X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czerwcowe dzieci 2019
Odpowiedz

Czerwcowe dzieci 2019

Oceń ten wątek:
  • Lena1984 Ekspertka
    Postów: 226 183

    Wysłany: 19 października 2018, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale stresu to się najadłam przed wizytą, tętno miałam 120 :)

    oar8rjjgv1h3pwf7.png
  • Niezapomniana Przyjaciółka
    Postów: 63 26

    Wysłany: 19 października 2018, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem co myśleć. Już po USG.
    Pęcherzyk ciążowy 8,5 mm. Ciałko żółte 3,5 mm. Brak widocznego zarodka, ale to dopiero 5t6d. Nie wiem czy to dobre wymiary, internet lasuje mi mózg.
    Niestety mam torbiel na jajniku 3 cm. Jajnika prawego nie mógł znaleźć wcale, pytal czy miałam jakieś operacje w obrębie jamy macicy, jajnika.. w końcu przestał grzebać, żeby mnie nie stresować. Nie rozumiem zupełnie tego.
    Bóle, które mam, przy dodatkowej obecności torbieli, mogą zwiastować poronienie. Zalecił przejście na L4.
    Jakoś mi dziwnie, chce mi się wyć

    15.06.2019...? <3
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 19 października 2018, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena1984 wrote:
    Ja już po wizycie. Całe 4mm szczęścia ❤ i serduszko pięknie bijące :) Jestem przeszczęśliwa!
    Super :) gratuluję

    Lena1984 lubi tę wiadomość

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 19 października 2018, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapomniana wrote:
    Nie wiem co myśleć. Już po USG.
    Pęcherzyk ciążowy 8,5 mm. Ciałko żółte 3,5 mm. Brak widocznego zarodka, ale to dopiero 5t6d. Nie wiem czy to dobre wymiary, internet lasuje mi mózg.
    Niestety mam torbiel na jajniku 3 cm. Jajnika prawego nie mógł znaleźć wcale, pytal czy miałam jakieś operacje w obrębie jamy macicy, jajnika.. w końcu przestał grzebać, żeby mnie nie stresować. Nie rozumiem zupełnie tego.
    Bóle, które mam, przy dodatkowej obecności torbieli, mogą zwiastować poronienie. Zalecił przejście na L4.
    Jakoś mi dziwnie, chce mi się wyć
    A może ten ból to tylko przez torbiel, a sam fakt, że to dopiero 5 tydzień to jeszcze za szybko na coś więcej na USG? Nie wiem, nie stresuj się. Kiedy masz następną wizytę? A może warto skonsultować to z innym ginekologiem?

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Samsaramsa Autorytet
    Postów: 1294 771

    Wysłany: 19 października 2018, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapomniana wrote:
    Nie wiem co myśleć. Już po USG.
    Pęcherzyk ciążowy 8,5 mm. Ciałko żółte 3,5 mm. Brak widocznego zarodka, ale to dopiero 5t6d. Nie wiem czy to dobre wymiary, internet lasuje mi mózg.
    Niestety mam torbiel na jajniku 3 cm. Jajnika prawego nie mógł znaleźć wcale, pytal czy miałam jakieś operacje w obrębie jamy macicy, jajnika.. w końcu przestał grzebać, żeby mnie nie stresować. Nie rozumiem zupełnie tego.
    Bóle, które mam, przy dodatkowej obecności torbieli, mogą zwiastować poronienie. Zalecił przejście na L4.
    Jakoś mi dziwnie, chce mi się wyć

    Torbiel chyba potrafią w ciąży się wchlaniac. Może faktycznie skonsultuj z innym lekarzem?

    3jgxyx8dvoujfeze.png
  • Samsaramsa Autorytet
    Postów: 1294 771

    Wysłany: 19 października 2018, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena1984 wrote:
    Ja już po wizycie. Całe 4mm szczęścia ❤ i serduszko pięknie bijące :) Jestem przeszczęśliwa!
    Gratulacje!

    Lena1984 lubi tę wiadomość

    3jgxyx8dvoujfeze.png
  • Nadinka83 Autorytet
    Postów: 532 520

    Wysłany: 19 października 2018, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena1984 wrote:
    Ja już po wizycie. Całe 4mm szczęścia ❤ i serduszko pięknie bijące :) Jestem przeszczęśliwa!
    Gratulacje!

    Lena1984 lubi tę wiadomość

    74dil6d8qv2ss7sm.png
    10.05.2018r. [*] Kacper 10tc
    Czynnik V (R2) hetero, MTHFR_667C-T hetero, PAI-1 4G homo
  • Nadinka83 Autorytet
    Postów: 532 520

    Wysłany: 19 października 2018, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapomniana wrote:
    Nie wiem co myśleć. Już po USG.
    Pęcherzyk ciążowy 8,5 mm. Ciałko żółte 3,5 mm. Brak widocznego zarodka, ale to dopiero 5t6d. Nie wiem czy to dobre wymiary, internet lasuje mi mózg.
    Niestety mam torbiel na jajniku 3 cm. Jajnika prawego nie mógł znaleźć wcale, pytal czy miałam jakieś operacje w obrębie jamy macicy, jajnika.. w końcu przestał grzebać, żeby mnie nie stresować. Nie rozumiem zupełnie tego.
    Bóle, które mam, przy dodatkowej obecności torbieli, mogą zwiastować poronienie. Zalecił przejście na L4.
    Jakoś mi dziwnie, chce mi się wyć
    Ja też słyszałam że torbiele w ciazy potrafią się wchłonąć. Ale wzięłas to L4? Może warto po pierwsze się oszczędzać w najbliższym czasie i po drugie jak sugerują dziewczyny skonsultować się z innym lekarzem. Trzymaj się ciepło. Jeszcze jest szansa że wszystko będzie dobrze.

    74dil6d8qv2ss7sm.png
    10.05.2018r. [*] Kacper 10tc
    Czynnik V (R2) hetero, MTHFR_667C-T hetero, PAI-1 4G homo
  • Niezapomniana Przyjaciółka
    Postów: 63 26

    Wysłany: 19 października 2018, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To nie był mój lekarz prowadzący, on tylko robi USG. wizytę u mojej dr mam w czwartek i porozmawiam z nią co dalej, ona nie ma sprzętu USG w gabinecie swoim. Poproszę skierowanie na usg za 2 tygodnie, to będzie 8 tydzień. Nie mam możliwości iść znowu na wizytę, muszę poczekać cierpliwie te 2 tygodnie, i tak niczego nie zmienie. Wezme od nirj L4 w czwartek a teraz caly weekend leze i nie wstaje.
    Miałam kiedyś torbiel ale nie w ciazy i pekla.

    Będzie co ma być, tylko mi smutno bo jednak każdy oczekuje lepszych wiadomosci. Grunt że pęcherzyk na dobrym miejscu i tego się trzymam . Odezwe sie do was jak to przetrawie trochę żeby nie smęcić

    Oleśka11, Mama Wojtka lubią tę wiadomość

    15.06.2019...? <3
  • Samsaramsa Autorytet
    Postów: 1294 771

    Wysłany: 19 października 2018, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapomniana wrote:
    To nie był mój lekarz prowadzący, on tylko robi USG. wizytę u mojej dr mam w czwartek i porozmawiam z nią co dalej, ona nie ma sprzętu USG w gabinecie swoim. Poproszę skierowanie na usg za 2 tygodnie, to będzie 8 tydzień. Nie mam możliwości iść znowu na wizytę, muszę poczekać cierpliwie te 2 tygodnie, i tak niczego nie zmienie. Wezme od nirj L4 w czwartek a teraz caly weekend leze i nie wstaje.
    Miałam kiedyś torbiel ale nie w ciazy i pekla.

    Będzie co ma być, tylko mi smutno bo jednak każdy oczekuje lepszych wiadomosci. Grunt że pęcherzyk na dobrym miejscu i tego się trzymam . Odezwe sie do was jak to przetrawie trochę żeby nie smęcić

    Trzymam kciuki żeby wszystko dobrze się skończyło!

    Niezapomniana lubi tę wiadomość

    3jgxyx8dvoujfeze.png
  • Oleśka11 Autorytet
    Postów: 984 639

    Wysłany: 19 października 2018, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapomniana, ale w ogóle nie masz możliwości pójść na usg do innego lekarza? Bo ten, skoro nie mógł nawet znaleźć jajnika (o ile wiesz, że go masz), to albo konował albo ma sprzęt kiepski...

    Madamee92, mother84, Aleksandra_nails lubią tę wiadomość

    gann3e3k131pma53.png
  • Oleśka11 Autorytet
    Postów: 984 639

    Wysłany: 19 października 2018, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena, gratulacje, widzę że u Ciebie bobo rozwija się dokładnie w takim tempie jak u mnie :)

    Lena1984 lubi tę wiadomość

    gann3e3k131pma53.png
  • Niezapomniana Przyjaciółka
    Postów: 63 26

    Wysłany: 19 października 2018, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleśka11 wrote:
    Niezapomniana, ale w ogóle nie masz możliwości pójść na usg do innego lekarza? Bo ten, skoro nie mógł nawet znaleźć jajnika (o ile wiesz, że go masz), to albo konował albo ma sprzęt kiepski...

    No chyba bym wiedziała gdybym miała jajnik usuwany :O mnie zatkalo jak powiedział że nie może go znaleźć
    Nie ma na razie szans na kolejną wizytę bo ta kosztowała mnie 120 zl ale kolejna za 2 tygodnie zrobię u kogoś innego bo masz racje- z tymi poszukiwaniami jajnika to chora sytuacja. Ja tak nawet do tego wagi nie przywiązalam bo tylko o maluszku myślałam. A w opisie mi wpisał że torbiel 3,4 cm na lewym a prawy bez zmian. No ciekawe skoro go podobno nawet nie bylo :/

    15.06.2019...? <3
  • Niezapomniana Przyjaciółka
    Postów: 63 26

    Wysłany: 19 października 2018, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny teraz ja panikuje mimo że sama wam udzielałam do dzis mądrych rad ale jesli moglybuscie mi napisać wymiary waszych pęcherzykow i ciałek zoltych z 6 tygodnia to bylabym dozgonnie wdzięczna

    15.06.2019...? <3
  • asylia Autorytet
    Postów: 478 416

    Wysłany: 19 października 2018, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluję kolejnych serduszek. <3

    Niezapomniana - zaraz zerknę na info w ciąży z synkiem, bo prowadziłam kalendarz.

    7u22rjjg269yrzch.png
  • Madamee92 Ekspertka
    Postów: 191 251

    Wysłany: 19 października 2018, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapomniana wrote:
    Nie wiem co myśleć. Już po USG.
    Pęcherzyk ciążowy 8,5 mm. Ciałko żółte 3,5 mm. Brak widocznego zarodka, ale to dopiero 5t6d. Nie wiem czy to dobre wymiary, internet lasuje mi mózg.
    Niestety mam torbiel na jajniku 3 cm. Jajnika prawego nie mógł znaleźć wcale, pytal czy miałam jakieś operacje w obrębie jamy macicy, jajnika.. w końcu przestał grzebać, żeby mnie nie stresować. Nie rozumiem zupełnie tego.
    Bóle, które mam, przy dodatkowej obecności torbieli, mogą zwiastować poronienie. Zalecił przejście na L4.
    Jakoś mi dziwnie, chce mi się wyć
    Zarodek lada moment pewnie siė pojawi :) Znalazłam taką tabelę https://parenting.pl/5-tydzien-ciazy?utm_source=parenting&utm_medium=must-know-seo&utm_campaign=traffic-redirection oczywiście to oszacowane dane, ale przy Twojej wielkośći pęcherzyka ma prawo nie być widoczny zarodek kochana. Nie stresuj się :)

    Niezapomniana lubi tę wiadomość

    f2w3rjjgcmco5o1l.png

    Musi być dobrze ❤



    [*] Aniołek 9 tc
  • asylia Autorytet
    Postów: 478 416

    Wysłany: 19 października 2018, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam wielkość pęcherzyka - 7mm (5tc4dc).
    Dwa tygodnie później dzidziuś - 14 mm. <3

    Moja przyjaciółka miała torbiel w ciąży, oszczędzała się i sama się wchłonęła.

    Ja miałam po ciąży z synkiem. Też się sama wchłonęła (kontrolowałam po 2 miesiącach).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 października 2018, 20:02

    Niezapomniana, Madamee92 lubią tę wiadomość

    7u22rjjg269yrzch.png
  • Niezapomniana Przyjaciółka
    Postów: 63 26

    Wysłany: 19 października 2018, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli pęcherzyk wydaje się ok. Postaram się nie panikować. Odezwe sie po weekendzie, wszystkiego dobrego dla wszystkich mam

    Madamee92 lubi tę wiadomość

    15.06.2019...? <3
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 19 października 2018, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapomniana, na pewno za szybko by był zarodek i na dniach się pojawi. A ten co robił USG to mi się wydaje jakimś papudrunem. Nie martw się. Jak nie masz jak iść do gina z USG to pozostaje poczekać do wizyty i kolejnego USG. Trzymam kciuki i jestem dobrej myśli. Ps. Wymiarów nie podam, bo w pierwszej ciąży byłam dopiero w 8 tyg, a teraz będę dopiero w 7. Trzymaj się :*

    Niezapomniana lubi tę wiadomość

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Niezapomniana Przyjaciółka
    Postów: 63 26

    Wysłany: 19 października 2018, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A, przepraszam na opisie nie ma o jajniku prawym tylko 'jajnik lewy w obrębie którego torbielka o niejednorodnej echogenicznie zawartości bez unaczynienia. W rzucie przydatkow prawych zmian patologicznych nie uwidoczniono"

    Dobra już nie czytam i nie mysle!

    15.06.2019...? <3
‹‹ 50 51 52 53 54 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ