X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czerwcowe mamy 2024
Odpowiedz

Czerwcowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • Kaatii Autorytet
    Postów: 297 287

    Wysłany: 3 lipca, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia, na spokojnie, wiem jak to jest jak już dawno po terminie, a nadal się nic nie dzieje. Jak będzie gotowa to się urodzi :)

    U nas Malutka dała nam prezent z okazji swoich 2 tygodni w postaci snu w nocy - najpierw 4,5h, potem 3,5h i teraz też już prawie godzinę śpi :)

    Po jakim czasie przechodziłyście na pieluchy 2? Zastanawiam się czy kupować jeszcze mniejszy rozmiar czy już większy i po czym mam poznać, że już czas na większy.

    Saimi lubi tę wiadomość

    👧❤️ 19.06.24
  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1757 2130

    Wysłany: 3 lipca, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaatii wrote:
    Gosia, na spokojnie, wiem jak to jest jak już dawno po terminie, a nadal się nic nie dzieje. Jak będzie gotowa to się urodzi :)

    U nas Malutka dała nam prezent z okazji swoich 2 tygodni w postaci snu w nocy - najpierw 4,5h, potem 3,5h i teraz też już prawie godzinę śpi :)

    Po jakim czasie przechodziłyście na pieluchy 2? Zastanawiam się czy kupować jeszcze mniejszy rozmiar czy już większy i po czym mam poznać, że już czas na większy.

    Mój Nikodem waży 3800 i używamy pieluch pampers premium care 1 i nadal kupuje 1, bo widzę, że na spokojnie jeszcze w nich może być. Nic nie przecieka i nie ściska. Pieluchy mimo tych rozmiarów mają różną wielkość, więc być może w innej firmie już bym przechodziła na 2. Podobno za małe pieluchy po prostu przeciekają

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸ 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io
    On: ZZSK


    age.png
  • Saimi Autorytet
    Postów: 1056 1160

    Wysłany: 3 lipca, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiu jesteś bardzo silna kobieta! Dużo spokoju życzę. I zdrówka dla Kingi, ważne, że wszystko się wyjaśniło, troszkę życie się zmieni z tą insulina ale najważniejsze, że zostało wykryte. A celiakie wykluczyli?
    Może to i dobrze, że Kaja jeszcze w brzuchu? Z noworodkiem tak nie będziesz mogła się ruszyć z domu a Kinga nadal w szpitalu. Wiem, że Ci ciężko już chodzić z tym brzuchem zwłaszcza jak upały są i chciałabyś już ja mieć przy sobie ale może to tak musi być żebyś najpierw wszystko ogarnęła.
    A gadaniem ludzi staraj się nie przejmować. Przecież sama jej nie wypchniesz na świat jeśli ona nie chce i organizm badał na poród nie gotowy.

    Starania od 2017 r.
    Ona - 36l, mthfr, hashimoto, b. niskie amh, b. duży problem z endo
    On - 36l, wszystko ok

    I IUI - 2019 nieudane
    I IVF - 25.09.23
    7dpt - Beta Hcg - 71 ; prog 231
    11dpt - Beta Hcg - 745 ; prog 172
    15dpt - Beta Hcg - 4174
    24dpt - jest zarodek z ❤️ (szpital, jednorazowe krwawienie bez przyczyny)
    31dpt - CRL 10mm 💓
    11+2 - CRL 45mm 🧡
    13+3 - CRL 70 mm, I prenatalne ok 💝
    17+3 - 200 g., 17 cm dziewczynki 😍
    20+3 - połówkowe, 340 g dziewczynki 🤩 skr. szyjka
    22+3 - 510 g., 28 cm gwiazdeczki 🥰 skr. szyjka
    26+3 - 910 g., 37 cm gwiazdeczki 💖 skr. szyjka
    30+3 - III prenatalne, 1580 g. dzielnej dziewczynki ❤️ od dziś szpital - b. skr. szyjka
    32+2 - 1980 g. 😍
    33+2 - 2150g. 🤩
    35+2 - 2600g. 💖
    36+2 - 2900g. 🧡
    36+6 - Alicja już na świecie! 🥰💓

    age.png
  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1726 1605

    Wysłany: 3 lipca, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaatii wrote:
    Gosia, na spokojnie, wiem jak to jest jak już dawno po terminie, a nadal się nic nie dzieje. Jak będzie gotowa to się urodzi :)

    U nas Malutka dała nam prezent z okazji swoich 2 tygodni w postaci snu w nocy - najpierw 4,5h, potem 3,5h i teraz też już prawie godzinę śpi :)

    Po jakim czasie przechodziłyście na pieluchy 2? Zastanawiam się czy kupować jeszcze mniejszy rozmiar czy już większy i po czym mam poznać, że już czas na większy.

    My mamy złote dady. Wykańczamy jeszcze 1, otworzyliśmy już 2 ostatnie opakowania i przechodzimy na 2 😊 mały ma już coraz bardziej odciśnięte na pachwinkach, więc stwierdzam że robią się przymałe 😊

    age.png

    age.png
  • Saimi Autorytet
    Postów: 1056 1160

    Wysłany: 3 lipca, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaatii wrote:
    Gosia, na spokojnie, wiem jak to jest jak już dawno po terminie, a nadal się nic nie dzieje. Jak będzie gotowa to się urodzi :)

    U nas Malutka dała nam prezent z okazji swoich 2 tygodni w postaci snu w nocy - najpierw 4,5h, potem 3,5h i teraz też już prawie godzinę śpi :)

    Po jakim czasie przechodziłyście na pieluchy 2? Zastanawiam się czy kupować jeszcze mniejszy rozmiar czy już większy i po czym mam poznać, że już czas na większy.

    My nadal w pieluchach 1. Huggies a one mniejsze są niż pampers. A młoda ma pewnie już koło 4,5kg. Ale nadal są ok. Co prawda większe 1 czuli pampers i lupilo czekają plus 2 huggies.

    Starania od 2017 r.
    Ona - 36l, mthfr, hashimoto, b. niskie amh, b. duży problem z endo
    On - 36l, wszystko ok

    I IUI - 2019 nieudane
    I IVF - 25.09.23
    7dpt - Beta Hcg - 71 ; prog 231
    11dpt - Beta Hcg - 745 ; prog 172
    15dpt - Beta Hcg - 4174
    24dpt - jest zarodek z ❤️ (szpital, jednorazowe krwawienie bez przyczyny)
    31dpt - CRL 10mm 💓
    11+2 - CRL 45mm 🧡
    13+3 - CRL 70 mm, I prenatalne ok 💝
    17+3 - 200 g., 17 cm dziewczynki 😍
    20+3 - połówkowe, 340 g dziewczynki 🤩 skr. szyjka
    22+3 - 510 g., 28 cm gwiazdeczki 🥰 skr. szyjka
    26+3 - 910 g., 37 cm gwiazdeczki 💖 skr. szyjka
    30+3 - III prenatalne, 1580 g. dzielnej dziewczynki ❤️ od dziś szpital - b. skr. szyjka
    32+2 - 1980 g. 😍
    33+2 - 2150g. 🤩
    35+2 - 2600g. 💖
    36+2 - 2900g. 🧡
    36+6 - Alicja już na świecie! 🥰💓

    age.png
  • Anuska0907 Autorytet
    Postów: 443 515

    Wysłany: 3 lipca, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa_Ola, życzę szybkiego powrotu do zdrowia dla całej Waszej rodzinki.

    Gosia szybkiego rozwiązania i dużo zdrówka dla córeczki.

    Dziewczyny możecie polecić jakiś smoczek, który najbardziej przypomina pierś, sutek mamy? Moje dziecko nie bardzo chce te smoczki co mam w domu, jedynie avent chwilę possie, reszta be

    Nowa_Ola lubi tę wiadomość

    👩40 🧑41
    31.12.2008 💒
    24.12.2007💙
    19.08.2011💙
    14.06.2015💙
    28.05.2024💝 Jest już na świecie Zuzia waga 3360 i 55cm


    age.png
  • IssGreen Autorytet
    Postów: 871 651

    Wysłany: 3 lipca, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    meggie94 wrote:
    My mamy złote dady. Wykańczamy jeszcze 1, otworzyliśmy już 2 ostatnie opakowania i przechodzimy na 2 😊 mały ma już coraz bardziej odciśnięte na pachwinkach, więc stwierdzam że robią się przymałe 😊
    My też mamy jeszcze Dada 1 do skończenia, ale 2x przeciekły, więc sądzę, że zmiana powinna być już teraz.

    age.png


    2020 - Ciąża naturalna 💚
    Poronienie zatrzymane 9 tydz.
    2022 - Ciąża naturalna 💚
    Poronienie zatrzymane 7 tydz.
    2023 - In vitro ❤️
    2024 - Jan 👶 💙

    Ona: PCOS, mutacja MTHFR, delecja PAI 1, dodatnie p/ciała ANA
    On: hipospermia, teratozoospermia, asthenospermia, oligospermia

    👩 40
    🧔 39
  • Domi_95 Autorytet
    Postów: 360 349

    Wysłany: 3 lipca, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa Ola dużo zdrówka dla Was 🥰

    Ja się boję żeby nasz nic nie złapał bo przez tą zmianę pogody mnie i męża pobolewa gardło.

    A co do kp to ja mam już dość pytań jak karmie i doradzania żebym jadła zupy to będę mieć pokarm 🫣 dalej dzielnie odciągam, ale tego mleka jest coraz mniej a zapotrzebowanie małego coraz większe więc myślę że kwestia tygodnia i już będzie tylko na mm. Już teraz mojego mleka ma tylko ,,na deser’’.
    Dziś w nocy jak dawałam małemu butle to mój mąż stwierdził że podziwia kobiety kp jak bardzo się poświęcają, bo u nas np przewijanie, karmienie, odbicie i usypianie to 30 max 40 min, a tu dziecko może nawet i 1,5 godziny wisiec przy piersi.

    Nowa_Ola lubi tę wiadomość

    👩🏻 - 28 lat - PCOS
    🧔🏻‍♂️ - 29 lat

    Mama - 🐶

    Starania od 04.2023 r.
    09.2023 r. - I miesiąc stymulacji (Aromek, ovitrelle, duphaston)

    05.10.2023 - ⏸️
    🩵chłopiec🩵
  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1757 2130

    Wysłany: 3 lipca, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny ♥️ my to tam przeżyjemy, wazne żeby małego przestało męczyć. Ja dziś już i tak się lepiej czuje, ale ja pierwsza zachorowałam. Został mi katar. Dziś mam też wizytę popologową, nie ma opcji jej przełożyć, bo lekarz idzie na urlop od poniedziałku i nie będzie go 3 tygodnie. Trudno, założę maseczkę, mam nadzieję, że nie wywali mnie z gabinetu 🫣

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸ 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io
    On: ZZSK


    age.png
  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1726 1605

    Wysłany: 3 lipca, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi_95 wrote:
    Nowa Ola dużo zdrówka dla Was 🥰

    Ja się boję żeby nasz nic nie złapał bo przez tą zmianę pogody mnie i męża pobolewa gardło.

    A co do kp to ja mam już dość pytań jak karmie i doradzania żebym jadła zupy to będę mieć pokarm 🫣 dalej dzielnie odciągam, ale tego mleka jest coraz mniej a zapotrzebowanie małego coraz większe więc myślę że kwestia tygodnia i już będzie tylko na mm. Już teraz mojego mleka ma tylko ,,na deser’’.
    Dziś w nocy jak dawałam małemu butle to mój mąż stwierdził że podziwia kobiety kp jak bardzo się poświęcają, bo u nas np przewijanie, karmienie, odbicie i usypianie to 30 max 40 min, a tu dziecko może nawet i 1,5 godziny wisiec przy piersi.

    Tak, ja też to uwielbiam, kiedyś nawet Wam pisałam :) przeszłam to przy Wice i teraz to samo, jak ktoś pyta jak karmie i mówię, że mieszanie, bo swojego pokarmu mam śmieszną ilość to od razu dostaje milion nieproszonych rad 🙈😅 a ja zawsze wtedy pytam czy powiedziałam że nad tym ubolewam ? Że jest mi z tym źle? :p

    Domi_95 lubi tę wiadomość

    age.png

    age.png
  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1757 2130

    Wysłany: 3 lipca, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też krótko ucinam wszelkie teksty, że nie karmie piersią. Lekarze, położne itp. to mnie mało interesują, mówię, że karmie mm i tyle. Gdy ktoś bliski typu babcia rozpoczyna swoje mądrości nt wyższości mleka matki nad mm to mówię, że mam guzy i czekam na biopsję. Od razu nastaje cisza i spokój 😎 A z karmieniem mm dla mnie najwygodniejsze jest to, że mogę wyjść z domu, nie muszę wstawać, bo może wstać mąż, dzidziuś po wypiciu butli najczesniej od razu usypia, widzę ile wypił i mogę to policzyć itp. Wiadomo, że mleko matki jest niezastąpione, ale mm też jest całkiem niezle :) Szkoda tylko, że ludzie z otoczenia bardziej martwią się o moje piersi i karmienie, niż my, rodzice 💁🏼‍♀️

    meggie94, AEGO, Domi_95, Kermetka, agnieszkallo, Katt, Riptide lubią tę wiadomość

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸ 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io
    On: ZZSK


    age.png
  • agnieszkallo Ekspertka
    Postów: 182 167

    Wysłany: 3 lipca, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaatii wrote:
    Gosia, na spokojnie, wiem jak to jest jak już dawno po terminie, a nadal się nic nie dzieje. Jak będzie gotowa to się urodzi :)

    U nas Malutka dała nam prezent z okazji swoich 2 tygodni w postaci snu w nocy - najpierw 4,5h, potem 3,5h i teraz też już prawie godzinę śpi :)

    Po jakim czasie przechodziłyście na pieluchy 2? Zastanawiam się czy kupować jeszcze mniejszy rozmiar czy już większy i po czym mam poznać, że już czas na większy.

    Najpierw używaliśmy białych Dada 1, potem złote Dada 1. Zostały nam pampersy 1, ale porównałam je wielkościowo ze złotymi Dada 2 i te drugie są mniejsze. A że dostaliśmy tort z pieluch właśnie ze złotych Dada 2 to najpierw je zużyje, bo już mnie denerwuje przestawianie go z jednego miejsca na drugie.

    01.2007🩵
    09.2014🩷
    04.2017🩵
    06.2024🩷
  • Gosia9 Autorytet
    Postów: 402 467

    Wysłany: 3 lipca, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po wizycie. Jutro mam znów przyjść na szpital i sprubujemu podłączyć oxytocyne. Ale od razu pytałam czy jak nie pomoże to mnie wypuszcza wieczorem. Raczej powinno już pójść Ale jak nie to możliwe że się będę mogła wypisać.

    Kfiatuszek666 lubi tę wiadomość

  • Andzia2519 Ekspertka
    Postów: 234 250

    Wysłany: 3 lipca, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuska0907 wrote:
    Nowa_Ola, życzę szybkiego powrotu do zdrowia dla całej Waszej rodzinki.

    Gosia szybkiego rozwiązania i dużo zdrówka dla córeczki.

    Dziewczyny możecie polecić jakiś smoczek, który najbardziej przypomina pierś, sutek mamy? Moje dziecko nie bardzo chce te smoczki co mam w domu, jedynie avent chwilę possie, reszta be

    My używamy Lovi i przynajmniej u nas karmienie niezaburzone (chyba że się liczą moje bolące brodawki).

    Kurcze, nie straszcie z tym katarem i chorobami, właśnie mi mąż powiedział, że go gardło boli. Powiedziałam, że jeśli będzie chory to ma mnie całować, żebym małemu dala przeciwciala.

    A w ogóle zaczęło się u nas coś przestawiać że snem. Śpimy po 3-4 godziny cięgiem w nocy, za to w dzień karmienie czasem nawet co godzinę. No ale cóż, uroki KP.

  • Coffeebreak Autorytet
    Postów: 504 330

    Wysłany: 3 lipca, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też będę już zmieniać pieluchy na 2 w nocy a w dzień jak tylko wykorzystam zapas 1 .

  • AEGO Autorytet
    Postów: 2215 2015

    Wysłany: 3 lipca, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, wiem, że ma parę z Was laktator momcozy, czy jak włączacie i wkładacie na pierś to po włączeniu on powinien tak jakby ją zassać? Bo u mnie tak nie jest i się zastanawiam.

    age.png
  • Domi_95 Autorytet
    Postów: 360 349

    Wysłany: 3 lipca, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AEGO wrote:
    Dziewczyny, wiem, że ma parę z Was laktator momcozy, czy jak włączacie i wkładacie na pierś to po włączeniu on powinien tak jakby ją zassać? Bo u mnie tak nie jest i się zastanawiam.

    Ja nie czuję żeby zasysało pierś.

    AEGO lubi tę wiadomość

    👩🏻 - 28 lat - PCOS
    🧔🏻‍♂️ - 29 lat

    Mama - 🐶

    Starania od 04.2023 r.
    09.2023 r. - I miesiąc stymulacji (Aromek, ovitrelle, duphaston)

    05.10.2023 - ⏸️
    🩵chłopiec🩵
  • Kokosankaa Autorytet
    Postów: 431 507

    Wysłany: 3 lipca, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AEGO wrote:
    Dziewczyny, wiem, że ma parę z Was laktator momcozy, czy jak włączacie i wkładacie na pierś to po włączeniu on powinien tak jakby ją zassać? Bo u mnie tak nie jest i się zastanawiam.
    Tak, powoli zasysa 😊 tam jak coś są różne tryby i ja zawsze daje tylko na kropelkę, czyli odciąganie, bo druga opcja to stymulacja i ściągam na L5, bo wyżej mnie boli

    AEGO lubi tę wiadomość

    04.06.2024 - Leonard ❤️

    age.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2215 2015

    Wysłany: 3 lipca, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę to ja tak na Domi nie czuję aby zasysał.
    Tak, funkcję ogarnęłam😅🙌🏻

    age.png
  • Andzia2519 Ekspertka
    Postów: 234 250

    Wysłany: 3 lipca, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój zasysa :) ale nie powinno bolec

    AEGO lubi tę wiadomość

‹‹ 443 444 445 446 447 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ