X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

Oceń ten wątek:
  • Lusi91 Autorytet
    Postów: 332 394

    Wysłany: 23 listopada 2020, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olimama nie mam niestety pojęcia jak to jest prywatnie u dibetologa z glukometrami. Aa co do skierowania to ja odrazu z wynikami z krzywej zadzwoniłam do rodzinnego po skierowanie i w ciagu 7 dni mmiałam już termin do diabetolog na NFZ :)

    Podpowiedzcie co na podwieczorki ??
    Dołączam też do grona dziewczyn na acardzie i heparynie.
    Jestem po wizycie u mojej diabetolog i na noc nadal zwiększamy insulinę . Piwiedziała też że jeśli mam bardzo na coś ochotę typu pierogi czy picca to czas od czasu mogę tylko wtedy muszę dołożyć 4 jednostki insuliny do posiłku. Jestem tym faktem zachwycona bo pierogi to strasznie za mną chodzą ostatnio- podsumowując insulina nie jest taka zła i nie ma tego złego co by na dobre :)



    oloowa2709 lubi tę wiadomość

    3 aniołki 💔💔💔
    Upragniona córcia : 23.05.2019😍😍
    Jaś w drodze 😍💓
    va5bdqk3g9aubjuw.png
  • Kala139 Autorytet
    Postów: 337 108

    Wysłany: 23 listopada 2020, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ginekolog pewnie sam Cię pokieruje. Mój jako, że pracuje w szpitalu dał mi skierowanie do poradni na NFZ. Nie wiem jak wygląda sytuacja z receptami jeśli chodzisz prywatnie.

    qdkki09kzl1i271j.png
  • oloowa2709 Autorytet
    Postów: 502 421

    Wysłany: 23 listopada 2020, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olimama wrote:
    Właśnie tez jestem w szoku, że aż taka różnica między badaniem glukometrem, bo 85, a 98 to moim zdaniem sporo.🤨
    Narazie wysłałam wyniki ginowi. On mi może wypisać skierowanie do diabetologa, czy powinnam zglosic się do rodzinnego?
    A jakbym poszła prywatnie to pewnie glukometr nie przysługuje?
    Ja dostałam skierowanie od gin prywatnego do poradni na nfz. Z glukometrem nie pomogę bo dostałam od znajomej pielęgniarki diabetologicznej

    Starania od 04.2016,Niedoczynnośc tarzcycy,Mutacje MTHFR C677T i A1298C., PAI1 homo,Hiperprolaktynemia05.2017 HSG, drozne oba
    07.2018 histeroskopia Endometrium polipowate.
    Mąż OK.
    10.2018 Start Invimed, badania, cykle stymulowane, torbiel 8cm...
    03. 2020 start 1 procedura, krótki PROTOKÓŁ, stymulacja nieudana, punkcja odwołana.

    06.2020 naturalny cud 🙏34 dc II, 35dc bhcg 5854, 37 dc 12144, 41dc jest zarodek i jest ♥️
    Ciąża na clexane, acard, letrox, prenatal, luteina
    iv09g7rfalmky5ts.png
  • Kala139 Autorytet
    Postów: 337 108

    Wysłany: 23 listopada 2020, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie też słyszałam, że rodzinny może dac skierowanie, szkoda płacić za tego diabetologa moim zdaniem.
    Lusi ja już raz jadłam pierogi z serem i jogurtem i źle nie było. Za to tylko 5 sztuk zjadłam i nie czułam się usatysfakcjonowana. Słyszałam, że na insulinie można sobie pozwolić na więcej 😁 Najważniejsze to widzieć w każdej sytuacji dobra stronę!

    qdkki09kzl1i271j.png
  • KaroInka Autorytet
    Postów: 515 500

    Wysłany: 23 listopada 2020, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do pierogów polecam surówkę. Jak zjadłam z kapuchą i kefirem to miałam niższy cukier niż jak na następny dzień jadłam same. Glukometr mam od teścia, mój gin stwierdził, że miałam minimalne przekroczenie na czczo w pierwszym badaniu i kazał tylko dietę trzymać, nawet nie kazał mi mierzyć ani nie kierował na OOGT wcześniej, jak mu powiedziałam że mam glukometr to wtedy kazał zapisywać notatki. Czasem można dostać za darmo w aptece glukometr, mój teść tak kolekcjonuje glukometry😀.

    Kala139 lubi tę wiadomość

    7.01.19. Aniołek👼💔
    20.04.21 Synek M 👶💙
    17.11.22 Synek A 👶💙
  • Ala_Ala Autorytet
    Postów: 466 175

    Wysłany: 24 listopada 2020, 00:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, które przyjmują insulinę, czy faktycznie można pozwolić sobie na więcej podczas jej przyjmowania? Czy to tylko mit? Wiem, że dietę trzeba trzymać cały czas ale czy po bardziej słodkim jedzeniu te cukry tak nie skaczą?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 listopada 2020, 00:49

    Luty 2015 - 👧❤️
    Maj 2021 - 👧❤️
    3jvze6ydq2u0xd31.png
  • Franiczka_ Autorytet
    Postów: 547 384

    Wysłany: 24 listopada 2020, 06:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ala_Ala wrote:
    Dziewczyny, które przyjmują insulinę, czy faktycznie można pozwolić sobie na więcej podczas jej przyjmowania? Czy to tylko mit? Wiem, że dietę trzeba trzymać cały czas ale czy po bardziej słodkim jedzeniu te cukry tak nie skaczą?

    Ja za bardzo nie pomogę, bo z uwagi na problem jedynie z cukrami na czczo, biorę insulinę tylko wieczorem. Ona działa ok. 12h o ile dobrze pamiętam. Niestety szału nie robi, jeśli chodzi o cukier na czczo. Spodziewałam się lepszego efektu.

    3i492n0aa33ktkto.png
  • Skowronek Autorytet
    Postów: 590 313

    Wysłany: 24 listopada 2020, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi skierowanie na krzywą wystawił ginekolog i jak wyszła źle to od razu wystawił mi skierownie do diabetologa. Co prawda ja chodzę na NFZ. Jak poszłam do diabetologa to dostałam glukometr razem z książeczką do zapisywania wyników, a na paski recepte na 30%. Teraz jak dostałam insulinę to ona była za darmo, jedynie za igły trzeba płacić.
    Ja też dostałam insulinę na noc więc nie wiem czy można sobie pozwolić na więcej czy nie. Tym bardziej, że dostałam ją dopiero wczoraj :P boję się ogólnie tego kłucia.

    05.05.2021 TP chłopiec Piotruś ♥
    28.08.2020 (17dpo)⏸️💚🍀
    xnw4lbetfygpudwk.png
  • Skowronek Autorytet
    Postów: 590 313

    Wysłany: 25 listopada 2020, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja lubię bardzo masło orzechowe. Zazwyczaj nie chce mi się robić samej więc kupuje takie o dobrym składzie. Ale nawet takie mocno podnosi mi cukier :(

    05.05.2021 TP chłopiec Piotruś ♥
    28.08.2020 (17dpo)⏸️💚🍀
    xnw4lbetfygpudwk.png
  • Kala139 Autorytet
    Postów: 337 108

    Wysłany: 25 listopada 2020, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też uwielbiam masło orzechowe 😍 Muszę sobie sprawdzić jaki mam cukier po nim bo jeszcze nie sprawdzałam.

    qdkki09kzl1i271j.png
  • Kala139 Autorytet
    Postów: 337 108

    Wysłany: 25 listopada 2020, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj dwie kanapki z masłem orzechowym i malutką iloscią dżemu po godzinie - 111😁

    Skowronek, olimama lubią tę wiadomość

    qdkki09kzl1i271j.png
  • Skowronek Autorytet
    Postów: 590 313

    Wysłany: 25 listopada 2020, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala to zazdro! ja po dwóch kanapkach z masłem orzechowym miałam 144. Jaki masz glukometr?

    05.05.2021 TP chłopiec Piotruś ♥
    28.08.2020 (17dpo)⏸️💚🍀
    xnw4lbetfygpudwk.png
  • Kala139 Autorytet
    Postów: 337 108

    Wysłany: 25 listopada 2020, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam diagnostic gold, taki dostałam w poradni.

    qdkki09kzl1i271j.png
  • Franiczka_ Autorytet
    Postów: 547 384

    Wysłany: 26 listopada 2020, 06:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zjadłam wczoraj na ostatni posiłek kanapkę i lipa... Dziś na czczo 94 🥺 Wracam z podkulonym ogonem do jogurtu naturalnego.

    Masło orzechowe ma niski IG. Śmiało można jeść. Oczywiście te 100%, bez cukru.

    3i492n0aa33ktkto.png
  • Franiczka_ Autorytet
    Postów: 547 384

    Wysłany: 26 listopada 2020, 07:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olimama wrote:
    Ono chyba bardziej sprawdzi się w ciągu dnia, widocznie potrzebujesz więcej bialka na noc.

    Jutro mam wizytę u diabetologa.

    Nie, na noc nie jadłam z masłem orzechowym.

    Daj znać co tam na wizycie się dowiesz 👍

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 listopada 2020, 07:26

    olimama lubi tę wiadomość

    3i492n0aa33ktkto.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 listopada 2020, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,

    Glukoza na czczo - 111, skierowanie do diabetologa, lekarz ginekolog nie męczy mnie obciązeniem glukozą, stwierdził że diabetolog pewnie też tego nie zrobi, bo wystarczy, że jeden paramentr będzie zaburzony i już stwierdzają cukrzycę.

  • Nowa_Monika Koleżanka
    Postów: 55 64

    Wysłany: 26 listopada 2020, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja miałam 93 na czczo przekroczyła o 1. A po 1h i 2 miałam ok. I tez juz cukrzyca od 3tyg jestem na diecie i na insulinie nocnej. Pierwsze dwa dni pomiarów i miałam rano powyżej 90 i diabetolog kazała mi insuline włączyć. Wszystko dla zdrowia dziecka. Ale dużo zależy jak lekarz prowadzi bo niektórzy kaza trzymać diete 2tyg i jeśli pomiary rano bd powyżej 90 wtedy insulina a mi od razu wypisała i powiedziała że dwa dni powyżej 90 i mam brać. Więc biorę. I od kad wstrzykuje mam później 90 na razie nie przekroczyłam chwilowo biorę 5j w 13tyg. I nie stresuje się już tak rano jak mierze cukier czy przed snem zjadłam dobra kolacje czy mi nie wybije ile mam spać.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 listopada 2020, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no ja mam w poniedziałek wizytę u diabetologa, zobaczę co mi powie.

  • Kala139 Autorytet
    Postów: 337 108

    Wysłany: 26 listopada 2020, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie było inaczej, miałam 95 ma czczo i w poradni dali mi 2 tygodnie na dietę i obserwację. Miałam z raz 93 ale tak to mieszcze się w normie i nie jestem na insulinie. Pani dr powiedziała że dopiero jak będzie mi cukier szaleć a będę wiedziała że dietę trzymam i nie będę na tym cukrem panować to mam dzwonić. Ale ja nawet po słodkim mam dobry cukier więc chyba tragedii nie ma.

    A mam pytanie do Was. Jem o 7 rano śniadanie i później o 10 i często już o 9 jestem znowu głodna. Moge coś podejść typu ogórek czy coś? Bez sensu żebym dziecko glodziła.. tylko właśnie o tej 9 mam kryzys, później już czuje się najedzona.

    qdkki09kzl1i271j.png
  • KaroInka Autorytet
    Postów: 515 500

    Wysłany: 26 listopada 2020, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala też się nad tym zastanawiam i też nie wiem czy można coś zjeść😂. A nie możesz po prostu tego 2 śniadania przesunąć na 9-9.30? Może zapytaj o to lekarza.

    U mnie glukoza wyszła 5,16 i lekarz nie skierował mnie ani na krzywą ani do diabetologa. Kazał stosować tylko dietę no i mierzyć cukry. Czasem na czczo wyjdzie mi ponad 90, szczególnie jak zmierzę po 9 ale to pojedyncze przypadki. Po posiłkach 2 razy mi cukier przekroczył normę. Mój gin jest na razie zadowolony z wyników. Trochę się martwiłam, że nie skierował mnie gdzieś dalej ale mam nadzieję, że wie co robi, pracuje w szpitalu o 3 stopniu referencyjności to chyba i cukrzycę też tam mają na patologii.

    Chciałam Was zapytać o podwieczorki. Ostatnio zaczęłam piec ciasta i zastanawiam się czy mogę sobie taki kawałek zjeść na podwieczorek jeśli cukier mam po nim niższy niż po kanapkach. Kanapki i sałatki już mi uszami wychodzą. Wczoraj zrobiłam ciasto marchewkowe z ksylitolem,mąką pelnoziarnistą orkiszową, orzechami i nawet dałam trochę owoców suszonych (morele, śliwki i daktyle- ale tylko po kilka sztuk posiekanych). Dodałam do tego kostkę gorzkiej czekolady i cukier po 1h-96. Nawet mąż je te moje wynalazki, chociaż trochę marudzi bo musi jeść to co ja😂. Mam w planach brownie z fasoli, ale oczywiście nie przyznam się mężowi, dopiero jak zje😀.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 listopada 2020, 11:09

    7.01.19. Aniołek👼💔
    20.04.21 Synek M 👶💙
    17.11.22 Synek A 👶💙
‹‹ 5 6 7 8 9 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ