Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 14 września   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

Oceń ten wątek:
  • Katarzyna439 Autorytet
    Postów: 584 370

    Wysłany: 10 maja, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia1988 wrote:
    Dzięki Katarzyna za odpowiedź. Do tej pory jadłam normalnie i słodkie i w ogóle. Fakt ograniczyłam słodycze ale do kawy zawsze coś było. A normalne jedzenie to bez diety. Wszystko szło normalnie i cukry były ok i na czczo i po posiłkach.

    Może też wody teraz mniej pije i dlatego. I leżę więcej.

    No nic będę się kontrolować.

    A to też możliwe, jednak picie dużo daje no i jak się nie ruszasz to też pewnie troszkę cukry mogą być wyższe. Musisz obserwowac, może akurat miałaś taki dzień i dlatego tak wyszło, albo jakaś infekcja Cię łapie, wtedy też cukry szaleją, powodów może być dużo.

    preg.png

    Na razie mama wesołego czworonoga ❤️🐾
    Niedługo mama słodkiej kuleczki 😊

    Nifty -> niskie ryzyka 🥳 dziewczynka 🌺🥰
  • Anuska94 Ekspertka
    Postów: 267 76

    Wysłany: 10 maja, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam tylko nadzieję że po ciąży nie będę mieć cukrzycy

  • Anuska94 Ekspertka
    Postów: 267 76

    Wysłany: 17 maja, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ile po porodzie robi się ponowne badanie krzywej?

  • Katarzyna439 Autorytet
    Postów: 584 370

    Wysłany: 17 maja, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuska94 wrote:
    Ile po porodzie robi się ponowne badanie krzywej?
    Trzeba poczekać do zakończenia połogu minimum 6 tygodni, ale można też później 8-12 tygodni po

    preg.png

    Na razie mama wesołego czworonoga ❤️🐾
    Niedługo mama słodkiej kuleczki 😊

    Nifty -> niskie ryzyka 🥳 dziewczynka 🌺🥰
  • Aga37/ Ekspertka
    Postów: 128 76

    Wysłany: 17 maja, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, co tam u Was? Ja od wczoraj na zwiększonej dawce insuliny bo 3 razy już na czczo przekroczyłam i w ciągu dnia też się częściej teraz zdarza.

  • Katarzyna439 Autorytet
    Postów: 584 370

    Wysłany: 17 maja, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga37/ wrote:
    Hej, co tam u Was? Ja od wczoraj na zwiększonej dawce insuliny bo 3 razy już na czczo przekroczyłam i w ciągu dnia też się częściej teraz zdarza.
    U mnie spoko, ja jestem cały czas na 12j na noc i jest ok na razie, ale już mi moja lekarka zapowiedziała żebym się nie zdziwiła jak do porodu dojdę nawet do 20j bo na koniec mogą skakać cukry, chociaż u mnie w ciągu dnia teraz jest spokój odpukać :)

    I ogólnie to czuję się bardzo dobrze, przestał mnie boleć kręgosłup i normalnie chodzę i sobie myślę, czy to dziecko już się nie wstawia bo brzuszek już mi się obniżył takie mam przynajmniej wrażenie i zgaga już mi nie dokucza :D cieszyłabym się gdyby to już się szykowało, bo chciałabym urodzić przed terminem indukcji który jest na koniec maja niby, ale nie stresuje się i co ma być to będzie indukcje też przeżyję :) a co u was?

    Bożena gratulacje porodu, czytałam na majowych że już urodziłaś :)

    preg.png

    Na razie mama wesołego czworonoga ❤️🐾
    Niedługo mama słodkiej kuleczki 😊

    Nifty -> niskie ryzyka 🥳 dziewczynka 🌺🥰
  • Bożena Autorytet
    Postów: 1439 946

    Wysłany: 18 maja, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja od poniedziałku rozpakowana:) syn 10/10 3550g i 59cm :) urodzony w 39 tygodniu:) cukry nam obojgu spadły bardzo :( ale się unormowało:)

    Aga37/ lubi tę wiadomość

  • Anuska94 Ekspertka
    Postów: 267 76

    Wysłany: 18 maja, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miewam taką ochotę na lody że jeszcze tak nie miałam jak nie byłam w ciąży.

  • Bożena Autorytet
    Postów: 1439 946

    Wysłany: 18 maja, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuska94 wrote:
    Ja miewam taką ochotę na lody że jeszcze tak nie miałam jak nie byłam w ciąży.
    A jakiś skyr, plus owoce do tego?? I do zamrażarki? Może to do posiłku zjeść? W sumie takie lody robiłam dziecku jak był młodszy :)

  • Mami_35 Przyjaciółka
    Postów: 69 86

    Wysłany: 24 maja, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny, mam nadzieję że można dołączyć;-) u mnie dopiero 10 tc, stwierdzona cukrzyca ciążowa.

    Jestem jeszcze przed wizytą u diabetologa i liczę, że może mi pomożecie. Otóż gdy miałam OGTT, to zanim miałam pobrana krew, pielęgniarka sprawdziła mi glukoze glukometrem z palca. Wyszła 128 na czczo. Wg danych z krwii z żyły, glukoza na czczo wynosiła 89. Po godzinie 184, po 2 wyszlo 136.

    Wiecie może skąd aż taka różnica między pomiarem z palca a z żyły? Jak będę miała codziennie korzystać z glukometru to też będzie tak zawyżać? Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 maja, 09:26

    💗
  • Katarzyna439 Autorytet
    Postów: 584 370

    Wysłany: 24 maja, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mami_35 wrote:
    Cześć Dziewczyny, mam nadzieję że można dołączyć;-) u mnie dopiero 10 tc, stwierdzona cukrzyca ciążowa.

    Jestem jeszcze przed wizytą u diabetologa i liczę, że może mi pomożecie. Otóż gdy miałam OGTT, to zanim miałam pobrana krew, pielęgniarka sprawdziła mi glukoze glukometrem z palca. Wyszła 128 na czczo. Wg danych z krwii z żyły, glukoza na czczo wynosiła 89. Po godzinie 184, po 2 wyszlo 136.

    Wiecie może skąd aż taka różnica między pomiarem z palca a z żyły? Jak będę miała codziennie korzystać z glukometru to też będzie tak zawyżać? Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

    Zależy jaki glukometr, ogólnie to jest temat rzeka, po za tym jeśli chodzi o krew żylna i krew z palca to zawsze będziesz mieć inny wynik, po prostu nie zależnie czym zmierzysz z żyły zawsze cukier jest mniejszy i już. A jeśli chodzi o zawyżanie pomiarów glukometru to może być różnica +\-10% w zależności od glukometru.

    Ale nie masz się co tym przejmować czymś trzeba mierzyć, bardziej chodzi o trend jeśli ci będzie np na czczo wychodzi parę dni pod rząd podwyższone tzn że masz za wysokie cukry na czczo i tyle. Nie ma też co tak analizować czy zawyża czy nie, dla dziecka i dla Ciebie lepiej trzymać się tych pomiarów i jak wyjdzie za dużo to modyfikować dietę lub udać się do lekarza np po insulinę na noc jeśli na czczo pomiary będą dalej przekroczone. Niestety lepszego narzędzia do pomiarów nie ma i trzeba czymś mierzyć te cukry, te sensory na ramię też mają próg błędu i też nie są dokładnie.

    preg.png

    Na razie mama wesołego czworonoga ❤️🐾
    Niedługo mama słodkiej kuleczki 😊

    Nifty -> niskie ryzyka 🥳 dziewczynka 🌺🥰
  • Nathalie Koleżanka
    Postów: 31 23

    Wysłany: 24 maja, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, à propos glukometrów i zawyżania pomiarów... Jak już kiedyś pisałam, tuż przed testem ciążowym wyszła mi glukoza na granicy normy. Doktor kazała powtórzyć wynik a ja w stresie zaopatrzyłam się w glukometr (Abra Smart) i przystąpiłam do pomiarów. Pomiary były niestety w większości kosmiczne i wskazywały na cukrzycę. Trafiłam do diabetologa.. niestety ze względu na fatalne samopoczucie na początku ciąży i trwające dzień i noc nudności nie mogłam wykonać badania krzywej. W końcu nudności ustąpiły na tyle że zrobiłam badanie krzywej. Byłam pewna że wyjdzie mi cukrzyca bo przecież glukometr ciągle pokazywał podwyższone wartości. Żeby wiedzieć o ile glukometr zawyża mi pomiary zabrałam go ze sobą na badanie krzywej. Pomiar na czczo wyszedł mi taki sam jak z glukometru w laboratorium i ostatecznie zbliżony do wyniku z krwi. Po godzinie wynik z glukometru to 188 a z krwi.... 122. Po dwóch godzinach wynik z glukometru to 157 a z krwi 97. Różnice jak widać kolosalne.
    Gdzieś czytałam (już po swoim zakupie) że te glukometry Abra nie są zbyt precyzyjne, a dziewczyny polecały glukometr Contour plus one, który podobno jest bardzo dobry i daje precyzyjne i miarodajne wyniki.

  • Katarzyna439 Autorytet
    Postów: 584 370

    Wysłany: 24 maja, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nathalie wrote:
    Hej, à propos glukometrów i zawyżania pomiarów... Jak już kiedyś pisałam, tuż przed testem ciążowym wyszła mi glukoza na granicy normy. Doktor kazała powtórzyć wynik a ja w stresie zaopatrzyłam się w glukometr (Abra Smart) i przystąpiłam do pomiarów. Pomiary były niestety w większości kosmiczne i wskazywały na cukrzycę. Trafiłam do diabetologa.. niestety ze względu na fatalne samopoczucie na początku ciąży i trwające dzień i noc nudności nie mogłam wykonać badania krzywej. W końcu nudności ustąpiły na tyle że zrobiłam badanie krzywej. Byłam pewna że wyjdzie mi cukrzyca bo przecież glukometr ciągle pokazywał podwyższone wartości. Żeby wiedzieć o ile glukometr zawyża mi pomiary zabrałam go ze sobą na badanie krzywej. Pomiar na czczo wyszedł mi taki sam jak z glukometru w laboratorium i ostatecznie zbliżony do wyniku z krwi. Po godzinie wynik z glukometru to 188 a z krwi.... 122. Po dwóch godzinach wynik z glukometru to 157 a z krwi 97. Różnice jak widać kolosalne.
    Gdzieś czytałam (już po swoim zakupie) że te glukometry Abra nie są zbyt precyzyjne, a dziewczyny polecały glukometr Contour plus one, który podobno jest bardzo dobry i daje precyzyjne i miarodajne wyniki.

    Tak Abra nie jest polecany ogólnie, ja mam accu check instant i jest super też :) a oczywiście zapomniałam dodać że dostałam na wizycie u diabetologa za darmo ten glukometr więc nie trzeba tego samemu kupować, no chyba że dostaniesz abre to bym się zastanowiła 😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 maja, 12:12

    preg.png

    Na razie mama wesołego czworonoga ❤️🐾
    Niedługo mama słodkiej kuleczki 😊

    Nifty -> niskie ryzyka 🥳 dziewczynka 🌺🥰
  • Nathalie Koleżanka
    Postów: 31 23

    Wysłany: 24 maja, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale szokujące jest to że on jest w ogóle dopuszczony do sprzedaży, mi naprawdę kosmicznie podkręcał wyniki. Ja wtedy kupiłam pierwszy lepszy, stwierdziłam że skoro kupuje go w aptece to chyba bubla by w aptece nie sprzedawali, a byłam spanikowana tym granicznym pomiarem i chciałam od razu wiedzieć jakie mam cukry, żeby nie szkodzic Dziecku.

  • Katarzyna439 Autorytet
    Postów: 584 370

    Wysłany: 24 maja, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nathalie wrote:
    Ale szokujące jest to że on jest w ogóle dopuszczony do sprzedaży, mi naprawdę kosmicznie podkręcał wyniki. Ja wtedy kupiłam pierwszy lepszy, stwierdziłam że skoro kupuje go w aptece to chyba bubla by w aptece nie sprzedawali, a byłam spanikowana tym granicznym pomiarem i chciałam od razu wiedzieć jakie mam cukry, żeby nie szkodzic Dziecku.
    No wiadomo, ja dopiero na grupie na fb dotyczącej cukrzycy dowiedziałam się że jest problem z tym glukometrem :D nie wiem czemu go jeszcze sprzedają, ale to fakt pewnie najadłaś się stresu, współczuję :(

    preg.png

    Na razie mama wesołego czworonoga ❤️🐾
    Niedługo mama słodkiej kuleczki 😊

    Nifty -> niskie ryzyka 🥳 dziewczynka 🌺🥰
  • Mami_35 Przyjaciółka
    Postów: 69 86

    Wysłany: 24 maja, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katarzyna439 wrote:
    Zależy jaki glukometr, ogólnie to jest temat rzeka, po za tym jeśli chodzi o krew żylna i krew z palca to zawsze będziesz mieć inny wynik, po prostu nie zależnie czym zmierzysz z żyły zawsze cukier jest mniejszy i już. A jeśli chodzi o zawyżanie pomiarów glukometru to może być różnica +\-10% w zależności od glukometru.

    Ale nie masz się co tym przejmować czymś trzeba mierzyć, bardziej chodzi o trend jeśli ci będzie np na czczo wychodzi parę dni pod rząd podwyższone tzn że masz za wysokie cukry na czczo i tyle. Nie ma też co tak analizować czy zawyża czy nie, dla dziecka i dla Ciebie lepiej trzymać się tych pomiarów i jak wyjdzie za dużo to modyfikować dietę lub udać się do lekarza np po insulinę na noc jeśli na czczo pomiary będą dalej przekroczone. Niestety lepszego narzędzia do pomiarów nie ma i trzeba czymś mierzyć te cukry, te sensory na ramię też mają próg błędu i też nie są dokładnie.

    Dzięki za odpowiedź:-) no właśnie chyba nie ma wyboru i trzeba się dostosować do tych pomiarów:-)

    Katarzyna439 lubi tę wiadomość

    💗
  • Aga37/ Ekspertka
    Postów: 128 76

    Wysłany: 25 maja, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja też mam glukometr Abra a nawet dwa różne modele bo pierwszy coś nie działał(wyświetlało błąd sprzętowy glukometru) i dostałam właśnie drugi ale to od pierwszego lekarza. Obecna pani diabetolog wie jakiego używam i nie komentowała nawet. 🤔
    A mam pytanie tak z innej beczki- zdarza Wam się czasem zjeść coś czego nie powinnyście, jakieś słodycze ciasta itp? 🫣

  • Katarzyna439 Autorytet
    Postów: 584 370

    Wysłany: 25 maja, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga37/ wrote:
    Hej, ja też mam glukometr Abra a nawet dwa różne modele bo pierwszy coś nie działał(wyświetlało błąd sprzętowy glukometru) i dostałam właśnie drugi ale to od pierwszego lekarza. Obecna pani diabetolog wie jakiego używam i nie komentowała nawet. 🤔
    A mam pytanie tak z innej beczki- zdarza Wam się czasem zjeść coś czego nie powinnyście, jakieś słodycze ciasta itp? 🫣
    Wiesz co ja dwa razy zjadłam frytki bo byłam w gościach i już nie chciałam robić problemu a tylko to było do obiadu i miałam wywalony po tym cukier, więc teraz staram się już trzymać jak trzeba diety, ale słodkie jem tylko np słodzone erytrytolem, albo czasem te lody z lidla proteinowe one też są ze słodzikami, raczej z cukrem staram się nic nie jeść i jest ok. Takiego zwykłego ciasta nie zdarzyło mi się zjeść więc nie wiem jak by było, ale znam takie przypadki i nie było tragedii podobno.

    preg.png

    Na razie mama wesołego czworonoga ❤️🐾
    Niedługo mama słodkiej kuleczki 😊

    Nifty -> niskie ryzyka 🥳 dziewczynka 🌺🥰
  • Mami_35 Przyjaciółka
    Postów: 69 86

    Wysłany: 25 maja, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Wam za odpowiedzi w sprawie tych pomiarów:-) już wiem na co zwracać uwagę.

    Mam jeszcze jedno pytanie, jak często macie wizyty w poradni diabetologiczna? Jak ten temat już był to wybaczcie, ja zaczynam dopiero przeglądanie całego wątku:-)

    💗
  • Aga37/ Ekspertka
    Postów: 128 76

    Wysłany: 25 maja, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katarzyna439 wrote:
    Wiesz co ja dwa razy zjadłam frytki bo byłam w gościach i już nie chciałam robić problemu a tylko to było do obiadu i miałam wywalony po tym cukier, więc teraz staram się już trzymać jak trzeba diety, ale słodkie jem tylko np słodzone erytrytolem, albo czasem te lody z lidla proteinowe one też są ze słodzikami, raczej z cukrem staram się nic nie jeść i jest ok. Takiego zwykłego ciasta nie zdarzyło mi się zjeść więc nie wiem jak by było, ale znam takie przypadki i nie było tragedii podobno.

    Właśnie pytałam diabetologa o batony proteinowe i powiedziała,że są ok tylko zaczyna mi brakować ,,prawdziwego cukru" i czasem się skuszę na herbatnika- cukier jest po takich w normie. Frytek nie jadłam ale zdarza się ziemniaki i też jest ok a lekarz mówił, że ziemniaki ewentualnie z poprzedniego dnia takie z patelni.

‹‹ 44 45 46 47 48
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ