki obniżają cukier :) ja jestem w 34tc i obecnie przytyłam 3.5 kg, maluch ważyl w poniedziałek 2350g także jest na 50centylu.

  • Bożena Autorytet
    Postów: 1142 687

    Wysłany: 10 kwietnia, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nathalie wrote:
    Dzięki Dziewczyny za te słowa otuchy 😘 może faktycznie tą dietą mi się uda nad tym zapanować. Ja póki co, to poza tym jednym wynikiem z krwi takim granicznym wtedy na samym początku, to odkąd mierzę cukier w domu to na czczo mam dobre wyniki 83-88, raz mi się zdarzyło 92. Słyszałam też, że te wyniki z glukometru mogą być troszkę zawyżone i z krwi może wyjść mniej ostatecznie. U mnie problematyczne są pomiary po jedzeniu, bo wtedy mi ten cukier strzela wysoko... Dziś po śniadaniu, jak zmierzyłam zgodnie z tym co mi napisałyście (godzinę po tym jak zaczęłam jeść) to miałam 160 🤯 ale zauważyłam już że mam taki cukier po chlebie jak zjem więcej niż 1 kromkę, po ziemniakach i po makaronie takim zwykłym białym. Jak jem kaszę pęczak to jestem w normie, tylko że ile mozna jeść kaszę pęczak. Dodatkowo mam alergię na białka mleka więc odpada u mnie nabiał jako źródło białka, a od mięsa odrzuciło mnie na kilometr, więc komponowanie posiłków stało się u mnie teraz mocno problematyczne. Ale pocieszylyście mnie, że tą dietą też się udaje. Tego będę się trzymać, a jak nie pójdzie to trudno - tak jak piszecie zdrowie Dzidziusia najważniejsze - będę przyjmować tę insulinę. A mam jeszcze pytanie, czy po tej insulinie to Wy jakoś bardziej przybierałyście na wadze, czy normalnie w granicach normy, tak jak się powinno w ciąży przybierać?
    Możesz jeść np makarony pełnoziarniste, są specjalne makarony białe z niskim IG nawet w Dino je kupuje:) ja często robię jakieś mięso do tego makaronu i warzywa bardziej aldente albo na surowo surówka z marchewki, jabłka z oliwą czy z kapustą kiszoną :) ale ja np ziemniaki mogę jeść, jak tylko biorę insulinę to ziemniaki mi cukru nie podwyższają .. są ryże brzozowe które też są dla nas ok;) musisz popróbować , bo dla mnie widzisz ziemniak jest ok, a dla Ciebie już nie. To samo może być z makaronem czy ryżem brązowym.

‹‹ 39 40 41 42 43 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ