X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czerwcowe mamy 2024
Odpowiedz

Czerwcowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • agnieszkallo Ekspertka
    Postów: 182 167

    Wysłany: 1 lipca, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byliśmy dziś u logopedy ze starszym synem podziękować za 2 lata ciężkiej pracy. Logopeda od razu ubrała rękawiczki i sprawdziła buźkę Mai. Dostaliśmy ćwiczenie do domu, bo nie dociska języka i dlatego łyka powietrze.
    Co do szczepień to planujemy szczepić małą 6w1, płatnymi pneumokokami 20, do tego meningokoki B i reszta. Za tydzień na wizycie ustalimy co będziemy szczepić w pierwszym terminie czyli 30 lipca.

    Coffeebreak lubi tę wiadomość

    01.2007🩵
    09.2014🩷
    04.2017🩵
    06.2024🩷
  • Kfiatuszek666 Autorytet
    Postów: 754 662

    Wysłany: 1 lipca, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agnieszkallo wrote:
    Byliśmy dziś u logopedy ze starszym synem podziękować za 2 lata ciężkiej pracy. Logopeda od razu ubrała rękawiczki i sprawdziła buźkę Mai. Dostaliśmy ćwiczenie do domu, bo nie dociska języka i dlatego łyka powietrze.
    Co do szczepień to planujemy szczepić małą 6w1, płatnymi pneumokokami 20, do tego meningokoki B i reszta. Za tydzień na wizycie ustalimy co będziemy szczepić w pierwszym terminie czyli 30 lipca.

    Ćwiczenie polegające na wkładaniu małego palca do buźki? U mnie ten sam problem, ale migiem załapała i już lepiej :)

  • Andzia2519 Ekspertka
    Postów: 234 250

    Wysłany: 1 lipca, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli dziecko po karmieniu płacze jak nie wiem co i bardzo długo nie może sie uspokoić, aż prawie do kolejnego karmienia (mamy dwa tygodnie, karmimy się co 2.5 albo 3 godziny, piersią), to macie jakieś mądre sposoby? Nie bierzemy żadnych suple poza witaminą D, przed totalnym Armagedonem ratuje nas smoczek, ale to nie jest wyjście. Mały odbija się po karmieniu, chwyta piers płytko ale skutecznie.
    Będziemy szli do fizjo ale pewnie jak skończy 4 tygodnie. Czy powinniśmy isc do jakiegoś specjalisty? Martwie się, a wyczerpujemy możliwości, co mu może nie pasować...

  • Domi_95 Autorytet
    Postów: 360 349

    Wysłany: 1 lipca, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agnieszkallo wrote:
    Byliśmy dziś u logopedy ze starszym synem podziękować za 2 lata ciężkiej pracy. Logopeda od razu ubrała rękawiczki i sprawdziła buźkę Mai. Dostaliśmy ćwiczenie do domu, bo nie dociska języka i dlatego łyka powietrze.
    Co do szczepień to planujemy szczepić małą 6w1, płatnymi pneumokokami 20, do tego meningokoki B i reszta. Za tydzień na wizycie ustalimy co będziemy szczepić w pierwszym terminie czyli 30 lipca.

    Jak dobrze rozumiem to ta na pneumokoki jest darmowa, ale 13 walentna, a ta 20 jest płatna tak?

    👩🏻 - 28 lat - PCOS
    🧔🏻‍♂️ - 29 lat

    Mama - 🐶

    Starania od 04.2023 r.
    09.2023 r. - I miesiąc stymulacji (Aromek, ovitrelle, duphaston)

    05.10.2023 - ⏸️
    🩵chłopiec🩵
  • Kfiatuszek666 Autorytet
    Postów: 754 662

    Wysłany: 1 lipca, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzia2519 wrote:
    Jeśli dziecko po karmieniu płacze jak nie wiem co i bardzo długo nie może sie uspokoić, aż prawie do kolejnego karmienia (mamy dwa tygodnie, karmimy się co 2.5 albo 3 godziny, piersią), to macie jakieś mądre sposoby? Nie bierzemy żadnych suple poza witaminą D, przed totalnym Armagedonem ratuje nas smoczek, ale to nie jest wyjście. Mały odbija się po karmieniu, chwyta piers płytko ale skutecznie.
    Będziemy szli do fizjo ale pewnie jak skończy 4 tygodnie. Czy powinniśmy isc do jakiegoś specjalisty? Martwie się, a wyczerpujemy możliwości, co mu może nie pasować...

    A kiedy śpi? Ile w ciągu doby? O ile nie jest to ból brzuszka to obstawiałabym zmęczenie/rozdraznienie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lipca, 21:08

  • Andzia2519 Ekspertka
    Postów: 234 250

    Wysłany: 1 lipca, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W sumie jak się zastanowię, to dziś spał jak na niego niewiele... Nie wiemy dlaczego w sumie. Ale sporo się działo, była polozna, on jest pierwszy dzień całkiem na cycu (wcześniej kpi)... może się złożyło.

  • agnieszkallo Ekspertka
    Postów: 182 167

    Wysłany: 1 lipca, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kfiatuszek666 wrote:
    Ćwiczenie polegające na wkładaniu małego palca do buźki? U mnie ten sam problem, ale migiem załapała i już lepiej :)

    Dokładnie tak. Nie mamy problemu z karmieniem, ale na początku jak leci mocno mleko to krztusi się.

    01.2007🩵
    09.2014🩷
    04.2017🩵
    06.2024🩷
  • agnieszkallo Ekspertka
    Postów: 182 167

    Wysłany: 1 lipca, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi_95 wrote:
    Jak dobrze rozumiem to ta na pneumokoki jest darmowa, ale 13 walentna, a ta 20 jest płatna tak?

    Darmowa jest 10 walentna. 13 i 20 są płatne. Cena zbliżona, ale 13 idzie chyba w schemacie 2+1, a 20 w schemacie 3+1.

    Domi_95 lubi tę wiadomość

    01.2007🩵
    09.2014🩷
    04.2017🩵
    06.2024🩷
  • Kaatii Autorytet
    Postów: 297 287

    Wysłany: 1 lipca, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agnieszkallo wrote:
    Darmowa jest 10 walentna. 13 i 20 są płatne. Cena zbliżona, ale 13 idzie chyba w schemacie 2+1, a 20 w schemacie 3+1.


    A to mi dzisiaj powiedzieli, że ta 20 ma dopiero wejść i na razie nie jest jeszcze dostępna. Prawda to?

    Co do karmień to moja Mała też ulewa od urodzenia. W szpitalu jak i moja położna stwierdziły, że dopóki to nie jest fontanna a tylko mały blupek i do tego Mała przybiera na wadze to jest ok. Można się bardziej przyłożyć do odbijania, ale powiem szczerze, że mi na tyle rzadko udaje się ją odbić, że odpuszczam, wolę jej nie budzić jak zaśnie na cycu ;)

    👧❤️ 19.06.24
  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1726 1605

    Wysłany: 1 lipca, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi_95 wrote:
    Jak to jest z tymi meningo? Od kiedy można szczepić, ile jest dawek i jaki mniej więcej koszt jednej szczepionki?

    Dziewczyny macie jakieś sposoby na trądzik noworodkowy?

    Na meningo można szczepić po 2 miesiącu życia dziecka. Generalnie najpopularniejsze szczepionki są dwie : Bexsero i Nimenrix. Niektórzy dają tylko Bexsero, niektórzy jedną i drugą tak jak ja, bo one są na różne szczepy czy tam typy tych meningo. Bexsero dawki są 2 plus 1 przypominająca, Nimenrix 1 dawka plus 1 przypominająca. Koszta duże, jedna dawka bexsero kosztuje ok 420 zł. Jedna dawka Nimenrix to koszt ok 220 zł.

    Domi_95 lubi tę wiadomość

    age.png

    age.png
  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1757 2130

    Wysłany: 1 lipca, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój syn spał całą poprzednią noc, spał cały dzisiejszy dzień, miał może łącznie z 3-4 godziny aktywności maksymalnie, śpi teraz już od 21 po kąpieli i karmieniu. Co robię ja? Sprawdzam, czy przypadkiem nie ma gorączki, czy oddycha, czy na pewno wszystko okej 🤦‍♀️
    Może to dlatego, że sama jestem przeziębiona i mam gorączkę 💁🏼‍♀️

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸ 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io
    On: ZZSK


    age.png
  • Kokosankaa Autorytet
    Postów: 431 507

    Wysłany: 2 lipca, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa_Ola wrote:
    Mój syn spał całą poprzednią noc, spał cały dzisiejszy dzień, miał może łącznie z 3-4 godziny aktywności maksymalnie, śpi teraz już od 21 po kąpieli i karmieniu. Co robię ja? Sprawdzam, czy przypadkiem nie ma gorączki, czy oddycha, czy na pewno wszystko okej 🤦‍♀️
    Może to dlatego, że sama jestem przeziębiona i mam gorączkę 💁🏼‍♀️

    To mój tak miał normalnie, korzystaj z tego ze dużo śpi 😊

    A dzisiejsza noc tragedia, budził się co godzinę, jadł kilka minut i zasypiał takim głębokim snem, że się go nie dało dobudzić żeby dalej jadł. Czy to ten skok rozwojowy? Dzisiaj kończy równo 4 tygodnie

    04.06.2024 - Leonard ❤️

    age.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2215 2015

    Wysłany: 2 lipca, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa_Ola wrote:
    Mój syn spał całą poprzednią noc, spał cały dzisiejszy dzień, miał może łącznie z 3-4 godziny aktywności maksymalnie, śpi teraz już od 21 po kąpieli i karmieniu. Co robię ja? Sprawdzam, czy przypadkiem nie ma gorączki, czy oddycha, czy na pewno wszystko okej 🤦‍♀️
    Może to dlatego, że sama jestem przeziębiona i mam gorączkę 💁🏼‍♀️
    Spoko, ja też tak robię jak mi za długo śpi. Chodzę i patrzę czy oddycha. 🫣 Chociaż wydaje dość dużo dźwięków przez sen, więc nie muszę tak często sprawdzać. 😅

    Nowa_Ola lubi tę wiadomość

    age.png
  • Kfiatuszek666 Autorytet
    Postów: 754 662

    Wysłany: 2 lipca, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzia2519 wrote:
    W sumie jak się zastanowię, to dziś spał jak na niego niewiele... Nie wiemy dlaczego w sumie. Ale sporo się działo, była polozna, on jest pierwszy dzień całkiem na cycu (wcześniej kpi)... może się złożyło.

    Potrzebuje wyciszenia i drzemki. Jest rozdrażniony skoro mało spał.

  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1757 2130

    Wysłany: 2 lipca, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kokosankaa wrote:
    To mój tak miał normalnie, korzystaj z tego ze dużo śpi 😊

    A dzisiejsza noc tragedia, budził się co godzinę, jadł kilka minut i zasypiał takim głębokim snem, że się go nie dało dobudzić żeby dalej jadł. Czy to ten skok rozwojowy? Dzisiaj kończy równo 4 tygodnie

    U nas skok objawiał się ciągłym płaczem, napadowym, głośnym, bez uprzedzenia. Dodatkowo smoczek be, dotychczasowe działające formy uspokojenia go też be, jedzenie be. Każde dziecko może zachowywać się inaczej, ale może to być skok w Waszym przypadku.
    No i w moim przypadku ten jego sen nie był normalny, tak, jak czułam. Wszyscy jesteśmy chorzy, on też. O 16:45 mamy pediatrę 🙃

    U nas po skoku pojawiły się łzy 🥲 i bąbelki ze śliny 😶‍🌫️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lipca, 11:17

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸ 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io
    On: ZZSK


    age.png
  • agnieszkallo Ekspertka
    Postów: 182 167

    Wysłany: 2 lipca, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas była położna. Na bóle brzuszka, które nawiedzają nas codziennie po 20 zaleciła probiotyki: Biogaja lub Vivomixx oraz standardowo Espumisan. Nie umawiałam się już na kolejne spotkanie tylko na ewentualny telefon gdyby coś mnie niepokoiło.

    01.2007🩵
    09.2014🩷
    04.2017🩵
    06.2024🩷
  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1757 2130

    Wysłany: 2 lipca, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieszko, czyli ile tych spotkań miałaś? U nas były dwa, bo położna miała dwa tygodnie urlopu po moim porodzie, ale wpisuje się w książeczkę i zapowiada kolejne spotkania. Z tego co zrozumiałam chce być na każdym. Dziś miała być trzecia wizyta, ale odwołałam, bo skoro jesteśmy wszyscy chorzy, to bez sensu żeby ją zarażać lub żeby zaniosła te zarazki do kolejnych bobasów, a Nikodema zważymy u pediatry. Boję się, że nadal za mało przybiera.

    agnieszkallo lubi tę wiadomość

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸ 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io
    On: ZZSK


    age.png
  • Domi_95 Autorytet
    Postów: 360 349

    Wysłany: 2 lipca, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agnieszkallo wrote:
    U nas była położna. Na bóle brzuszka, które nawiedzają nas codziennie po 20 zaleciła probiotyki: Biogaja lub Vivomixx oraz standardowo Espumisan. Nie umawiałam się już na kolejne spotkanie tylko na ewentualny telefon gdyby coś mnie niepokoiło.

    A mówiła położna o jakiej porze najlepiej podawac probiotyk?

    U nas pierwsza noc w miarę przespana, jedynie pobudki na karmienie. Wcześniej mały codziennie budził się o 4, nie mógł spać, marudził i oczy miał jak 5 złotych. Dziś spaliśmy aż do 9 😁

    Kokosankaa lubi tę wiadomość

    👩🏻 - 28 lat - PCOS
    🧔🏻‍♂️ - 29 lat

    Mama - 🐶

    Starania od 04.2023 r.
    09.2023 r. - I miesiąc stymulacji (Aromek, ovitrelle, duphaston)

    05.10.2023 - ⏸️
    🩵chłopiec🩵
  • Saimi Autorytet
    Postów: 1056 1160

    Wysłany: 2 lipca, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas biogaja rano. Tak kazała położna.

    Domi_95 lubi tę wiadomość

    Starania od 2017 r.
    Ona - 36l, mthfr, hashimoto, b. niskie amh, b. duży problem z endo
    On - 36l, wszystko ok

    I IUI - 2019 nieudane
    I IVF - 25.09.23
    7dpt - Beta Hcg - 71 ; prog 231
    11dpt - Beta Hcg - 745 ; prog 172
    15dpt - Beta Hcg - 4174
    24dpt - jest zarodek z ❤️ (szpital, jednorazowe krwawienie bez przyczyny)
    31dpt - CRL 10mm 💓
    11+2 - CRL 45mm 🧡
    13+3 - CRL 70 mm, I prenatalne ok 💝
    17+3 - 200 g., 17 cm dziewczynki 😍
    20+3 - połówkowe, 340 g dziewczynki 🤩 skr. szyjka
    22+3 - 510 g., 28 cm gwiazdeczki 🥰 skr. szyjka
    26+3 - 910 g., 37 cm gwiazdeczki 💖 skr. szyjka
    30+3 - III prenatalne, 1580 g. dzielnej dziewczynki ❤️ od dziś szpital - b. skr. szyjka
    32+2 - 1980 g. 😍
    33+2 - 2150g. 🤩
    35+2 - 2600g. 💖
    36+2 - 2900g. 🧡
    36+6 - Alicja już na świecie! 🥰💓

    age.png
  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1757 2130

    Wysłany: 2 lipca, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi_95 wrote:
    A mówiła położna o jakiej porze najlepiej podawac probiotyk?

    U nas pierwsza noc w miarę przespana, jedynie pobudki na karmienie. Wcześniej mały codziennie budził się o 4, nie mógł spać, marudził i oczy miał jak 5 złotych. Dziś spaliśmy aż do 9 😁

    Ja daje vivomixx do popołudniowej butli, chociaż słyszałam od położnej, żeby podawać przed snem, bo wtedy jelita zwalniają i probiotyk sobie podziała. U nas to wiadomo, że ten sen jest jaki jest, albo go nie ma 🙃 ważne, żeby podawać z jedzeniem.

    Domi_95 lubi tę wiadomość

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸ 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io
    On: ZZSK


    age.png
‹‹ 441 442 443 444 445 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ