X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czerwcowe mamy 2024
Odpowiedz

Czerwcowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • Natka9106 Autorytet
    Postów: 607 577

    Wysłany: 17 czerwca, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a czy przebicie pęcherza płodowego gdy brak postępu porodu boli? 🙈🙈
    Ja po dzisiejszym masażu szyjki, cały czas myślę o bólach jakie mnie czekają i boję się strasznie indukcji. Do terminu równe 2 tygodnie. 😨😨😨

  • Kokosankaa Autorytet
    Postów: 431 507

    Wysłany: 17 czerwca, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coffeebreak wrote:
    Kokosanka co to za pozycja?

    Dziewczyny zgadły, pozycja na brzuchu:) położyła go na kocyku zwiniętym w rulon, pokazywała nam też jak go kocykiem zabezpieczyć na plechach i na boku i mówiła żeby mu położyć takie obrazki z kontrastem na ściankach łóżeczka, to może sobie leżeć i patrzeć :)

    Nowa Ola, ja też byłam pewna że spanie z dzieckiem jest niebezpieczne i przyznam że byłam przestraszona jak mi kazali z nim spać. Potem w domu byłam zdeterminowana żeby mały spał w swojej dostawce, ale chyba 3 nocy się poddałam i śpimy razem. Kładę go sobie na klatce piersiowej, bo tak lubi najbardziej, a ja jak czuję i słyszę jak mały oddycha, to mi się dobrze śpi.

    Gosia, ja nie dostałam zaproszenia, a też jestem chętna żeby dołączyć do grupy fb :)

    Coffeebreak, Nowa_Ola lubią tę wiadomość

    04.06.2024 - Leonard ❤️

    age.png
  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1726 1605

    Wysłany: 17 czerwca, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja uważam, że każdy powinien robić tak jak i jemu dobrze i jak dziecko potrzebuje 😊 my już w pierwszej ciąży sobie postanowiliśmy, że zrobimy co się da żeby młoda spała u siebie i tak też zrobiliśmy, z małym teraz to samo 😊 Wika to już tak nauczona swojego łóżeczka, że jak były fatalne noce i chcieliśmy ją wziąć do siebie to zapomnij, ona u nas nie zasnie i też nie potrafi z nami spać 🙈 A mam koleżanki które śpią latami ze swoimi dziećmi no i skoro im tak dobrze no to niech będzie i tak 😊

    Kokosankaa, Nowa_Ola, Katt, agnieszkallo lubią tę wiadomość

    age.png

    age.png
  • Kokosankaa Autorytet
    Postów: 431 507

    Wysłany: 17 czerwca, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    meggie94 wrote:
    Ja uważam, że każdy powinien robić tak jak i jemu dobrze i jak dziecko potrzebuje 😊 my już w pierwszej ciąży sobie postanowiliśmy, że zrobimy co się da żeby młoda spała u siebie i tak też zrobiliśmy, z małym teraz to samo 😊 Wika to już tak nauczona swojego łóżeczka, że jak były fatalne noce i chcieliśmy ją wziąć do siebie to zapomnij, ona u nas nie zasnie i też nie potrafi z nami spać 🙈 A mam koleżanki które śpią latami ze swoimi dziećmi no i skoro im tak dobrze no to niech będzie i tak 😊

    Prawda:) ja to bym wolała, żeby mały spał w swoim łóżeczku, no ale na ten moment nie da się 😔 położna jak usłyszała jak to u nas wygląda to też stwierdziła że lepiej jak będzie z nami spał. Jak podrośnie, to go wywalimy do siebie 😜

    meggie94 lubi tę wiadomość

    04.06.2024 - Leonard ❤️

    age.png
  • Saimi Autorytet
    Postów: 1059 1161

    Wysłany: 17 czerwca, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieszka gratuluję małej kruszynki ❤️ i współczuję przeżyć.

    agnieszkallo lubi tę wiadomość

    Starania od 2017 r.
    Ona - 36l, mthfr, hashimoto, b. niskie amh, b. duży problem z endo
    On - 36l, wszystko ok

    I IUI - 2019 nieudane
    I IVF - 25.09.23
    7dpt - Beta Hcg - 71 ; prog 231
    11dpt - Beta Hcg - 745 ; prog 172
    15dpt - Beta Hcg - 4174
    24dpt - jest zarodek z ❤️ (szpital, jednorazowe krwawienie bez przyczyny)
    31dpt - CRL 10mm 💓
    11+2 - CRL 45mm 🧡
    13+3 - CRL 70 mm, I prenatalne ok 💝
    17+3 - 200 g., 17 cm dziewczynki 😍
    20+3 - połówkowe, 340 g dziewczynki 🤩 skr. szyjka
    22+3 - 510 g., 28 cm gwiazdeczki 🥰 skr. szyjka
    26+3 - 910 g., 37 cm gwiazdeczki 💖 skr. szyjka
    30+3 - III prenatalne, 1580 g. dzielnej dziewczynki ❤️ od dziś szpital - b. skr. szyjka
    32+2 - 1980 g. 😍
    33+2 - 2150g. 🤩
    35+2 - 2600g. 💖
    36+2 - 2900g. 🧡
    36+6 - Alicja już na świecie! 🥰💓

    age.png
  • Gosia9 Autorytet
    Postów: 402 467

    Wysłany: 17 czerwca, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa Ola wyslalm link. Do reszty dziewczyn będę mogła wysłać jak mnie dodacie do przyjaciółek.

    Nowa_Ola lubi tę wiadomość

  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1757 2130

    Wysłany: 17 czerwca, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie dziewczyny, każdy musi robić to, co dla jego dziecka jest najlepsze oraz dla własnego dobra, bo przecież szczęśliwi rodzice to szczęśliwe dziecko :) My mamy bardzo spokojne dziecko nocą, dlatego na ten moment śpi w swoim łóżeczku i liczę, że tak zostanie :)

    Kokosankaa, meggie94, agnieszkallo lubią tę wiadomość

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸ 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io
    On: ZZSK


    age.png
  • Coffeebreak Autorytet
    Postów: 504 330

    Wysłany: 17 czerwca, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaakceptowałam zaproszenie

  • Anuska0907 Autorytet
    Postów: 443 515

    Wysłany: 17 czerwca, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pieluszek używam zlote daday, my już zakładamy 2, ponieważ ja mam ich coś z 6 paczek( kupiłam jak były na promocji), a nie chcę ich trzymać długo w szafie, nie mam problemu z przeciekaniem. Z pampersa miałam tylko te z Roska i dostałam jeszcze jedną paczkę, ale już 2 to będą na później, bo są zdecydowanie większe od dady, ale mi znów coś nie pasuje z pampersa, może dlatego, że zawsze używałam dady.

    Moja Zuzia, jak do tej pory,śpi z nami w łóżku mi jest wygodnie z karmieniem, jej bo lubi spać przy cycu. Ten stan jeszcze pewnie trochę potrwa.

    Moja też dzisiaj pospała trochę na brzuszku gazy jej odeszły, są plusy😃 a i podpasował jej jeden smoczek, mieliśmy czym uspokajać jak marudziła. Mi już dzisiaj trochę lepiej z tą piersią, jeszcze boli, ale idzie wytrzymać wierzę ,że jutro będzie jeszcze lepiej, bo antybiotyk już zaczyna działać 🙂

    Kokosankaa, Nowa_Ola, Katt, meggie94 lubią tę wiadomość

    👩40 🧑41
    31.12.2008 💒
    24.12.2007💙
    19.08.2011💙
    14.06.2015💙
    28.05.2024💝 Jest już na świecie Zuzia waga 3360 i 55cm


    age.png
  • Coffeebreak Autorytet
    Postów: 504 330

    Wysłany: 18 czerwca, 05:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka9106 wrote:
    Dziewczyny a czy przebicie pęcherza płodowego gdy brak postępu porodu boli? 🙈🙈
    Ja po dzisiejszym masażu szyjki, cały czas myślę o bólach jakie mnie czekają i boję się strasznie indukcji. Do terminu równe 2 tygodnie. 😨😨😨
    Nie boli. Czuć ucisk jak lekarz gmyra i tyle. Potem już leci woda.

    Natka9106 lubi tę wiadomość

  • Gosia9 Autorytet
    Postów: 402 467

    Wysłany: 18 czerwca, 06:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja 2.5 latka też spala do tej pory że mną. 2 tydzień jak ma "nowe lozko" i śpi u siebie. Więc będzie zmiana z Klaudi na Kaję w łóżku 😄 no chyba że jakimś cudem mała będzie spala w łóżeczku. Chociaż myślę że nie będzie mi się chciało jej odkładać jak zasnie przy cycku.

  • Andzia2519 Ekspertka
    Postów: 234 250

    Wysłany: 18 czerwca, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jak rozpoznalyscie pierwsze skurcze? Nie miałam żadnych przepowiadających, a od rana bardzo bardzo delikatnie co jakiś czas spina mi się brzuch trochę jak na okres albo przy biegunce. To to? Ciężko mierzyć regularność, bo takie delikatne...
    Nie muszę zaciskać zębów ani przerywać tego, co robię, ale leżąc w łóżku zdecydowanie czuję. Od 5 już dwa razy byłam na "dwojeczke" w toalecie, ale za drugim razem to nie było to, więc może to skurcze?
    Jak wy czułyście początek porodu?

  • Kfiatuszek666 Autorytet
    Postów: 754 662

    Wysłany: 18 czerwca, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja chyba nie umiem się zajmować dzieckiem, nie ogarniam…. Chodzę i płaczę :( wczoraj od 14 była niespokojna mimo regularnego mm i przystawiania do piersi co chwila. Trochę płakała i krzyczała, jak się uspokoją dziecko w takiej sytuacji? :( potem o 21 położyłyśmy się do łóżka, usnęła na piersi dosłownie w 3 minuty i spała z pobudkami na karmienie i pampersa aż do 6 rano… nie wiem czy pupa jednak nie odparzona, dziś przyjdzie położna to zobaczy.

    Ogólnie wychodzi na to, że co 3h dostaje mm i wypija jakieś 60ml a do tego pierś na żądanie. Domyślam sie, że tam mało, ale czy jest możliwe, że ona jest ciągle głodna?

    Ogólnie męczą mnie ogromne emocje, widzę teraz jaka to odpowiedzialność i boję się co przyniesie jutro. Że jak zaczną się kolki albo inne kłopoty to nie dam rady. Stresuje mnie jej płacz i fakt, że nie wiem jak ją uspokoić. Że w ogóle nie wiem jak się nią zajmować. Dziś na przykład chcę zrobić kąpiel przed wizytą położnej i się boję, że będzie krzyk…

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 czerwca, 07:42

  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1726 1605

    Wysłany: 18 czerwca, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kfiatuszek666 wrote:
    Dziewczyny, ja chyba nie umiem się zajmować dzieckiem, nie ogarniam…. Chodzę i płaczę :( wczoraj od 14 była niespokojna mimo regularnego mm i przystawiania do piersi co chwila. Trochę płakała i krzyczała, jak się uspokoją dziecko w takiej sytuacji? :( potem o 21 położyłyśmy się do łóżka, usnęła na piersi dosłownie w 3 minuty i spała z pobudkami na karmienie i pampersa aż do 6 rano… nie wiem czy pupa jednak nie odparzona, dziś przyjdzie położna to zobaczy.

    Ogólnie wychodzi na to, że co 3h dostaje mm i wypija jakieś 60ml a do tego pierś na żądanie. Domyślam sie, że tam mało, ale czy jest możliwe, że ona jest ciągle głodna?

    Ogólnie męczą mnie ogromne emocje, widzę teraz jaka to odpowiedzialność i boję się co przyniesie jutro. Że jak zaczną się kolki albo inne kłopoty to nie dam rady. Stresuje mnie jej płacz i fakt, że nie wiem jak ją uspokoić. Że w ogóle nie wiem jak się nią zajmować. Dziś na przykład chcę zrobić kąpiel przed wizytą położnej i się boję, że będzie krzyk…

    Kfiatuszku niestety nie pociesze, ale dzieci płaczą i krzyczą, a my najczęściej nie znamy powodu :( Jeśli zrobiłaś wszystko co mogłoby jej przeszkadzać, czyli przewinęłaś, nakarmiłaś to zostaje tylko przytulanie i dużo bliskości… Jeśli podejrzewasz brzuszek możesz próbować go troszkę masować, termofor z pestek wiśni, podkurczac nóżki, a tak to przytulanie i bliskość i ciężko coś innego doradzić :( trzymaj się dzielnie ❤️

    age.png

    age.png
  • Andzia2519 Ekspertka
    Postów: 234 250

    Wysłany: 18 czerwca, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie oficjalnie czas start. Skurcze są, trochę krwi nawet się pojawiło. Zdążyłam wziąć prysznic zanim przypomniałam sobie, że ma dzis nie być wody na osiedlu.
    Lecim z tym :)

    Kokosankaa, AEGO, Gosia9, Natka9106, Kaatii, Nowa_Ola, Coffeebreak, Katt, meggie94, Emimo, agnieszkallo lubią tę wiadomość

  • Anuska0907 Autorytet
    Postów: 443 515

    Wysłany: 18 czerwca, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzia2519 wrote:
    U mnie oficjalnie czas start. Skurcze są, trochę krwi nawet się pojawiło. Zdążyłam wziąć prysznic zanim przypomniałam sobie, że ma dzis nie być wody na osiedlu.
    Lecim z tym :)

    Życzę szybkiego rozwiązania, obyś jak najszybciej tuliła swoje maleństwo

    👩40 🧑41
    31.12.2008 💒
    24.12.2007💙
    19.08.2011💙
    14.06.2015💙
    28.05.2024💝 Jest już na świecie Zuzia waga 3360 i 55cm


    age.png
  • Kokosankaa Autorytet
    Postów: 431 507

    Wysłany: 18 czerwca, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kfiatuszek666 wrote:
    Dziewczyny, ja chyba nie umiem się zajmować dzieckiem, nie ogarniam…. Chodzę i płaczę :( wczoraj od 14 była niespokojna mimo regularnego mm i przystawiania do piersi co chwila. Trochę płakała i krzyczała, jak się uspokoją dziecko w takiej sytuacji? :( potem o 21 położyłyśmy się do łóżka, usnęła na piersi dosłownie w 3 minuty i spała z pobudkami na karmienie i pampersa aż do 6 rano… nie wiem czy pupa jednak nie odparzona, dziś przyjdzie położna to zobaczy.

    Ogólnie wychodzi na to, że co 3h dostaje mm i wypija jakieś 60ml a do tego pierś na żądanie. Domyślam sie, że tam mało, ale czy jest możliwe, że ona jest ciągle głodna?

    Ogólnie męczą mnie ogromne emocje, widzę teraz jaka to odpowiedzialność i boję się co przyniesie jutro. Że jak zaczną się kolki albo inne kłopoty to nie dam rady. Stresuje mnie jej płacz i fakt, że nie wiem jak ją uspokoić. Że w ogóle nie wiem jak się nią zajmować. Dziś na przykład chcę zrobić kąpiel przed wizytą położnej i się boję, że będzie krzyk…

    Kfiatuszek, to hormony, najwyraźniej dopadł Cię baby blues :( jesteś super mama, wszystko robisz dobrze, a dziecka się cały czas uczysz, niestety to chyba tylko metodą prób i błędów można ogarnąć. Pamiętaj, że nikt nie rodzi się rodzicem (cytat z plakatu w szpitalu) 😉 I jeżeli masz taką opcję, to nie bój się prosić o pomoc, ja się czuję o wiele lepiej jak przyjechała moja mama i nam gotuje, sprząta, a do tego bierze dzidziusia na 2-3h, żebyśmy się mogli wyspać. Wszyscy znajomi z dziećmi nam mówili, żeby przyjmować każdą pomoc jaką nam zaoferują i już widzę, że coś w tym jest. Będzie dobrze ❤️

    U nas mój mąż dzisiaj poszedł pierwszy dzień do pracy, mówi że jest bardzo fajnie, wszyscy mu gratulują, zagadują i jest gwiazda w biurze 😜 i jak słucha opowieści innych, to wychodzi na to, że nasz dzidziuś jest całkiem bezproblemowy. Jedynie co, to ostatnio karmienie potrafi trwać nawet ponad godzinę, co w dzień nie jest wielkim problemem, ale w nocy jak chce spać, to tracę do niego cierpliwość. Spróbujemy dzisiaj go dokarmić butelka po 40 min

    Edit: Kfiatuszek i inne dziewczyny, bardzo polecam tą książkę, my ją na bierząco czytamy i chyba zawsze znajdujemy odpowiedzi na nasze pytania, potem jak się konsultujemy z położną, to ona mówi to samo, więc wygląda na to że książka ma aktualne zalecenia i jest napisana w bardzo fajny sposób:) to z niej wam wklejałam fragment o płaczu. Ja właśnie ją czytam żeby zobaczyć czy są jakieś rady dotyczące długiego karmienia

    IMG-4954.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 czerwca, 10:24

    04.06.2024 - Leonard ❤️

    age.png
  • Kfiatuszek666 Autorytet
    Postów: 754 662

    Wysłany: 18 czerwca, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia9 i ja link proszę

  • Anuska0907 Autorytet
    Postów: 443 515

    Wysłany: 18 czerwca, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kfiatuszek666 wrote:
    Dziewczyny, ja chyba nie umiem się zajmować dzieckiem, nie ogarniam…. Chodzę i płaczę :( wczoraj od 14 była niespokojna mimo regularnego mm i przystawiania do piersi co chwila. Trochę płakała i krzyczała, jak się uspokoją dziecko w takiej sytuacji? :( potem o 21 położyłyśmy się do łóżka, usnęła na piersi dosłownie w 3 minuty i spała z pobudkami na karmienie i pampersa aż do 6 rano… nie wiem czy pupa jednak nie odparzona, dziś przyjdzie położna to zobaczy.

    Ogólnie wychodzi na to, że co 3h dostaje mm i wypija jakieś 60ml a do tego pierś na żądanie. Domyślam sie, że tam mało, ale czy jest możliwe, że ona jest ciągle głodna?

    Ogólnie męczą mnie ogromne emocje, widzę teraz jaka to odpowiedzialność i boję się co przyniesie jutro. Że jak zaczną się kolki albo inne kłopoty to nie dam rady. Stresuje mnie jej płacz i fakt, że nie wiem jak ją uspokoić. Że w ogóle nie wiem jak się nią zajmować. Dziś na przykład chcę zrobić kąpiel przed wizytą położnej i się boję, że będzie krzyk…

    Kfiatuszek666 uwierz mi ,nie Ty jedna jesteś w takiej sytuacji, wszystkie mamy to samo ,jak dziecko płacze i mimo zmiany pieluszki, jest najedzone,a dalej płacze nie wiemy co mamy robić 🤷‍♀️ Tak jak meggie94 pisze trzeba nosić przytulać, masować brzuszek i liczyć na to ,że coś pomoże. Dobrze, żebyś karmiła jak będziesz spokojna, bo wiem teraz sama po sobie, jak w niedzielę karmiłam moja córeczkę i płakałam, bo miałam zapalenie piersi i straszny ból, to moje dziecko od godziny 16 do 22 było strasznie niespokojne i płaczliwe. Tak naprawdę nie ma jednej złotej rady, trzeba to przetrwać. A Ty jesteś wspaniałą mamą i to, że masz obawy co przyniesie jutro, to zupełnie normalne, to bardzo duża odpowiedzialność, to mały człowiek za którego jesteście teraz odpowiedzialni. Porozmawiaj dzisiaj z położną, na pewno więcej doradzi, zobaczysz z każdym dniem będzie lepiej.

    👩40 🧑41
    31.12.2008 💒
    24.12.2007💙
    19.08.2011💙
    14.06.2015💙
    28.05.2024💝 Jest już na świecie Zuzia waga 3360 i 55cm


    age.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2219 2018

    Wysłany: 18 czerwca, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kfiatuszek666 wrote:
    Dziewczyny, ja chyba nie umiem się zajmować dzieckiem, nie ogarniam…. Chodzę i płaczę :( wczoraj od 14 była niespokojna mimo regularnego mm i przystawiania do piersi co chwila. Trochę płakała i krzyczała, jak się uspokoją dziecko w takiej sytuacji? :( potem o 21 położyłyśmy się do łóżka, usnęła na piersi dosłownie w 3 minuty i spała z pobudkami na karmienie i pampersa aż do 6 rano… nie wiem czy pupa jednak nie odparzona, dziś przyjdzie położna to zobaczy.

    Ogólnie wychodzi na to, że co 3h dostaje mm i wypija jakieś 60ml a do tego pierś na żądanie. Domyślam sie, że tam mało, ale czy jest możliwe, że ona jest ciągle głodna?

    Ogólnie męczą mnie ogromne emocje, widzę teraz jaka to odpowiedzialność i boję się co przyniesie jutro. Że jak zaczną się kolki albo inne kłopoty to nie dam rady. Stresuje mnie jej płacz i fakt, że nie wiem jak ją uspokoić. Że w ogóle nie wiem jak się nią zajmować. Dziś na przykład chcę zrobić kąpiel przed wizytą położnej i się boję, że będzie krzyk…
    U nas od dwóch nocy jest nocna awanti. Tak jak u Ciebie, te wszystkie potrzeby są zaspokojone. Też jest ryk, grymasy, wczoraj od 3 do 6 a dziś od 24 do 3. 😥 I też nie jesteśmy w stanie nic zrobić, przytulamy, chodzimy, Stary nawet mu śpiewa (pisze nawet, bo cierpią moje uszy). Jest mi strasznie przykro, że coś mu przeszkadza, a ja nie mogę mu pomóc. Raczej są to problemy brzuszkowe z tego co widzimy. Ale też sobie wtedy słabo radzę. Więc no nie jesteś sama. 🫣

    age.png
‹‹ 415 416 417 418 419 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża - najważniejsze rzeczy, które powinnaś wiedzieć oczekując dziecka

Są rzeczy, które każda kobieta w ciąży powinna wiedzieć. Podstawowa wiedza o ciąży zapewni Ci komfort i bezpieczeństwo zarówno Twoje jak i Twojego dziecka. Przeczytaj między innymi od kiedy liczony jest początek ciąży, o jakich badaniach w ciąży nie możesz zapomnieć lub czy plamienie w ciąży jest niebezpieczne. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ