X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czerwcowe mamy 2022
Odpowiedz

Czerwcowe mamy 2022

Oceń ten wątek:
  • Domi93 Autorytet
    Postów: 1007 386

    Wysłany: 13 listopada 2021, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie_ wrote:
    Ja wiem tylko tyle ze w h&m warto brać swój rozmiar. W większych można się utopić 👍🏼 Ja akurat jestem z tych co kupują tez z drugiej ręki 👍🏼 Tym bardziej ciążowe. Bo wiadomo ile to się nosi 😉
    No właśnie o tym hm myślałam , ale.tez dziś patrzyłam używane to u nas w okolicy nic ciekawego albo rozmiary duże ... Najbliżej mam hm ale bez działu dla mamuś 🤦
    Zostaje mi liczyć na ten Lidl ,jeśli nie będzie w przeciągu miesiąca to zamawiam , naszczescie mam dwie pary legginsów to przetrwam 😂


    Synek 2014 ❤️❤️
    Sierpień 2020 💔

    Po burzy zawsze wychodzi 🌞 , czekamy okruszku ❤️🌈
    88c5s65ghu1a5nbl.png
  • Moni** Autorytet
    Postów: 861 504

    Wysłany: 13 listopada 2021, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogólnie tez polecam ubrania ciążowe z h&m. Na szczęście mam swoje ubrania z poprzedniej ciąży plus kilka rzeczy od znajomej. Ostatnio rodziłam w październiku ale znajoma w maju więc wydaje mi się że jak ostatnio nie skorzystałam z jej ubran to teraz będą akurat.

    ♥️córeczka🙏
    f2w3yx8dqn2x2gqa.png
    0,4, acard, pregna plus, actifolin.

    09.2021 ciąża biochemiczna 💔
    26.01.2021 poronienie zatrzymane 8tc 💔
    27.10.19. Synek ♥️
    ciąża pozamaciczna 06.2017 💔ciąża biochemiczna 02.2018💔; 10.2018💔
    Mutacje V R2 heterozygota, MTHFR heterozygota, PAI 1 4G homozygota
  • Daisy_87 Ekspertka
    Postów: 248 142

    Wysłany: 13 listopada 2021, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam parę rzeczy z poprzedniej ciąży, ale coś myślę dokupić, zwłaszcza na cieplejsze miesiące. Patrzyłam na vinted i można znaleźć sensowne rzeczy w przyzwoitej cenie, a szkoda mi inwestować na tak krótki czas. Wydatków będzie i tak sporo😊
    Leginsy, kupowałam w Lidlu i bardzo sobie chwalę. Wygodne, dobry materiał i cena super. Jeszcze czasami jak jest jakaś promka, to wogole aż żal nie brać. Przy małej to czasami po sniadaniu już pasuje mi się przebrać, jak rozmaze po mnie swoją owsiankie, więc ubrań na codzień nigdy za duzo😂

    Dziewczyny, czy Wam też tak tłuszcza się włosy? Nie powiem, paznokcie mam piękne, twarde, cera ładna ale włosy to jakaś masakra, jakbym nie myla. To chyba hormony robią swoje w organizmie😜

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 listopada 2021, 21:05

    w4sqrjjgdooeimz6.png
  • Annie_ Autorytet
    Postów: 348 177

    Wysłany: 13 listopada 2021, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daisy_87 wrote:

    Dziewczyny, czy Wam też tak tłuszcza się włosy? Nie powiem, paznokcie mam piękne, twarde, cera ładna ale włosy to jakaś masakra, jakbym nie myla. To chyba hormony robią swoje w organizmie😜

    Ja i włosy tragiczne i cerę 🙄 co mi się uda pozbyć czegoś z twarzy wychodzi kolejny… jedyne co to włosy i paznokcie rosna w niesamowitym tempie. Ale to pewnie od witamin

    h84f20mmgjau13ca.png

    0d1ygzu3m5qxv5s4.png
  • Domi93 Autorytet
    Postów: 1007 386

    Wysłany: 13 listopada 2021, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak ja z włosami mam ten sam problem , co umyję to na drugi dzień bym mogła znowu myć...już nawet odżywki nie używam 🙊🙊
    Pazury są lepsze niż były ale tyłka nie urywają 😆😆


    Synek 2014 ❤️❤️
    Sierpień 2020 💔

    Po burzy zawsze wychodzi 🌞 , czekamy okruszku ❤️🌈
    88c5s65ghu1a5nbl.png
  • Mango44 Autorytet
    Postów: 281 173

    Wysłany: 14 listopada 2021, 07:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madlene28 wrote:
    Hej dziewczyny.. Powiem Wam, że będzie mi trudno ukryć tę ciążę. Zauważyłam, że dół brzucha mam już wypchnięty. Nie da się wciągnąć. Nie wiem czy to kwestia 3 ciąży, ale dżinsy mnie mega uwierają i po dłuższym noszeniu boli mnie brzuch. Jak tak dalej szybko będę rosnąć to do prenatalnych wszyscy się domyślą 😂

    Mi już jest ciężko ukryć... W sumie ja zawsze chodziłam w opiętych sukienkach czy bluzkach bo brzuch mam płaski, ale teraz muszę w luźnych bo mi wystaje 😏
    Ja do prenatalnych czekam napewno, ale nie wiem czy uda mi się wytrzymać do świąt, bo chcieliśmy jednak w święta powiedzieć :)

    Syn 2018

    zi13vfxmy87wsevh.png
  • Mango44 Autorytet
    Postów: 281 173

    Wysłany: 14 listopada 2021, 07:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A apropo spodni - w czwartek już schowałam swoje ulubione jeansy. Nie to że mnie cisnely tylko najzwyczajniej w świecie nie mogłam ich zapiąć. W żaden sposób 😎

    Syn 2018

    zi13vfxmy87wsevh.png
  • Mango44 Autorytet
    Postów: 281 173

    Wysłany: 14 listopada 2021, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi93 wrote:
    Wogole to wczoraj stanęłam na wagę ..o zgrozo 70kg , na początku ciąży ważyłam 66kg ... Koniec jedzenia słodyczy 🙊🙊
    Bo jak tak dalej pójdzie pobije rekord z synkiem - 25kg , fakt... Po półtora MSC wszystko zrzuciłam ale to jak się wtedy czułam to nie chce powtórki za nic w świecie i tak właśnie myślę ,że poczekam jeszcze ten miesiąc jak waga będzie bardzo szła do góry to chyba pojadę po jakąś dietę do dietetyka... 🤔 I zdrowiej dla mnie i dla malucha będzie ,a i pod koniec ciąży nie będę tak się męczyć ,i przede wszystkim samopoczucie .
    Aż stanęłam z ciekawości na wagę 😉
    Mam +0,5kg, ale to zdecydowanie brzuch i cycki. Więc jest git 👍

    Syn 2018

    zi13vfxmy87wsevh.png
  • Mango44 Autorytet
    Postów: 281 173

    Wysłany: 14 listopada 2021, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daisy_87 wrote:
    Dziewczyny, czy Wam też tak tłuszcza się włosy? Nie powiem, paznokcie mam piękne, twarde, cera ładna ale włosy to jakaś masakra, jakbym nie myla. To chyba hormony robią swoje w organizmie😜

    Taaaaaaak 😭😭😭

    Syn 2018

    zi13vfxmy87wsevh.png
  • Domi93 Autorytet
    Postów: 1007 386

    Wysłany: 14 listopada 2021, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Udało mi się znaleźć dwie pary spodni z drugiej ręki,jeśli jutro okażą się dobre to będę chyba najszczęśliwsza na świecie 🤣🤣🤣


    Synek 2014 ❤️❤️
    Sierpień 2020 💔

    Po burzy zawsze wychodzi 🌞 , czekamy okruszku ❤️🌈
    88c5s65ghu1a5nbl.png
  • Alano Koleżanka
    Postów: 35 25

    Wysłany: 14 listopada 2021, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj mnie też już uwierają jeansy, ale ciążowe jeszcze mi spadają. No i nie chce póki co żeby w pracy ktoś zauważył.
    Te z HM polecam też. W pierwszej ciąży miałam tylko jedne, chodzone codziennie, suszone nocą na kaloryferze i poddały się dopiero w 8 miesiącu.
    Dobrze, że brzuchy rosną, niech rosną zdrowo 🥰

    oar8hgqshs4niyt3.png
  • Domi93 Autorytet
    Postów: 1007 386

    Wysłany: 14 listopada 2021, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie te z hm znalazłam ,nie znam się kompletnie na tym bo w pierwszej ciąży to ja wogole nie używałam ciążowych ubrań , całą ciążę przechodziłam w moich 😆😆😆
    A tu proszę jaki zwrot akcji 🤣


    Synek 2014 ❤️❤️
    Sierpień 2020 💔

    Po burzy zawsze wychodzi 🌞 , czekamy okruszku ❤️🌈
    88c5s65ghu1a5nbl.png
  • Ona_89' Autorytet
    Postów: 824 698

    Wysłany: 14 listopada 2021, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A właśnie miałam Was pytać czy dajecie radę chodzić w swoich spodniach, bo ja juz od 6tc mieszczę się jedynie w leginsy, a przytyłam 1kg.
    Zastanawiam się jak to będzie w zimie, bo w leginsach chyba będzie za zimno. Kupujecie jakieś ocieplane czy stawiacie na dżinsy ciążowe?

    kjmn3e5err34dy73.png
    d69c8u696axvumzk.png
    wwgzdqk3fqqv6f45.png
  • Domi93 Autorytet
    Postów: 1007 386

    Wysłany: 14 listopada 2021, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ona_89' wrote:
    A właśnie miałam Was pytać czy dajecie radę chodzić w swoich spodniach, bo ja juz od 6tc mieszczę się jedynie w leginsy, a przytyłam 1kg.
    Zastanawiam się jak to będzie w zimie, bo w leginsach chyba będzie za zimno. Kupujecie jakieś ocieplane czy stawiacie na dżinsy ciążowe?

    Ja tylko jeansy 🙂 plus oczywiście legginsy na cieplejsze dni 🙂


    Synek 2014 ❤️❤️
    Sierpień 2020 💔

    Po burzy zawsze wychodzi 🌞 , czekamy okruszku ❤️🌈
    88c5s65ghu1a5nbl.png
  • Gosiaczkova Autorytet
    Postów: 254 278

    Wysłany: 14 listopada 2021, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to ja odwrotnie...
    Przed tym jak zaszłam w ciaze kupiłam jeansy z myślą "będą jak schudne". Wczoraj się w nie zmieściłam bez problemu 😅 nawet nie uwierały, ale niestety po dłuższym siedzeniu mam takie wzdęcia i bol brzucha, że i tak ich nie ubiorę 🤷‍♀️
    Jak narazie to wszyscy mówią, że jest odwrotnie niż powinno być bo ja chudnę a mój grubnie 🤣🙈
    -5 kg od kiedy się dowiedziałam, ale podobno to nic dziwnego na początku (mam lekką nadwagę więc nawet mnie to cieszy😅)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2021, 09:53

    Starania o 🤱👶 od maja 2021

    Wcześniej 10 lat tabletek anty ❌

    W międzyczasie puste 🥚 płodowe
    (łyżeczkowanie 9 tydz)

    Psia mama 🐕🐩 x2

    30.09.2021 -> ⏸
    1.10.2021 -> ⏸; beta 85,910 mIU/ml
    2.10.2021 -> beta 142,7 mIU/ml
    6.10.2021 -> 620 mIU/ml
    8.10.2021 -> pęcherzyk 5 mm 🥰
    ...
    12.05.2022 -> Majusia ur 35 tc 💖

    Morfologia 👍
    TSH 👍
    Glukoza ❌😔 101,11
    HCV 👍
    HIV 👍
    Toksoplazmoza 👍
    Kiła 👍
    Różyczka👍

    w57vdqk3zy4autzb.png
  • Domi93 Autorytet
    Postów: 1007 386

    Wysłany: 14 listopada 2021, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiaczkova wrote:
    A to ja odwrotnie...
    Przed tym jak zaszłam w ciaze kupiłam jeansy z myślą "będą jak schudne". Wczoraj się w nie zmieściłam bez problemu 😅 nawet nie uwierały, ale niestety po dłuższym siedzeniu mam takie wzdęcia i bol brzucha, że i tak ich nie ubiorę 🤷‍♀️
    Jak narazie to wszyscy mówią, że jest odwrotnie niż powinno być bo ja chudnę a mój grubnie 🤣🙈
    -5 kg od kiedy się dowiedziałam, ale podobno to nic dziwnego na początku (mam lekką nadwagę więc nawet mnie to cieszy😅)

    To tylko się cieszyc 🙂
    Moja koleżanka w ciąży schudła , tylko tak to inna historia bo ma problemy z wagą i ogólnie hormonami także ciąża jej bardzo służyła , po ciąży kg wróciły i znowu Meksyk z ich unormowaniem ..


    Synek 2014 ❤️❤️
    Sierpień 2020 💔

    Po burzy zawsze wychodzi 🌞 , czekamy okruszku ❤️🌈
    88c5s65ghu1a5nbl.png
  • Domi93 Autorytet
    Postów: 1007 386

    Wysłany: 14 listopada 2021, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam prośbę jeśli dojrzycie ,że w Lidlu jest coś na brzuszki to piszcie 😃
    Ja też będę sprawdzała jak coś dam znać ,na stronie maja wyprzedaże ( oczywiście już brak rozmiarowek ) także podjerzewam,że za chwilkę coś będzie 🙂


    Synek 2014 ❤️❤️
    Sierpień 2020 💔

    Po burzy zawsze wychodzi 🌞 , czekamy okruszku ❤️🌈
    88c5s65ghu1a5nbl.png
  • Gosiaczkova Autorytet
    Postów: 254 278

    Wysłany: 14 listopada 2021, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi93 wrote:
    To tylko się cieszyc 🙂
    Moja koleżanka w ciąży schudła , tylko tak to inna historia bo ma problemy z wagą i ogólnie hormonami także ciąża jej bardzo służyła , po ciąży kg wróciły i znowu Meksyk z ich unormowaniem ..

    To u mnie raczej nie hormony a miłość do niezdrowego jedzenia 😅
    A teraz nie mam smaka na nic więc wmuszam w siebie obowiązkowe posiłki i jak akurat nie mam mdlosci to korzystam.
    Ciekawe jak to będzie po wizycie u diabetologa... wtedy to pewnie dopiero schudnę bo na chwilę obecną próbowałam parę rzeczy zmienić w diecie ale od większość mam wymioty 🤦‍♀️

    Starania o 🤱👶 od maja 2021

    Wcześniej 10 lat tabletek anty ❌

    W międzyczasie puste 🥚 płodowe
    (łyżeczkowanie 9 tydz)

    Psia mama 🐕🐩 x2

    30.09.2021 -> ⏸
    1.10.2021 -> ⏸; beta 85,910 mIU/ml
    2.10.2021 -> beta 142,7 mIU/ml
    6.10.2021 -> 620 mIU/ml
    8.10.2021 -> pęcherzyk 5 mm 🥰
    ...
    12.05.2022 -> Majusia ur 35 tc 💖

    Morfologia 👍
    TSH 👍
    Glukoza ❌😔 101,11
    HCV 👍
    HIV 👍
    Toksoplazmoza 👍
    Kiła 👍
    Różyczka👍

    w57vdqk3zy4autzb.png
  • Annie_ Autorytet
    Postów: 348 177

    Wysłany: 14 listopada 2021, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ona_89' wrote:
    A właśnie miałam Was pytać czy dajecie radę chodzić w swoich spodniach, bo ja juz od 6tc mieszczę się jedynie w leginsy, a przytyłam 1kg.
    Zastanawiam się jak to będzie w zimie, bo w leginsach chyba będzie za zimno. Kupujecie jakieś ocieplane czy stawiacie na dżinsy ciążowe?

    Ja w poprzedniej ciąży miałam dwie pary legginsów ocieplanych ale były takiej jakości ze te 3 miesiące je przetyrało i poszły do śmietnika… ale przynajmniej ciepło było 🤷🏻‍♀️ Tym razem raczej jeansy ciążowe+ jakby było mega zimno to rajstopy ciążowe pod spod

    Ona_89' lubi tę wiadomość

    h84f20mmgjau13ca.png

    0d1ygzu3m5qxv5s4.png
  • Annie_ Autorytet
    Postów: 348 177

    Wysłany: 14 listopada 2021, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie apropo zachcianek ciążowych… jakie macie? Albo jakie awersje pokarmowe?
    Ja wam powiem ze jestem typem który mógłby się żywić jedzeniem typu mc, kfc, pizza, kebab itd.. a w ciąży po kebabie miałam spotkanie w łazience a mc jem tylko jak synek poprosi. Sama jakoś tak nie mam na niego zachcianek (No chyba ze na drwala 🤣). Ogólnie ciągnie mnie do takiego zdrowego jedzenia: sałatki, jakieś spaghetti ewentualnie. Wczoraj o 23 w łóżku jadłam serek wiejski z rzodkiewka… co tu się dzieje ja się pytam?! Mój mąż na tym cierpi 😂

    h84f20mmgjau13ca.png

    0d1ygzu3m5qxv5s4.png
‹‹ 69 70 71 72 73 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ