X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czerwcowe mamy 2021
Odpowiedz

Czerwcowe mamy 2021

Oceń ten wątek:
  • unify Autorytet
    Postów: 935 731

    Wysłany: 22 października 2020, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina93 wrote:
    Nie dostałaś skierowania? ja mam zleconą na NFZ morfologię, glukozę, mocz, toxo, różyczkę, hcv, hiv, kiłę, grupę krwi i tsh.
    Chodze prywatnie wiec badania rowniez platne ;)

    Paulina93 lubi tę wiadomość

    atdc2n0a92hantdh.png
  • Bajka111 Autorytet
    Postów: 2183 745

    Wysłany: 22 października 2020, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj jak zazdroszczę braku wymiotów! Od niedzieli mdłości non stop, wymioty parę razy dziennie...

    Ja przyjmuję Mama DHA Premium, dzięki za polecenie Pana Tabletki, poczytam. :)

    W poniedziałek miałam wizytę. 1.25cm pęcherzyk, ciałko żółte jest. Następna wizyta 3.11. Dołączone żelazo, bo anemia mi się zaczyna podobno. A i któraś pisała tu o spłaszczonym pęcherzyku. Właśnie ja miałam też bardzo spłaszczony, co zdziwiło moją ginekolog. Trochę się tym wystraszyłam. Ale znalazłam zdjęcia z pierwszej ciąży i także miałam lekko spłaszczony pęcherzyk, wcale nie był okrągły. I odetchnęłam z ulgą.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 października 2020, 10:23

    Batylda lubi tę wiadomość

    aaZap2.png
    bOz9p2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2020, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dołączam do was. Jestem w 6 tyg + 4. i ciągle chce mi się spac i często boli mnie brzuch, szczególnie po długim spacerze albo innym wysiłku, dlatego staram się oszczędzać. Niewiem czy to normalne, bo pierwszą wizytę mam dopiero we wtorek. A co do zachcianek to mam ciągle ochotę na sok pomarańczowy (mimo że nigdy nie lubiłam pomarańczy) i na kotlety mielone - jem już 3 dni z rzędu i dalej chce 😂

    Diara84 lubi tę wiadomość

  • Marta9191 Autorytet
    Postów: 601 266

    Wysłany: 22 października 2020, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bajka111 wrote:
    Oj jak zazdroszczę braku wymiotów! Od niedzieli mdłości non stop, wymioty parę razy dziennie...

    Ja przyjmuję Mama DHA Premium, dzięki za polecenie Pana Tabletki, poczytam. :)

    W poniedziałek miałam wizytę. 1.25cm pęcherzyk, ciałko żółte jest. Następna wizyta 3.11. Dołączone żelazo, bo anemia mi się zaczyna podobno. A i któraś pisała tu o spłaszczonym pęcherzyku. Właśnie ja miałam też bardzo spłaszczony, co zdziwiło moją ginekolog. Trochę się tym wystraszyłam. Ale znalazłam zdjęcia z pierwszej ciąży i także miałam lekko spłaszczony pęcherzyk, wcale nie był okrągły. I odetchnęłam z ulgą.

    To ja pisałam o tym spłaszczonym pęcherzyku.mam teraz wyrzuty, że tak się denerwuje, że splaszczam moje dziecko 🙈

    m3sxdqk3jmq0atgf.png

    👱‍♀️29lat
    PCOS, niedoczynności tarczycy, hashimoto, IO, wrogi śluz
    👱‍♂️29lat
    Morfologia 2%
    1 IUI 07.2020 🍷
    2 IUI 09.2020 🎉
  • Bajka111 Autorytet
    Postów: 2183 745

    Wysłany: 22 października 2020, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta a faktycznie się denerwujesz? Mi żaden z ginekologów nie powiedział takiego powodu spłaszczenia. Aż zaciekawiłam się tym.

    Marta9191 lubi tę wiadomość

    aaZap2.png
    bOz9p2.png
  • Marta9191 Autorytet
    Postów: 601 266

    Wysłany: 22 października 2020, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bajka111 wrote:
    Marta a faktycznie się denerwujesz? Mi żaden z ginekologów nie powiedział takiego powodu spłaszczenia. Aż zaciekawiłam się tym.

    Tak ja denerwowałam się przed wizytą i ogólnie jestem taką przejmująca się osobą

    m3sxdqk3jmq0atgf.png

    👱‍♀️29lat
    PCOS, niedoczynności tarczycy, hashimoto, IO, wrogi śluz
    👱‍♂️29lat
    Morfologia 2%
    1 IUI 07.2020 🍷
    2 IUI 09.2020 🎉
  • Bajka111 Autorytet
    Postów: 2183 745

    Wysłany: 22 października 2020, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie ja też, dlatego mnie to zaintrygowało. A z samą wizytą jeszcze miałam zawirowania, więc mogłam być zdenerwowana. Czyli więcej luzu nam trzeba. :)

    aaZap2.png
    bOz9p2.png
  • Noelle Autorytet
    Postów: 5740 7934

    Wysłany: 22 października 2020, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W mojej poronionej ciąży pęcherzyk był najokrąglejszy na świecie - przysięgam był jak narysowany cyrklem.
    I nic z tego nie wyniknęło. 🤷🏻‍♀️
    Niech będzie spłaszczony ale zdrowy! ❤️

    Marta9191, Paulina93, Bajka111 lubią tę wiadomość

    Klara 14.06.2021 ❤️ 3250 gram i 51 cm ❤️klz99vvj0698zxow.png
  • Monia66 Autorytet
    Postów: 454 498

    Wysłany: 22 października 2020, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez sie przejmowałam wizyta wczoraj i każda poprzednia, w dodatku gin przed badaniem mi powiedział, że on się obawia, że nic nie zobaczy, ale to z racji tego, że tydzień temu przyrost bety nie był taki jak potrzeba, ale podejrzewam, że wartości już były za wysokie. W dodatku 2 tygodnie temu miałam różowe plamienie, ale tylko 1.5 dnia. Biorę duphaston 2x2, a z witamin Duphavit.

    qb3cj48ae751dsv6.png
  • siuger Ekspertka
    Postów: 215 185

    Wysłany: 22 października 2020, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę też gdzieś zobaczyłam zestawienie tabsów - chyba też od pana tabletki, ale nie wiem czy nie jakieś starsze i tam 5/5 ocenę miało tylko Mama DHA premium Plus. Zamówiłam sobie kilka paczek. Dodatkowo myślę brać od czasu do czasu żelazo bo chyba w tych tabsach nie ma (muszę jeszcze sprawdzić). Ale też miewam problemy z anemią. Chociaż może dlatego, że wcześniej reguralnie oddawalam krew, a od kąd się staramy to sporadycznie albo wcale - po operacji nie mogłam w ogóle. Więc może nie będzie tak drastycznie spadać.

    relgdf9hux90d6ak.png
  • siuger Ekspertka
    Postów: 215 185

    Wysłany: 22 października 2020, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam wizytę u gina w poniedziałek. Tak się boję i stresuje. Umówiłam się na NFZ bo myślę właśnie zrobić sobie badania też na nfz. Mam nadzieję, że da mi skierowanie. Cały czas się zastawiam czy nie pójść wcześniej prywatnie. Po ostatnim doświadczeniu wolę żeby fasolka była już widoczna w macicy i nie było domysłów że ciąża pozamacincza. Nie wyobrażam sobie teraz trafić do szpitala. Taki słaby trochę okres. Lekarz sugerował stawić się jak najszybciej - miałam raz podejrzenie ciąży pozamacinczej i pewnie dlatego.
    Jeszcze u żony mojego gina na oddziale podobno jest kilka przypadków koronawirusa, tak się boje, że mnie nie przyjmie bo kwarantanna. Mama mnie dodatkowo stresuje, że może mnie zarazić. Ech. Nie chcę szukać na szybko innego lekarza. Nikomu nie ufam. Jemu też nie. Ale znamy się dobrze i dużo razem przeszliśmy. Wie ile wycierpiałam i jakie dla mnie ważne jest to żeby wszystko było dobrze.

    relgdf9hux90d6ak.png
  • Sumireguska Autorytet
    Postów: 3882 1185

    Wysłany: 22 października 2020, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę PrenaFolin ale zmieniam na MamaDHA Premium Plus :)

    21.06.21 Igor, 2960gr, 50cm, 10/10 :)
    16.12.22 Mikołaj 3500 59cm, 10/10 :)
  • Bajka111 Autorytet
    Postów: 2183 745

    Wysłany: 22 października 2020, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Siuger nie ma tam żelaza. Ja biorę te witaminy i żelazo muszę brać dodatkowo. :)

    aaZap2.png
    bOz9p2.png
  • RudaMaruda Ekspertka
    Postów: 138 157

    Wysłany: 22 października 2020, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też chyba zmienię Pregnę na MamaDHA Premium Plus.

    Ja mam dzisiaj wizytę na 15:45, bo lekarz kazał przyjść z USG zrobionym w pracowni.
    Mam zamiar poprosić go o zestaw badań, bo już najwyższy czas to wszystko kontrolować. Tym bardziej, że w poprzedniej ciąży inny lekarz nie dawał mi praktycznie żadnych badań i skończyło się jak skończyło.
    Chociaż w tej ciąży czuję się dużo pewniej i spokojniej i wiem, że będzie dobrze :D
    Ale to chyba dlatego, że biorę Duphaston i Acard :P

    No i położna mi we wtorek mówiła, że jak już będzie serduszko to zakładamy kartę ciąży, więc chyba przyszedł na nas czas :D

    preg.png
    07/2020 - 9tc [*]
    06/2021 - Córeczka

    9/11 - dwie kreski
    8/12 - mamy serduszko 😍
    9/01 - będzie chłopak!
    6/02 - następna wizyta
  • Sumireguska Autorytet
    Postów: 3882 1185

    Wysłany: 22 października 2020, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RudaMaruda taaak to już zdecydowanie czas na badania ;)

    RudaMaruda lubi tę wiadomość

    21.06.21 Igor, 2960gr, 50cm, 10/10 :)
    16.12.22 Mikołaj 3500 59cm, 10/10 :)
  • Aniaaaa123 Nowa
    Postów: 5 9

    Wysłany: 22 października 2020, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, ja sie żegnam z Wami. Beta 9.1 i właśnie dostalam okresu.. ale trzymam kciuki za każdą Was! Spokojnych i nudnych ciąż :*

    Marta9191 lubi tę wiadomość

  • RudaMaruda Ekspertka
    Postów: 138 157

    Wysłany: 22 października 2020, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniaaaa123 wrote:
    Cześć dziewczyny, ja sie żegnam z Wami. Beta 9.1 i właśnie dostalam okresu.. ale trzymam kciuki za każdą Was! Spokojnych i nudnych ciąż :*

    Jeszcze Ci się uda! Będzie dobrze, zobaczysz!
    Trzymam kciuki za Twoje starania i ciążę! :)

    Aniaaaa123, Diara84 lubią tę wiadomość

    preg.png
    07/2020 - 9tc [*]
    06/2021 - Córeczka

    9/11 - dwie kreski
    8/12 - mamy serduszko 😍
    9/01 - będzie chłopak!
    6/02 - następna wizyta
  • Paulina93 Koleżanka
    Postów: 46 68

    Wysłany: 22 października 2020, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniaaaa123 wrote:
    Cześć dziewczyny, ja sie żegnam z Wami. Beta 9.1 i właśnie dostalam okresu.. ale trzymam kciuki za każdą Was! Spokojnych i nudnych ciąż :*

    Aniu, jesteś silna, trzymam kciuki!

    Walczę o zdrowie mojej Bibi chorej na FIP: https://zrzutka.pl/pexh3t
    hchyflw12ectdsjk.png
  • eemmiilliiaa Autorytet
    Postów: 413 432

    Wysłany: 22 października 2020, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniaaaa123 wrote:
    Cześć dziewczyny, ja sie żegnam z Wami. Beta 9.1 i właśnie dostalam okresu.. ale trzymam kciuki za każdą Was! Spokojnych i nudnych ciąż :*
    Trzymaj sie cieplo :* Jeszcze bedzie dobrze!

    q5nLp2.png
    FKUbp2.png
  • Marta9191 Autorytet
    Postów: 601 266

    Wysłany: 22 października 2020, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniaaaa123 wrote:
    Cześć dziewczyny, ja sie żegnam z Wami. Beta 9.1 i właśnie dostalam okresu.. ale trzymam kciuki za każdą Was! Spokojnych i nudnych ciąż :*

    Trzymam kciuki, żebyś została jak najszybciej mamą 🍀

    m3sxdqk3jmq0atgf.png

    👱‍♀️29lat
    PCOS, niedoczynności tarczycy, hashimoto, IO, wrogi śluz
    👱‍♂️29lat
    Morfologia 2%
    1 IUI 07.2020 🍷
    2 IUI 09.2020 🎉
‹‹ 19 20 21 22 23 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ