X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czerwcowe mamy 2024
Odpowiedz

Czerwcowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2215 2015

    Wysłany: 3 lipca, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba w takim razie jednak muszę przeczytać instrukcje. 🙈🫣 Dzięki dziewczyny!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lipca, 15:42

    age.png
  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1757 2130

    Wysłany: 3 lipca, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już po wizycie popołogowej. Lekarz nie mógł znaleźć na usg jajników, więc pytałam, czy mi ich przypadkiem nie wyciął 🙈 powiedział, że nie 🤣 podobno po cc one mogą się inaczej ułożyć, bo wszystko tam jest ruszone. Jeden znaleźliśmy, drugi jest chyba schowany za macicą. Wszystko ładnie się goi, nadal mam szwy w środku, ale jest okej. Teraz czas na porządki z piersiami 🙃

    AEGO, Domi_95, Riptide, Saimi, agnieszkallo, Kokosankaa, meggie94, Katt, Anuska0907, IssGreen lubią tę wiadomość

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸ 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io
    On: ZZSK


    age.png
  • Anuska0907 Autorytet
    Postów: 443 515

    Wysłany: 3 lipca, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja Zuzia ewidentnie przechodzi skok, jest płaczliwa, śpi tylko u mamy na rękach, widać, że bardzo potrzebuje bliskości, jak ja przytulę to moment się uspokaja, jak ją odłożę to 5-10 minut i jest to samo. Czuję sie jakbym dalej byla w ciąży, bo mała cały czas na mnie leży 🫠Trzeba przez to po prostu przejść.
    Mamy w końcu po problemie z trądzikiem🥳 jutro szósta i ostatnia wizyta położnej, szczepienie mamy 16.07 i wizytęu u ortopedy , a 11.07 idę na wizytę poporodową do gina.
    Kupiłam dzisiaj następny smoczek okrągły, bo wszystkie inne kształty już mam i co , kolejny jest bee
    No nic zostaje mi być cierpliwą, może za jakiś czas zechce jakiś 🤪


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lipca, 22:37

    Domi_95 lubi tę wiadomość

    👩40 🧑41
    31.12.2008 💒
    24.12.2007💙
    19.08.2011💙
    14.06.2015💙
    28.05.2024💝 Jest już na świecie Zuzia waga 3360 i 55cm


    age.png
  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1757 2130

    Wysłany: 3 lipca, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuska0907 wrote:
    Moja Zuzia ewidentnie przechodzi skok, jest płaczliwa, śpi tylko u mamy na rękach, widać, że bardzo potrzebuje bliskości, jak ja przytulę to moment się uspokaja, jak ją odłożę to 5-10 minut i jest to samo. Trzeba przez to po prostu przejść.
    Mamy w końcu po problemie z trądzikiem🥳 jutro szósta i ostatnia wizyta położnej, szczepienie mamy 16.07 i wizytęu u ortopedy , a 11.07 idę na wizytę poporodową do gina.
    Kupiłam dzisiaj następny smoczek okrągły, bo wszystkie inne kształty już mam i co , kolejny jest bee
    No nic zostaje mi być cierpliwą, może za jakiś czas zechce jakiś 🤪

    Anuska, właśnie widziałam wcześniej, że pytałaś o smoczek. Mój Niko ciumka Avent, a pisałaś, że Twoja Zuzia jakoś średnio do niego. A może ten słynny Suavinex? Wiele pozytywnych opinii słyszałam o smoczkach i butelkach tej firmy.
    Co do skoku - dużo siły kochana, szybko minie :) U nas nadal spokój i cisza, Nikodem dużo śpi, a jak nie śpi to sobie leży w kołysce, ogląda karty kontrastowe, mruczy sobie, no złote dziecko. Nie wiem czy to osłabienie przez wirus nadal, czy po prostu ogarnęłam w końcu te problemy z brzuchem i się uspokoił, bo kupa też piękna 🙈😅 Super, że ten trądzik Wam minął, to dziadostwo straszne żeby się pozbyć, namęczyłyście się. U nas ortopeda 11.07, w naszą czwartą rocznicę ślubu 🤪 A szczepienie mamy 22.07. W piątek lecimy na kontrolę z katarem Nikosia.

    Jak w ogóle reszta rodzeństwa zachowuje się w stosunku do Zuzi? Szczególnie ta starsza część?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lipca, 22:35

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸ 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io
    On: ZZSK


    age.png
  • Anuska0907 Autorytet
    Postów: 443 515

    Wysłany: 3 lipca, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa_Ola, zainteresowanie było największe w szpitalu, jak powiem ,że trzeba ją ponosić czy powozić w wózku to bez problemu pomagają chłopaki, oni czekają jak będzie taka bardziej kontaktowa. A teraz jak taka marudna, to u mamy w ramionach najlepiej 🫠
    A z tym trądzikiem faktycznie była masakra, bałam się najwięcej o twarz, żeby jakieś blizny jej nie zostały, ale na szczęście wszystko dobrze się skończyło.

    Dobrze, że Niko spokojny mimo wirusa, oby jak najszybciej wyzdrowiał.

    👩40 🧑41
    31.12.2008 💒
    24.12.2007💙
    19.08.2011💙
    14.06.2015💙
    28.05.2024💝 Jest już na świecie Zuzia waga 3360 i 55cm


    age.png
  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1757 2130

    Wysłany: 3 lipca, 23:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuska0907 wrote:
    Nowa_Ola, zainteresowanie było największe w szpitalu, jak powiem ,że trzeba ją ponosić czy powozić w wózku to bez problemu pomagają chłopaki, oni czekają jak będzie taka bardziej kontaktowa. A teraz jak taka marudna, to u mamy w ramionach najlepiej 🫠
    A z tym trądzikiem faktycznie była masakra, bałam się najwięcej o twarz, żeby jakieś blizny jej nie zostały, ale na szczęście wszystko dobrze się skończyło.

    Dobrze, że Niko spokojny mimo wirusa, oby jak najszybciej wyzdrowiał.

    Oj będzie miała Zuzia niezłą obstawę z braci. ☺️ Fajnie, że pomogą z wózkiem czy coś. Twoj najstarszy syn to już prawie pełnoletni 🫢 bierze ją na ręce?

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸ 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io
    On: ZZSK


    age.png
  • Skarbek001 Ekspertka
    Postów: 146 219

    Wysłany: 4 lipca, 04:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje dziecko śpi a mnie dopadła bezsenność i nie mogę zasnąć no hit 🫠🤦🏻‍♀️

    age.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2215 2015

    Wysłany: 4 lipca, 04:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skarbek001 wrote:
    Moje dziecko śpi a mnie dopadła bezsenność i nie mogę zasnąć no hit 🫠🤦🏻‍♀️
    Zazdroszczę! moje dziecko budzi się dziś co 1,5 h, właśnie w trakcie „awanti” godzinnej jesteśmy. 🤡

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lipca, 04:45

    age.png
  • Saimi Autorytet
    Postów: 1056 1160

    Wysłany: 4 lipca, 04:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A moja zjadła z butli porcję swoją a teraz wisi na cycku i ani myśli spać. A ja ledwo na oczy patrzę.

    Starania od 2017 r.
    Ona - 36l, mthfr, hashimoto, b. niskie amh, b. duży problem z endo
    On - 36l, wszystko ok

    I IUI - 2019 nieudane
    I IVF - 25.09.23
    7dpt - Beta Hcg - 71 ; prog 231
    11dpt - Beta Hcg - 745 ; prog 172
    15dpt - Beta Hcg - 4174
    24dpt - jest zarodek z ❤️ (szpital, jednorazowe krwawienie bez przyczyny)
    31dpt - CRL 10mm 💓
    11+2 - CRL 45mm 🧡
    13+3 - CRL 70 mm, I prenatalne ok 💝
    17+3 - 200 g., 17 cm dziewczynki 😍
    20+3 - połówkowe, 340 g dziewczynki 🤩 skr. szyjka
    22+3 - 510 g., 28 cm gwiazdeczki 🥰 skr. szyjka
    26+3 - 910 g., 37 cm gwiazdeczki 💖 skr. szyjka
    30+3 - III prenatalne, 1580 g. dzielnej dziewczynki ❤️ od dziś szpital - b. skr. szyjka
    32+2 - 1980 g. 😍
    33+2 - 2150g. 🤩
    35+2 - 2600g. 💖
    36+2 - 2900g. 🧡
    36+6 - Alicja już na świecie! 🥰💓

    age.png
  • Andzia2519 Ekspertka
    Postów: 234 250

    Wysłany: 4 lipca, 06:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój druga noc z rzędu po 4 godziny snu miedzy karmieniami. Tylko mi coś zaszkodziło i do lazienki ganialam...

  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1726 1605

    Wysłany: 4 lipca, 07:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A myśmy połapali jakiegoś żłobkowego wirusa jelitowego niestety… I niestety mały chyba też, wczoraj cały dzień mega się męczył z brzuszkiem, więcej ulewał i znowu robił bardzo dużo kup… Wzdęty był, brzuszek twardy… Ale na noc dałam mu enterol i espumisan i noc w sumie była ok na szczęście. Do tego też myślę że jest w skoku, bo usypianie trwa wieczność, też najlepiej tylko na rękach by spał więc nałożyło się wszystko na raz 🙈

    age.png

    age.png
  • IssGreen Autorytet
    Postów: 871 651

    Wysłany: 4 lipca, 07:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa_Ola wrote:
    Anuska, właśnie widziałam wcześniej, że pytałaś o smoczek. Mój Niko ciumka Avent, a pisałaś, że Twoja Zuzia jakoś średnio do niego. A może ten słynny Suavinex? Wiele pozytywnych opinii słyszałam o smoczkach i butelkach tej firmy.
    Co do skoku - dużo siły kochana, szybko minie :) U nas nadal spokój i cisza, Nikodem dużo śpi, a jak nie śpi to sobie leży w kołysce, ogląda karty kontrastowe, mruczy sobie, no złote dziecko. Nie wiem czy to osłabienie przez wirus nadal, czy po prostu ogarnęłam w końcu te problemy z brzuchem i się uspokoił, bo kupa też piękna 🙈😅 Super, że ten trądzik Wam minął, to dziadostwo straszne żeby się pozbyć, namęczyłyście się. U nas ortopeda 11.07, w naszą czwartą rocznicę ślubu 🤪 A szczepienie mamy 22.07. W piątek lecimy na kontrolę z katarem Nikosia.

    Jak w ogóle reszta rodzeństwa zachowuje się w stosunku do Zuzi? Szczególnie ta starsza część?
    Jak poradziłaś sobie z brzuszkiem?
    U nas synek pręży się, wygina ciało, robi się czerwony na twarzy, puszcza pierdki... chciałabym mu pomóc. Podobno to normalne, pytanie gdzie kończy się normalność a zaczyna potrzeba pomocy. Trudno tylko patrzeć.

    age.png


    2020 - Ciąża naturalna 💚
    Poronienie zatrzymane 9 tydz.
    2022 - Ciąża naturalna 💚
    Poronienie zatrzymane 7 tydz.
    2023 - In vitro ❤️
    2024 - Jan 👶 💙

    Ona: PCOS, mutacja MTHFR, delecja PAI 1, dodatnie p/ciała ANA
    On: hipospermia, teratozoospermia, asthenospermia, oligospermia

    👩 40
    🧔 39
  • Anuska0907 Autorytet
    Postów: 443 515

    Wysłany: 4 lipca, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa_Ola wrote:
    Oj będzie miała Zuzia niezłą obstawę z braci. ☺️ Fajnie, że pomogą z wózkiem czy coś. Twoj najstarszy syn to już prawie pełnoletni 🫢 bierze ją na ręce?

    Tak bierze, przeszedł całą instrukcję obsługi noworodka, jak ma ją trzymać, co jest ważne żeby jej krzywdy nie zrobić i radzi sobie bardzo dobrze. Średni też ja ponosi jak jest potrzeba, a najmłodszy to tylko na siedząco mu damy na ręce, ale za to powozi, czy pokazuje jej obrazki interaktywne, lub gada do niej, a to dużo pomaga, jak są obowiązki domowe.

    Kokosankaa, Nowa_Ola lubią tę wiadomość

    👩40 🧑41
    31.12.2008 💒
    24.12.2007💙
    19.08.2011💙
    14.06.2015💙
    28.05.2024💝 Jest już na świecie Zuzia waga 3360 i 55cm


    age.png
  • Kfiatuszek666 Autorytet
    Postów: 754 662

    Wysłany: 4 lipca, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, na bóle brzuszka poza espumisanem pomaga podobno ciepło - termoforek, ciepła kąpiel, kontakt skóra do skóry, chustonoszenie. Wiem, że człowiek chciałby efektu jak najszybciej, ale może warto popróbować. No i masaż brzuszka. Położna mi też mówiła, że jeżdżenie w wózku bo to, że się trzęsie sprawia, że ruszają się jelitka.

    IssGreen, Kokosankaa lubią tę wiadomość

  • Kaatii Autorytet
    Postów: 297 287

    Wysłany: 4 lipca, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie Mała dała pospać wieczorem, a od 4 mamy jazdę - kupa, cyc, pół godziny drzemki max i tak w kółko. Brzuszek po jedzeniu ma dosyć twardy, ale po kupie wraca do normy, więc to chyba nie są problemy brzuszkowe jako takie. Bardzo łapczywie i dużo je i chyba sobie nie może poradzić z taką ilością 😳

    👧❤️ 19.06.24
  • Skarbek001 Ekspertka
    Postów: 146 219

    Wysłany: 4 lipca, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na ból brzuszka polecam noszenie dziecka w pozycji na leniwca, u nas się sprawdza. Albo jak się pręży i nie może zrobić kupki to ją tak noszę i po kilku minutach robi. Jeszcze dodatkowo wtedy delikatnie jej brzuszek masuję ręką. Pomogło też mi dwa razy rozebranie dziecka do pampersa i położenie na swojej gołej klatce piersiowej. 🙂

    Kokosankaa, Kfiatuszek666 lubią tę wiadomość

    age.png
  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1757 2130

    Wysłany: 4 lipca, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Współczuję wszystkim, które dziś nie spały 😓 może uda się odespać z drzemką dziecka, choć mi jakoś nigdy się wcześniej nie udało :/

    Anuska, no pięknie sobie radzą chłopaki 🥰 Super się tego słucha, fajną macie tę rodzinkę ♥️

    Iss, u nas problemem była witamina D jak dla mnie. Zmieniłam z Vigantol na Dvitum, do tego dorzuciłam Vivomixx do popołudniowej butelki. Codziennie dużo kładę Nikodema na brzuszku, czy to na macie, czy na sobie, czy w kołysce. Pilnuje go, bo zdarza mu się zasnąć, więc pozwalam mu tak pospać trochę. Do tego masaż termoforem z pestkami wiśni rano i wieczorem, masaż otwartą dłonią, rowerek nóżkami, dociskanie nóżek do brzuszka kilka razy dziennie, zazwyczaj przy co drugim przewijaniu wykonujemy taki masaż. Codziennie też są kąpiele, polewamy mu brzuszek wodą, a kupa zazwyczaj idzie wieczorem po kąpieli lub w nocy. Wydaje mi się, że wszystkie te czynności przyczyniły się do sukcesu ☺️ Jednocześnie nie zapeszam 🫢

    Dziś Niko budzil się głównie na jedzenie, ogólnie chłopak ma budzik w środku ewidentnie, równo 3 godziny 50 min zaczyna marudzić o butle, ale czasem marudził żeby go przekładać w łóżeczku 🙈 Pediatra kazała zrobić klin pod materacem, żeby miał lekki spadek i łatwiej wydzielina z nosa mu spływała, więc zrobiliśmy i Nikodem przez swoje wiercenie czasem ląduje leżąc w poprzek łóżeczka 🤪

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lipca, 09:43

    IssGreen lubi tę wiadomość

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸ 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io
    On: ZZSK


    age.png
  • Kokosankaa Autorytet
    Postów: 431 507

    Wysłany: 4 lipca, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas po 2 tragicznych nocach dzisiaj w końcu poprawa- Leo spał w swoim łóżeczku po ok 3h, więc od 23 do 11 całkiem nieźle się wyspałam ❤️ ale oczywiście matka już sobie wkręca nowe problemy, bo po pierwsze spał całą noc na jednym boku, to jest ogólnie strona na która chętniej przekręca głowę, więc boję się że będzie miał z tamtej strony płaską głowę i jakiś przykurcz mięśni… w ciągu dnia staram się go zachęcać żeby obracał głowę też w drugą stronę, ale jest uparty. No a po drugie spał w samej piżamce, bo wszystkie śpiworki były brudne, więc je wypraliśmy i nie wyschły przed nocą i sie martwię czy nie przemarzł, bo dzisiaj to tak całkiem chłodno było w nocy, ja się przykrywałam kołdra po szyję, a biednego maluszka w samej piżamce trzymałam 😔 z drugiej strony to może być odpowiedź czemu tak dobrze spał, bo wcześniej mieliśmy w sypialni bardzo gorąco i mógł być przegrzany, do tego nad ranem go wzięłam do siebie i się grzaliśmy, więc mam nadzieję że sie nie przeziębił 🙏🏻

    U nas (odpukać) na szczęście nie ma problemów z brzuszkiem, kup robi ciągle bardzo dużo, nie podajemy mu nawet probiotyku. To może być kwestia tego co pisała Kfiatuszek, bo on w dzień śpi tylko na mnie albo na mężu, więc mu grzejemy ten brzuszek, a jak czasem widać że chce zrobić kupę albo beknąć a nie może, to pomaga pozycja na leniwca jak u Skarbek 😊 i oby tak zostało 🙏🏻

    04.06.2024 - Leonard ❤️

    age.png
  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1757 2130

    Wysłany: 4 lipca, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kokosankaa wrote:
    U nas po 2 tragicznych nocach dzisiaj w końcu poprawa- Leo spał w swoim łóżeczku po ok 3h, więc od 23 do 11 całkiem nieźle się wyspałam ❤️ ale oczywiście matka już sobie wkręca nowe problemy, bo po pierwsze spał całą noc na jednym boku, to jest ogólnie strona na która chętniej przekręca głowę, więc boję się że będzie miał z tamtej strony płaską głowę i jakiś przykurcz mięśni… w ciągu dnia staram się go zachęcać żeby obracał głowę też w drugą stronę, ale jest uparty. No a po drugie spał w samej piżamce, bo wszystkie śpiworki były brudne, więc je wypraliśmy i nie wyschły przed nocą i sie martwię czy nie przemarzł, bo dzisiaj to tak całkiem chłodno było w nocy, ja się przykrywałam kołdra po szyję, a biednego maluszka w samej piżamce trzymałam 😔 z drugiej strony to może być odpowiedź czemu tak dobrze spał, bo wcześniej mieliśmy w sypialni bardzo gorąco i mógł być przegrzany, do tego nad ranem go wzięłam do siebie i się grzaliśmy, więc mam nadzieję że sie nie przeziębił 🙏🏻

    U nas (odpukać) na szczęście nie ma problemów z brzuszkiem, kup robi ciągle bardzo dużo, nie podajemy mu nawet probiotyku. To może być kwestia tego co pisała Kfiatuszek, bo on w dzień śpi tylko na mnie albo na mężu, więc mu grzejemy ten brzuszek, a jak czasem widać że chce zrobić kupę albo beknąć a nie może, to pomaga pozycja na leniwca jak u Skarbek 😊 i oby tak zostało 🙏🏻

    Nie martw się piżamką. Mój syn śpi codziennie w pajacyku, bez żadnych kołderek, śpiworków ani niczego. Jak były upały to spał w body na długi rękaw. Teraz jak złapał wirus to nie otwieramy okna na noc, żeby się nie wyziębił, ale nadal śpi w pajacu. Dzieciom najlepiej podobno śpi się w temp 18-20 stopni, a jak jest zbyt gorąco, to bardzo je to męczy. U nas sprawdza się to tak jak z ubieraniem - lepiej za chłodno niż za gorąco. :)

    Kokosankaa lubi tę wiadomość

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸ 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io
    On: ZZSK


    age.png
  • Coffeebreak Autorytet
    Postów: 504 330

    Wysłany: 4 lipca, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faktycznie przy starszym też miałam klin. To się fajnie sprawdzało przy refluksie. Dziecko nie wybudzaki się z tego powodu dzięki klinowi. Ale jako wada to faktycznie dziecko zjeżdżało , przesowalo się. W przypadku A dużego spiworka/rożka może wsunąć się do środka a wtedy to trochę niebezpieczne.

    Dziś pierwszy raz spotkało mnie coś miłego w związku z ciążą/dzieckiem . Dziś w trakcie spaceru chciałam nadać paczkę. Paczkomat był przepełniony wiec poszłam do punku nadania w pobliskim sklepie. Kolejka na jakieś 10 osób... Pani jak mnie zobaczyła to zawołała koleżankę żeby otworzyła drugą kasę wzięła paczkę bo " pani jest z dzieckiem". Całą ciążę byłam jak powietrze to przynajmniej teraz zostałam zauważona 🤣 oczywiście na koniec ładnie podziękowałam

    Kokosanka to tylko jedna noc nic się nie przejmuj. Dla równowagi możesz go teraz w ciągu dnia częściej kłaść na drugą stronę.

    Kokosankaa lubi tę wiadomość

‹‹ 444 445 446 447 448 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ