X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czerwcowe mamy 2024
Odpowiedz

Czerwcowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • Domi_95 Autorytet
    Postów: 360 349

    Wysłany: 4 lipca, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś mamy równe 3 tygodnie 😁 była dziś położna. Nikos waży już 3860 g. Pępek ładnie się goi, jest już bliski odpadnięcia więc się mega cieszę. Twarz mam przemywać tylko przegotowaną wodą, niczym nie smarować. Jeżeli chodzi o problemy brzuszkowe to jak najwięcej kłaść go na brzuszku, masować, przykładać termoforem. Mogę dawać espumisan i delicol.

    Położna stwierdziła że mój dr ma fach w ręku bo blizna po cc wygląda pięknie.

    Co do spania małego to jak były upały to spał w samej piżamce na krótki rękaw, teraz jak są chłodniejsze noce to piżamka na długi plus cienki śpiworek. Ciesze się że otulacz do spania kupiłam jeden i to z pepco za 20 zł bo u nas się nie sprawdza. Nikos się denerwuje jak ma schowane rączki.

    Saimi lubi tę wiadomość

    👩🏻 - 28 lat - PCOS
    🧔🏻‍♂️ - 29 lat

    Mama - 🐶

    Starania od 04.2023 r.
    09.2023 r. - I miesiąc stymulacji (Aromek, ovitrelle, duphaston)

    05.10.2023 - ⏸️
    🩵chłopiec🩵
  • Kokosankaa Autorytet
    Postów: 431 507

    Wysłany: 4 lipca, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny ❤️ hormony dają o sobie znać, zawsze musi być jakiś powód do zmartwienia 🥲

    I jeszcze mam może głupie pytanie- myślicie ze gondola w wózku dobrze osłania przed wiatrem? Ostatnio wyszłam na spacer i widziałam że moskitiera na wózku lata i niby wsadzałam rękę do środka obok głowy małego i nie czułam wiatru, ale miałam takie wrażenie że jak wieje od boku pod skosem albo zza moich pleców, to mu ten wiatr może zakręcać o dach gondoli i mu tam hulać. Poszłabym dzisiaj na spacer, ale znowu mocno wieje i się zastanawiam czy to dobra pogoda na spacer czy lepiej zostać w domu

    04.06.2024 - Leonard ❤️

    age.png
  • Skarbek001 Ekspertka
    Postów: 146 219

    Wysłany: 4 lipca, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też była położna, mała waży 3960 g. Więc już 700 gram przybrała 😁 Szczepienie kazała umówić po skończonym 8 tygodniu. Zastanawiam się czemu tak późno. Z trądzikiem mówiła że nie trzeba nic robić tylko przemywać wodą przegotowaną czyli tak jak dotychczas robiłam.

    Saimi lubi tę wiadomość

    age.png
  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1757 2130

    Wysłany: 4 lipca, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kokosanko, podobno nie ma złej pogody na spacer, chyba, że skrajny upał i skrajny mróz. Gondola na pewno ogranicza wiatr. Jak mocno wieje, to zawsze możesz założyć cienką bawełnianą czapeczkę. :)

    Skarbku, u nas szczepienie w 8 tygodniu życia, ale nie skończonym, tylko zaczętym. Nie wiem czy to ma znaczenie, nas zapisali już na pierwszej wizycie patronażowej u pediatry.

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸ 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io
    On: ZZSK


    age.png
  • Kfiatuszek666 Autorytet
    Postów: 754 662

    Wysłany: 4 lipca, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi_95 wrote:
    Dziś mamy równe 3 tygodnie 😁 była dziś położna. Nikos waży już 3860 g. Pępek ładnie się goi, jest już bliski odpadnięcia więc się mega cieszę. Twarz mam przemywać tylko przegotowaną wodą, niczym nie smarować. Jeżeli chodzi o problemy brzuszkowe to jak najwięcej kłaść go na brzuszku, masować, przykładać termoforem. Mogę dawać espumisan i delicol.

    Położna stwierdziła że mój dr ma fach w ręku bo blizna po cc wygląda pięknie.

    Co do spania małego to jak były upały to spał w samej piżamce na krótki rękaw, teraz jak są chłodniejsze noce to piżamka na długi plus cienki śpiworek. Ciesze się że otulacz do spania kupiłam jeden i to z pepco za 20 zł bo u nas się nie sprawdza. Nikos się denerwuje jak ma schowane rączki.

    U mnie tak samo z tym otulaczem :)

  • agnieszkallo Ekspertka
    Postów: 182 167

    Wysłany: 4 lipca, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maja ma zaplanowane szczepienie w rozpoczętym 7 tyg.
    Otulacza nie kupowałam i dobrze, bo u nas nawet śpiworki się nie przyjęły.

    Do nas przyszedł dziś kurier z wyprawką dla warszawskiego malucha.

    01.2007🩵
    09.2014🩷
    04.2017🩵
    06.2024🩷
  • Coffeebreak Autorytet
    Postów: 504 330

    Wysłany: 4 lipca, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kokosankaa wrote:
    Dzięki dziewczyny ❤️ hormony dają o sobie znać, zawsze musi być jakiś powód do zmartwienia 🥲

    I jeszcze mam może głupie pytanie- myślicie ze gondola w wózku dobrze osłania przed wiatrem? Ostatnio wyszłam na spacer i widziałam że moskitiera na wózku lata i niby wsadzałam rękę do środka obok głowy małego i nie czułam wiatru, ale miałam takie wrażenie że jak wieje od boku pod skosem albo zza moich pleców, to mu ten wiatr może zakręcać o dach gondoli i mu tam hulać. Poszłabym dzisiaj na spacer, ale znowu mocno wieje i się zastanawiam czy to dobra pogoda na spacer czy lepiej zostać w domu
    Wiesz co , u mnie zawsze ale zawsze wieje. Jakbym miała czekać na brak wiatru to nie wiem kiedy bym wyszła. Czasem robię taki żagiel z dużej tetry , zakładam czapeczkę ewentualnie można założyć pokrywę na gondole Choć ja w lecie jej normalnie nawe nie wyciągam z szafy. Chyba że ten wiatr jest serio mocny to rozumiem. Może wtedy usiasc chociaż gdzieś w osłoniętym miejscu , choćby przed domem

  • Domi_95 Autorytet
    Postów: 360 349

    Wysłany: 4 lipca, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skarbek001 wrote:
    U nas też była położna, mała waży 3960 g. Więc już 700 gram przybrała 😁 Szczepienie kazała umówić po skończonym 8 tygodniu. Zastanawiam się czemu tak późno. Z trądzikiem mówiła że nie trzeba nic robić tylko przemywać wodą przegotowaną czyli tak jak dotychczas robiłam.

    Mam pediatra kazała przyjść na szczepienie po 6 tygodniu, najlepiej w rozpoczętym 7.

    👩🏻 - 28 lat - PCOS
    🧔🏻‍♂️ - 29 lat

    Mama - 🐶

    Starania od 04.2023 r.
    09.2023 r. - I miesiąc stymulacji (Aromek, ovitrelle, duphaston)

    05.10.2023 - ⏸️
    🩵chłopiec🩵
  • Riptide Autorytet
    Postów: 284 383

    Wysłany: 4 lipca, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My się szczepimy 31 lipca, to będzie skończony 6 tydzień, rozpoczęty 7 😊 szczepicie standardowymi czy 6w1? Czy dobieracie dodatkowe szczepienia? My pneumokoki i rotawirus będziemy chcieli, pediatra mnie jeszcze poinformowała o meningokokach, rzadko się zdarzają, ale w jej karierze się zdarzały i się zastanawiam

  • Kfiatuszek666 Autorytet
    Postów: 754 662

    Wysłany: 4 lipca, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A możecie mi napisać jak to jest z tymi szczepieniami? Jakie są obowiązkowe a jakie zalecane po 6 tygodniu? I jaka jest różnica na NFZ a jaką 5w1 albo 6w1?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lipca, 17:07

  • Andzia2519 Ekspertka
    Postów: 234 250

    Wysłany: 4 lipca, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczepienia NFZ a wszystkie dobierane i płatne to różnica kolo 1,5 tysiąca ale rozłożone na półtora roku chyba. Bierzemy full wypas

  • Saimi Autorytet
    Postów: 1056 1160

    Wysłany: 4 lipca, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kokosankaa wrote:
    U nas po 2 tragicznych nocach dzisiaj w końcu poprawa- Leo spał w swoim łóżeczku po ok 3h, więc od 23 do 11 całkiem nieźle się wyspałam ❤️ ale oczywiście matka już sobie wkręca nowe problemy, bo po pierwsze spał całą noc na jednym boku, to jest ogólnie strona na która chętniej przekręca głowę, więc boję się że będzie miał z tamtej strony płaską głowę i jakiś przykurcz mięśni… w ciągu dnia staram się go zachęcać żeby obracał głowę też w drugą stronę, ale jest uparty. No a po drugie spał w samej piżamce, bo wszystkie śpiworki były brudne, więc je wypraliśmy i nie wyschły przed nocą i sie martwię czy nie przemarzł, bo dzisiaj to tak całkiem chłodno było w nocy, ja się przykrywałam kołdra po szyję, a biednego maluszka w samej piżamce trzymałam 😔 z drugiej strony to może być odpowiedź czemu tak dobrze spał, bo wcześniej mieliśmy w sypialni bardzo gorąco i mógł być przegrzany, do tego nad ranem go wzięłam do siebie i się grzaliśmy, więc mam nadzieję że sie nie przeziębił 🙏🏻

    U nas (odpukać) na szczęście nie ma problemów z brzuszkiem, kup robi ciągle bardzo dużo, nie podajemy mu nawet probiotyku. To może być kwestia tego co pisała Kfiatuszek, bo on w dzień śpi tylko na mnie albo na mężu, więc mu grzejemy ten brzuszek, a jak czasem widać że chce zrobić kupę albo beknąć a nie może, to pomaga pozycja na leniwca jak u Skarbek 😊 i oby tak zostało 🙏🏻
    I nas Ala śpi w pajacu i przykrywam pieluszka tetrowa do pasa jak jest chłodniej, jak cieplej to body na długi rękaw i też pielucha a jak było gorąco to spała w samych bodach na krótki rękaw. Dziś tragiczna noc.

    Starania od 2017 r.
    Ona - 36l, mthfr, hashimoto, b. niskie amh, b. duży problem z endo
    On - 36l, wszystko ok

    I IUI - 2019 nieudane
    I IVF - 25.09.23
    7dpt - Beta Hcg - 71 ; prog 231
    11dpt - Beta Hcg - 745 ; prog 172
    15dpt - Beta Hcg - 4174
    24dpt - jest zarodek z ❤️ (szpital, jednorazowe krwawienie bez przyczyny)
    31dpt - CRL 10mm 💓
    11+2 - CRL 45mm 🧡
    13+3 - CRL 70 mm, I prenatalne ok 💝
    17+3 - 200 g., 17 cm dziewczynki 😍
    20+3 - połówkowe, 340 g dziewczynki 🤩 skr. szyjka
    22+3 - 510 g., 28 cm gwiazdeczki 🥰 skr. szyjka
    26+3 - 910 g., 37 cm gwiazdeczki 💖 skr. szyjka
    30+3 - III prenatalne, 1580 g. dzielnej dziewczynki ❤️ od dziś szpital - b. skr. szyjka
    32+2 - 1980 g. 😍
    33+2 - 2150g. 🤩
    35+2 - 2600g. 💖
    36+2 - 2900g. 🧡
    36+6 - Alicja już na świecie! 🥰💓

    age.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2215 2015

    Wysłany: 4 lipca, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Riptide wrote:
    My się szczepimy 31 lipca, to będzie skończony 6 tydzień, rozpoczęty 7 😊 szczepicie standardowymi czy 6w1? Czy dobieracie dodatkowe szczepienia? My pneumokoki i rotawirus będziemy chcieli, pediatra mnie jeszcze poinformowała o meningokokach, rzadko się zdarzają, ale w jej karierze się zdarzały i się zastanawiam
    My idziemy na końcu 7 tyg. 😃 i bierzemy 6w1, pneumokoki, rota i meningo, ale ona później.

    Riptide lubi tę wiadomość

    age.png
  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1726 1605

    Wysłany: 4 lipca, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skarbek001 wrote:
    U nas też była położna, mała waży 3960 g. Więc już 700 gram przybrała 😁 Szczepienie kazała umówić po skończonym 8 tygodniu. Zastanawiam się czemu tak późno. Z trądzikiem mówiła że nie trzeba nic robić tylko przemywać wodą przegotowaną czyli tak jak dotychczas robiłam.

    To zależy od przychodni, różnie podchodzą, nasz przychodnia też zaczyna szczepienia w okolicy 2 miesięcy 😊

    Skarbek001 lubi tę wiadomość

    age.png

    age.png
  • Coffeebreak Autorytet
    Postów: 504 330

    Wysłany: 4 lipca, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    meggie94 wrote:
    To zależy od przychodni, różnie podchodzą, nasz przychodnia też zaczyna szczepienia w okolicy 2 miesięcy 😊
    U nas też. Moim zdaniem też nie ma się co na siłę spieszyc..uważam że ciut starszy organizm to lepiej. Ja będę celowac w termin tuż przed 12 tygodniem czyli w sumie maksymalnie późno jak się da. W sumie to końcem sierpnia, zanim starszy pójdzie do przedszkola.

    meggie94, Skarbek001 lubią tę wiadomość

  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1726 1605

    Wysłany: 4 lipca, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coffeebreak wrote:
    U nas też. Moim zdaniem też nie ma się co na siłę spieszyc..uważam że ciut starszy organizm to lepiej. Ja będę celowac w termin tuż przed 12 tygodniem czyli w sumie maksymalnie późno jak się da. W sumie to końcem sierpnia, zanim starszy pójdzie do przedszkola.

    Też bym najchętniej tak przeciągnęła, ale w związku z tym, że Wika żłobkowa to za duże ryzyko ewentualnych infekcji i opóźnień szczepień z tego powodu 🙈

    Coffeebreak lubi tę wiadomość

    age.png

    age.png
  • Katt Ekspertka
    Postów: 248 375

    Wysłany: 5 lipca, 03:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My się szczepimy po 8 tygodniu - równo na drugi miesiąc, bo jak pielęgniarka zaproponowała termin to stwierdziłam że zapamiętam jak to będzie 5 🤪
    I jeszcze co do szczepień to pamiętam że jak walczyłam żeby iść jak najpóźniej na zwolnienie z moją gin żeby mieć jak najlepszy zasiłek to stwierdziła że rozumie podejście i że pieniądze się przydadzą jak się zaczną szczepienia. I ta rozmowa była przecież tak niedawno a teraz oglądam cennik szczepionek 🤯 swoją drogą - u Was też przychodnia ma wszystkie szczepionki u siebie i je tak jakby sprzedaje? Czy macie dostać receptę i jeździć po aptekach? Bo zastanawiam się czy przypadkiem nie mają trochę zawyżonego cennika.
    Nie byłabym sobą gdybym nie poszła się zważyć do przychodni i upewnić że wszystko jest w porządku - mam wielkiego syna 4900, a dokładniej 4905 😄 ściągnęłam aplikacje do kontrolowania siatek centylowych i co prawda tym szpitalnym spadkiem trochę zjechaliśmy ale teraz ładnie odbija

    Kokosankaa, meggie94 lubią tę wiadomość

  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1726 1605

    Wysłany: 5 lipca, 07:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katt wrote:
    My się szczepimy po 8 tygodniu - równo na drugi miesiąc, bo jak pielęgniarka zaproponowała termin to stwierdziłam że zapamiętam jak to będzie 5 🤪
    I jeszcze co do szczepień to pamiętam że jak walczyłam żeby iść jak najpóźniej na zwolnienie z moją gin żeby mieć jak najlepszy zasiłek to stwierdziła że rozumie podejście i że pieniądze się przydadzą jak się zaczną szczepienia. I ta rozmowa była przecież tak niedawno a teraz oglądam cennik szczepionek 🤯 swoją drogą - u Was też przychodnia ma wszystkie szczepionki u siebie i je tak jakby sprzedaje? Czy macie dostać receptę i jeździć po aptekach? Bo zastanawiam się czy przypadkiem nie mają trochę zawyżonego cennika.
    Nie byłabym sobą gdybym nie poszła się zważyć do przychodni i upewnić że wszystko jest w porządku - mam wielkiego syna 4900, a dokładniej 4905 😄 ściągnęłam aplikacje do kontrolowania siatek centylowych i co prawda tym szpitalnym spadkiem trochę zjechaliśmy ale teraz ładnie odbija

    Naszą przychodnie akurat daje receptę i ja kupuje płatne w aptece, ale są przychodnie w naszym mieście, które mają wszystkie u siebie tak jak mówisz 😊 czy drożej nie mam pojęcia, w aptekach też pamiętaj że te ceny mogą się wahać nawet o 100 zł, trzeba się pytać

    age.png

    age.png
  • Saimi Autorytet
    Postów: 1056 1160

    Wysłany: 5 lipca, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ehh i nas znów coś się dzieje z brzuszkiem :(
    Wczoraj jedzenie 23:15, walka że spaniem do 1:15 (oczywiście wisiała większość na cycu) i następna pobudka o 6:30 😮 3 razy sprawdzałam godzinę i aplikacje gdzie zapisuję karmienia bo nie mogłam uwierzyć, że tak długo nie jadła. Aż się zastanawiam teraz czy czasem może ona krzyczała w nocy a ja się nie obudziłam ale to mąż by chyba słyszał z pokoju obok (dziś stwierdził, że skoro po pracy ma prowadzić auto z nami 150 km to się musi wyspać). Np i po tym karmieniu do teraz walczymy z brzuszkiem :(

    Nadal młoda ma nadal ropke w jednym oczku, nie jest tego dużo, oczko jest normalne, nie ma opuchlizny czy zaczerwienienia, nie ma gorączki ani kataru. Zastanawiam się czy iść do pediatry z tym czy czekać. Co myślicie?

    Starania od 2017 r.
    Ona - 36l, mthfr, hashimoto, b. niskie amh, b. duży problem z endo
    On - 36l, wszystko ok

    I IUI - 2019 nieudane
    I IVF - 25.09.23
    7dpt - Beta Hcg - 71 ; prog 231
    11dpt - Beta Hcg - 745 ; prog 172
    15dpt - Beta Hcg - 4174
    24dpt - jest zarodek z ❤️ (szpital, jednorazowe krwawienie bez przyczyny)
    31dpt - CRL 10mm 💓
    11+2 - CRL 45mm 🧡
    13+3 - CRL 70 mm, I prenatalne ok 💝
    17+3 - 200 g., 17 cm dziewczynki 😍
    20+3 - połówkowe, 340 g dziewczynki 🤩 skr. szyjka
    22+3 - 510 g., 28 cm gwiazdeczki 🥰 skr. szyjka
    26+3 - 910 g., 37 cm gwiazdeczki 💖 skr. szyjka
    30+3 - III prenatalne, 1580 g. dzielnej dziewczynki ❤️ od dziś szpital - b. skr. szyjka
    32+2 - 1980 g. 😍
    33+2 - 2150g. 🤩
    35+2 - 2600g. 💖
    36+2 - 2900g. 🧡
    36+6 - Alicja już na świecie! 🥰💓

    age.png
  • Kfiatuszek666 Autorytet
    Postów: 754 662

    Wysłany: 5 lipca, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas przychodnia sprzedaje szczepionki, ale jest drożej niż w aptece więc można wziąć receptę i kupić w aptece. Ja się zastanawiam tylko czy jak mam szczepionkę 6w1 plus powiedzmy 3 zalecane to są łącznie 4 wkucia? A jak na NFZ to 9?

    Czy po szczepieniu na krztusiec występuje tzw nieutulony płacz?

    U nas zmiana na lepsze chyba nastąpiła, nie chce zapeszać, ale wczoraj też nam mała płakała od 17 do 20 :( niby nie miała napiętego brzuszka, ale nie było ani pierdkow ani kupy. Nie wiem co to było, o 20 zasnela, a ja razem z nią i przebudziła się dopiero 1.30…

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lipca, 08:57

‹‹ 445 446 447 448 449 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ