X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

Oceń ten wątek:
  • Skowronek Autorytet
    Postów: 590 313

    Wysłany: 26 listopada 2020, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala a może spróbuj przesunąć to drugie śniadanie. Albo jeść większe to pierwsze. Tylko pytanie czy możesz. Bo ja za dużo na pierwsze nie mogę zjeść bo mi wywala cukier. Ogólnie to ja troche zmodyfikowałam te sztywne godziny posiłków do mojego rytmu dnia.

    05.05.2021 TP chłopiec Piotruś ♥
    28.08.2020 (17dpo)⏸️💚🍀
    xnw4lbetfygpudwk.png
  • Kala139 Autorytet
    Postów: 337 108

    Wysłany: 26 listopada 2020, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że musimy ufać swoim lekarzom bo inaczej za dużo sobie wymyślamy i się zadreczamy niepotrzebnie. Ja dzisiaj zjadłam sobie ogórka o 9 i później o 10 deser chia że slodzonym musem z malin i po godzinie miałam 89. A bałam się bo mus mi się wydawał bardzo słodki. I też za mną chodzi ciasto marchewkowe 😍 A Brownie z fasoli polecam bo już kiedyś robiłam i było pyszne. Ja ogólnie jadłam ciasto na podwieczorek, a dokladnie już 2 razy jadłam sernik i miałam niski cukier. Zeby mieć pewność że jest ok to po dwóch godzinach też mierzylam i mi spadał więc ok. Wychodzę z założenia że możemy jeść wszystko to co nam cukru gwałtownie nie podnosi. Z resztą ja zaczynam swirowac że nic nie przytylam jeszcze i się boję że dzidzie glodze czy coś. Chciałabym już poczuć jej ruchy to bym byla spokojniejsza.

    olimama, KaroInka lubią tę wiadomość

    qdkki09kzl1i271j.png
  • Nowa_Monika Koleżanka
    Postów: 55 64

    Wysłany: 26 listopada 2020, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny Zjadłam kolacje omlet z pieczarkami kukurydza i kabanosem plus ogórek obok i miałam ochotę bardzo na majonez z keczupem. Więc wzięłam płaską łyżeczkę majonezu i keczup (z własnej roboty z cukinie ale z tego co wiem cukier byl tam dodawany) i po godzinie mój cukier wynosi 92. A wiem ze majonezu i keczupu nie za bardzo mozna jesc. Czy cukier może mi wybić po 2h . Czy może akurat mi one go tak bardzo nie wybijają. W takim Razie moge jesc majonez (nie mowie o codziennym spożywaniu itp )

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 listopada 2020, 21:18

  • KaroInka Autorytet
    Postów: 515 500

    Wysłany: 26 listopada 2020, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa_Monika jak bardzo się martwisz to najlepiej jak zmierzysz, ale w sumie to wydaje mi się, że jest mało prawdopodobne żeby od tak małej ilości keczupu cukier poszybował, tym bardziej, że reszta kolacji to białko i tłuszcz i ma niskie ig🙂. Też jadłam na kolacje omleta z keczupem i miałam 85 po. Pozwoliłam sobie też na łyżeczkę kupnego sosu do burgerów do tortilli i raz do burgera domowego i też cukry były ok. Zależy z czym jesz keczup i jak dużo go dasz.

    Kala tez jeszcze nic nie przytyłam, jestem -3 kg do wagi wyjściowej przez wymioty w 1 trym. Ale lekarz nic mi nie mówi, ja bym się martwiła gdybym ważyła za mało przed ciąża ale wagę miałam w górnej części normy😃. Też jeszcze nie czuje ruchów i przed każdym usg serce mi wali i tylko patrzę na minę lekarza czy coś tam widzi😂.

    Nowa_Monika, Kala139 lubią tę wiadomość

    7.01.19. Aniołek👼💔
    20.04.21 Synek M 👶💙
    17.11.22 Synek A 👶💙
  • Kala139 Autorytet
    Postów: 337 108

    Wysłany: 27 listopada 2020, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa Monika ja jem parówki z ketchupem czy jajka z majonezem. Oczywiście mało ketchupu i cienko majonezu ale jeszcze nigdy mi cukru po tym nie wybijalo. Drogą dedukcji stwierdzam, że mogę takie dodatki narazie jeść.

    Olimama ja jak będę bardzo głodna to też sobie skubne coś na zabicie głodu, nie mam zamiaru się glodzić.

    KaroInka mam podobnie, wage też przed ciążą miałam w górnej granicy więc o tyle dobrze. Przechodzę przez to samo na każdym badaniu, wiem co czujesz.

    Nowa_Monika lubi tę wiadomość

    qdkki09kzl1i271j.png
  • Skowronek Autorytet
    Postów: 590 313

    Wysłany: 27 listopada 2020, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala... mmm... ale mi narobiłaś apetytu na parówki z ketchupem! Będę musiała dzisiaj wyprobować czy mi wolno :)

    05.05.2021 TP chłopiec Piotruś ♥
    28.08.2020 (17dpo)⏸️💚🍀
    xnw4lbetfygpudwk.png
  • Kala139 Autorytet
    Postów: 337 108

    Wysłany: 27 listopada 2020, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja sobie kupuje takie co mają prawie 100% mięsa z szynki i jest ok. Najczęściej jem koło 18 na kolację dwie i dwie kanapki do tego. Na śniadanie do kanapek jadam jedną bo ja rano o 7 bardzo głodna nie jestem. Jutro będę robić ciasto drożdżowe z jabłkami dla diabetyków, zobaczymy czy mogę takie jeść. Dam znać 😉

    Skowronek lubi tę wiadomość

    qdkki09kzl1i271j.png
  • Kala139 Autorytet
    Postów: 337 108

    Wysłany: 27 listopada 2020, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jasne😉
    http://dietolog.pl/2020/04/pelnoziarniste-ciasto-drozdzowe-z-jablkami/
    Z tym, że jeszcze nie robiłam więc nie wiem czy dobre, jutro będę robić. Dla mnie teraz wystarczy, że się nazywa ciastem😂

    qdkki09kzl1i271j.png
  • KaroInka Autorytet
    Postów: 515 500

    Wysłany: 28 listopada 2020, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coś mi się cukry na czczo popsuły, wczoraj 91, więc zmierzyłam jeszcze raz i... 83. Trochę spora ta różnica. Dzisiaj znowu 91 ale już nie mierzylam drugi raz. Kolacje zjadłam o 21.30, już tej 2 kolacji nie zmieścciłam więc myślałam, że wystarczająco się najadłam a dzisiaj pasek bordowy od ketonów. Muszę jednak bardziej pilnować godzin posiłków. Po śniadaniu od dwóch dni też wywala mi cukier na ponad 130 mimo chleba żytniego, a dzisiaj o niskim ig. Do tej pory było koło 100.
    Dziewczyny jak zrobicie ciasta to dajcie znać jak wyszły🙂.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2020, 10:39

    7.01.19. Aniołek👼💔
    20.04.21 Synek M 👶💙
    17.11.22 Synek A 👶💙
  • Kala139 Autorytet
    Postów: 337 108

    Wysłany: 28 listopada 2020, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KaroInka ja też miałam taka sytuacje, że przesunęły mi się godziny jedzenia i jeden posilek wieczorem pominęłam bo juz nie mialam ochoty na jedzenie. Rano tez mialam cukier wyzszy-93, teraz pilnuje, żeby te wszystkie posiłki jeść. Ja już mam ciacho upieczone, czekam na godzinę odpowiednią, zjem i dam znać czy było warto. Ale zapach piękny w domu😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2020, 14:31

    qdkki09kzl1i271j.png
  • Kala139 Autorytet
    Postów: 337 108

    Wysłany: 29 listopada 2020, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się o to pytałam pielęgniarki w zabiegowym, która mnie szkolila z obsługi glukometru, to powiedziała, że co tydzień mam zmieniać igłe. Ja w zestawie miałam z 10 igiel tylko więc raczej ma długo to by nie wystarczyło. Ciekawa jestem właśnie co innym dziewczynom powiedzieli.

    Robilam drożdżowe, bardzo dobre, polecam. Oczywiście nie jest to ciasto bardzo słodkie ale przyjemne. No i ja w ogóle lubie drozdzowki. Na podwieczorek zjadlam 2 kawalki z lakomstwa to po godzinie mialam 120. Troche wiecej niz zwykle ale w przepisie tez jest napisane ze 1 kawalek ma 2,4 WW wiec jak zjadlam 2 kawalki to juz dużo 😂

    qdkki09kzl1i271j.png
  • Franiczka_ Autorytet
    Postów: 547 384

    Wysłany: 29 listopada 2020, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olimama wrote:
    Dziewczyny, a ja mam pytanie techniczne. Igłę do nakłuwacza trzeba wymieniać przy każdym pomiarze?

    Mnie mówiła, że co 3 dni.

    3i492n0aa33ktkto.png
  • KaroInka Autorytet
    Postów: 515 500

    Wysłany: 29 listopada 2020, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wymieniam jak mnie już boli dość mocno🙈 Czyli tak raz na tydzień. Wczoraj zrobiłam pizzę z mąki orkiszowej pełnoziarnistej. Cukier po godzinie taki sobie bo 134 ale zjadłam 3 kawałki i nie żałuję😀. Upiekłam też brownie z fasoli i nawet smaczne, cukier niziutki po godzinie 88. Cukier na czczo już taki na granicy i nie wiem czy to znak, że z każdym tygodniem będzie coraz gorzej.

    7.01.19. Aniołek👼💔
    20.04.21 Synek M 👶💙
    17.11.22 Synek A 👶💙
  • Kala139 Autorytet
    Postów: 337 108

    Wysłany: 29 listopada 2020, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo i pizzę też bym musiała spróbować🙂 Zawsze zmiescilaś się w normie😉 Jak mnie najdzie na brownie to też sobie zrobie. Ja mam różnie na czczo, są dni z rzędu, że mam 83, później 85 i nagle parę dni 88. Wcale nie musi być tak że się podniesie na resztę ciąży, choć jak miałam 89, 90 i 93 na początku 2 trymestru to od razu sobie pomyślałam, że to pewnie teraz się będzie podnosić.

    qdkki09kzl1i271j.png
  • Skowronek Autorytet
    Postów: 590 313

    Wysłany: 30 listopada 2020, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja wymieniam igłę jak czuję, że już za bardzo mnie boli. Pielęgniarka mówiła, że ona ma obowiązek mnie poinformować, że za każdym użyciem powinnam ją wymienić ale to ode mnie zależy jak będę robić. Mówiła, że są osoby, które przychodzą do poradni z tą samą igłą od pół roku!!!
    Ja też z cukrami na czczo nie mogłam sobie poradzić. I dostałam insulinę. Z 3 jednostek doszłam narazie do 4, bo miałam dwa przekroczenia pod rząd.

    05.05.2021 TP chłopiec Piotruś ♥
    28.08.2020 (17dpo)⏸️💚🍀
    xnw4lbetfygpudwk.png
  • Skowronek Autorytet
    Postów: 590 313

    Wysłany: 30 listopada 2020, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja przed posiłkiem nie robię. Jaki miałby być cel takiego pomiaru?

    05.05.2021 TP chłopiec Piotruś ♥
    28.08.2020 (17dpo)⏸️💚🍀
    xnw4lbetfygpudwk.png
  • sandrina22 Autorytet
    Postów: 1279 944

    Wysłany: 30 listopada 2020, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, można dołączyć?
    U mnie 7 tc dopiero a już niestety z cukrzycą. O ile po posiłkach jest dobrze to rano od tygodnia nie zeszłam poniżej 90. Może to wina nocnych pobudek 🤷
    W czwartek diabetolog - liczę, że dostanę insulinę.

    Ja przed posiłkiem też nie mierzę.

    Kala139 lubi tę wiadomość

    l22n8rib4ir19qsz.png

    dqpr9vvjd8qbaglu.png
  • KaroInka Autorytet
    Postów: 515 500

    Wysłany: 30 listopada 2020, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kilka razy mierzyłam sobie cukier miedzy posiłkami i różnie mi wychodziło, czasem spadał powoli a czasem 2h po było 70. Przed posiłkami to wydaje mi się, że trzeba mierzyć cukier jak się przyjmuje insulinę do posiłków ale nie jestem pewna.

    Byłam dzisiaj na badaniach, jak zwykle ketony mi wyszły, nie wiem czemu ciężar właściwy moczu za niski. Może za dużo piję :). Hematokryt poniżej normy za to MCHC powyżej, erytrocyty już ledwo w normie, praktycznie na granicy, hemoglobina też mi spadła od ostatniego badania ale jeszcze w dolnej granicy. Mam nadzieję że to nie początki anemii :(. W środę lekarz to może mnie uspokoi.

    7.01.19. Aniołek👼💔
    20.04.21 Synek M 👶💙
    17.11.22 Synek A 👶💙
  • Kala139 Autorytet
    Postów: 337 108

    Wysłany: 2 grudnia 2020, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj pierwszy raz miałam ketony w moczu. Ale wiem od czego, zjadłam za mało wegli wczoraj bo dostałam żurek od mamy i tak mi smakował że jadłam go jeszcze wieczorem. Najedzona byłam bardzo ale jednak te węgla trzeba zjadać. Cukier za to od 3 dni na czczo niski-76, 81, 78😁 w przyszłym tygodniu morfologia i mocz i zobaczymy jakie będę miała wyniki na tej cud zdrowej diecie..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 grudnia 2020, 09:32

    qdkki09kzl1i271j.png
  • KaroInka Autorytet
    Postów: 515 500

    Wysłany: 2 grudnia 2020, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie ketony jak codzień. Wczoraj nie miałam! Tylko dlatego, że najadłam się jak świnka przed spaniem. To trzeci raz kiedy nie mam ketonów odkąd mierze sama. Wychodzi na to, że powinnam jeść drugi obiad przed snem 😅. Ja dziś rano o 7 miałam cukier 80, aż się mocno zdziwiłam. Ale poszłam dalej spać i po 8 już nie mierzylam a mogłam w sumie porównać.

    Właśnie coś tam czytałam o witaminach z gr B. Od dwóch tygodni walczę z uporczywym zajadem, który ciagle się rozwala, mimo tego że go natłuszczam. Nigdy aż tak długo zajady mi się nie utrzymywały. U mnie jak zaczął się drugi trymestr to od razu ketonów więcej, zajad i wyniki badań gorsze. Lepsze miałam w I trym jak nie byłam w stanie nic jeść 😂 a teraz zdrowo i co z tego mam🙈

    7.01.19. Aniołek👼💔
    20.04.21 Synek M 👶💙
    17.11.22 Synek A 👶💙
‹‹ 6 7 8 9 10 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ