X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czerwcowe mamy 2024
Odpowiedz

Czerwcowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • Coffeebreak Autorytet
    Postów: 504 330

    Wysłany: 17 czerwca, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kokosanka co to za pozycja?

    Myślę że FB będzie wygodniejszy

    Wróciłam ze spaceru. Wygraliśmy pośrednią opcje ubraniową. Krótki rękaw, długie spodnie. W szortach widziałam że było mu zimno aż dygotał. Straszny Piecuch z niego 😅
    Moja kondycja jest fatalna. Pierwszy raz w życiu popłynął mi pot po czole 😱 a to było pół.godziny spaceru. Teraz leżę bo mnie ciągną wszystkie szwy po tym " wysiłku".
    Jeśli chodzi o wagę to jest -9 . Brakuje 3kg i 4cm w brzuchu do wagi sprzed ciąży ale że i tak chciałam schudnąć to bym chętnie zrzuciła jeszcze z 10 albo i 15 kg 🙈 tylko nie wiem jak to zrobić żeby laktacji nie stracić

  • Anuska94 Ekspertka
    Postów: 267 76

    Wysłany: 17 czerwca, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co ile karmicie swoje pociechy i czy karmicie piersią czy mlekiem modyfikowanym?

  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1726 1605

    Wysłany: 17 czerwca, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi a kładziesz siusiaka do dołu jak zakładasz pampersa? 😊 bo inaczej każda pieluchę Ci przesika 😁 my używamy dady złotych u obojga 😊

    Ja w ciąży przytyłam około 18-19 kg i niestety nie widać żeby schodziło… jak się ważyłam ostatnio to zeszło 7 kg ale to kropla w morzu tego co przybrałam … tak samo męczyłam się po pierwszej ciąży, spadło 10 kg i stanęło, okazało się że tak mi walnęła insulina wtedy i dopiero po metforminie ruszyła waga… tak bardzo chciałabym teraz tego uniknąć, a tak ciężko mi się zmobilizować do diety :(

    age.png

    age.png
  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1726 1605

    Wysłany: 17 czerwca, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agnieszkallo wrote:
    Dziś o 15.58 przyszła na świat nasza córeczka. Odpocznę i napisze więcej.

    Gratulacje! 😍

    agnieszkallo lubi tę wiadomość

    age.png

    age.png
  • Andzia2519 Ekspertka
    Postów: 234 250

    Wysłany: 17 czerwca, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się pochwalę, jestem 38+6 i właśnie wróciłam z 4km spaceru :) Sama w to nie wierzę.

    Ale śpię po kilka godzin w ciągu dnia plus ładnie całą noc, więc mam wrażenie, że organizm już coś mi chce powiedzieć :)

    Też byłabym chętna na grupę na fb.

    Mam nadzieję, że mi tak samo waga poleci, na razie w ciąży +12 kg, więc tak fajnie, żeby z tego zejść (a zeszłabym o jeszcze 5 najlepiej)

  • Domi_95 Autorytet
    Postów: 360 349

    Wysłany: 17 czerwca, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    meggie94 wrote:
    Domi a kładziesz siusiaka do dołu jak zakładasz pampersa? 😊 bo inaczej każda pieluchę Ci przesika 😁 my używamy dady złotych u obojga 😊

    Ja w ciąży przytyłam około 18-19 kg i niestety nie widać żeby schodziło… jak się ważyłam ostatnio to zeszło 7 kg ale to kropla w morzu tego co przybrałam … tak samo męczyłam się po pierwszej ciąży, spadło 10 kg i stanęło, okazało się że tak mi walnęła insulina wtedy i dopiero po metforminie ruszyła waga… tak bardzo chciałabym teraz tego uniknąć, a tak ciężko mi się zmobilizować do diety :(


    Tak, kładę go w dół i dada praktycznie za każdym razem przecieka 😥

    👩🏻 - 28 lat - PCOS
    🧔🏻‍♂️ - 29 lat

    Mama - 🐶

    Starania od 04.2023 r.
    09.2023 r. - I miesiąc stymulacji (Aromek, ovitrelle, duphaston)

    05.10.2023 - ⏸️
    🩵chłopiec🩵
  • Gosia9 Autorytet
    Postów: 402 467

    Wysłany: 17 czerwca, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny które pisały że są chętne na grupę fb - wysłałam wam zaproszenie do przyjaciółek jak zaakceptujecie to wyślę wam link do grupy na fb. Utworzyłam ją już teraz puki jeszcze nie urodziłam i mam na to czas 😁

    Andzia2519, meggie94, Kokosankaa lubią tę wiadomość

  • Emimo Autorytet
    Postów: 1356 974

    Wysłany: 17 czerwca, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa Ola dobrze się czuję. Wczoraj i dziś już mi nogi zaczęły puchnąć.
    W czwartek mam masaż szyjki zobaczymy co przyniesie 😀

    Nowa_Ola lubi tę wiadomość

    26.10 11dpo ⏸️
    14.11 ♥️
    🙋‍♀️40 lat
    👧2003
    👦2008
    👧2010
    👧2021
    👶2024
    age.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2219 2018

    Wysłany: 17 czerwca, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa_Ola wrote:
    Wypiłam Kochana, co prawda tylko jednego, ale wypiłam 🤣 Mąż kupił mi tego 355 ml, to był najlepszy redbull na świecie 🤣

    Z wagą to ja się też pochwalę, że wczoraj weszłam na wagę i mam -6,5 kg 😎 i to bez kp!!! 😅 ale u mnie apetyt sredni, jem dość mało, mąż mnie zmusza żebym zjadała pełny obiad chociaż, więc rano zazwyczaj przegryzę jakieś płatki lub jogurt, zjem obiad i wieczorem kanapka. Zjem ciastko lub chrupki, ale mam o wiele mniejszy apetyt niż normalnie.

    Emimo, jak tam się czujesz? Jak końcówka? 😘
    Kurczę, nie jestem pewna czy to tak zawsze „karmisz piersią - chudniesz” się sprawdza. Myślę, że to zależy od osoby. 😃 Ja straciłam 8kg na razie i nie widzę, żeby bardziej to leciało. 😏
    My na spacery chodzimy w body na krótki rękaw i legginsach. W mieszkaniu natomiast albo w bodziaku samym, albo ewentualnie cienkim rampersie długie spodnie i krótki rękaw, ale Bubek to jest takim agentem co się ze wszystkiego odkopuje, jak sprawdzam kark to też zawsze ciepły.
    My na tę chwilę używamy pampersów, ale dlatego, że Feli nosi 0 🙈, a one są najłatwiej dostępne, jak będą już 1 to będziemy zmieniać firmę. 😃
    Kfiatuszek - piękne imię Małej! 😍
    Agnieszka - gratulacje! 👏🏻

    agnieszkallo lubi tę wiadomość

    age.png
  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1726 1605

    Wysłany: 17 czerwca, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia9 wrote:
    Dziewczyny które pisały że są chętne na grupę fb - wysłałam wam zaproszenie do przyjaciółek jak zaakceptujecie to wyślę wam link do grupy na fb. Utworzyłam ją już teraz puki jeszcze nie urodziłam i mam na to czas 😁

    Zaakceptowałam 😊

    Kikut u nas nadal nie odpadł…. Spędza mi sen z powiek 🙄 a jak Wice w 11 dniu odpadl to każdy mi mówił ze późno….

    agnieszkallo lubi tę wiadomość

    age.png

    age.png
  • Anuska94 Ekspertka
    Postów: 267 76

    Wysłany: 17 czerwca, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia9 wrote:
    Dziewczyny które pisały że są chętne na grupę fb - wysłałam wam zaproszenie do przyjaciółek jak zaakceptujecie to wyślę wam link do grupy na fb. Utworzyłam ją już teraz puki jeszcze nie urodziłam i mam na to czas 😁
    Ja też jestem chętna

  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1757 2130

    Wysłany: 17 czerwca, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Domi, u nas od początku są pampers premium care. Dziś na próbę kupiłam Dada ale białe, bo na złote dali promke i nie było już jedynek, to te białe dramat, takie cienkie w porównaniu do pampers, nie wiem jak to może chłonąć.

    Kokosanko, to widzisz, ja słyszałam, że raz, że spanie z dzieckiem jest niebezpieczne, bo można przydusić, a dwa, ciężko potem nauczyć malucha samodzielnego zasypiania w łóżeczku :) kolejny raz widać jak różne potrafią być zalecenia

    Agnieszko, gratuluję 🥰🥰🥰

    Aego, wiem, też uważam, że kp to żaden wyznacznik :) pomaga, ale to nie reguła :)

    agnieszkallo lubi tę wiadomość

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸ 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io
    On: ZZSK


    age.png
  • agnieszkallo Ekspertka
    Postów: 182 167

    Wysłany: 17 czerwca, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O 7 wzięli mnie na badanie. Lekarka stwierdziła, że rozwarcie jest na 2 cm i nie będą zakładać ani balonika ani tasiemki tylko od razu podłączą oksytocynę. Zeszłam na porodówkę. Ogarnęli to. Przyszedł ordynator, zbadał i stwierdził, że trzeba było balonik założyć. No, ale już po więc zarządził przebicie pęcherza płodowego. Odpieli oxy i czekali przez godzinę. Potem znów podpieli oxy. Niestety skurcze były za słabe i szyjka słabo się rozwierała. Odpieli znów oxy, bo problem był z tętnem małej. I tak na własnych skurczach jechałam. Najgorsze było to, że miałam bóle krzyżowe, które trwały cały czas. Dodatkowo skakało mi ciśnienie i dostałam lek dożylnie. Później już podczas skurczy partych musieli podać drugi raz, ale okazało się, że wenflon wypadł i zakładano drugi raz. Nie udało się, więc założyli poraz trzeci i podali lek. Od godz. 15 męczyły mnie bóle parte, ale nie było postępu. Prawie po godzinie zmieniłam pozycję, bo kręgosłup mnie tak bolał i wtedy naszły takie parte, że mała urodziła się w 5 minut. Przyssała się ładnie do piersi. Ssała prawie 2h na zmianę i od razu poszły dwie kupy. Za to ja mocno krwawiłam. Dostałam leki na zachamowanie. Ostatecznie mała Maja urodziła się z wagą 2840 g i ma 53 cm. Obsada na porodówce do rany przyłóż. Każdy z trzech lekarzy i każda położna mili, pomocni i na każde zawołanie.

    Gosia9, Kaatii, Andzia2519, meggie94, Skarbek001, Katt, Kokosankaa, Natka9106, Saimi, Emimo, Riptide lubią tę wiadomość

    01.2007🩵
    09.2014🩷
    04.2017🩵
    06.2024🩷
  • Kaatii Autorytet
    Postów: 297 287

    Wysłany: 17 czerwca, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agnieszkallo wrote:
    O 7 wzięli mnie na badanie. Lekarka stwierdziła, że rozwarcie jest na 2 cm i nie będą zakładać ani balonika ani tasiemki tylko od razu podłączą oksytocynę. Zeszłam na porodówkę. Ogarnęli to. Przyszedł ordynator, zbadał i stwierdził, że trzeba było balonik założyć. No, ale już po więc zarządził przebicie pęcherza płodowego. Odpieli oxy i czekali przez godzinę. Potem znów podpieli oxy. Niestety skurcze były za słabe i szyjka słabo się rozwierała. Odpieli znów oxy, bo problem był z tętnem małej. I tak na własnych skurczach jechałam. Najgorsze było to, że miałam bóle krzyżowe, które trwały cały czas. Dodatkowo skakało mi ciśnienie i dostałam lek dożylnie. Później już podczas skurczy partych musieli podać drugi raz, ale okazało się, że wenflon wypadł i zakładano drugi raz. Nie udało się, więc założyli poraz trzeci i podali lek. Od godz. 15 męczyły mnie bóle parte, ale nie było postępu. Prawie po godzinie zmieniłam pozycję, bo kręgosłup mnie tak bolał i wtedy naszły takie parte, że mała urodziła się w 5 minut. Przyssała się ładnie do piersi. Ssała prawie 2h na zmianę i od razu poszły dwie kupy. Za to ja mocno krwawiłam. Dostałam leki na zachamowanie. Ostatecznie mała Maja urodziła się z wagą 2840 g i ma 53 cm. Obsada na porodówce do rany przyłóż. Każdy z trzech lekarzy i każda położna mili, pomocni i na każde zawołanie.

    Gratulacje, jesteś bardzo dzielna 😘

    agnieszkallo lubi tę wiadomość

    👧❤️ 19.06.24
  • Anuska0907 Autorytet
    Postów: 443 515

    Wysłany: 17 czerwca, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieszkallo gratulacje 🥳

    Ja do grupy fb mam niestety nie dołączę, bo nie mam fb

    agnieszkallo lubi tę wiadomość

    👩40 🧑41
    31.12.2008 💒
    24.12.2007💙
    19.08.2011💙
    14.06.2015💙
    28.05.2024💝 Jest już na świecie Zuzia waga 3360 i 55cm


    age.png
  • Anuska0907 Autorytet
    Postów: 443 515

    Wysłany: 17 czerwca, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coffeebreak wrote:
    Kokosanka co to za pozycja?

    Myślę że FB będzie wygodniejszy

    Wróciłam ze spaceru. Wygraliśmy pośrednią opcje ubraniową. Krótki rękaw, długie spodnie. W szortach widziałam że było mu zimno aż dygotał. Straszny Piecuch z niego 😅
    Moja kondycja jest fatalna. Pierwszy raz w życiu popłynął mi pot po czole 😱 a to było pół.godziny spaceru. Teraz leżę bo mnie ciągną wszystkie szwy po tym " wysiłku".
    Jeśli chodzi o wagę to jest -9 . Brakuje 3kg i 4cm w brzuchu do wagi sprzed ciąży ale że i tak chciałam schudnąć to bym chętnie zrzuciła jeszcze z 10 albo i 15 kg 🙈 tylko nie wiem jak to zrobić żeby laktacji nie stracić

    Myślę, że pozycja na brzuszku ,ale mogę się mylić

    👩40 🧑41
    31.12.2008 💒
    24.12.2007💙
    19.08.2011💙
    14.06.2015💙
    28.05.2024💝 Jest już na świecie Zuzia waga 3360 i 55cm


    age.png
  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1726 1605

    Wysłany: 17 czerwca, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No mój kawaler na brzuchu póki co leży pół minuty i jest awantura 🙈😂 pamiętam córka też długo się przekonywała do leżenia na brzuchu, pomogła nam w tym taka poduszeczka podpierająca i mata wodna, dzięki nim i w końcu polubiła leżenie na brzuszku i mając ok 4 miesiące już robiła wysoki podpór 😊

    age.png

    age.png
  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1757 2130

    Wysłany: 17 czerwca, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiu, przyjęłam ☺️

    Ja mojego malucha układam na brzuszku naguskiego na przewijaku codziennie na kilka minut. Bidulek męczy się okropnie, ale pięknie pryka i łatwiej idzie potem 💩 😅 położna kazała :) kikut już prawie odpadł, ale jeszcze trochę się trzyma, a dziś 14 dni 🙈

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸ 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io
    On: ZZSK


    age.png
  • Skarbek001 Ekspertka
    Postów: 146 219

    Wysłany: 17 czerwca, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Je też chętnie dołączę do grupy na FB ;)

    age.png
  • Katt Ekspertka
    Postów: 248 375

    Wysłany: 17 czerwca, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiu ja też poproszę link, wydaje mi się że FB będzie wygodniejsze 😀

    Agnieszka -ogromne gratulacje ❤️

    U nas na początek wjechały pieluchy białe dady i tak długo jak ja ogarniam temat to jest w porządku, tacie się zdarzają przeciekać ale dziś mu zrobiłam instruktaż z zapinania pieluchy z siusiakiem w dół i dajemy radę 😆Ale te dady kupiłam na próbę, właśnie się kończą a dostaliśmy w prezencie dwie paczki papersów więc zaraz zaczniemy korzystać z tego bo zaraz wyrośnie z 1 i co ja z tym wszystkim zrobię 🤔

    Co do pielęgnacji pępuszka to dziś była położna - od teraz przy każdej pieluszce wjeżdża spirytus 70% jest szansa że za dwa dni odpadnie bo jest głęboko osadzony i potrzebujemy go mocniej przysuszać, więc wychodzi na to że u nas metodą na sucho by siedział w nieskończoność. I nie wiem dlaczego ja się tak denerwowałam wizytą położnej, Olek bardzo ładnie przybiera, wychodzi mu prawie 50g/dzień a jesteśmy już tylko na kp. Nadrabia chyba ten spory spadek jak byliśmy w szpitalu

    agnieszkallo lubi tę wiadomość

‹‹ 414 415 416 417 418 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ