Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czerwcowe mamy 2022
Odpowiedz

Czerwcowe mamy 2022

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2021, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, mogę do was dołączyć? Może trochę o naszej historii 🙂 staraliśmy się o dziecko 2,5 roku. Nigdy nawet cienia kreski na teście. W ostatnim roku miałam dwie inseminacje i dwa podejścia do in vitro. Efekt- za każdym razem biały test... ☹️ W międzyczasie przeżyłam dwa załamania nerwowe, dużo naszych znajomych zaciążyło co jeszcze pogłębiało ból... Zaczęłam brać leki przeciwdepresyjne... We wrześniu mieliśmy konsultacje genetyczną z jednym z bardziej znanych genetyków w Polsce. Podejrzewał, że zarodki mogą dziedziczyć bardzo bardzo rzadka mutacje przez co nie dożywają nawet implantacji. Wydaliśmy tysiące złotych na badania które tylko jeden ośrodek w Pl mógł wykonać. Dnia 22.09 lekarz z Invicty powiedział nam, że nie mamy szans na naturalną ciążę i musimy zmaksymalizować ilość zarodków z ivf żeby mieć szansę na uzyskanie blastocysty. Wróciliśmy do domu i stwierdziliśmy, że może kiedyś nam się w życiu uda mieć potomstwo... Następnego dnia zaczęłam myśleć nad logo do swojej firmy- jeśli nie jest dane mieć nam dziecko to chociaż rozwinę się zawodowo. 01.10 ujrzałam DODATNI TEST CIAZOWY 😍🤭 udało się naturalnie, jesteśmy do tej pory w szoku. Gdy lekarz mówił nam że musimy się pogodzić ze się nie uda naturalnie, właśnie rodziło się we mnie życie!!

    W piątek mam drugie kontrolne USG i jestem tak zestresowana, że nie wiem. Okropnie się boje, że ten sen się zaraz skończy. Jakieś rady na stres? 😄

    Ona_89', Domi93, Annie_, Kagu3, Madlene28, Dorrotaaa, Anakin, Moni**, Puldzia, Mamma-mia lubią tę wiadomość

  • Ona_89' Autorytet
    Postów: 824 698

    Wysłany: 19 października 2021, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Belladonna mocno trzymam kciuki o spokojną ciąże 😘

    _Belladonna lubi tę wiadomość

    kjmn3e5err34dy73.png
    d69c8u696axvumzk.png
    wwgzdqk3fqqv6f45.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2021, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trochę do mnie nie dociera to wszystko. Wcale nie czuje się w ciąży. Nie będąc w ciąży miałam więcej objawów ciążowych 😂 codziennie sprawdzam, czy już urosl mi brzuch🙉🙉😁 a widzę ciągle że jest płasko, pierwszy raz w życiu nie chce mieć deski na brzuchu 😆

    Moni** lubi tę wiadomość

  • Gosiaczkova Autorytet
    Postów: 254 278

    Wysłany: 19 października 2021, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brzuch mnie bardzo mocno boli jak przed tragiczna miesiączką😔
    Tak bardzo się boję....

    Starania o 🤱👶 od maja 2021

    Wcześniej 10 lat tabletek anty ❌

    W międzyczasie puste 🥚 płodowe
    (łyżeczkowanie 9 tydz)

    Psia mama 🐕🐩 x2

    30.09.2021 -> ⏸
    1.10.2021 -> ⏸; beta 85,910 mIU/ml
    2.10.2021 -> beta 142,7 mIU/ml
    6.10.2021 -> 620 mIU/ml
    8.10.2021 -> pęcherzyk 5 mm 🥰
    ...
    12.05.2022 -> Majusia ur 35 tc 💖

    Morfologia 👍
    TSH 👍
    Glukoza ❌😔 101,11
    HCV 👍
    HIV 👍
    Toksoplazmoza 👍
    Kiła 👍
    Różyczka👍

    w57vdqk3zy4autzb.png
  • Domi93 Autorytet
    Postów: 1007 386

    Wysłany: 19 października 2021, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Belladonna wrote:
    Cześć dziewczyny, mogę do was dołączyć? Może trochę o naszej historii 🙂 staraliśmy się o dziecko 2,5 roku. Nigdy nawet cienia kreski na teście. W ostatnim roku miałam dwie inseminacje i dwa podejścia do in vitro. Efekt- za każdym razem biały test... ☹️ W międzyczasie przeżyłam dwa załamania nerwowe, dużo naszych znajomych zaciążyło co jeszcze pogłębiało ból... Zaczęłam brać leki przeciwdepresyjne... We wrześniu mieliśmy konsultacje genetyczną z jednym z bardziej znanych genetyków w Polsce. Podejrzewał, że zarodki mogą dziedziczyć bardzo bardzo rzadka mutacje przez co nie dożywają nawet implantacji. Wydaliśmy tysiące złotych na badania które tylko jeden ośrodek w Pl mógł wykonać. Dnia 22.09 lekarz z Invicty powiedział nam, że nie mamy szans na naturalną ciążę i musimy zmaksymalizować ilość zarodków z ivf żeby mieć szansę na uzyskanie blastocysty. Wróciliśmy do domu i stwierdziliśmy, że może kiedyś nam się w życiu uda mieć potomstwo... Następnego dnia zaczęłam myśleć nad logo do swojej firmy- jeśli nie jest dane mieć nam dziecko to chociaż rozwinę się zawodowo. 01.10 ujrzałam DODATNI TEST CIAZOWY 😍🤭 udało się naturalnie, jesteśmy do tej pory w szoku. Gdy lekarz mówił nam że musimy się pogodzić ze się nie uda naturalnie, właśnie rodziło się we mnie życie!!

    W piątek mam drugie kontrolne USG i jestem tak zestresowana, że nie wiem. Okropnie się boje, że ten sen się zaraz skończy. Jakieś rady na stres? 😄


    Witaj ! Życzymy spokojnej i szybkiej ciąży kochana ! 🥰
    A z tym stresem ...chyba nie pomogę ,same na co dzień z tym walczymy wszystkie na tym forum 🙊🙊
    Tylko spokój i cierpliwość Nam zostaje 🙂


    Synek 2014 ❤️❤️
    Sierpień 2020 💔

    Po burzy zawsze wychodzi 🌞 , czekamy okruszku ❤️🌈
    88c5s65ghu1a5nbl.png
  • TuRuda Koleżanka
    Postów: 49 41

    Wysłany: 19 października 2021, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Belladonna wrote:
    Cześć dziewczyny, mogę do was dołączyć? Może trochę o naszej historii 🙂 staraliśmy się o dziecko 2,5 roku. Nigdy nawet cienia kreski na teście. W ostatnim roku miałam dwie inseminacje i dwa podejścia do in vitro. Efekt- za każdym razem biały test... ☹️ W międzyczasie przeżyłam dwa załamania nerwowe, dużo naszych znajomych zaciążyło co jeszcze pogłębiało ból... Zaczęłam brać leki przeciwdepresyjne... We wrześniu mieliśmy konsultacje genetyczną z jednym z bardziej znanych genetyków w Polsce. Podejrzewał, że zarodki mogą dziedziczyć bardzo bardzo rzadka mutacje przez co nie dożywają nawet implantacji. Wydaliśmy tysiące złotych na badania które tylko jeden ośrodek w Pl mógł wykonać. Dnia 22.09 lekarz z Invicty powiedział nam, że nie mamy szans na naturalną ciążę i musimy zmaksymalizować ilość zarodków z ivf żeby mieć szansę na uzyskanie blastocysty. Wróciliśmy do domu i stwierdziliśmy, że może kiedyś nam się w życiu uda mieć potomstwo... Następnego dnia zaczęłam myśleć nad logo do swojej firmy- jeśli nie jest dane mieć nam dziecko to chociaż rozwinę się zawodowo. 01.10 ujrzałam DODATNI TEST CIAZOWY 😍🤭 udało się naturalnie, jesteśmy do tej pory w szoku. Gdy lekarz mówił nam że musimy się pogodzić ze się nie uda naturalnie, właśnie rodziło się we mnie życie!!

    W piątek mam drugie kontrolne USG i jestem tak zestresowana, że nie wiem. Okropnie się boje, że ten sen się zaraz skończy. Jakieś rady na stres? 😄

    Gratulacje, dużo się czyta takich historii, że pary się już poddały, a tu bach i ciąża naturalna. Też jestem po przejściach, może nie aż takich jak Ty i też się mocno stresowałam. Z tego co mi mocno pomaga, to w aplikacji preglife jest zakładka medytacje, przeznaczone dla każdego trymestru ciąży. Codziennie ich słucham i mi to pomaga, bo jest to przedstawione takim spokojnym i kojącym głosem. Tak naprawdę każdy Ci powie, że i tak na te pierwsze tygodnie nie mamy żadnego wpływu, jesteś pewnie obstawiona lekami, także pomyśl sobie, że zrobiłaś wszystko co tylko mogłaś i teraz tylko cierpliwości. Poza tym polecam się zwyczajnie cieszyć ciążą, bo ja od kiedy to wprowadziłam, że cieszę się z małych rzeczy np. już powiększonego biustu, że mnie brzuch nie boli, nie plamię i nie krwawię i jakoś wtedy mi łatwiej ten stres i oczekiwanie na następną wizytę znieść.

    f2w3xm5e9k2qgzsv.png

  • TuRuda Koleżanka
    Postów: 49 41

    Wysłany: 19 października 2021, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiaczkova wrote:
    Brzuch mnie bardzo mocno boli jak przed tragiczna miesiączką😔
    Tak bardzo się boję....


    Podobno brzuch może cyklicznie mocno boleć w pierwszym trymestrze. Moją koleżankę, przez pierwszy miesiąc cały czas bolał brzuch i ma zdrowe dziecko. Jeśli nie towarzyszą temu krwawienia czy plamienia to na razie nie ma powodu do paniki. Pewnie lekarz by Ci napisał, że możesz przyjąć na to no-spę.

    Gosiaczkova lubi tę wiadomość

    f2w3xm5e9k2qgzsv.png

  • Annie_ Autorytet
    Postów: 348 177

    Wysłany: 19 października 2021, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiaczkova wrote:
    Brzuch mnie bardzo mocno boli jak przed tragiczna miesiączką😔
    Tak bardzo się boję....

    Łącze się w bólu 😢 właśnie mam drugi raz w ciągu miesiąca jakieś tragiczne zatrucie… nie dość ze mdłości to jeszcze to. Mąż ma 38,5 gorączki i tez ledwo sam daje radę a mamy 3 latka 😢 tak się boje o maleństwo czy nic się nie stanie jak ja prawie nie jem i nie pije. Jelita napie… porządnie 🤦🏻‍♀️

    h84f20mmgjau13ca.png

    0d1ygzu3m5qxv5s4.png
  • Domi93 Autorytet
    Postów: 1007 386

    Wysłany: 19 października 2021, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiaczkova wrote:
    Brzuch mnie bardzo mocno boli jak przed tragiczna miesiączką😔
    Tak bardzo się boję....


    Leż,odpoczywaj..
    Może rzeczywiście spróbuj z tą nospa , działa rozkurczowo . Napewno nie zaszkodzi ja z synkiem też brałam .


    Synek 2014 ❤️❤️
    Sierpień 2020 💔

    Po burzy zawsze wychodzi 🌞 , czekamy okruszku ❤️🌈
    88c5s65ghu1a5nbl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2021, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Belladona, piękna historia, spokojnej ciąży 🍀❤️

    Ja się tak stresuję wizytą, że pomalowałam włosy, nałożyłam maseczkę i oglądam seriale 🙈

    Gosiaczkova, odpocznij, może to nerwy. 🍀

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 października 2021, 23:00

  • Madlene28 Autorytet
    Postów: 566 759

    Wysłany: 19 października 2021, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kagu3 wrote:
    Belladona, piękna historia, spokojnej ciąży 🍀❤️

    Ja się tak stresuję wizytą, że pomalowałam włosy, nałożyłam maseczkę i oglądam seriale 🙈

    Gosiaczkova, odpocznij, może to nerwy. 🍀


    Kagu, na pewno wszystko będzie dobrze :) ja się zastanawiam jaką wartość bety powinnam mieć na tym etapie. I chyba sprawdzę też proga przy okazji. W poprzedniej ciąży miałam z nim problem.

    Córeczka - 25.12.2017r.
    Synek- 25.08.2020r.
    25.10.2021r- mamy ❤️

    w57v3e3kc4ld4kpi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2021, 23:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madlene28 wrote:
    Kagu, na pewno wszystko będzie dobrze :) ja się zastanawiam jaką wartość bety powinnam mieć na tym etapie. I chyba sprawdzę też proga przy okazji. W poprzedniej ciąży miałam z nim problem.
    Będzie pewnie z kilka tysięcy, ale wiesz jak to mówi się rozsądnie- liczy się przyrost, są jakieś widełki dla danych tygodni, ale dolna norma często sięga niższego tygodnia również, więc przyrost, przyrost, przyrost 😁
    Ja dziś chyba nie zasnę 🙈 dobrze, że rano szybko zleci, idę z malutką do klubu malucha na spotkanie 😍

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 października 2021, 23:38

  • Madlene28 Autorytet
    Postów: 566 759

    Wysłany: 19 października 2021, 23:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak, jasne, że przyrost najważniejszy. Pozostaje mi tylko zrobić betę 2 razy i dać znać lekarzowi. Swoją drogą to taki kochany człowiek. Wizytę w poniedziałek robi mi za darmo w ramach jakby tej dzisiejszej, bo nie znosi zostawiać kobiety w niepewności 🙈 Wtedy też tak zrobił, więc lata mijają, a on wciąż tak samo serdeczny dla swoich pacjentek. To rzadko spotykane i trudno byłoby mi znaleźć równie dobrego lekarza 😍

    Z tym klubem malucha świetna sprawa :) w takich momentach żałuję, że nie mieszkam gdzieś bliżej dużego miasta, bo zdecydowanie byłoby łatwiej o takie atrakcje. Miłej nocy! I sercem jestem z Tobą ❤️

    Córeczka - 25.12.2017r.
    Synek- 25.08.2020r.
    25.10.2021r- mamy ❤️

    w57v3e3kc4ld4kpi.png
  • Zuzlo Autorytet
    Postów: 1160 786

    Wysłany: 20 października 2021, 05:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ale się rozpisałyście! 😀 niektóre z Was już po wizytach, a ja dopiero jutro wieczorem 😜 żeby jakoś szybko zleciało!

    Madlene28, Kagu3, aannkka lubią tę wiadomość

    córka - 2018 ✨
    syn - 2022 ✨
  • Madlene28 Autorytet
    Postów: 566 759

    Wysłany: 20 października 2021, 06:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mogę już spać. Myślę o tym jak to się dalej potoczy. Najgorsza jest ta niepewność..

    Córeczka - 25.12.2017r.
    Synek- 25.08.2020r.
    25.10.2021r- mamy ❤️

    w57v3e3kc4ld4kpi.png
  • Gosiaczkova Autorytet
    Postów: 254 278

    Wysłany: 20 października 2021, 07:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie w środę.
    Wczoraj po napisaniu wiadomości odłożyłam telefon i starałam się zasnąć. Ból osłabił się jak leżałam dłużej na plecach i ok 1 zasnęłam.
    Wczoraj bardzo się wystraszyłam bo naprawdę to był ból typowo okresowy ale z tych mocniejszych co nawet z łóżka nie wstaniesz 😖 w piątek zapytam lekarza bo na szczęście coraz bliżej do wizyty.

    Madlene mi się wydaje, że będzie dobrze. Pewnie po prostu owulacja się przesunęła i stąd niższy wiek. Wszystkie trzymamy kciuki za dzisiejsza betę. Daj znać jak będą wyniki.

    TuRuda lubi tę wiadomość

    Starania o 🤱👶 od maja 2021

    Wcześniej 10 lat tabletek anty ❌

    W międzyczasie puste 🥚 płodowe
    (łyżeczkowanie 9 tydz)

    Psia mama 🐕🐩 x2

    30.09.2021 -> ⏸
    1.10.2021 -> ⏸; beta 85,910 mIU/ml
    2.10.2021 -> beta 142,7 mIU/ml
    6.10.2021 -> 620 mIU/ml
    8.10.2021 -> pęcherzyk 5 mm 🥰
    ...
    12.05.2022 -> Majusia ur 35 tc 💖

    Morfologia 👍
    TSH 👍
    Glukoza ❌😔 101,11
    HCV 👍
    HIV 👍
    Toksoplazmoza 👍
    Kiła 👍
    Różyczka👍

    w57vdqk3zy4autzb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2021, 07:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madlene28 wrote:
    No tak, jasne, że przyrost najważniejszy. Pozostaje mi tylko zrobić betę 2 razy i dać znać lekarzowi. Swoją drogą to taki kochany człowiek. Wizytę w poniedziałek robi mi za darmo w ramach jakby tej dzisiejszej, bo nie znosi zostawiać kobiety w niepewności 🙈 Wtedy też tak zrobił, więc lata mijają, a on wciąż tak samo serdeczny dla swoich pacjentek. To rzadko spotykane i trudno byłoby mi znaleźć równie dobrego lekarza 😍

    Z tym klubem malucha świetna sprawa :) w takich momentach żałuję, że nie mieszkam gdzieś bliżej dużego miasta, bo zdecydowanie byłoby łatwiej o takie atrakcje. Miłej nocy! I sercem jestem z Tobą ❤️
    U nas takie atrakcje w malutkim miasteczku 😍 dziękuję.
    Madlene, ja też tak właśnie myślę, jak to się potoczy, nie mam przeczuć, ale dziś śniło mi się, że widzieliśmy wszystko tam, gdzie trzeba. 🍀🍀🍀

  • aannkka Autorytet
    Postów: 907 803

    Wysłany: 20 października 2021, 07:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madlene28 wrote:
    Teoretycznie 7+1, ale na usg około 2 tyg mniej
    Spokojnie ja przy pierwszej ciąży miałam różnice 1.5 tyg i wszystko było dobrze po prostu termin liczyliśmy z USG a nie z om
    Głowa do góry ☺️☺️

    8599ikgnwfmhvhys.png



    • beta 14.10.21 - 37mIU/ml prog 30.04
    • beta 16.10.21 - 100mIU/ml prog 26.25
    • beta 19.10.21 - 610 mlU/ml

    👶👶
  • aannkka Autorytet
    Postów: 907 803

    Wysłany: 20 października 2021, 07:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moni** wrote:
    Ja po wizycie w końcu. Na dzień dzisiejszy wszystko ok. Pęcherz w dobrym miejscu umiejscowiony. Nie widać żadnego krwiaka. Nie ma wiadomo jeszcze serduszka ale na też czas to wiadomo. Kolejna wizyta za 2 tygodnie. Ogólnie nie muszę leżeć ale może niekoniecznie podnosić ciężary. Uspokoiłam się ☺️
    Uff to teraz odpoczywaj ile się da!

    8599ikgnwfmhvhys.png



    • beta 14.10.21 - 37mIU/ml prog 30.04
    • beta 16.10.21 - 100mIU/ml prog 26.25
    • beta 19.10.21 - 610 mlU/ml

    👶👶
  • aannkka Autorytet
    Postów: 907 803

    Wysłany: 20 października 2021, 07:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ona_89' wrote:
    Dużo nas łączy :) Tez mam pierwsze dziecko z 2015, tez jestem w trzeciej ciąży, tez mam termin po 20 czerwca i też zapisałam się na wizytę kontrolną a okaże się pierwszą wizytą ciążową :)
    O kurde to faktycznie :D a jak się czujesz?

    8599ikgnwfmhvhys.png



    • beta 14.10.21 - 37mIU/ml prog 30.04
    • beta 16.10.21 - 100mIU/ml prog 26.25
    • beta 19.10.21 - 610 mlU/ml

    👶👶
‹‹ 27 28 29 30 31 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ