X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czerwcowe mamy 2024
Odpowiedz

Czerwcowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1726 1605

    Wysłany: 2 lipca, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To u nas im dalej w las tym gorzej i z usypianiem i spaniem i Filipa i jego siostry, jestem totalnie przemęczona z niewyspania 🙈

    age.png

    age.png
  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1726 1605

    Wysłany: 2 lipca, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola dużo zdrówka dla Was ❤️ co Wam jest? :(

    Nowa_Ola lubi tę wiadomość

    age.png

    age.png
  • Anuska94 Ekspertka
    Postów: 267 76

    Wysłany: 2 lipca, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Umówione na USG bioderek?

    Riptide lubi tę wiadomość

  • Domi_95 Autorytet
    Postów: 360 349

    Wysłany: 2 lipca, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuska94 wrote:
    Umówione na USG bioderek?

    Ja idę dziś, ale tylko dlatego że przez ułożenie miednicowe mały może mieć problemy z bioderkami. Jest troszkę za wcześnie ale tylko na dziś był termin do najbardziej polecanego ortopedy dziecięcego. Zobaczymy co powie, jak coś to może gdzieś nas wciśnie na inny termin.

    👩🏻 - 28 lat - PCOS
    🧔🏻‍♂️ - 29 lat

    Mama - 🐶

    Starania od 04.2023 r.
    09.2023 r. - I miesiąc stymulacji (Aromek, ovitrelle, duphaston)

    05.10.2023 - ⏸️
    🩵chłopiec🩵
  • agnieszkallo Ekspertka
    Postów: 182 167

    Wysłany: 2 lipca, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa_Ola wrote:
    Agnieszko, czyli ile tych spotkań miałaś? U nas były dwa, bo położna miała dwa tygodnie urlopu po moim porodzie, ale wpisuje się w książeczkę i zapowiada kolejne spotkania. Z tego co zrozumiałam chce być na każdym. Dziś miała być trzecia wizyta, ale odwołałam, bo skoro jesteśmy wszyscy chorzy, to bez sensu żeby ją zarażać lub żeby zaniosła te zarazki do kolejnych bobasów, a Nikodema zważymy u pediatry. Boję się, że nadal za mało przybiera.

    Mieliśmy dwa. Powinny być jeszcze dwa, ale te spotkania nic nie wnoszą więc umówiłam się na telefon. Żeby zważyć Maję i tak muszę iść do przychodni, a nie chce jej tam ciągać na samo ważenie. Wczoraj ważyłam się z nią na zwykłej wadze. Wychodzi na to, że przez 2 tyg przybrała ponad pół kg. Za tydzień mamy wizytę u pediatry i wtedy zważą ją i pomierzą. A takie wątpliwości jakie ja miałam spokojnie można ogarnąć z położną przez telefon.

    Nowa_Ola lubi tę wiadomość

    01.2007🩵
    09.2014🩷
    04.2017🩵
    06.2024🩷
  • agnieszkallo Ekspertka
    Postów: 182 167

    Wysłany: 2 lipca, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi_95 wrote:
    A mówiła położna o jakiej porze najlepiej podawac probiotyk?

    U nas pierwsza noc w miarę przespana, jedynie pobudki na karmienie. Wcześniej mały codziennie budził się o 4, nie mógł spać, marudził i oczy miał jak 5 złotych. Dziś spaliśmy aż do 9 😁

    Pytałam do powiedziała, że w ciągu dnia.

    Domi_95 lubi tę wiadomość

    01.2007🩵
    09.2014🩷
    04.2017🩵
    06.2024🩷
  • Kfiatuszek666 Autorytet
    Postów: 754 662

    Wysłany: 2 lipca, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia9, jak u Ciebie?

  • Anuska94 Ekspertka
    Postów: 267 76

    Wysłany: 2 lipca, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze w niedziele mam chrzest małej i boję się że urządzi koncert na mszy.

  • Katt Ekspertka
    Postów: 248 375

    Wysłany: 2 lipca, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiejszy spacer trwał pół godziny - w wózku płacz wiec bardziej bym to nazwała półgodzinne noszenie na rękach na zewnątrz 🙄
    Od dwóch dni najlepszy moment i miejsce do spania w dzień - poduszka do karmienia chwilę po jedzeniu. Nie mam jak go odbić bez budzenia, a jest straszny problem ze spaniem w dzień i ogólnie to nie mam sumienia go ruszać. A nawet jak go na śpiocha próbuje przełożyć do odbicia to i tak nic z tego nie wychodzi. W nocy niewiele lepiej ze spaniem, już nie liczę ile razy wstawałam. Zaczęło się ulewanie i to czasami takie porządne więc zrobiło się zamknięte koło 🥴 je - nie odbija - ulewa - płacze i chce jeść 🤯
    Położna była u nas raz, widziałam się z nią raz w przychodni bo martwił mnie ten pępek, a tak to jesteśmy na telefon. Jak bym chciała Olka zważyć to powinnam iść do przychodni, niby daleko nie mam ale to jednak pójście w wiruski i trochę sama nie wiem. Nie wiem też co robić z dokarmianiem bo ostatnio ważylismy się 17.06 a wizyta na szczepienie dopiero 5.08 więc trochę za duża przerwa - co do szczepień to raczej idziemy w 6w1, musimy przegadać kwestie dodatkowych.
    No i wyszedł mi z tego taki trochę żalpost ale jestem już tym wszystkim zmęczona że czasami nie ogarniam co się dzieje. Mam ostatnio wrażenie że co nie robię to jest źle do tego stopnia że aż jestem na siebie zła że przecież było już względnie dobrze 😭

  • Domi_95 Autorytet
    Postów: 360 349

    Wysłany: 2 lipca, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My już po wizycie u ortopedy. Jak na ten tydzień wszystko z bioderkami jest w porządku, mam się nie martwić. Ale ze względu że tak długo był ułożony miednicowo jeszcze za 6 tygodni mamy do kontroli przyjść.

    U nas położna była dwa razy i jutro ma być trzeci. Na wizytach waży małego, ale oprócz tego ja mam swoją wagę żeby kontrolować jak przybiera.

    meggie94 lubi tę wiadomość

    👩🏻 - 28 lat - PCOS
    🧔🏻‍♂️ - 29 lat

    Mama - 🐶

    Starania od 04.2023 r.
    09.2023 r. - I miesiąc stymulacji (Aromek, ovitrelle, duphaston)

    05.10.2023 - ⏸️
    🩵chłopiec🩵
  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1726 1605

    Wysłany: 2 lipca, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My USG bioderek mamy 10 lipca. Dziś byliśmy u pediatry, Filip waży już 4580g 😊

    Ja się dziś coś kiepsko czuję, chyba z żołądka, bo jest mi słabo, poty mnie zalewają, mam dreszcze i boli mnie żołądek :/

    Riptide lubi tę wiadomość

    age.png

    age.png
  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1757 2130

    Wysłany: 2 lipca, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Meggie, dziękujemy ♥️ ja i mąż to przede wszystkim katar, zawalone gardło i stan podgorączkowy. Mały ma katar i bardzo utrudnia mu to funkcjonowanie :/

    Agnieszka, rozumiem, dzięki za odpowiedz. Do mnie położna przychodzi z wagą + mogę ją o wiele rzeczy zapytać, to korzystam :) Jeśli jednak nie waży, to faktycznie nie ma sensu.

    Katt, a może spróbuj go odbić tak w pionie? Ja w ogóle nie odbijam Niko na ramieniu, od początku jakoś wygodniej mi w pionie. Po karmieniu przytulam go do siebie prawie jakby siedział na mojej ręce, wtedy on śpi, odbije i jest okej. Położna mówiła, że spoko, może być, bo tak naprawdę dziecku do odbicia wystarczy takie samo pochylenie, jak do picia mleka. Mówiła też, że nawet lepiej odbijać go w pionie niż na ramieniu, bo masz cały czas go na oku i kontrolujesz sytuację. Może dzięki temu Twój dzidziuś by się nie wybudzał, bo to w sumie tylko utulenie dziecka do siebie.

    Byliśmy u pediatry, Niko złapał jakiś wirus, zapewne od nas, a my skądś, nie wiemy skąd. Wszyscy leżymy w łóżku 😭 Pediatra kazał psikać do nosa wodą morską, bo sól spłucze tylko trochę wydzieliny, a spray osiądzie na całości dziurki. Odciąganie aspiratorem tylko 3-4 razy, żeby go nie podrażnić. Do tego mamy witaminę c w kroplach do podawania i tyle. W piątek kontrola. Na szczęście nie ma gorączki, co w sumie już sprawdzałam wczoraj i dziś sama. Gardło też czyste, więc możliwe, że szybko się cofnie i przestanie go męczyć. Przybrał w 8 dni 290 gramów, waży już 3800, więc cieszę się, że przybrał. Ale tak mi ciężko patrzeć na to, jak on cierpi 😭 Wolę naprawdę te krzyki i wrzaski, niż to, że ciągle śpi i walczy z tym wirusem. Oczywiście usłyszałam, że gdybym karmiła piersią, to dostałby przeciwciała ode mnie, bo też przechodzę ten wirus. Odpowiedziałam krótko „ale nie karmię”, ale w środku i tak się we mnie lekko zagotowało. Rozmawiałyśmy o zaparciach Nikosia, powiedziała mi, że mam podawać probiotyk, SabSimplex 3x10 kropli dziennie 🫣 strasznie dużo, ale mówiła, że tym nie da się zaszkodzić. Powiedziała, że jeśli to nie pomoże i wirus przejdzie a nadal będą zaparcia, to zmienimy mleko.
    Straszne to jest, kiedy nie można nic więcej zrobić żeby ulżyć dziecku.

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸ 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io
    On: ZZSK


    age.png
  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1726 1605

    Wysłany: 2 lipca, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jakim mlekiem karmisz przypomnij? No niestety często trzeba szukać tego odpowiedniego mleka, bo jak ze wszystkim u dzieci jednemu podpasuje drugiemu nie :(
    A to wywoływanie wyrzutów sumienia u matek z tym karmieniem piersią to aż się nóż w kieszeni otwiera..

    age.png

    age.png
  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1757 2130

    Wysłany: 2 lipca, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    meggie94 wrote:
    A jakim mlekiem karmisz przypomnij? No niestety często trzeba szukać tego odpowiedniego mleka, bo jak ze wszystkim u dzieci jednemu podpasuje drugiemu nie :(
    A to wywoływanie wyrzutów sumienia u matek z tym karmieniem piersią to aż się nóż w kieszeni otwiera..

    Karmię Nan Opti Pro plus, ale od samego początku tym mlekiem. Fakt, że kupa była co 2 dni podobno jest okej. To, że bolał brzuch, to inny pediatra powiedział, że kwestia przeczekania aż jelita się dostosują do trawienia. No kazali jedynie podawać SabSimplex jeśli będzie ciężko, a mleka nie zmieniać, bo każde mleko na wczesnym etapie będzie powodowało ból brzuszka, bo mm jest cięższe do strawienia niż mleko matki. Ale ostatnio była kupa jak plastelina i wspomniałam o tym dziś, to usłyszałam o tej zmianie mleka. No zobaczymy co będzie dalej, bo to mogło być ze względu na ten wirus, bo na ten moment się nie powtórzyło. Meczy mnie to, że znów każdy mówi coś innego, masakra

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸ 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io
    On: ZZSK


    age.png
  • Andzia2519 Ekspertka
    Postów: 234 250

    Wysłany: 2 lipca, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale duze te wasze dzieci! U nas dzis 2930, w dwa tygodnie z 2520 więc pięknie. Nauczyliśmy się ssać piers, zapisaliśmy się na usg bioderek na 26 lipca, szczepienie 6w1 2.08. Jak was czytam to już się boję momentu, kiedy mały zachoruje. Nie mamy jeszcze kupionego nawet termometru, inhalatora też nie, trzeba się zaopatrzyć.

    Polozną mamy bardzo pomocną, polecą mnóstwo przydatnych rzeczy (polecam kompresy na brodawki z Multimam). I nie obwinia nas za rzeczy, jak się małemu mimo smarowania odparzyła pupcia, to nas nie opierniczyla, tylko powiedziała, że przy najlepszej pielęgnacji się zdarza.
    Poleciła Tormentile Baby jak coś, że jest z cynkiem a stosunkowo łagodny.

    A, śpimy po cycu trochę mniej, od półtorej do dwóch i pół godziny, zobaczymy jak będzie w nocy :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lipca, 22:42

  • Saimi Autorytet
    Postów: 1056 1160

    Wysłany: 3 lipca, 00:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mojej Ali zacząło ropiec jedno oczko :( i powieka troche czerwona i jakby delikatnie opuchnięta. Nie wiem czy iść do pediatry z tym od razu czy czekać bo może to chwilowe tylko i nic groźnego.

    Mam wrażenie, że młoda się przejada, zaczęła częściej ulewać. Ale ciągle woła jeść. 750 ml dziennie je, gdzie w tamtym tyg jeszcze jadła około 600.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lipca, 00:47

    Starania od 2017 r.
    Ona - 36l, mthfr, hashimoto, b. niskie amh, b. duży problem z endo
    On - 36l, wszystko ok

    I IUI - 2019 nieudane
    I IVF - 25.09.23
    7dpt - Beta Hcg - 71 ; prog 231
    11dpt - Beta Hcg - 745 ; prog 172
    15dpt - Beta Hcg - 4174
    24dpt - jest zarodek z ❤️ (szpital, jednorazowe krwawienie bez przyczyny)
    31dpt - CRL 10mm 💓
    11+2 - CRL 45mm 🧡
    13+3 - CRL 70 mm, I prenatalne ok 💝
    17+3 - 200 g., 17 cm dziewczynki 😍
    20+3 - połówkowe, 340 g dziewczynki 🤩 skr. szyjka
    22+3 - 510 g., 28 cm gwiazdeczki 🥰 skr. szyjka
    26+3 - 910 g., 37 cm gwiazdeczki 💖 skr. szyjka
    30+3 - III prenatalne, 1580 g. dzielnej dziewczynki ❤️ od dziś szpital - b. skr. szyjka
    32+2 - 1980 g. 😍
    33+2 - 2150g. 🤩
    35+2 - 2600g. 💖
    36+2 - 2900g. 🧡
    36+6 - Alicja już na świecie! 🥰💓

    age.png
  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1726 1605

    Wysłany: 3 lipca, 04:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa_Ola wrote:
    Karmię Nan Opti Pro plus, ale od samego początku tym mlekiem. Fakt, że kupa była co 2 dni podobno jest okej. To, że bolał brzuch, to inny pediatra powiedział, że kwestia przeczekania aż jelita się dostosują do trawienia. No kazali jedynie podawać SabSimplex jeśli będzie ciężko, a mleka nie zmieniać, bo każde mleko na wczesnym etapie będzie powodowało ból brzuszka, bo mm jest cięższe do strawienia niż mleko matki. Ale ostatnio była kupa jak plastelina i wspomniałam o tym dziś, to usłyszałam o tej zmianie mleka. No zobaczymy co będzie dalej, bo to mogło być ze względu na ten wirus, bo na ten moment się nie powtórzyło. Meczy mnie to, że znów każdy mówi coś innego, masakra

    No nie do końca tak jest z tymi mlekami, że każde. Tak maluszek ma niedojrzały układ pokarmowy, ale mimo wszystko coś mu podejdzie bardziej coś mniej. Nie chce podważać opinii lekarza, ale mówię że swojego doświadczenia. Moja Wika była noworodkiem jak męczyła się bardzo mocno na Bebilonie, aż któregoś wieczoru tak się rozpiszczala że nie dało się jej w ogóle uspokoić i wysłałam męża do nocnej apteki żeby jechał kupić jakiekolwiek byle inne mleko. Przywiózł Bebiko, zjadła na spokojnie, zasnęła bez płaczu i więcej takie powazniejsze ekscesy brzuszkowe się nie powtórzyły. Później musieliśmy przejść na alergiczne mleko ale to już inna bajka.

    age.png

    age.png
  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1726 1605

    Wysłany: 3 lipca, 04:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saimi wrote:
    A mojej Ali zacząło ropiec jedno oczko :( i powieka troche czerwona i jakby delikatnie opuchnięta. Nie wiem czy iść do pediatry z tym od razu czy czekać bo może to chwilowe tylko i nic groźnego.

    Mam wrażenie, że młoda się przejada, zaczęła częściej ulewać. Ale ciągle woła jeść. 750 ml dziennie je, gdzie w tamtym tyg jeszcze jadła około 600.

    Spróbuj może najpierw poprzemywac solą fizjologiczną, jak nie przejdzie to do lekarza.

    Filip tak samo, widać że chce wiecej, ale ulewa po więc sie przejadl😅

    age.png

    age.png
  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1757 2130

    Wysłany: 3 lipca, 05:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    meggie94 wrote:
    No nie do końca tak jest z tymi mlekami, że każde. Tak maluszek ma niedojrzały układ pokarmowy, ale mimo wszystko coś mu podejdzie bardziej coś mniej. Nie chce podważać opinii lekarza, ale mówię że swojego doświadczenia. Moja Wika była noworodkiem jak męczyła się bardzo mocno na Bebilonie, aż któregoś wieczoru tak się rozpiszczala że nie dało się jej w ogóle uspokoić i wysłałam męża do nocnej apteki żeby jechał kupić jakiekolwiek byle inne mleko. Przywiózł Bebiko, zjadła na spokojnie, zasnęła bez płaczu i więcej takie powazniejsze ekscesy brzuszkowe się nie powtórzyły. Później musieliśmy przejść na alergiczne mleko ale to już inna bajka.

    Zobaczę co będzie dalej i jak się będzie zachowywał. Dziś w nocy kupa poszła bez płaczu, bez prężenia się, więc da się.. Zobaczymy

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸ 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io
    On: ZZSK


    age.png
  • Gosia9 Autorytet
    Postów: 402 467

    Wysłany: 3 lipca, 06:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kfiatuszek666 wrote:
    Gosia9, jak u Ciebie?
    Czasem was podczytuje między czasie ale niestety u mnie dalej cisza.
    Najstarsza nadal w szpitalu. Mama po operacji a ja dalej chodzę. Coraz bardziej zaczynają mnie wkurzać pytania dlaczego jeszcze nie urodziłam... jak by to zależało ode mnie to już dawno bym urodziła a że Kaja ma swój plan inny niż ja to niestety.
    Jadę dziś do lekarza, zobaczymy co powie.

‹‹ 442 443 444 445 446 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ