X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

Oceń ten wątek:
  • Bożena Autorytet
    Postów: 1178 728

    Wysłany: 24 kwietnia, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga37/ wrote:
    Dziewczyny a jak u Was z wagą przy cukrzycy? 🤔 Ja startowałam z 61,4 a aktualnie mam 64,3 i jakoś wydaje mi się to bardzo mało.
    Ja 36tydzien i mam 4kg na plusie.

  • Aga37/ Przyjaciółka
    Postów: 87 36

    Wysłany: 24 kwietnia, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze wiedzieć, to mi pewnie jeszcze kilka dojdzie tych kg choć też niewiele bo to 28 tydzień. Z drugiej strony nie będzie za wiele do zrzucania po porodzie a jeszcze mam zamiar karmić piersią więc niunia coś więcej wyciągnie 😊

  • Mira000 Autorytet
    Postów: 1114 598

    Wysłany: 24 kwietnia, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, mam nadzieję że trzymacie się dobrze i cukry w normie :D
    Ja w ciąży przytyłam 7/8 kg - z 52/53 do 60 kg. Po porodzie ważę 50-51 kg, czyli zjechałam 2/3 kg w dół i powiem wam że ciężko jest mi nie schudnąć jeszcze bardziej mimo wilczego apetytu. Niestety mój Wiktor jest na tyle wymagającym dzieckiem że nie jestem stanie trzymać diety cukrzycowej, często jem tylko coś na przetrwanie 🤷‍♀️

    Ja 31, on 34
    marzec 2021 - start starań
    wrzesień 2022 - HBA 32%
    [suple: astaksantyna, NAC, selen, koenzym Q10, kwasy DHA, EPA, wit. D3, wit. E, wit. C, cynk, kwas foliowy]
    3 x cykle stymulowane ❌
    styczeń 2023 - HBA 63%
    3 x IUI ❌
    czerwiec 2023 - HBA ??? są naturalne ⏸️
    02.08.2023 r. - 💙 zarodek + serduszko
    20.03.2024 r. - chłopak
    age.png
  • Katarzyna439 Autorytet
    Postów: 569 350

    Wysłany: 24 kwietnia, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mira000 wrote:
    Hej dziewczyny, mam nadzieję że trzymacie się dobrze i cukry w normie :D
    Ja w ciąży przytyłam 7/8 kg - z 52/53 do 60 kg. Po porodzie ważę 50-51 kg, czyli zjechałam 2/3 kg w dół i powiem wam że ciężko jest mi nie schudnąć jeszcze bardziej mimo wilczego apetytu. Niestety mój Wiktor jest na tyle wymagającym dzieckiem że nie jestem stanie trzymać diety cukrzycowej, często jem tylko coś na przetrwanie 🤷‍♀️
    Kochana ja po porodzie zamawiam katering, on też nie będzie stricte cukrzycowy ale byleby przetrwać, niby jest takie zalecenie żeby trzymać się tej diety, ale moja pani doktor mówi że to tylko zalecenie a życie swoje, z małym dzieckiem czasem się nie da i nic się nie zrobi :) ja na pewno nie zamierzam się trzymać tej diety tak jak teraz bo wiem jak to może wyglądać i na pewno nie będę miała tyle czasu żeby to rozkminiac wszystko, jedyne co to sobie podaruję słodycze i tyle.

    A jak w ogóle się czujesz ? To już miesiąc minął ale to leci 🥰 a jak mierzysz cukry raz na tydzień to jak ci wychodzą ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia, 14:14

    preg.png

    Na razie mama wesołego czworonoga ❤️🐾
    Niedługo mama słodkiej kuleczki 😊

    Nifty -> niskie ryzyka 🥳 dziewczynka 🌺🥰
  • Mira000 Autorytet
    Postów: 1114 598

    Wysłany: 24 kwietnia, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katarzyna439 wrote:
    Kochana ja po porodzie zamawiam katering, on też nie będzie stricte cukrzycowy ale byleby przetrwać, niby jest takie zalecenie żeby trzymać się tej diety, ale moja pani doktor mówi że to tylko zalecenie a życie swoje, z małym dzieckiem czasem się nie da i nic się nie zrobi :) ja na pewno nie zamierzam się trzymać tej diety tak jak teraz bo wiem jak to może wyglądać i na pewno nie będę miała tyle czasu żeby to rozkminiac wszystko, jedyne co to sobie podaruję słodycze i tyle.

    A jak w ogóle się czujesz ? To już miesiąc minął ale to leci 🥰 a jak mierzysz cukry raz na tydzień to jak ci wychodzą ?
    Powiem szczerze że nie mierzę cukrów mam nieodkładalne dziecko I po tym jak już kilka razy minęła mi godzina pomiaru a ja nie mogłam go zrobić to sobie to darowałam. I niestety ale mam mega apetyt na słodkie, taki 10 razy większy niż w ciąży. W ogóle mam apetyt 10 razy większy niż w ciąży, a to wszystko pewnie przez karmienie piersią :/ dodatkowo mialam mega baby blusa, więc na razie sobie odpuściłam dietę, ale wkrótce trzeba będzie wrócić do zdrowych nawyków 🤷‍♀️

    Ja 31, on 34
    marzec 2021 - start starań
    wrzesień 2022 - HBA 32%
    [suple: astaksantyna, NAC, selen, koenzym Q10, kwasy DHA, EPA, wit. D3, wit. E, wit. C, cynk, kwas foliowy]
    3 x cykle stymulowane ❌
    styczeń 2023 - HBA 63%
    3 x IUI ❌
    czerwiec 2023 - HBA ??? są naturalne ⏸️
    02.08.2023 r. - 💙 zarodek + serduszko
    20.03.2024 r. - chłopak
    age.png
  • Katarzyna439 Autorytet
    Postów: 569 350

    Wysłany: 24 kwietnia, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mira000 wrote:
    Powiem szczerze że nie mierzę cukrów mam nieodkładalne dziecko I po tym jak już kilka razy minęła mi godzina pomiaru a ja nie mogłam go zrobić to sobie to darowałam. I niestety ale mam mega apetyt na słodkie, taki 10 razy większy niż w ciąży. W ogóle mam apetyt 10 razy większy niż w ciąży, a to wszystko pewnie przez karmienie piersią :/ dodatkowo mialam mega baby blusa, więc na razie sobie odpuściłam dietę, ale wkrótce trzeba będzie wrócić do zdrowych nawyków 🤷‍♀️
    Oj tak na pewno przez karmienie, ale jak widzisz jesz a i tak chudniesz czyli nawet za mało. Nie ma się co stresować jak będziesz miała zasoby to wrócisz do diety i już :)

    Mira000 lubi tę wiadomość

    preg.png

    Na razie mama wesołego czworonoga ❤️🐾
    Niedługo mama słodkiej kuleczki 😊

    Nifty -> niskie ryzyka 🥳 dziewczynka 🌺🥰
  • Bożena Autorytet
    Postów: 1178 728

    Wysłany: 24 kwietnia, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mira000 wrote:
    Hej dziewczyny, mam nadzieję że trzymacie się dobrze i cukry w normie :D
    Ja w ciąży przytyłam 7/8 kg - z 52/53 do 60 kg. Po porodzie ważę 50-51 kg, czyli zjechałam 2/3 kg w dół i powiem wam że ciężko jest mi nie schudnąć jeszcze bardziej mimo wilczego apetytu. Niestety mój Wiktor jest na tyle wymagającym dzieckiem że nie jestem stanie trzymać diety cukrzycowej, często jem tylko coś na przetrwanie 🤷‍♀️
    Śliczne imię 😘 fajnie że napisałaś 😁 ale właśnie tak jest w połogu, ja miałam identycznie z synem, ale później badania miałam w normie także spokojnie:) teraz na pewno też tak będzie.... Mi cuksy szalały miesiąc temu :) teraz sporadycznie się coś zdarzy ale jest w normie 😁

    Mira000 lubi tę wiadomość

  • Bożena Autorytet
    Postów: 1178 728

    Wysłany: 24 kwietnia, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katarzyna439 wrote:
    Oj tak na pewno przez karmienie, ale jak widzisz jesz a i tak chudniesz czyli nawet za mało. Nie ma się co stresować jak będziesz miała zasoby to wrócisz do diety i już :)
    Też uważam że nic na siłę, teraz trzeba skupić się na przerwaniu i ma sobie i dziecku;) wiadomo, że po porodzie dużo rzeczy by się chciało ale niestety nie jest tak kolorowo 🙈

    Mira000, Katarzyna439 lubią tę wiadomość

  • Mira000 Autorytet
    Postów: 1114 598

    Wysłany: 25 kwietnia, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bożena, a ty na kiedy masz termin? To już niedługo chyba :)

    Ja 31, on 34
    marzec 2021 - start starań
    wrzesień 2022 - HBA 32%
    [suple: astaksantyna, NAC, selen, koenzym Q10, kwasy DHA, EPA, wit. D3, wit. E, wit. C, cynk, kwas foliowy]
    3 x cykle stymulowane ❌
    styczeń 2023 - HBA 63%
    3 x IUI ❌
    czerwiec 2023 - HBA ??? są naturalne ⏸️
    02.08.2023 r. - 💙 zarodek + serduszko
    20.03.2024 r. - chłopak
    age.png
  • Bożena Autorytet
    Postów: 1178 728

    Wysłany: 25 kwietnia, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mira000 wrote:
    Bożena, a ty na kiedy masz termin? To już niedługo chyba :)
    Ja się dziś umówiłam na 13go do szpitala;) cięcie będzie 14/15 zależy jak tam lekarz zdecyduje:) także dwa tygodnie..... Ale teraz np jem więcej, a cukru są niższe 🫣 także nie wiem.... Dziwne to wszystko ale byle do terminu

    Katarzyna439, Mira000 lubią tę wiadomość

  • klaudiaaa Koleżanka
    Postów: 38 34

    Wysłany: 25 kwietnia, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To widzę że tylko ja tak tyje 🙈 Koniec 26tc i już 9kg na plusie a gdzie to jeszcze dalej 😐

  • Bożena Autorytet
    Postów: 1178 728

    Wysłany: 25 kwietnia, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudiaaa wrote:
    To widzę że tylko ja tak tyje 🙈 Koniec 26tc i już 9kg na plusie a gdzie to jeszcze dalej 😐
    Sporo:) a może woda Ci się zatrzymuje??? W pierwszej ciąży przytyłam 10kg na samej diecie 🙈 teraz mam 4 na plusie a schudłam 7.... Także ciąża Ciąży nie równa:)

  • klaudiaaa Koleżanka
    Postów: 38 34

    Wysłany: 25 kwietnia, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bożena wrote:
    Sporo:) a może woda Ci się zatrzymuje??? W pierwszej ciąży przytyłam 10kg na samej diecie 🙈 teraz mam 4 na plusie a schudłam 7.... Także ciąża Ciąży nie równa:)

    Możliwe bo w sumie nie wiem gdzie są te kilogramy, ja ich nie widzę zbytnio. Wszystko idzie w brzuch, mała ma aktualnie 900g.

  • Katarzyna439 Autorytet
    Postów: 569 350

    Wysłany: 26 kwietnia, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudiaaa wrote:
    Możliwe bo w sumie nie wiem gdzie są te kilogramy, ja ich nie widzę zbytnio. Wszystko idzie w brzuch, mała ma aktualnie 900g.
    Moim zdaniem jak lekarz ci nic nie mówi to jest pewnie ok, nie ma się co przejmować. Tak naprawdę każda kobieta przybiera inaczej i w co innego to idzie, może też np masz dużo wód płodowych, może duże łożysko nie wiadomo. Jakbyś nagle zaczęła tyć nie wiem 1kg tygodniowo no to już pewnie trzebaby się było zastanowić czy coś nie dzieje, albo czy nie jesz za dużo ale tak to chyba nie ma się czym martwić :)

    preg.png

    Na razie mama wesołego czworonoga ❤️🐾
    Niedługo mama słodkiej kuleczki 😊

    Nifty -> niskie ryzyka 🥳 dziewczynka 🌺🥰
  • Aga37/ Przyjaciółka
    Postów: 87 36

    Wysłany: 26 kwietnia, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja po wizycie u nowego diabetologa, dostałam insulinę nocną na początek 2 jednostki plus druga na dzień w razie przekroczenia powyżej 180 po posiłku.

    Katarzyna439 lubi tę wiadomość

  • Katarzyna439 Autorytet
    Postów: 569 350

    Wysłany: 26 kwietnia, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga37/ wrote:
    Hej, ja po wizycie u nowego diabetologa, dostałam insulinę nocną na początek 2 jednostki plus druga na dzień w razie przekroczenia powyżej 180 po posiłku.
    Super, to powodzenia :) oby tych przekroczeń było jak najmniej :)

    Aga37/ lubi tę wiadomość

    preg.png

    Na razie mama wesołego czworonoga ❤️🐾
    Niedługo mama słodkiej kuleczki 😊

    Nifty -> niskie ryzyka 🥳 dziewczynka 🌺🥰
  • Aga37/ Przyjaciółka
    Postów: 87 36

    Wysłany: 26 kwietnia, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdarzają się ale nie aż takie duże więc może tylko ta nocna zostanie 😊
    A powiedzcie mi jeszcze jak z zupami
    ,które można jeść bo ma rozpisce od pani doktor pisze, że należy wykluczyć barszcz czerwony. Miałam tyle innych pytań, że zapomniałam o to zapytać 😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 kwietnia, 17:43

  • Bożena Autorytet
    Postów: 1178 728

    Wysłany: 26 kwietnia, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga37/ wrote:
    Zdarzają się ale nie aż takie duże więc może tylko ta nocna zostanie 😊
    A powiedzcie mi jeszcze jak z zupami
    ,które można jeść bo ma rozpisce od pani doktor pisze, że należy wykluczyć barszcz czerwony. Miałam tyle innych pytań, że zapomniałam o to zapytać 😁
    Trzymam kciuki aby była tylko nocna i jak najmniej 😘 co do zup to nie wiem.... Ja testowałam, a to pomidorowa i makaron brązowy a to ryż brązowy.... Ryż mi się nie nadawał.... Ziemniaki od niedawna mogę jeść na dobrą sprawę więc w zupie dla mnie są ok:) ale dodaje jogurtu:) myślę że musisz potestowac

  • Aga37/ Przyjaciółka
    Postów: 87 36

    Wysłany: 26 kwietnia, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ogólnie po zupach mam cukier ok nawet z ziemniakami a makaron kupiłam o niskim IG dla diabetyków właśnie. Ryż brązowy też mogę jeść a ziemniaki usłyszałam dziś, że najlepiej z poprzedniego dnia i mogą być z patelni. Jadłam nawet barszcz czerwony którego nie powinnam w sumie. Po ogórkowej, pomidorowej czy rosole wszystko jest w normie.

  • Katarzyna439 Autorytet
    Postów: 569 350

    Wysłany: 26 kwietnia, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga37/ wrote:
    Ja ogólnie po zupach mam cukier ok nawet z ziemniakami a makaron kupiłam o niskim IG dla diabetyków właśnie. Ryż brązowy też mogę jeść a ziemniaki usłyszałam dziś, że najlepiej z poprzedniego dnia i mogą być z patelni. Jadłam nawet barszcz czerwony którego nie powinnam w sumie. Po ogórkowej, pomidorowej czy rosole wszystko jest w normie.
    Jak masz dobre cukry po zupach to możesz jeść :) ja tylko zawsze dorzucam białko, bo sama zupa to za mało dla mnie. Np jak jem rosół to jem mięsko z rosołu, w ogóle jak jem rosół to jem z normalnym makaronem i w ogóle mi nie wywala cukru, bo rosół jest tłusty :) co do innych zup się nie wypowiem, ale myślę że jak ci nie wychodzą wysokie cukry np po barszczu to mozesz sobie go jeść :)

    preg.png

    Na razie mama wesołego czworonoga ❤️🐾
    Niedługo mama słodkiej kuleczki 😊

    Nifty -> niskie ryzyka 🥳 dziewczynka 🌺🥰
‹‹ 41 42 43 44 45
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ