X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

Oceń ten wątek:
  • Marta1993 Przyjaciółka
    Postów: 101 146

    Wysłany: 26 kwietnia, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) Mam pytanko odnośnie diabetologa. Czy macie takiego, który specjalizuje się w cukrzycy ciążowej, albo jakaś poradnia tego typu czy po prostu zwykły diabetolog/poradnia?

    👩🏽‍💼31 👨🏼‍💼33
    Starania od 2019
    Leczenie u naprotechnologa od 2022
    02.10.23 💔 7/8 tydz.
    Luty 2024 kolejna nadzieja ⏸️🤗
    Termin wg OM 18.10

    Leki: Acard, heparyna, progesteron, siofor xr, insulina, lewotyroksyna, jod, Wit. D3, Wit. B12, actifolin

    preg.png
  • Katarzyna439 Autorytet
    Postów: 570 350

    Wysłany: 26 kwietnia, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta1993 wrote:
    Hej dziewczyny :) Mam pytanko odnośnie diabetologa. Czy macie takiego, który specjalizuje się w cukrzycy ciążowej, albo jakaś poradnia tego typu czy po prostu zwykły diabetolog/poradnia?
    Zwykły diabetolog, oni wszyscy się na tym znają, raczej nie ma takich co specjalnie się specjalizują w cukrzycy ciążowej co innego dietetycy tutaj już by trzeba szukać pewnie. Ja chodzę prywatnie, ale w poradni też raczej nie ma jakiś specjalnych diabetologów od tego :)
    Ewentualnie jak sobie patrzysz na znany lekarz możesz zobaczyć jakie ma lekarz leczone choroby, bo np moja ma wpisane cukrzyca ciężarnych.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 kwietnia, 18:53

    Marta1993 lubi tę wiadomość

    preg.png

    Na razie mama wesołego czworonoga ❤️🐾
    Niedługo mama słodkiej kuleczki 😊

    Nifty -> niskie ryzyka 🥳 dziewczynka 🌺🥰
  • Aga37/ Przyjaciółka
    Postów: 87 36

    Wysłany: 26 kwietnia, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katarzyna439 wrote:
    Zwykły diabetolog, oni wszyscy się na tym znają, raczej nie ma takich co specjalnie się specjalizują w cukrzycy ciążowej co innego dietetycy tutaj już by trzeba szukać pewnie. Ja chodzę prywatnie, ale w poradni też raczej nie ma jakiś specjalnych diabetologów od tego :)
    Ewentualnie jak sobie patrzysz na znany lekarz możesz zobaczyć jakie ma lekarz leczone choroby, bo np moja ma wpisane cukrzyca ciężarnych.

    Mój poprzedni diabetolog chyba jednak nie prowadził ciężarnych dlatego zmieniłam. Dziś byłam na wizycie u nowej pani doktor i jest zupełnie inne podejście. Niestety nie każdy poprowadzi odpowiednio.

    Marta1993 lubi tę wiadomość

  • Bożena Autorytet
    Postów: 1234 763

    Wysłany: 26 kwietnia, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta1993 wrote:
    Hej dziewczyny :) Mam pytanko odnośnie diabetologa. Czy macie takiego, który specjalizuje się w cukrzycy ciążowej, albo jakaś poradnia tego typu czy po prostu zwykły diabetolog/poradnia?
    Wiesz co ja szukałam takiego który prowadzi ciężarne... Tu są inne normy w badaniach przecież....

    Marta1993 lubi tę wiadomość

  • Bożena Autorytet
    Postów: 1234 763

    Wysłany: 26 kwietnia, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga37/ wrote:
    Ja ogólnie po zupach mam cukier ok nawet z ziemniakami a makaron kupiłam o niskim IG dla diabetyków właśnie. Ryż brązowy też mogę jeść a ziemniaki usłyszałam dziś, że najlepiej z poprzedniego dnia i mogą być z patelni. Jadłam nawet barszcz czerwony którego nie powinnam w sumie. Po ogórkowej, pomidorowej czy rosole wszystko jest w normie.
    No to uważam, że możesz śmiało jeść zupy i ziemniaki:) ogólnie ziemniaki schłodzone z poprzedniego dnia mają niski indeks może dlatego Ci to zaproponował, ale z drugiej strony jeśli po gotowanych na świeżo masz dobry cukier to po co wydziwiać:) jedz sobie na zdrowie 😁

  • Katarzyna439 Autorytet
    Postów: 570 350

    Wysłany: 26 kwietnia, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga37/ wrote:
    Mój poprzedni diabetolog chyba jednak nie prowadził ciężarnych dlatego zmieniłam. Dziś byłam na wizycie u nowej pani doktor i jest zupełnie inne podejście. Niestety nie każdy poprowadzi odpowiednio.
    No, ale to że nie prowadził cię odpowiednio no to jeszcze nie znaczy że on nie zajmuje się ciężarnymi ? A to że są inne normy w badaniach to wiadomo, ale uważam że jak ktoś jest diabetologiem to powinien się znać na tym :) myślę że po prostu trafiłaś na kogoś kto ma nieaktualną wiedzę i tyle. A z tego co wiem, diabetolog to diabetolog i powinien się znać też na cukrzycy ciężarnych 🤷‍♀️ ja jestem na grupie dla cukrzyków i jak czasem widzę co piszą ludzie k ich lekarzach i jakie mają zalecenia to naprawdę po prostu niektórzy diabetolodzy są słabi i tyle, moim zdaniem nic tu nie ma do rzeczy czy ktoś prowadzi ciężarne czy nie, a jak nie prowadzi to nie powinien cię przyjmować na wizytę tylko od razu powiedzieć :)

    preg.png

    Na razie mama wesołego czworonoga ❤️🐾
    Niedługo mama słodkiej kuleczki 😊

    Nifty -> niskie ryzyka 🥳 dziewczynka 🌺🥰
  • Aga37/ Przyjaciółka
    Postów: 87 36

    Wysłany: 26 kwietnia, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katarzyna439 wrote:
    No, ale to że nie prowadził cię odpowiednio no to jeszcze nie znaczy że on nie zajmuje się ciężarnymi ? A to że są inne normy w badaniach to wiadomo, ale uważam że jak ktoś jest diabetologiem to powinien się znać na tym :) myślę że po prostu trafiłaś na kogoś kto ma nieaktualną wiedzę i tyle. A z tego co wiem, diabetolog to diabetolog i powinien się znać też na cukrzycy ciężarnych 🤷‍♀️ ja jestem na grupie dla cukrzyków i jak czasem widzę co piszą ludzie k ich lekarzach i jakie mają zalecenia to naprawdę po prostu niektórzy diabetolodzy są słabi i tyle, moim zdaniem nic tu nie ma do rzeczy czy ktoś prowadzi ciężarne czy nie, a jak nie prowadzi to nie powinien cię przyjmować na wizytę tylko od razu powiedzieć :)

    Właśnie dlatego zmieniłam lekarza żebym ja była prawidłowo prowadzona z moim leczeniem i żeby nie blokować dostępu do niego innym chorym 😊 dziwne tylko mi się wydawało jak czytałam tutaj Wasze posty i pisałyście, że macie insulinę jak cukier przekraczał 90 a mi powiedział, że dopiero jak przekroczy 110 🤷
    Jestem już po pierwszym zastrzyku o 20 i po wyjęciu igły sporo krwi poleciało, czy to normalne? Pewnie trafiłam na miejsce bardziej ukrwione, mam robić zastrzyki w uda.

  • Bożena Autorytet
    Postów: 1234 763

    Wysłany: 26 kwietnia, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga37/ wrote:
    Właśnie dlatego zmieniłam lekarza żebym ja była prawidłowo prowadzona z moim leczeniem i żeby nie blokować dostępu do niego innym chorym 😊 dziwne tylko mi się wydawało jak czytałam tutaj Wasze posty i pisałyście, że macie insulinę jak cukier przekraczał 90 a mi powiedział, że dopiero jak przekroczy 110 🤷
    Jestem już po pierwszym zastrzyku o 20 i po wyjęciu igły sporo krwi poleciało, czy to normalne? Pewnie trafiłam na miejsce bardziej ukrwione, mam robić zastrzyki w uda.
    Ja dziś też na żyłkę trafiłam i poszła krew:) czasem tak się zdarza niestety:/ tak, ja miałam cukru 93-96 przez prawie 3 tygodnie dzień w dzień na czczo i dostałam insulinę. Gdyby to się zdarzało sporadycznie to nie było by takiej potrzeby. Aktualnie prawie 37tc i od grudnia jedziemy na 6 jednostkach:) także malutko i tak zostanie do końca:) kontroli też mieć już nie muszę bo sytuację mamy opanowana ...

    Aga37/ lubi tę wiadomość

  • Aga37/ Przyjaciółka
    Postów: 87 36

    Wysłany: 26 kwietnia, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bożena wrote:
    Ja dziś też na żyłkę trafiłam i poszła krew:) czasem tak się zdarza niestety:/ tak, ja miałam cukru 93-96 przez prawie 3 tygodnie dzień w dzień na czczo i dostałam insulinę. Gdyby to się zdarzało sporadycznie to nie było by takiej potrzeby. Aktualnie prawie 37tc i od grudnia jedziemy na 6 jednostkach:) także malutko i tak zostanie do końca:) kontroli też mieć już nie muszę bo sytuację mamy opanowana ...

    Ja mam właśnie zwiększać dawkę co 3 dni jeżeli nie będzie spadał tylko blondynka oczywiście nie zapytała czy jak już cukier spadnie do norm odstawić insulinę ?🤦 ale wydaje mi się, że tak żeby nie doprowadzić do niedocukrzenia- mam rację? W przyszłym tyg święta majowe więc nie da rady ale za dwa tyg chyba zadzwonię dopytać o to i pewnie coś jeszcze wpadnie do głowy😊

  • Nejt Ekspertka
    Postów: 146 213

    Wysłany: 26 kwietnia, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga37/ wrote:
    Ja mam właśnie zwiększać dawkę co 3 dni jeżeli nie będzie spadał tylko blondynka oczywiście nie zapytała czy jak już cukier spadnie do norm odstawić insulinę ?🤦 ale wydaje mi się, że tak żeby nie doprowadzić do niedocukrzenia- mam rację? W przyszłym tyg święta majowe więc nie da rady ale za dwa tyg chyba zadzwonię dopytać o to i pewnie coś jeszcze wpadnie do głowy😊
    Nie, jak spadnie do normy to zostajesz na tej ilości jednostek, która to ustabilizowala

    Aga37/ lubi tę wiadomość

    👠'89 🍬🫄👞'86
    13.02.23r. ✅
    03.03.23r. 💔
    29.01.24r. ✅🥺31 d.c
    🩺31.01.24r. 4+4 jest 🫧
    🩺20.02.24r. 7+3 jest💗!!! CRL 1,31 cm glutka
    🩺12.03.24r. 10+3 CRL 3,81 cm żelusia
    🧬27.03.24r. 12+4 USG genetyczne 👶💙
    🩺09.04.24r. wg OM 14+3, wg USG 15+2 HR 154 ud./min. 112g syneczka 🩵
    25.04.24r. I ruchy małej 🐠 16+5
    🩺07.05.24r. 18+3
    🧬28.05.24r. 21+4

    preg.png
  • Aga37/ Przyjaciółka
    Postów: 87 36

    Wysłany: 27 kwietnia, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nejt wrote:
    Nie, jak spadnie do normy to zostajesz na tej ilości jednostek, która to ustabilizowala

    Dobrze, że napisałaś, dziękuję bo pewnie bym odstawiła🤦

  • Bożena Autorytet
    Postów: 1234 763

    Wysłany: 27 kwietnia, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga37/ wrote:
    Ja mam właśnie zwiększać dawkę co 3 dni jeżeli nie będzie spadał tylko blondynka oczywiście nie zapytała czy jak już cukier spadnie do norm odstawić insulinę ?🤦 ale wydaje mi się, że tak żeby nie doprowadzić do niedocukrzenia- mam rację? W przyszłym tyg święta majowe więc nie da rady ale za dwa tyg chyba zadzwonię dopytać o to i pewnie coś jeszcze wpadnie do głowy😊
    Nieee:) jak będzie poniżej 90 to zostajesz z taka dawka insulina jaka podałaś :) także na spokojnie:)

    Aga37/ lubi tę wiadomość

  • Waflut Koleżanka
    Postów: 59 19

    Wysłany: 2 maja, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, dzisiaj miałam krzywą. Zastanawiam się czy mi wynik wyszedł ok, miałam zlecone bo jeden wynik na czczo był za wysoki (mogłam zjeść za ciężka kolacje).
    Na czczo - 86 (do 92 norma)
    Po 1h - 121 (do 180 norma)
    Po 2h - 147 (do 140??)
    Wszędzie w Internecie podają normę po 2h do 153, a moje laboratorium do 140… i teraz się zastanawiam czy ten wynik jest jednak w normie, czy już mi zdiagnozują cukrzycę, bo wynik zamiast spadać to rósł jednak :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 maja, 15:37

  • Katarzyna439 Autorytet
    Postów: 570 350

    Wysłany: 2 maja, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Waflut wrote:
    Dziewczyny, dzisiaj miałam krzywą. Zastanawiam się czy mi wynik wyszedł ok, miałam zlecone bo jeden wynik na czczo był za wysoki (mogłam zjeść za ciężka kolacje).
    Na czczo - 86 (do 92 norma)
    Po 1h - 121 (do 180 norma)
    Po 2h - 147 (do 140??)
    Wszędzie w Internecie podają normę po 2h do 153, a moje laboratorium do 140… i teraz się zastanawiam czy ten wynik jest jednak w normie, czy już mi zdiagnozują cukrzycę, bo wynik zamiast spadać to rósł jednak :(
    Ja też miałam normę do 153, a jesteś pewna że zaznaczyli że jesteś w ciąży ? Bo taka adnotacja musi być przy tym jak sprawdzają wtedy dają te normy inne. Aczkolwiek może być że też mają inne normy, chociaż nie wiem czemu miałoby tak być, jeszcze inne jednostki to rozumiem. A dla osób nie w ciąży faktycznie jest do 140 chyba. Dziwne, najlepiej jak skonsultujesz ze swoim lekarzem nawet ginekologiem i on ci powie czy masz z tym iść do diabetologa czy nie. Tak przez neta ciężko coś doradzić.

    preg.png

    Na razie mama wesołego czworonoga ❤️🐾
    Niedługo mama słodkiej kuleczki 😊

    Nifty -> niskie ryzyka 🥳 dziewczynka 🌺🥰
  • Aga37/ Przyjaciółka
    Postów: 87 36

    Wysłany: 2 maja, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie pomogę bo miałam przeciwnie, na czczo za wysoki a następne już w normie.

  • Anuska94 Przyjaciółka
    Postów: 217 45

    Wysłany: 6 maja, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy jak mam tylko cukrzycę ciążową w której stosuje się tylko dietę nie insuline to po porodzie się ma znowu krzywą?

  • Katarzyna439 Autorytet
    Postów: 570 350

    Wysłany: 6 maja, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuska94 wrote:
    Czy jak mam tylko cukrzycę ciążową w której stosuje się tylko dietę nie insuline to po porodzie się ma znowu krzywą?
    Nie ma znaczenia czy stosujesz insulinę czy nie, krzywą zawsze się robi 6-8 tygodni po porodzie albo jak ci lekarz zaleci, ale jest obowiązkowa dla każdego kto miał cukrzycę w ciąży niezależnie czy się bierze insulinę czy nie.

    preg.png

    Na razie mama wesołego czworonoga ❤️🐾
    Niedługo mama słodkiej kuleczki 😊

    Nifty -> niskie ryzyka 🥳 dziewczynka 🌺🥰
‹‹ 41 42 43 44 45
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ