X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czerwcowe mamy 2022
Odpowiedz

Czerwcowe mamy 2022

Oceń ten wątek:
  • Domi93 Autorytet
    Postów: 1007 386

    Wysłany: 12 listopada 2021, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie!
    Weź tu ukryj cokolwiek jak już brzuch trochę odstaje ...
    Po za tym, z koleżankami raz na dwa tyg mialysmy wychodne i co tu powiedzieć,że nie napiję się drinka bo nie mam Ochoty? 🤣
    Raz powiedziałam ,że chora później też wymyśliłam a po usłyszeniu serduszka już powiedziałam prawdę bo wymówki by się skończyły 🤣🤣 czasem ciężko jest ukryć przed znajomymi.
    U mamy ostatnio przyjechała ciotka i była komoda do przeniesienia a facetów akurat brak i one dwie i ciocia się dowiedziała bo musiałam powiedzieć czemu im nie pomogę 🤣🤣 albo mdłości no co tu wymyśleć 😆
    Także nieraz jak człowiek chce ukryć to po prostu się nie da ,musiałabym siedzieć zabunkrowana w domu 🤣 albo mieć ciążę bezobjawowa 😃


    Synek 2014 ❤️❤️
    Sierpień 2020 💔

    Po burzy zawsze wychodzi 🌞 , czekamy okruszku ❤️🌈
    88c5s65ghu1a5nbl.png
  • Alimama Znajoma
    Postów: 16 10

    Wysłany: 12 listopada 2021, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja póki co boję się mówić bo cały czas żyję w strachu, że coś się może wydarzyć. Wiedzą teściowie (bo przyjeżdżają zajmować się córką),moja mama, i w pracy bo przecież jestem na L4 to ciężko byłoby mi wyjaśnić dlaczego takie długie zwolnienie.

    Alicja 👶 2019
    OM 20.09
  • Domi93 Autorytet
    Postów: 1007 386

    Wysłany: 12 listopada 2021, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alimama wrote:
    Ja póki co boję się mówić bo cały czas żyję w strachu, że coś się może wydarzyć. Wiedzą teściowie (bo przyjeżdżają zajmować się córką),moja mama, i w pracy bo przecież jestem na L4 to ciężko byłoby mi wyjaśnić dlaczego takie długie zwolnienie.

    Coś wydaje mi się ,że ten strach to będzie nam towarzyszył do samego dnia porodu 🙊
    Bynajmniej ja odetchnę dopiero wtedy ...


    Synek 2014 ❤️❤️
    Sierpień 2020 💔

    Po burzy zawsze wychodzi 🌞 , czekamy okruszku ❤️🌈
    88c5s65ghu1a5nbl.png
  • Annie_ Autorytet
    Postów: 348 177

    Wysłany: 12 listopada 2021, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja siedzę właśnie u lekarza. Godzinne opóźnienie. Już mi się zaczęło ze stresu robić niedobrze w domu przed wyjściem. A teraz siedzę i czuje jakie mam ciśnienie 🙄 w domu jeszcze jest czym zająć myśli a tuż przed sama wizyta u mnie nagle się taki stres pojawia ze to masakra…

    TuRuda lubi tę wiadomość

    h84f20mmgjau13ca.png

    0d1ygzu3m5qxv5s4.png
  • Domi93 Autorytet
    Postów: 1007 386

    Wysłany: 12 listopada 2021, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie_ wrote:
    Ja siedzę właśnie u lekarza. Godzinne opóźnienie. Już mi się zaczęło ze stresu robić niedobrze w domu przed wyjściem. A teraz siedzę i czuje jakie mam ciśnienie 🙄 w domu jeszcze jest czym zająć myśli a tuż przed sama wizyta u mnie nagle się taki stres pojawia ze to masakra…

    Trzymam kciuki ,pisz po wizycie !
    Ja jeszcze 3 godz ,też mam telepke 🙊🙊

    TuRuda lubi tę wiadomość


    Synek 2014 ❤️❤️
    Sierpień 2020 💔

    Po burzy zawsze wychodzi 🌞 , czekamy okruszku ❤️🌈
    88c5s65ghu1a5nbl.png
  • TuRuda Koleżanka
    Postów: 49 41

    Wysłany: 12 listopada 2021, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki dziewczyny, co dzisiaj mają wizyty i dawajcie znać jak tam :)

    f2w3xm5e9k2qgzsv.png

  • Annie_ Autorytet
    Postów: 348 177

    Wysłany: 12 listopada 2021, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    828bd390c27b794amed.jpg

    5 cm małego człowieka. Serce bije jak dzwon ❤️ A jak przyjemnie było patrzeć jak lata w tym brzuchu 😍 Wg miesiączki 10+6, wg usg nagle 11+5. Tak nam rośnie. Jeszcze ostatnio była różnica jednego dnia i to na minus a teraz 🙉 ale pani doktor mówi ze może być taka różnica 😊 +mówi ze ona tam widzi chłopca. Będziemy potwierdzać 22 listopada 😂
    Podobno to ma być ostatni tydzień moich mdłości wiec póki co mam się nie męczyć tylko cały tydzień lecieć na lekach 👍🏼

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 listopada 2021, 19:06

    aannkka, Dorrotaaa, Gosiaczkova, TuRuda, Domi93, Mango44, Did, Moni**, Ona_89' lubią tę wiadomość

    h84f20mmgjau13ca.png

    0d1ygzu3m5qxv5s4.png
  • Madlene28 Autorytet
    Postów: 566 759

    Wysłany: 12 listopada 2021, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie, jakie rewelacyjne zdjęcia 🤭 aż trudno uwierzyć, że można zrobić je w takiej rozdzielczości już na tym etapie. Chociaż 5 cm to już kawał małego człowieka 😍 gratuluję

    Annie_ lubi tę wiadomość

    Córeczka - 25.12.2017r.
    Synek- 25.08.2020r.
    25.10.2021r- mamy ❤️

    w57v3e3kc4ld4kpi.png
  • TuRuda Koleżanka
    Postów: 49 41

    Wysłany: 12 listopada 2021, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow, super widać, ja idę za tydzień to już też takiego dużego dzidziusia zobaczę w 12+0 :D Ostatnio był o jeden dzień do przodu to ciekawe jak będzie teraz.

    f2w3xm5e9k2qgzsv.png

  • Annie_ Autorytet
    Postów: 348 177

    Wysłany: 12 listopada 2021, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madlene28 wrote:
    Annie, jakie rewelacyjne zdjęcia 🤭 aż trudno uwierzyć, że można zrobić je w takiej rozdzielczości już na tym etapie. Chociaż 5 cm to już kawał małego człowieka 😍 gratuluję

    Ja dostałam prezent w postaci zdjęcia 4D żebym mniej się stresowała 😅 kochana mam ta panią doktor. Nie spodziewałam się kompletnie a tu taka niespodzianka ☺️

    h84f20mmgjau13ca.png

    0d1ygzu3m5qxv5s4.png
  • Annie_ Autorytet
    Postów: 348 177

    Wysłany: 12 listopada 2021, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    TuRuda wrote:
    Wow, super widać, ja idę za tydzień to już też takiego dużego dzidziusia zobaczę w 12+0 :D Ostatnio był o jeden dzień do przodu to ciekawe jak będzie teraz.

    Ja byłam w ciężkim szoku jak pojawił się obraz. Równe 3 tygodnie a tu z takiej kropki gdzieś w macicy nagle pojawił się człowiek który już się tam rozgościł 😍

    TuRuda lubi tę wiadomość

    h84f20mmgjau13ca.png

    0d1ygzu3m5qxv5s4.png
  • Domi93 Autorytet
    Postów: 1007 386

    Wysłany: 12 listopada 2021, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    3,5 cm człowieka 🙂
    Serce wali , ledwo co lekarz zmierzył tak tańcował 😂
    Aż miło patrzeć 🙂
    30 listopada prenatalne 🙂
    A i termin porodu na 8 czerwca ,maluch się wyrównał jest tylko jeden dzień różnicy ,taka jestem spokojna chociaż kilka dni ,później od nowa stres 🙂
    Pytałam lekarza o monitor tętna i powiedział ,że odradza bo miał wiele przypadków gdzie dziewczyny kupiły i były u niego po kilka razy w tyg zestresowane ponieważ urządzenie nie wyczuło tętna 🙊🙊 mówi ,że jest ok dopóki maleństwo nie ułoży się tak ,że nie wykryje a tak często bywa .
    I ja nie kupuje , jeszcze z 6 tyg i będzie czuć także już wytrzymam 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 listopada 2021, 21:50

    Annie_, Madlene28, Mango44, Dorrotaaa, aannkka, Moni**, Ona_89' lubią tę wiadomość


    Synek 2014 ❤️❤️
    Sierpień 2020 💔

    Po burzy zawsze wychodzi 🌞 , czekamy okruszku ❤️🌈
    88c5s65ghu1a5nbl.png
  • Daisy_87 Ekspertka
    Postów: 248 142

    Wysłany: 13 listopada 2021, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie, cudo takie zdjęcia i na pewno sama wizyta, to było piękne przezycie
    Aż człowiek nie wierzy, że takie maleństwa w Nas rosną ❤️

    Miłego dnia dziewczyny, nie wiem jak i Was, ale niestety mnie powitała poranna mgła i jest szaro🙁 ale weekend i mąż zajmuje się mała, więc odpoczne👍

    Annie_ lubi tę wiadomość

    w4sqrjjgdooeimz6.png
  • Madlene28 Autorytet
    Postów: 566 759

    Wysłany: 13 listopada 2021, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny.. Powiem Wam, że będzie mi trudno ukryć tę ciążę. Zauważyłam, że dół brzucha mam już wypchnięty. Nie da się wciągnąć. Nie wiem czy to kwestia 3 ciąży, ale dżinsy mnie mega uwierają i po dłuższym noszeniu boli mnie brzuch. Jak tak dalej szybko będę rosnąć to do prenatalnych wszyscy się domyślą 😂

    Córeczka - 25.12.2017r.
    Synek- 25.08.2020r.
    25.10.2021r- mamy ❤️

    w57v3e3kc4ld4kpi.png
  • Moni** Autorytet
    Postów: 861 504

    Wysłany: 13 listopada 2021, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z kolei mam mniejszy brzuch mi przy pierwszej ciąży ale to chyba kwestia wzdęć. Z synkiem miałam praktycznie cały czas i brzuch był widoczny dość szybko. A teraz nawet te wzdęcia nie męczą. Ogólnie jestem cała większą bo jednak branie tyle tego encortonu nie wpływa dobrze na moją sylwetkę.

    ♥️córeczka🙏
    f2w3yx8dqn2x2gqa.png
    0,4, acard, pregna plus, actifolin.

    09.2021 ciąża biochemiczna 💔
    26.01.2021 poronienie zatrzymane 8tc 💔
    27.10.19. Synek ♥️
    ciąża pozamaciczna 06.2017 💔ciąża biochemiczna 02.2018💔; 10.2018💔
    Mutacje V R2 heterozygota, MTHFR heterozygota, PAI 1 4G homozygota
  • Domi93 Autorytet
    Postów: 1007 386

    Wysłany: 13 listopada 2021, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie to samo brzuch na dole wystaje i już widać jak mam opiera bluzkę , jeansy Cisna po dłuższym chodzeniu , powiem szczerze,że pod kurtka nie widać i je odpinam np w aucie 🙊
    Wczoraj aż zapytałam lekarza czy ze mną wszystko ok bo już widać 😂
    Mówił ,że u mnie to jeszcze nic,że są i większe brzuszki , mówił ,że druga i kolejna ciąża to już będzie brzucho wychodził szybciutko 🙂
    Także ja już po woli chyba zaczyn szukać spodni ciążowych bo bez sensu jest mi kupić zwykle rozmiar większy jak pochodzę tylko chwilę ... Jeszcze poczekam bo to też trochę moze od duphastonu , za półtora tyg odstawiam ,lekarz mówi ,że maluch już sobie da radę także zobaczymy jak to będzie myślę ,że napewno trochę woda zejdzie bo mimo wszystko,że brzuch to nie woda ani wzdęcia bo już od rana jest on widoczny to resztę ciała czuję ,że jedna troszkę spuchnięta jest 🙂
    A najlepsze,że mąż to codziennie mi tego brzucha szuka i mówi,że coś nie rośnie 😂😂😂


    Synek 2014 ❤️❤️
    Sierpień 2020 💔

    Po burzy zawsze wychodzi 🌞 , czekamy okruszku ❤️🌈
    88c5s65ghu1a5nbl.png
  • Domi93 Autorytet
    Postów: 1007 386

    Wysłany: 13 listopada 2021, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wogole to wczoraj stanęłam na wagę ..o zgrozo 70kg , na początku ciąży ważyłam 66kg ... Koniec jedzenia słodyczy 🙊🙊
    Bo jak tak dalej pójdzie pobije rekord z synkiem - 25kg , fakt... Po półtora MSC wszystko zrzuciłam ale to jak się wtedy czułam to nie chce powtórki za nic w świecie i tak właśnie myślę ,że poczekam jeszcze ten miesiąc jak waga będzie bardzo szła do góry to chyba pojadę po jakąś dietę do dietetyka... 🤔 I zdrowiej dla mnie i dla malucha będzie ,a i pod koniec ciąży nie będę tak się męczyć ,i przede wszystkim samopoczucie .


    Synek 2014 ❤️❤️
    Sierpień 2020 💔

    Po burzy zawsze wychodzi 🌞 , czekamy okruszku ❤️🌈
    88c5s65ghu1a5nbl.png
  • Annie_ Autorytet
    Postów: 348 177

    Wysłany: 13 listopada 2021, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No dziewczyny ja dzisiaj kupiłam 3 pary spodni ciążowych 😂 bo 3 pary legginsów miałam z poprzedniej ciążyli już w nich popylałam bo wszystkie inne mnie wkurzały jak mnie uwierały.
    Tez pytałam ginekologa wczoraj to mi powiedziała ze nie dość ze druga ciąża to jeszcze dzieć większy o tydzień niż „powinien” wiec nie mam co się dziwić. A tylko 0,5 kg na plusie póki co.
    Mój mąż na moje „już nie mam jak tego brzucha ukryć nawet” odpowiedział: „a po co chcesz go chować, taki fajny jest” 😂 wiec dziewczyny słuchajcie go 😂

    TuRuda lubi tę wiadomość

    h84f20mmgjau13ca.png

    0d1ygzu3m5qxv5s4.png
  • Domi93 Autorytet
    Postów: 1007 386

    Wysłany: 13 listopada 2021, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie_ wrote:
    No dziewczyny ja dzisiaj kupiłam 3 pary spodni ciążowych 😂 bo 3 pary legginsów miałam z poprzedniej ciążyli już w nich popylałam bo wszystkie inne mnie wkurzały jak mnie uwierały.
    Tez pytałam ginekologa wczoraj to mi powiedziała ze nie dość ze druga ciąża to jeszcze dzieć większy o tydzień niż „powinien” wiec nie mam co się dziwić. A tylko 0,5 kg na plusie póki co.
    Mój mąż na moje „już nie mam jak tego brzucha ukryć nawet” odpowiedział: „a po co chcesz go chować, taki fajny jest” 😂 wiec dziewczyny słuchajcie go 😂

    Jej jak fajnie ,u Nas to od ręki oprócz Lidla raczej nie dostanę 🤦
    Zastanawiam się czy będą jakieś jeansy , legginsy były to teraz moze wyrzuca i spodnie 🤔🤔
    Inaczej tylko online a z tym zamawianiem to różnie bywa


    Synek 2014 ❤️❤️
    Sierpień 2020 💔

    Po burzy zawsze wychodzi 🌞 , czekamy okruszku ❤️🌈
    88c5s65ghu1a5nbl.png
  • Annie_ Autorytet
    Postów: 348 177

    Wysłany: 13 listopada 2021, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi93 wrote:
    Jej jak fajnie ,u Nas to od ręki oprócz Lidla raczej nie dostanę 🤦
    Zastanawiam się czy będą jakieś jeansy , legginsy były to teraz moze wyrzuca i spodnie 🤔🤔
    Inaczej tylko online a z tym zamawianiem to różnie bywa

    Ja wiem tylko tyle ze w h&m warto brać swój rozmiar. W większych można się utopić 👍🏼 Ja akurat jestem z tych co kupują tez z drugiej ręki 👍🏼 Tym bardziej ciążowe. Bo wiadomo ile to się nosi 😉

    h84f20mmgjau13ca.png

    0d1ygzu3m5qxv5s4.png
‹‹ 68 69 70 71 72 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ