X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

Oceń ten wątek:
  • Aga37/ Ekspertka
    Postów: 135 76

    Wysłany: 25 maja, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mami_35 wrote:
    Dzięki Wam za odpowiedzi w sprawie tych pomiarów:-) już wiem na co zwracać uwagę.

    Mam jeszcze jedno pytanie, jak często macie wizyty w poradni diabetologiczna? Jak ten temat już był to wybaczcie, ja zaczynam dopiero przeglądanie całego wątku:-)

    Ja mam w środę wizytę po miesiącu a u poprzedniego było nawet 7 tyg przerwy tyle, że jak cukier skakał to jechałam na ślepo bez zapisania.

    Mami_35, Tyśka36 lubią tę wiadomość

  • Katarzyna439 Autorytet
    Postów: 584 370

    Wysłany: 25 maja, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mami_35 wrote:
    Dzięki Wam za odpowiedzi w sprawie tych pomiarów:-) już wiem na co zwracać uwagę.

    Mam jeszcze jedno pytanie, jak często macie wizyty w poradni diabetologiczna? Jak ten temat już był to wybaczcie, ja zaczynam dopiero przeglądanie całego wątku:-)
    To zależy właśnie jakie się ma wyniki, ja miałam raz co 4 tygodnie, a później już np 6 tygodni i już miałam ostatnią i teraz już nie będę mieć.

    Mami_35 lubi tę wiadomość

    preg.png

    Na razie mama wesołego czworonoga ❤️🐾
    Niedługo mama słodkiej kuleczki 😊

    Nifty -> niskie ryzyka 🥳 dziewczynka 🌺🥰
  • Katarzyna439 Autorytet
    Postów: 584 370

    Wysłany: 25 maja, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga37/ wrote:
    Właśnie pytałam diabetologa o batony proteinowe i powiedziała,że są ok tylko zaczyna mi brakować ,,prawdziwego cukru" i czasem się skuszę na herbatnika- cukier jest po takich w normie. Frytek nie jadłam ale zdarza się ziemniaki i też jest ok a lekarz mówił, że ziemniaki ewentualnie z poprzedniego dnia takie z patelni.
    A mi po ziemniakach też nic nie jest takich zwykłych, niestety tylko frytki mi tak wybijają :D

    preg.png

    Na razie mama wesołego czworonoga ❤️🐾
    Niedługo mama słodkiej kuleczki 😊

    Nifty -> niskie ryzyka 🥳 dziewczynka 🌺🥰
  • Aga37/ Ekspertka
    Postów: 135 76

    Wysłany: 25 maja, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katarzyna439 wrote:
    A mi po ziemniakach też nic nie jest takich zwykłych, niestety tylko frytki mi tak wybijają :D

    To ciekawe jak u mnie by było🫣

  • Mami_35 Przyjaciółka
    Postów: 87 101

    Wysłany: 25 maja, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przeszłam przez cały wątek i moge byc na bieżąco 😊 dzięki temu już oswoiłam się z tą cukrzycą i jej konsekwencjami. No i wiem też, że nie na wszystko mamy wpływu i insulina to nie koniec świata, tylko srodek ku zdrowiu maluszka ;-) w poniedziałek będę się zapisywać do diabetologa na Karowej, mam nadzieję że znajdą jakiś sensowny termin.

    Odniosę się jeszcze do tego tycia lub jego braku w ciąży. W pierwszej ciąży po ok 26 tygodniu córka zaczęła spadać na siatce centylowej. Byłam o tym z uprzedzona, bo wyszlo mi wysokie ryzyko hipotrofii na I prenatalnych. Ale jednak stres był, i słuchałam "zyczliwych" rad głównie od różnych ciotek i teściowej, że za mało jem, że dziecko nie ma z czego przybierać. Dodam, że lekarz w ogóle nie miał zastrzeżeń do mojej wagi. W każdym razie uległam tym naciskom no i zaczęłam sobie folgowac z jedzeniem. Efekt był taki, że owszem, przytyłam w sumie do 29 tygodnia z 9 kg, ale córeczka i tak urodziła się w 29 + 4 z wagą 920 g...

    Także jeśli Wasze maluszki ładnie rosną, to chyba nie ma co nabijać sobie głowy tym, że Wy nie rośniecie;-) poza tym to często jest tak, że dopiero teraz ostatnie tygodnie to jest najwiejszy przyrost wagi u mamy ;-)

    💗
  • Aga37/ Ekspertka
    Postów: 135 76

    Wysłany: 1 czerwca, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny co tam u Was słychać😀? Jak wasze cukry i plany na poród z tym związane? Ja już wiem, że w 39 tyg będzie rozwiązanie ze względu na cukrzycę właśnie. Czyli ostatnie kilka tyg zostało 🫣

  • klaudiaaa Koleżanka
    Postów: 59 48

    Wysłany: 3 czerwca, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga37/ wrote:
    Hej dziewczyny co tam u Was słychać😀? Jak wasze cukry i plany na poród z tym związane? Ja już wiem, że w 39 tyg będzie rozwiązanie ze względu na cukrzycę właśnie. Czyli ostatnie kilka tyg zostało 🫣

    Hej, u mnie ostatnio cukier znowu szaleje. Nie wiem co jest grane. Co chwila zwiększamy dawkę insuliny, aktualnie 10 jednostek na noc. Ostatnio było trochę zamieszania bo długi weekend oraz mieliśmy chrzciny gdzie byłam chrzestna i myślę czy to też mogło mieć jakiś wpływ.
    Nooo, to już na poważnie się robi że zostaje raptem kilka tygodni 😃

  • Aga37/ Ekspertka
    Postów: 135 76

    Wysłany: 3 czerwca, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj mamy 33+2 więc już odliczam w tygodniach 😃. U mnie cukier chwilowo ok i 4 jednostki insuliny na noc ale czy tak się utrzyma nikt nie wie🤔 Diabetolog zaleciła większe porcje posiłków ze względu na to, że co trochę przytyje to więcej schudnę. Patrząc w kartę ciąży i pomiary od początku przytyłam 1,3kg 🥺

    Mami_35 lubi tę wiadomość

  • klaudiaaa Koleżanka
    Postów: 59 48

    Wysłany: 3 czerwca, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga37/ wrote:
    Dzisiaj mamy 33+2 więc już odliczam w tygodniach 😃. U mnie cukier chwilowo ok i 4 jednostki insuliny na noc ale czy tak się utrzyma nikt nie wie🤔 Diabetolog zaleciła większe porcje posiłków ze względu na to, że co trochę przytyje to więcej schudnę. Patrząc w kartę ciąży i pomiary od początku przytyłam 1,3kg 🥺

    To zazdroszczę. Ja prawie 12kg 😑

  • Aga37/ Ekspertka
    Postów: 135 76

    Wysłany: 3 czerwca, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudiaaa wrote:
    To zazdroszczę. Ja prawie 12kg 😑

    Ja chyba 14 w poprzedniej ciąży ale wtedy mogłam jeść wszystko co chciałam i kiedy chciałam bo nie miałam cukrzycy 😁 budziłam się o 3-4 rano głodna i jadłam bułeczki maślane 🫣 ciekawa jestem ile malutka będzie ważyła z tą nieszczęsna cukrzyca🤔 starsza miała 3770 😂

  • Naadziejaa Autorytet
    Postów: 603 380

    Wysłany: 17 czerwca, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Jestem w 22 tyg ciąży i mam podejrzenie cukrzycy ciążowej. Oczywiście regularnie mierzyłam cukry i jak do tej pory wszystko było dobrze. Od tygodnia mam cukry wyższe np rano na czczo 95-104 , godzinę po śniadaniu 150 , po obiedzie są w miarę normalne 125-140, no i kolacja gdzie te cukry są też różne. Wczoraj 155. To moja pierwsza ciąża czy możecie mi coś doradzić? Skąd takie zmiany skoro wcześniej rano 78-85 , a później taka różnica? Oczywiście co do zmiany diety nie wprowadziłam nic nowego , jem to samo co jadłam. Wizytę mam dopiero 24go u lekarza. Ale spokoju mi to nie daje.


  • sawak Koleżanka
    Postów: 66 3

    Wysłany: 21 czerwca, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lepiej zjedz normalne owoce,bo mają większą objętość i lepiej zapchają brzuszek. Polecam jogurt naturalny i dowolne owocki nie mocno słodkie np. pomarańcze, grejpfruty, melon, jabłko i do tego otrębów trochę i cynamon.

    Ania40 lubi tę wiadomość

  • Aga37/ Ekspertka
    Postów: 135 76

    Wysłany: 3 lipca, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, zagląda tu ktoś jeszcze? 🤔

  • PaulaG Autorytet
    Postów: 1158 1004

    Wysłany: 8 lipca, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga37/ wrote:
    Cześć, zagląda tu ktoś jeszcze? 🤔


    Hej ja zajrzałam. 4 tydzień i cukry na czczo ciagle powyżej 100 od tygodnia.. do 110 max ale i tak za wysoko... poki co jestem tylko na metforminie... dacie jakieś rady?

    🇮🇪
    IO, niedoczynność tarczycy, arytmia,
    28cs - 05.2018 👱‍♂️🥰
    1 cs - 09.2019👱‍♀️🥰
    6cs ⏸️ zdrowy bobas 🥰
    Cukrzyca ciążowa na insulinie, clexane, aspiryna.. ciąża wysokiego ryzyka.
    Wizyty: 24.10 ginekolog Polska, 25.10 prenatalne II trym, 4.11 scan 20/22 tc, 20.11 (echo), 19.12, 16.01, 13.02 i wywołanie 😳
    preg.png[/url]
  • Aga37/ Ekspertka
    Postów: 135 76

    Wysłany: 13 lipca, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PaulaG wrote:
    Hej ja zajrzałam. 4 tydzień i cukry na czczo ciagle powyżej 100 od tygodnia.. do 110 max ale i tak za wysoko... poki co jestem tylko na metforminie... dacie jakieś rady?

    Ja miałam w 9 tyg za wysoki cukier na czczo i gin skierowała mnie do diabetologa. Ten pomimo cukrów powyżej 100 nie chciał mi dać insuliny tylko sama dieta a insulina dopiero powyżej 110. Kilkukrotnie byłam na ,,dodatkowej wizycie " bez zapisania bo cukier przekraczał i nadal nic. W końcu zmieniłam lekarza, dostałam insulinę i konkretną rozpiskę co mogę jeść i cukier się unormował. Dziś aktualnie mamy 39+0 i jestem od wczoraj w szpitalu w celu wywołania porodu ze względu na cukrzycę właśnie ale decyzja konkretną będzie w poniedziałek.

  • Elewina Autorytet
    Postów: 676 1927

    Wysłany: 22 lipca, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zajrzałam i powiem coś tym na samym początku, bałam się strasznie insuliny, bo mi nagadali bzdur.
    Przed ciążą byłam na metofrminie i lekarz od razu mnie w 8 tc wysłał na krzywa i od razu mam insulinę. (Mówił że w ciąży nie zaleca tabletek).
    Cukry super się wynormowaly - rano poniżej 90, po posiłku nigdy więcej jak 140. Dawka insuliny 22 jednostki wieczorem o 22.

    Ktoraj pisała, że przed ciążą było ok, tak się dzieje hormony tak działają i potem po porodzie i karmieniu możesz nie mieć cukrzycy to tylko może być stan przejściowy w ciąży.

    Mami_35 lubi tę wiadomość

    ona 38 on 48 + piesek

    Invimed - Wrocław
    02.2020 - 6 jajec, 5 zaplod.
    Transfery:
    2020 - 03,06
    2021 - 03,07,10

    Gynecentrum - Katowice
    02.2023 - 20 jaj, 4 zaplod., w 6 dobie zdegenerowały
    05.2023 - 14 jaj, 7 zaplod., po PGT-a 4

    VI- 31.07.2023 - transfer 💔

    Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy!!!

    VII - 12.03.2024 - transfer - 5AA
    23 dpt - 0,23 mm FHR 99
    28 dpt -(6+2) 0,54 FHR 149
    mocne krwawienie
    (7+3) 1,28 cm
    (8+2) 1,77 cm
    (10+3) 4,06 cm
    11/05- NIFTY - ryzyka niskie, księżniczka
    20/05- prenatalne (12+3) Malutka 6,79 cm i FHR 162
    (13+3) FHR 153 ok
    (15+5) jest ok
    (17+4) usg 18+2, FHR146, 240g
    17/07 - (20+4) pierwsze ruchy
    18/07 -(20+6) II prenatalne -445g
    krwotok z nosa - szpital
    26/07 - (22+1) 496g
    13/08 - (24+4) 800g
    09/09 - (28+3) 1340g
    17/09 - (29+4) III prenatalne 1774g
    02/10 - (31+5) 2100g ok!

    preg.png
  • Mami_35 Przyjaciółka
    Postów: 87 101

    Wysłany: 5 sierpnia, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, Dziewczyny które już powitały swoje dzieci - czy przy cukrzycy są szanse na poród siłami natury?

    💗
  • Madzik2208 Autorytet
    Postów: 455 680

    Wysłany: 15 sierpnia, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie ☺️ dołączam do wątku z nową koleżanką na pokładzie cukrzycą 😔 jestem załamana. Wczoraj diagnoza. Dzisiaj pierwsze pomiary i boje się co dalej...
    Na czczo 94, godzinę po śniadaniu 186 😔😔😔 a co będzie dalej ... Wczoraj metformina odstawiona. Mam kilka dni mierzyć i wtedy insulina ale chyba już dziś po całym dniu o 22:00 sobie wezmę bo boje się, że reakcja będzie za późno. Ciąża czwarta, trzy poronione, dzisiaj 9+3 TC.

    Wytrwała z Nadzieją na Happy End 🩷

    Starania od 2021 🫶

    💔 Luty 2022
    💔 Listopad 2022
    💔 Styczeń 2024

    Cykl stymulowany Aromek 💊 i Ovitrelle 💉 i mamy ⏸️ 03/07/2024

    🫶 4/07 Beta 10,8 prog. 37,69
    🫶 06/07 Beta 58,6 prog. 39 🥹
    🫶 08/07 Beta 160,2 prog. 47,16 🥹
    🫶 10/07 Beta 487,9 prog. 42,98 🥹
    🫶 13/07 Beta 1815,4 prog. 36,30 🙏 dołożona jedna dodatkowa tabletka utrogestan (dmuchamy po 3 stratach)

    🩺👩‍⚕️ Wizyta 17/07 ✊🫶

    Na pokładzie: Niedoczynność tarczycy, Hashimoto, IO, PCOS, MTHFR, Badanie drożności OK 🤗

    Leki 💊💊💊
    ✔️ Metformax
    ✔️ Euthyrox
    ✔️ Utrogestan
    ✔️ Wit D3
    ✔️ Acidum Folicum
    ✔️ Kwas foliowy z Naturell
    ✔️ B - Complex
    ✔️ Koenzym Q10
    ✔️ Selen
    ✔️ Acard
    ✔️ Zincteral
    ✔️ Clexane od pozytywnej bety

    Dla Małego Cudu WSZYSTKO 💪✊
  • Naadziejaa Autorytet
    Postów: 603 380

    Wysłany: 16 sierpnia, 06:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzik2208 wrote:
    Witajcie ☺️ dołączam do wątku z nową koleżanką na pokładzie cukrzycą 😔 jestem załamana. Wczoraj diagnoza. Dzisiaj pierwsze pomiary i boje się co dalej...
    Na czczo 94, godzinę po śniadaniu 186 😔😔😔 a co będzie dalej ... Wczoraj metformina odstawiona. Mam kilka dni mierzyć i wtedy insulina ale chyba już dziś po całym dniu o 22:00 sobie wezmę bo boje się, że reakcja będzie za późno. Ciąża czwarta, trzy poronione, dzisiaj 9+3 TC.



    Witaj . A może zjadłaś coś czego nie powinnaś. Dostałaś wytyczne co możesz jeść a czego nie? Ja szybko miałam zdiagnozowaną cukrzycę długo byłam na diecie.Teraz jestem w 31t i jestem na insulinie nocnej i do śniadania. Ale zanim ja dostałam to ponad tydzień wyskoków miałam na czczo.

  • Tyśka36 Ekspertka
    Postów: 125 85

    Wysłany: 16 sierpnia, 06:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mami_35 wrote:
    Przeszłam przez cały wątek i moge byc na bieżąco 😊 dzięki temu już oswoiłam się z tą cukrzycą i jej konsekwencjami. No i wiem też, że nie na wszystko mamy wpływu i insulina to nie koniec świata, tylko srodek ku zdrowiu maluszka ;-) w poniedziałek będę się zapisywać do diabetologa na Karowej, mam nadzieję że znajdą jakiś sensowny termin.

    Odniosę się jeszcze do tego tycia lub jego braku w ciąży. W pierwszej ciąży po ok 26 tygodniu córka zaczęła spadać na siatce centylowej. Byłam o tym z uprzedzona, bo wyszlo mi wysokie ryzyko hipotrofii na I prenatalnych. Ale jednak stres był, i słuchałam "zyczliwych" rad głównie od różnych ciotek i teściowej, że za mało jem, że dziecko nie ma z czego przybierać. Dodam, że lekarz w ogóle nie miał zastrzeżeń do mojej wagi. W każdym razie uległam tym naciskom no i zaczęłam sobie folgowac z jedzeniem. Efekt był taki, że owszem, przytyłam w sumie do 29 tygodnia z 9 kg, ale córeczka i tak urodziła się w 29 + 4 z wagą 920 g...

    Także jeśli Wasze maluszki ładnie rosną, to chyba nie ma co nabijać sobie głowy tym, że Wy nie rośniecie;-) poza tym to często jest tak, że dopiero teraz ostatnie tygodnie to jest najwiejszy przyrost wagi u mamy ;-)
    Hej mogę zapytać o tą hipotrofie?jak córeczka się teraz ma czy wszystko ok u mnie mała słabo rośnie i też się tego boje

‹‹ 45 46 47 48 49
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

7 pytań o poród, których wiele kobiet wstydzi się zadać!

Poród zbliża się wielkimi krokami, a w Twojej głowie w dalszym ciągu kłębią się pytania, których wstydzisz się zadać? Niektóre tematy są na tyle krępujące, że ciężko je poruszyć z partnerem,  na rutynowej wizycie u lekarza, czy przy kawie z koleżankami…Nadszedł jednak czas, żeby rozwiać Twoje wątpliwości! Przeczytaj odpowiedzi na 7 najbardziej wstydliwych pytań związanych z porodem.

CZYTAJ WIĘCEJ