X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czerwcowe dzieci 2019
Odpowiedz

Czerwcowe dzieci 2019

Oceń ten wątek:
  • BeataW. Ekspertka
    Postów: 146 53

    Wysłany: 20 października 2018, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jestem tu nowa,jestem prawdopodobnie w 5 tygodniu ciąży-termin na koniec czerwca,wizyta u lekarza 31 pazdziernika:) i trochę się niepokoję,ponieważ mój progesteron wynosi 84ng/ml przy becie 96.83...betę będę powtarzała w poniedziałek czy jest przyrost...bralam bromergon i lekarz kazal mi odstawić i jeszcze dodatkowo zalecil mi duphaston 3x1...martwię się że tak wysoki progesteron może świadczyć o czymś złym...czy wiecie coś może na ten temat?

    BeataW.
    Poważnie zaczęliśmy myśleć o byciu rodzicami w październiku 2017 r. Biorę bromergon,na hiperprolaktynemie czynnościową,pierwszy cykl stymulowany w maju-ciąża biochemiczna...
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 20 października 2018, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja pojechałam na izbę przyjęć. Wolę skontrolować te bóle brzucha. Dam znać po.

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Marryy Autorytet
    Postów: 618 312

    Wysłany: 20 października 2018, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Beata kiedy masz wizytę? Może skontaktuj się telefonicznie z dr?

    Mother czekamy na info.

    2019 ♥️👩🏻

    Starania od 09.2017
  • jolciaa171 Autorytet
    Postów: 288 261

    Wysłany: 20 października 2018, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Proszę o poradę w związku z moją pracą :)
    Wyglada na to ze to 5 tydzień:)
    Do lakarza planuje umowić sie na początek listopada.
    Pracują na hotelowej recepcji czyli zmiany 12h dniówki, nocki, stres.
    Nie wiem kiedy powiedzieć w pracy.
    Jak u WAS wygląda sytuacja z pracą?
    Boje się po prostu że rano mogę nie mieć sił żeby wstać po 5 rano i siedzieć 12 godzin w pracy.
    Dziękuję za wszelkie opinie :)
    Pozdrawiam

    uwo99jcga48s16g3.png
  • BeataW. Ekspertka
    Postów: 146 53

    Wysłany: 20 października 2018, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marryy wrote:
    Witaj Beata kiedy masz wizytę? Może skontaktuj się telefonicznie z dr?

    Mother czekamy na info.
    Właśnie napisałam do niego czy może być groźny,odpisał mi,że niekoniecznie,ze czasem tak się zdarza,że jest wysoki na początku...I że najważniejsza jest bhcg:) Więc w poniedziałek się okaże :)przeczytałam też gdzieś,że może być zawyżony po stymulacji-miałam podany Pregnyl wiec miejmy nadzieje,że to od tego...

    BeataW.
    Poważnie zaczęliśmy myśleć o byciu rodzicami w październiku 2017 r. Biorę bromergon,na hiperprolaktynemie czynnościową,pierwszy cykl stymulowany w maju-ciąża biochemiczna...
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 20 października 2018, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja muszę czekać, na IP jest jeden lekarz i ma dużo roboty, więc muszę cierpliwie poczekać.

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • BeataW. Ekspertka
    Postów: 146 53

    Wysłany: 20 października 2018, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jolciaa171 wrote:
    Proszę o poradę w związku z moją pracą :)
    Wyglada na to ze to 5 tydzień:)
    Do lakarza planuje umowić sie na początek listopada.
    Pracują na hotelowej recepcji czyli zmiany 12h dniówki, nocki, stres.
    Nie wiem kiedy powiedzieć w pracy.
    Jak u WAS wygląda sytuacja z pracą?
    Boje się po prostu że rano mogę nie mieć sił żeby wstać po 5 rano i siedzieć 12 godzin w pracy.
    Dziękuję za wszelkie opinie :)
    Pozdrawiam
    Hej ja pracuje w aptece i w poniedziałek mam.zamiar powiedzieć kierowniczce...mam zgrany zespół więc raczej się nie obawiam,że tak wcześnie powiem,a też pracuje po 12h...myślę że w Twoim przypadku najlepiej byloby powiedziec po wizycie jak juz będzie pewność że wszystko jest prawidłowe,wtedy jeśli będziesz chciała pracować lekarz wystawi Ci zaświadczenie o ciąży i pracodawca jest zobowiązany zmienić godziny pracy na 8h dziennie i bezwzględny zakaz pracy na nocne zmiany...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 października 2018, 10:54

    Ariette1983 lubi tę wiadomość

    BeataW.
    Poważnie zaczęliśmy myśleć o byciu rodzicami w październiku 2017 r. Biorę bromergon,na hiperprolaktynemie czynnościową,pierwszy cykl stymulowany w maju-ciąża biochemiczna...
  • Samsaramsa Autorytet
    Postów: 1294 771

    Wysłany: 20 października 2018, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj nie funkcjonuje. Nie mam siły podnieść się z łóżka. Dobrze ze mąż ma wolne i ogarnia młodego bo nie wiem co bym dzisiaj zrobiła

    3jgxyx8dvoujfeze.png
  • Aleksandra_nails Przyjaciółka
    Postów: 95 153

    Wysłany: 20 października 2018, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jolciaa171 wrote:
    Proszę o poradę w związku z moją pracą :)
    Wyglada na to ze to 5 tydzień:)
    Do lakarza planuje umowić sie na początek listopada.
    Pracują na hotelowej recepcji czyli zmiany 12h dniówki, nocki, stres.
    Nie wiem kiedy powiedzieć w pracy.
    Jak u WAS wygląda sytuacja z pracą?
    Boje się po prostu że rano mogę nie mieć sił żeby wstać po 5 rano i siedzieć 12 godzin w pracy.
    Dziękuję za wszelkie opinie :)
    Pozdrawiam

    Nie wiem co gorsze pracować u kogoś czy u siebie. Ja mam swoją działalność siedzę po 8h około i robie paznokcie, nie wiem jak długo wytrzymam i kiedy kogoś poszukać do pracy. No ale jak to na swoim złe się poczuje i nie mam zapisów zawsze mogę iść do domu

    [*] Aniołek 9tc 04.2018
    f2w3vfxm839x2x55.png
    klz9jw4z1ym1adzc.png
    6v5uu6bdz2x420yq.png
  • Marryy Autorytet
    Postów: 618 312

    Wysłany: 20 października 2018, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jolciaa171 wrote:
    Proszę o poradę w związku z moją pracą :)
    Wyglada na to ze to 5 tydzień:)
    Do lakarza planuje umowić sie na początek listopada.
    Pracują na hotelowej recepcji czyli zmiany 12h dniówki, nocki, stres.
    Nie wiem kiedy powiedzieć w pracy.
    Jak u WAS wygląda sytuacja z pracą?
    Boje się po prostu że rano mogę nie mieć sił żeby wstać po 5 rano i siedzieć 12 godzin w pracy.
    Dziękuję za wszelkie opinie :)
    Pozdrawiam

    Witaj ja też pracuje w hotelu na recepcji. Narazie czekam Do wizyty jak tylko wszytsko się potwierdzi idę na l4. Bo u nas robi się wszytsko łącznie z dzwiganiem bieganiem po schodach. Sprzedażą różnych rzeczy więc i magazynem produktów które trzeba uzupełniać i układać na wyższe polki. Nie będę ryzykować

    jolciaa171, Ariette1983 lubią tę wiadomość

    2019 ♥️👩🏻

    Starania od 09.2017
  • jolciaa171 Autorytet
    Postów: 288 261

    Wysłany: 20 października 2018, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marryy wrote:
    Witaj ja też pracuje w hotelu na recepcji. Narazie czekam Do wizyty jak tylko wszytsko się potwierdzi idę na l4. Bo u nas robi się wszytsko łącznie z dzwiganiem bieganiem po schodach. Sprzedażą różnych rzeczy więc i magazynem produktów które trzeba uzupełniać i układać na wyższe polki. Nie będę ryzykować

    u nas też pracy nie brakuje;/ czesto człowiek nie ma kiedy zjeść albo je w pośpiechu. nie czarujmy się specjalnie dla mnie nie zrobią zmian 8 godzinnych ":d u mnie też raczej jedynym wyjściem jest L4. Już widzę minę Pani Dyrektor i Szefa.... szczególnie teraz w okresie konferencji, imprez firmowych i zbliżajacych się Świąt oraz Sylwestra..

    uwo99jcga48s16g3.png
  • kalika Autorytet
    Postów: 1874 1645

    Wysłany: 20 października 2018, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jolciaa171, ja w pracy powiedziałam od razu. Pracuje w trybie 24godzinnych dyżurów i w ciąży nie chce ryzykować. Niestety wychodzi na to, że w naszej sytuacji w pracy wiedzą wcześniej niż rodzina, ale cóż... W pierwszej ciąży nie mówiłam od razu i skończyło się to niestety poronieniem. Teraz wolę być zapobiegliwa...

    Aleksandra_nails, na Twoim miejscu bałabym się pracować. W sumie pracujesz w szkodliwych warunkach, cały czas jesteś w oparach substancji chemicznych, które nie są obojętne dla rozwijającego się plodu. Moja kuzynka zajmuje się tym samym, w ciąży oczywiście pracowała i niestety urodziła dziecko z ciężkim uszkodzeniem ukl. nerwowego o niejasnej przyczynie. Istnieje duże prawdopodobieństwo że przyczyną było właśnie toksyczne działanie lakierów itp.

    mhsv9vvjufj4nne7.png
    3jvzjw4z8qd2v63z.png
    06.2015 - nasz aniołek:*

  • Marryy Autorytet
    Postów: 618 312

    Wysłany: 20 października 2018, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie podobnie. Tym bardziej że zawsze ja byłam wykorzystywana wszędzie gdzie stan gotowości. Ale płakać nie będę wręcz przeciwnie. Tym bardziej że jestem Po biochemicznej i teraz wolę dmuchać na zimne. Wogole Miałam propozycje zmiany pracy i byłam Nastawiona że nie będę musiała tu się męczyc bo za lepsze pieniądze bliżej i korzystniej dla mnie. A zobaczyłam Dodania betę w dzień decyzji. Także przemęczac się nie mam Zamiaru.

    Mam nadzieję że jakoś to pogodzimy. I wszytsko się dobrze skończy :-)

    Ariette1983 lubi tę wiadomość

    2019 ♥️👩🏻

    Starania od 09.2017
  • jolciaa171 Autorytet
    Postów: 288 261

    Wysłany: 20 października 2018, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kalika wrote:
    Jolciaa171, ja w pracy powiedziałam od razu. Pracuje w trybie 24godzinnych dyżurów i w ciąży nie chce ryzykować. Niestety wychodzi na to, że w naszej sytuacji w pracy wiedzą wcześniej niż rodzina, ale cóż... W pierwszej ciąży nie mówiłam od razu i skończyło się to niestety poronieniem. Teraz wolę być zapobiegliwa...

    Troszkę mnie przestraszyłaś... całe szczęscie przede mną 3 zmiany i ide na tygodniowy urlop, będę jednak chyba myśleć nad tym żeby powiedzieć wcześniej.
    Nie chce ryzykować :(

    uwo99jcga48s16g3.png
  • kalika Autorytet
    Postów: 1874 1645

    Wysłany: 20 października 2018, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jolciaa171 nie chciałam Cię straszyć, pytałaś o to jak my rozwiazalysmy sytuację, więc napisałam. Poza tym zmiana 12-godzinna to nie 24 godziny samodzielnej pracy. Pewnie sama na zmianie nie bedziesz, wtajemniczajac koleżanki ze zmiany może odciąża Cię od tych najbardziej niebezpiecznych zajęć.

    mhsv9vvjufj4nne7.png
    3jvzjw4z8qd2v63z.png
    06.2015 - nasz aniołek:*

  • jolciaa171 Autorytet
    Postów: 288 261

    Wysłany: 20 października 2018, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kalika wrote:
    Jolciaa171 nie chciałam Cię straszyć, pytałaś o to jak my rozwiazalysmy sytuację, więc napisałam. Poza tym zmiana 12-godzinna to nie 24 godziny samodzielnej pracy. Pewnie sama na zmianie nie bedziesz, wtajemniczajac koleżanki ze zmiany może odciąża Cię od tych najbardziej niebezpiecznych zajęć.

    źle to ujęłam :)
    Niestety an zmianie jestem sama :)

    Każdy ma taki zapitol w obiekcie w którym pracuje że co najwyżej kelner itp może przypilnować mi recepcji na chwilę kiedy będę musiała skorzytsać z toalety. Niestety takie są realia pracy na recepcji.
    Dziękuję za pomoc i poradę:*

    uwo99jcga48s16g3.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 20 października 2018, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja już po...ogólnie to jestem załamana. Lekarz stwierdził jeden pęcherzyk ciążowy z pęcherzykiem zoltkowym i bliżej ujścia wewnętrznego pęcherzyk(?) bez widocznego ciałka żółtkowego, nieco zniekształcony. Za pęcherzykiem widoczny krwiak (?) O wym. 18,6 mm x 11 mm. Mówił że może ciąża bliźniacza ale ten drugi pęcherzyk się nie rozwija. I być może to drugie ylto krwiak. Mam się oszczędzać, duphaston, luteina, nospa i muszę w ciągu 7 dni do swojej ginekolog więc muszę przełożyć wizytę z tego 30 października. Ehhhh...powiem Wam, że jestem załamana. Już nie tyle, że ten drugi się nie rozwija, ale żeby się wchłonął, żeby temu pierwszemu nic nie zaszkodziło, no i ten krwiak... :(Tyle czasu starań i jak coś się stanie....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 października 2018, 12:58

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Meluśka Autorytet
    Postów: 540 300

    Wysłany: 20 października 2018, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother - w takim razie odpoczywaj kochana, leż ile wlezie, a jeśli to krwiak, to się wchłonie :* będzie dobrze :*

    jolciaa171 lubi tę wiadomość

    23.07.2017 - Sandra <3
    Ginekolog: 07.01 na 15:10
    4c3tskjoo3ra5ade.png
  • Marryy Autorytet
    Postów: 618 312

    Wysłany: 20 października 2018, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother ściskam mocno. Odpoczywaj i nie przemeczaj się. Musi być dobrze :-*

    jolciaa171 lubi tę wiadomość

    2019 ♥️👩🏻

    Starania od 09.2017
  • Samsaramsa Autorytet
    Postów: 1294 771

    Wysłany: 20 października 2018, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother odpoczywaj. U nas na sierpniowkach był właśnie przypadek że jeden bliźniak się wchłona a chyba o ile dobrze pamiętam to bily dwa serduszka (?) chyba że w tym jednym nie rozwinęło się serduszko. Już nie pamiętam

    3jgxyx8dvoujfeze.png
‹‹ 52 53 54 55 56 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ