X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Cukrzyca typu 1 a ciąża
Odpowiedz

Cukrzyca typu 1 a ciąża

Oceń ten wątek:
  • Mag83 Nowa
    Postów: 3 3

    Wysłany: 12 sierpnia 2017, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jak sobie radzisz z pompą? Bo rozumiem,że wcześniej jej nie używałaś? Ja jestem trochę przerażona,na chwilę obecną obsługa pompy to dla mnie kosmos;)

    agusza lubi tę wiadomość

    Cukrzyca t1
  • Ilona92 Autorytet
    Postów: 1725 1660

    Wysłany: 12 sierpnia 2017, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny jestem w 7 tygodniu, choruje od 2003 ,na pompie od 2006roku. Insulina NovoRapid . Teraz dostałam tez libre także łatwiej kontrolować cukry. Zapotrzebowanie na razie mi sie nie zmniejszyło, a niektóre koniety to jednak odczuwają. Czasem denerwują mnie dziwne skoki lub spadki, ale na razie daje rade. U Was jak z cukrami? Hemoglobina ok czy na zbicie?

    qb3cj48ah5hohfgu.png
    klz9krhmxrpn9h80.png
  • Didi_85 Autorytet
    Postów: 367 405

    Wysłany: 12 sierpnia 2017, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag83 wrote:
    I jak sobie radzisz z pompą? Bo rozumiem,że wcześniej jej nie używałaś? Ja jestem trochę przerażona,na chwilę obecną obsługa pompy to dla mnie kosmos;)

    Bez pompy juz sobe nie wyobrazam zycia. Na pompie jestem juz od ponad roku, bo przygotowalam się do ciązy i miałam wcześniej wypozyczona:)

    bl9cj44ju5b5nnuu.png
  • agusza Autorytet
    Postów: 1067 374

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag83 obsługa pompy jest prosta jak budowa dzidy :) na pewno załapiesz

    Cukrzyca t1, OPI, ChGB
    Agusza.
    Emil - 06.12.2016r - 53cm i 3490g miłości
  • agusza Autorytet
    Postów: 1067 374

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilona, uważaj na libre tzn nie ufaj wynikom bo często wysoki cukier zawyża a niski pokazuje jeszcze niżej.

    Ilona92 lubi tę wiadomość

    Cukrzyca t1, OPI, ChGB
    Agusza.
    Emil - 06.12.2016r - 53cm i 3490g miłości
  • Ilona92 Autorytet
    Postów: 1725 1660

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agusza wrote:
    Ilona, uważaj na libre tzn nie ufaj wynikom bo często wysoki cukier zawyża a niski pokazuje jeszcze niżej.
    Sprawdzałam wiarygodność czesto z glukometrem. Było ok. Ja wszystkie spadki i wzrostu czuje, także jest to pomocne.

    qb3cj48ah5hohfgu.png
    klz9krhmxrpn9h80.png
  • Didi_85 Autorytet
    Postów: 367 405

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie to zalezalo od "egzemplarzu" Jedna libra pokazywala idealnie a inna zaklamywala pomiar Podobnie z sensorami Ja osobiscie wole robic pomiary 20 razy dziennie,a sensory mimo ze mam je w ramach programu wosp uzywam sporadycznie

    Ilona92 lubi tę wiadomość

    bl9cj44ju5b5nnuu.png
  • Ilona92 Autorytet
    Postów: 1725 1660

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Didi_85 wrote:
    u mnie to zalezalo od "egzemplarzu" Jedna libra pokazywala idealnie a inna zaklamywala pomiar Podobnie z sensorami Ja osobiscie wole robic pomiary 20 razy dziennie,a sensory mimo ze mam je w ramach programu wosp uzywam sporadycznie
    Sensory od pompy czy inne?

    qb3cj48ah5hohfgu.png
    klz9krhmxrpn9h80.png
  • Didi_85 Autorytet
    Postów: 367 405

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od pompy medtronica tj. sensory enlite. Ja mam niestety od nich reakcje skórną, i jeżeli założe sensor to późnej na miesiąc miejsce wypada mi z obiegu na wkłucie, bo robi się taki wielki czerwony, drapiący pierścień. Staram się ich używać jak najrzadziej, a na stałe załoze pewnie pod końcówkę ciązy, zeby jak coś glikemie na bieżąco można przy porodzie monitorowac.

    Ilona92 lubi tę wiadomość

    bl9cj44ju5b5nnuu.png
  • emi2016 Autorytet
    Postów: 1815 2754

    Wysłany: 16 sierpnia 2017, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja Wam powiem, że przez pierwsze 2 tygodnie chciałam wyrzucić pompę - nie mogli mi jej dobrze ustawić, cały czas miałam za wysokie cukry. Potem dali mi wolną rękę, poustawiałam jak chciałam (później tylko pokazałam to diabetologowi) i do tej pory jest świetnie. Teraz nie wyobrażam sobie ciąży bez pompy, a po ciąży zobaczymy.

    3jvz3e5e43yz8gvz.png
    3jvzcwa1dqef2qp7.png
  • agusza Autorytet
    Postów: 1067 374

    Wysłany: 19 sierpnia 2017, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pompa to niezastąpione cudo! ❤

    Cukrzyca t1, OPI, ChGB
    Agusza.
    Emil - 06.12.2016r - 53cm i 3490g miłości
  • emi2016 Autorytet
    Postów: 1815 2754

    Wysłany: 19 sierpnia 2017, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agusza wrote:
    Pompa to niezastąpione cudo! ❤

    A mi wciąż przeszkadza, zwłaszcza w nocy - często zmieniam pozycję spania. Po za tym tak nie wiadomo co z nią zrobić ;/ Ale można jeśc więcej fajnych rzeczy... Jeszcze nei wiem czy się nie odłączę po ciąży..

    3jvz3e5e43yz8gvz.png
    3jvzcwa1dqef2qp7.png
  • Didi_85 Autorytet
    Postów: 367 405

    Wysłany: 19 sierpnia 2017, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emi a gdzie w nocy ja przypinasz?ja swoja mam przypieta na klipsie na spodenkach i w ogole nigdy mi w nocy nie przeszkadzala

    bl9cj44ju5b5nnuu.png
  • boduszka Ekspertka
    Postów: 166 221

    Wysłany: 19 sierpnia 2017, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was dziewczyny:) na początku chciałam Wam pogratulować i życzyć zdrowia dla Was i maluszków :)
    Czy możecie mi powiedzieć jak wyglądały Wasze cukry w cyklu, w którym dowiedzialyscie się ze jesteście w ciąży?

    Cukrzyca t1, niedoczynność tarczycy,
    l22ndf9hr2tr2g4j.png
  • Ilona92 Autorytet
    Postów: 1725 1660

    Wysłany: 20 sierpnia 2017, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    boduszka wrote:
    Witam Was dziewczyny:) na początku chciałam Wam pogratulować i życzyć zdrowia dla Was i maluszków :)
    Czy możecie mi powiedzieć jak wyglądały Wasze cukry w cyklu, w którym dowiedzialyscie się ze jesteście w ciąży?
    Ja miałam dobre cukry. Hemoglobina 6,2. Najgorsze cukry miałam w gimnazjum/technikum. Pozniej wszystko sie unormowalo. Wiadomo, ze zawsze sa skoki lub spadki, ale w większości wszystko jest ok.


    Moja leży luzem obok mnie. Nigdy nie wyrwałam wklucia podczas spania, a mam ja ponad 10lat. To kwestia przyzwyczajenia :)

    qb3cj48ah5hohfgu.png
    klz9krhmxrpn9h80.png
  • boduszka Ekspertka
    Postów: 166 221

    Wysłany: 20 sierpnia 2017, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od stycznia jestem na pompie. Zastanawiałam się jak wyglądają cukry bo dwa dni przed @ strasznie rosną.
    Teraz mam hemoglobinę 5,1 i jest to najlepszy wynik jaki udało mi się osiągnąć podczas całego leczenia. Tylko fasolki brak:(

    Cukrzyca t1, niedoczynność tarczycy,
    l22ndf9hr2tr2g4j.png
  • Didi_85 Autorytet
    Postów: 367 405

    Wysłany: 20 sierpnia 2017, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam hemoglobinę na poziomie 6,0 - 6,3, niżej 6,0 nie udało mi się zejśc nigdy. Ostatnia hemoglobina 3 tyg temu wynosila 6,2. Niestety ja mam bardzo ciężką cukrzyce do okiełznania. Teraz pomimo ciązy diety na maxa oraz ciagłego nadzoru diabetologa w zasazdzie codziennie zdarzy mi się jakaś cukrowa wpadka rzędu 160, a i raz w tyg zdarzy sie 200. Fakt ze bardzo często sprawdzam cukier i jak tylko leci to góry to odrazu wale insuline.

    A ty boduszka od kiedy się o maleństwo starasz?

    bl9cj44ju5b5nnuu.png
  • boduszka Ekspertka
    Postów: 166 221

    Wysłany: 20 sierpnia 2017, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od lutego. Wiec w sumie nie tak długo. Ale strasznie irytują kolejne @. Dopóki nie byłam na pompie to miałam hemoglobinę 6,5.- 6.0 zależy jak mi się udało upilnować :) Jak zobaczyłam wynik tydzień temu to się w laboratorium pytałam czy to nie pomyłka bo przecież zdążają mi się cukry ponad 200. Ogólnie ta choroba to wielka zagadka :)

    Cukrzyca t1, niedoczynność tarczycy,
    l22ndf9hr2tr2g4j.png
  • boduszka Ekspertka
    Postów: 166 221

    Wysłany: 20 sierpnia 2017, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Didi a długo chorujesz?

    Cukrzyca t1, niedoczynność tarczycy,
    l22ndf9hr2tr2g4j.png
  • Didi_85 Autorytet
    Postów: 367 405

    Wysłany: 20 sierpnia 2017, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prawie 23 lata wiec baaaaaardzo długo:))) Na szczęście nie mam żadnych powiklań. Już dla mnie ostatni moment był żeby starac się o ciąże. A Tobie uda się na pewno, od lutego to nie jest tak długo, do końca roku pewnie zobaczysz II kreski:)

    bl9cj44ju5b5nnuu.png
‹‹ 5 6 7 8 9 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ