X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czerwcowe mamusie 2016
Odpowiedz

Czerwcowe mamusie 2016

Oceń ten wątek:
  • Agabtm Autorytet
    Postów: 949 733

    Wysłany: 7 lutego 2017, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Warto podciac wedzidelko za nim dziecko zacznie mówić że względu na seplenienie czy też trudności w wymawianiu niektórych głosek właśnie tych świszczacych. Zabieg nie jest bardzo bolesny czy też niebezpieczny a wymowa dziecka bardzo się poprawia. Najważniejsze, żeby zająć się tym juz na samym początku s nie czekać aż dziecko pójdzie do szkoły. Żaden logopeda nie pomoże jeśli wedzidelko jest za krótkie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2017, 22:09

    Syn Filip 28 czerwiec ;);)
  • Olafasola Ekspertka
    Postów: 132 65

    Wysłany: 8 lutego 2017, 23:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas zdiagnozowali za krótkie wędzidełko zaraz w 2 dobie życia, zabieg miał być jeszcze zanim wyjdziemy do domu, ale akurat dyżurny laryngolog był dzień po tym jak wyszliśmy. Zanim zalatwilismy ubezpieczenie malego, troszkę to w tym kraju zajmuje, to mały miał zabieg jak minal miesiąc. Zabieg trwał 2 minuty po czym przystawili mi go odrazu do piersi by zatamować krwawienie i ukoić płacz. Podobno im wcześniej tym lepiej ponieważ nie jest ono jeszcze tak unerwione, a czasem może dojść do bliznowacenia. Sama procedura była okropna, ja siedziałam w gabinecie obok, bo serce by mi peklo, mąż za to asystował. Zawineli malego tak jak się spowija dzieci i 2 osoby go trxymaly, późnej przez tydzien przemywania gazikiem i solą fizjologiczna. Śladu nie ma :)

  • Iwa2016 Autorytet
    Postów: 552 243

    Wysłany: 9 lutego 2017, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Współczuję przeżyć przy zabiegu ale dziewczyny jak trzeba to trzeba. Ja tez broniłam się rękami i nogami przed zabiegiem na oczku a poszło szybko i przeszło miejmy nadzieje, ze na zawsze.

    Olaf raczkowal nie będzie bo nie ruszy z miejsca tylko się huśta zato staje na nóżki. We wtorek pierwszy raz sam stanął. Kombinowal kombinowal, pociągał się z pozycji siedzącej i wykombinował :) stoi chwile i siada a jak się cieszy :D
    Mam nadzieje, ze niedługo jednak ruszy na raczkach bo kręgosłup jeszcze słaby.

    82do3e5eecjvddbc.png
    ex2bdf9hvxxmhn57.png
    iv09vcqgnaew80lf.png[/u
  • Iwa2016 Autorytet
    Postów: 552 243

    Wysłany: 11 lutego 2017, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czemu nie piszecie?
    Zrowi jestescie?

    My jestesmy u tesciow na weekendzie i w tej chwili na pizzy pierwszy raz od niewiadomo jakiego czasu ;) dzieci z teściową, na razie nie dzwonią a na pizze czekamy jyz godzine, tyle ludzi.

    U nas wszystko ok. Olaf chce na nóżki i na nóżki :) odkąd sam stanął tak stac uwielbia.

    82do3e5eecjvddbc.png
    ex2bdf9hvxxmhn57.png
    iv09vcqgnaew80lf.png[/u
  • jane Autorytet
    Postów: 345 472

    Wysłany: 11 lutego 2017, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mieliśmy pierwszą rehabilitacje. Reakcja Martynki to 45 minutowa histeria :/ a nic strasznego się nie działo. Ćwiczyłysmy tylko turlanie, takie powolutku z plecków na brzuszek i odwrotnie. A potem było delikatne kołysanie na piłce a ona się darła jakby ją ze skóry obdzierano. Teraz będziemy ćwiczyć w domu bo ze względu na brak miejsc termin następnych zajęć mamy na koniec marca. Dziś kupiliśmy piłkę i od jutra zaczynamy. Ciekawe jak będzie w domu.

    kochana córeczka 16.06.2016 :)
  • Agabtm Autorytet
    Postów: 949 733

    Wysłany: 11 lutego 2017, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jane nowe miejsce obca osoba nie podobało jej się, że ktoś z nią coś robi. Pewnie jak sama zaczniesz z nią ćwiczyć to będzie to traktować jako zabawę ;):):)

    Byle do przodu ;);)
    Iwa zdrowi zdrowi przynajmniej dziś bo wróciliśmy właśnie z urodzin a tam prawie wszyscy chorzy katar kurde jak wiedzą, że są chorzy to nie rozumiem dlaczego nie napiszą albo nie przełoża na inny termin. Tez maja dzieci i tak je narażają ja się mega wq bo gdybym wiedziała to bym w domu została. Po powrocie dałam młodemu dicoflor oby niczego nie złapał pozatym w domu mieli tak gorąco, że te biedne dzieci całe mokre kulree ja fest się zdenerwowalam faktem, że chorzy a potem to już było coraz gorzej. Dobre rady mnie wykończyły, byłam miła i kulturalna i się nie odzywalam milczalam ale chyba powinnam była być ostra i powiedzieć, że na jestem matką wiem co moje dziecko potrzebuje..... Ehhhsss jutro znowu mamy urodziny męża tym.razem u siebie także uffff

    Syn Filip 28 czerwiec ;);)
  • Iwa2016 Autorytet
    Postów: 552 243

    Wysłany: 11 lutego 2017, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jane, w domku bedzie to dla coreczki zabawą :) moja Iza tez sie darla, co chwile bralam ja na rece i uspokajałam i tak dwa razy bylismy. Powiedzialam, ze juz tam chodzic nie bedziemy, pokazaly mi panie od fehabilitacji jakie cwiczenia robic i w domu sie bawiliśmy.

    Aga, ja tez tego nie rozumiem. W zyciu bym z chorym dzieckiem do innych dzieci nie poszła a jak moje chore to zawsze o tym mowie rodzicom zaproszonych dzieci. Trzymam kciuki zeby Was nie złapało.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lutego 2017, 21:57

    82do3e5eecjvddbc.png
    ex2bdf9hvxxmhn57.png
    iv09vcqgnaew80lf.png[/u
  • Dorinka Autorytet
    Postów: 1808 581

    Wysłany: 13 lutego 2017, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No moj niestety ani cwiczen w ośrodku ani cwiczen przez zabawe w domu nieakceptowal :|

    Iwa moj chyba tez raczkowanie pominie poniewaz pozycje przyjmuje ale do przodu ni pierona.
    Za to wszędzie sie podciąga i staje na nogach. Troche problem bo nie umie sie asekurowac i zazwyczaj jego proby koncza sie placzem.

    Za to my w weekend wybraliśmy sie do klubu. I musze wam powiedziec ze wiecej nie pojde.
    Co sie z tymi ludzmi porobilo to masakra.
    Wracamy wszyscy do lozy (za ktora zaplacilismy) a ram siedzi towarzystwo. I zejsc nie zamierza. Po zwroceniu przeze mnie uwagi jedna dziewczyna wystratowala do mnie z lapami :O
    I pozniej jeszcze 2x co mnie widziała to obrzucalysmy sie bluzgami. No jak patologia. A czlowiek chcial sie dobrze bawić.
    Przed dzieckiem mysle ze by to po mnie splynelo i bym odpuscila ale odkad jest maly stwierdzam ze nerwy mi siadaja ;)
    Wiec skonczylo sie jak sie skonczylo czyli laska wyleciala z klubu.
    Pozatym juz sie nie pamiętam kiedy az tak zaszumialo mi w glowie. Wracalam zygzakiem ;P
    I chyba jiz jestem stara bo zdecydowanie wole wieczór spedzic z mężem i dzieckiem niz sie po klubach wloczyc ;)

    JennyXS lubi tę wiadomość

    3i49o7esw7obg123.png
  • Agabtm Autorytet
    Postów: 949 733

    Wysłany: 13 lutego 2017, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooooo dorinka jaka imprezowiczka z Ciebie no no no ;);)

    Nam na górnej jedynce zrobił się taki krwiak na dziasle ehhhss te zęby nas wykoncza młody bardzo marudny wcale mu się nie dziwię oby samo pękło krew wyjdzie i ząb będzie ale bidulek mały.

    Młody podciaga się na podłodze i posuwa do przodu ale jak przy tym krzyczy woooooo mama mia taki wysiłek to dla niego ;);) najlepiej chwycić się czegoś i stać... Mały lobuz ;)

    Syn Filip 28 czerwiec ;);)
  • kasju Ekspertka
    Postów: 173 222

    Wysłany: 13 lutego 2017, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, za nami nieprzyjemny weekend, Ola zadławiła się biszkoptem i to dość poważnie. Na szczęście obeszło się bez pogotowia, ale co nerwów zjadłam to moje. Dwie noce nieprzespane, caly czas sprawdzalam czy oddycha. Chyba jeszcze długo nie dostanie biszkopta.

    Dorinko, ja w klubie bylam ostatni raz chyba na moim panienskim :P juz sie chyba odzwyczailam od takich imprez, teraz preferuję domowki raczej hehe :)

    Gratuluje postepow waszych maluchów:) u nas juz dupki do siedzenia nie ma, caly czas by chciala na nozkach stac ;)

    pozdrawiam Was serdecznie

    Aleksandra, 27.06.2016, 10:51, 54cm, 3600g
    km5sdf9hih21tb5p.png
    oar8csqvf7a9bp1t.png
    2017-7tc💔
  • Dorinka Autorytet
    Postów: 1808 581

    Wysłany: 13 lutego 2017, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od porodu zaliczylam 2x klub i 1x domowke.
    I wiecej nie dam sie namowic. Zdecydowanie wole domowki.
    Problem tylko bo my mieszkamy w bloku a sasiadka bardzo pobozna robi problem przy muzyce czy glosniejszych rozmowach juz po 20 :/
    Ale klubom mówię juz zdecydowane nie :)
    Bylam w ciężkim szoku jak sie dziewuchy zachowuja w dzisiejszych czasach. Ni chyba ze na taki klub trafiłam.
    No stoje i przytulam sie do meza a ww panienka mnie za wlosy od tylu i mnie bluzga :|
    Na szczescie w klotniach jestem dobra, odpowiednio ja sprowokowalam i wyleciala.
    Ja sobie nie dam ale wstyd jak to musialo z boku wygladac :|
    Na szczescie niedługo wiosna. Zacznie sie sezon grillowy ;)
    Plus tylko taki ze wygralam szmapana :D
    I to nie byle jakiego bo za cale 4.99 :P


    Kasju wiem co przezylas.
    Moj maly siedzi juz stabilnie choc jeszcze sam nie siadzie.
    Dalam mu wczoraj kawalek jablka. Do tej pory tylko mielil a wczoraj odgryzl kawalek i nie mogl wypluc ani polknac.
    Narazie od rozszerzania BLW odchodze. To nie na moje nerwy.
    Ale w rossmanie polecam ciasteczka orkiszowe dla niemowlat.
    Sa twarde, nie krusza sie a memlane przez dzieci sie rozpuszczaja.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lutego 2017, 14:24

    3i49o7esw7obg123.png
  • Agabtm Autorytet
    Postów: 949 733

    Wysłany: 13 lutego 2017, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorinka jakie to ciasteczka orkiszowe co to za firma?? Wrzuć zdjęcie paczki ;);)

    Matko mój się zakrztusil kawałkiem ryżu z obiadku i juz umieralam ze stresu a Ty z biszkoptem to już wogole... W takich sytuacjach robi się mega gorąco. dobrze, że wszystko pod kontrolą ;););)

    Syn Filip 28 czerwiec ;);)
  • Zimri Autorytet
    Postów: 327 338

    Wysłany: 13 lutego 2017, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wieki mnie tu nie było :) jakiś czas temu podgladalam i któraś z Was zapytała się o sytuację, że dziecko tak jakby potrzasalo główka. Która to mama? Mam pytanie do niej :)

    tb738ribhpbf794l.png
    lprkcwa1ivv4h570.png
  • Dorinka Autorytet
    Postów: 1808 581

    Wysłany: 13 lutego 2017, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agabtm
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/ffc21f320f6e.png


    Fakt ze sa trochę drogie bo kilka ciasteczek chyba ok 10zl ale mozna upolowac w promocji za 7 ;)

    3i49o7esw7obg123.png
  • Iwa2016 Autorytet
    Postów: 552 243

    Wysłany: 13 lutego 2017, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ryczec mi się chce :((((
    Corki miały wirusa rzygo srake na początku lutego i małego mi nie zarazily. A ja od wczoraj sram a nawet woda mi się leje, w brzuchu przerwaca a do tego cholernie boli, odbija mi się gazowanym jajkiem a przed chwila rzygalam. Ja to wytrzymam ale strasznie boję się o Olafa :( ze będzie go tak brzuszek boleć i te wymioty i kupska wodniste. No łzy same mi lecą na myśl o tym.
    I jak rzeczywiście od Izy złapałam to tydzień po tym jak ona skończyła. To oznacza, że w takiej niepewności czy złapie będę ze dwa tygodnie :(

    82do3e5eecjvddbc.png
    ex2bdf9hvxxmhn57.png
    iv09vcqgnaew80lf.png[/u
  • Dorinka Autorytet
    Postów: 1808 581

    Wysłany: 14 lutego 2017, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwa daj od razu malemu jakis probiotyk na ten czas.
    I spokojnie :)
    Maly robi do pampersa wiec jest szansa ze sie uchowa. Podobno najłatwiej zarazic aie przez korzystanie z wspolnego wc ;)

    3i49o7esw7obg123.png
  • Agabtm Autorytet
    Postów: 949 733

    Wysłany: 14 lutego 2017, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorinka super dzięki za foto poszukamy tych ciasteczek zobaczymy czy młodemu zasmakuja ;);)

    My dziś byliśmy u lekarza bo po urodzinach panika czy jest zdrowy niby lekarka mówi ze wszystko ok a teraz zaczyna się temperatura niby 37,6 ale mam nadzieje, ze to z zębów i, że nic się nie rozwija jakieś paskudztwo.... Jak wstanie zmierze temp jak coś dam mu nurofen.
    Oczywiście wiem, że to nie jakaś gigantyczna temp ale po pobycie w szpitalu sram pod siebie Już... jestem przerażona oby nic nie było

    Syn Filip 28 czerwiec ;);)
  • jane Autorytet
    Postów: 345 472

    Wysłany: 14 lutego 2017, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zimri to ja pytałam o potrzasanie główką.

    Dziewczyny probiotyk plus najprostszy sposób na profilaktykę czyli porzadne mycie rąk. Każdy domownik i oczywiście maluszkowi też bo wszystkiego dotyka i potem bierze je do buzi.

    kochana córeczka 16.06.2016 :)
  • Zimri Autorytet
    Postów: 327 338

    Wysłany: 14 lutego 2017, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jane wrote:
    Zimri to ja pytałam o potrzasanie główką.

    Dziewczyny probiotyk plus najprostszy sposób na profilaktykę czyli porzadne mycie rąk. Każdy domownik i oczywiście maluszkowi też bo wszystkiego dotyka i potem bierze je do buzi.
    Obserwuje córkę i ona robi to kilka razy dziennie. Na początku myślałam, że może jak siku robi, sprawdziłam i czysto. Mamy teraz na początku marca badanie Eeg i później neurologa i zobaczymy, muszę pamiętać aby się zapytać o to. To wygląda jakby coś nią wzdrygalo. Ponieważ po lekarzach jeździmy, to jestem bardzo przeczulona i często w panikę wpadam. A jak to u Ciebie wygląda?

    tb738ribhpbf794l.png
    lprkcwa1ivv4h570.png
  • kasju Ekspertka
    Postów: 173 222

    Wysłany: 16 lutego 2017, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ale tu cicho! Co tam slychac u Was?
    My się już nie dławimy jedzeniem, ale biszkoptów dalej nie dostanie ;) eh, teraz to juz sie mozna smiac z tego, ale wtedy juz do konca dnia nie dalam rady nic zrobic, bo mnie to rozbiło :|

    Dziewczyny, jak tam po walentynkach? Spisali się panowie? ;)

    Aleksandra, 27.06.2016, 10:51, 54cm, 3600g
    km5sdf9hih21tb5p.png
    oar8csqvf7a9bp1t.png
    2017-7tc💔
‹‹ 1337 1338 1339 1340 1341 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ