X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czerwcowe mamy 2024
Odpowiedz

Czerwcowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • Kaatii Autorytet
    Postów: 297 287

    Wysłany: 1 lipca, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przytulam was wszystkie, każda ma prawo do przeżywania swoich problemów i nie dajcie sobie wmówić, że są one mniej ważne!

    U mnie dziś pierwszy dzień męża w pracy, a właściwie pół dnia, bo rano był jeszcze ze mną na wizycie patronażowej u lekarza. Młoda ładnie przybiera, pani pochwaliła pępek, mamy już umówione USG bioderek.

    Pytanie o szczepienia - robicie te płatne skojarzone? Jak nam dziś położna wyliczyła co można zrobić jako płatne i jak to wygląda z terminami to już sama nie wiem na co się decydować.

    Saimi lubi tę wiadomość

    👧❤️ 19.06.24
  • Domi_95 Autorytet
    Postów: 360 349

    Wysłany: 1 lipca, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas od kilku dni codziennie rano o 4 pobudka i tak mniej więcej do 7 rano sobie leży, patrzy i marudzi co jakiś czas. Biorę go wtedy do łóżka bo jest spokojniejszy jak jestem obok. Do tego wieczorem przychodzi godzina 18 i jest jeden wielki wrzask. Chyba zaczęły się kolki.

    A co do szczepień to sama miałam Was pytać bo jestem kompletnie zielona w tym temacie. Myślałam o tych szczepionkach skojarzonych, ale co oprócz tego to nie mam pojęcia.

    👩🏻 - 28 lat - PCOS
    🧔🏻‍♂️ - 29 lat

    Mama - 🐶

    Starania od 04.2023 r.
    09.2023 r. - I miesiąc stymulacji (Aromek, ovitrelle, duphaston)

    05.10.2023 - ⏸️
    🩵chłopiec🩵
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2215 2015

    Wysłany: 1 lipca, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, Feli idzie za 3 tyg na szczepienia i właśnie na tą 6w1.

    age.png
  • Saimi Autorytet
    Postów: 1056 1160

    Wysłany: 1 lipca, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już zgłupiałam jeśli chodzi o szczepienia ale nam należą się bezpłatne ze wzg na wczesniactwo. 5w1. I na pneumokoki i rotawirus didatkowo też bezpłatnie. Ja robię tylko obowiązkowe. Chociaż te kojarzone to mi średnio w rodzinie doradzają. Że lepiej by bylonpogedynczi każda.. No i u nas np położna powiedziała, że przesunąć w czasie jak najbardziej się da. Żeby była większa.

    Starania od 2017 r.
    Ona - 36l, mthfr, hashimoto, b. niskie amh, b. duży problem z endo
    On - 36l, wszystko ok

    I IUI - 2019 nieudane
    I IVF - 25.09.23
    7dpt - Beta Hcg - 71 ; prog 231
    11dpt - Beta Hcg - 745 ; prog 172
    15dpt - Beta Hcg - 4174
    24dpt - jest zarodek z ❤️ (szpital, jednorazowe krwawienie bez przyczyny)
    31dpt - CRL 10mm 💓
    11+2 - CRL 45mm 🧡
    13+3 - CRL 70 mm, I prenatalne ok 💝
    17+3 - 200 g., 17 cm dziewczynki 😍
    20+3 - połówkowe, 340 g dziewczynki 🤩 skr. szyjka
    22+3 - 510 g., 28 cm gwiazdeczki 🥰 skr. szyjka
    26+3 - 910 g., 37 cm gwiazdeczki 💖 skr. szyjka
    30+3 - III prenatalne, 1580 g. dzielnej dziewczynki ❤️ od dziś szpital - b. skr. szyjka
    32+2 - 1980 g. 😍
    33+2 - 2150g. 🤩
    35+2 - 2600g. 💖
    36+2 - 2900g. 🧡
    36+6 - Alicja już na świecie! 🥰💓

    age.png
  • Kokosankaa Autorytet
    Postów: 431 507

    Wysłany: 1 lipca, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ze szczepionkami niestety nie pomogę, bo tu jest inaczej niż w Polsce.

    Ja noc miałam jako tako znośną, chociaż nad ranem znowu mi się nie chciało karmić małego, myślałam że oszukuje że jest głodny, więc go przetrzymywałam, a jak w końcu zaczął jeść, to jadł ponad godzinę. Potem nie chciał zasnąć, więc wypiłam kawę, bo ledwo ogarniałam, jakiś czas później go dokarmiłam i zasnął jak zabity, a ja po tej kawie nie mogę spać z nim 😕

    Dzisiaj, a raczej już od kilku dni, mam za to problem z jednym z kotów, który zawsze był takim moim pupilkiem i teraz chyba jest zazdrosny 😔 ostatnio codziennie nam sika na korytarzu, gdzie wcześniej prawie nigdy tego nie robił, do tego dzisiaj włazi do wózka i boję się że tam też nasika i jeszcze bije drugiego kota 😕 trochę nie wiem co robić, szukam porad w internecie, ale póki co nie widzę nic przydatnego. Może ktoś też ma kota i będzie w stanie pomóc? Jak coś to feromony co się podłącza do prądu na niego nie działają

    04.06.2024 - Leonard ❤️

    age.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2215 2015

    Wysłany: 1 lipca, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saimi wrote:
    Ja już zgłupiałam jeśli chodzi o szczepienia ale nam należą się bezpłatne ze wzg na wczesniactwo. 5w1. I na pneumokoki i rotawirus didatkowo też bezpłatnie. Ja robię tylko obowiązkowe. Chociaż te kojarzone to mi średnio w rodzinie doradzają. Że lepiej by bylonpogedynczi każda.. No i u nas np położna powiedziała, że przesunąć w czasie jak najbardziej się da. Żeby była większa.
    Ale pneumokoki i rota są chyba bezpłatne dla wszystkich? Z tego co kojarzę.
    Wcześniaki mają bezpłatną 5w1 dodatkowo.

    Saimi lubi tę wiadomość

    age.png
  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1757 2130

    Wysłany: 1 lipca, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kokosankaa wrote:
    Ze szczepionkami niestety nie pomogę, bo tu jest inaczej niż w Polsce.

    Ja noc miałam jako tako znośną, chociaż nad ranem znowu mi się nie chciało karmić małego, myślałam że oszukuje że jest głodny, więc go przetrzymywałam, a jak w końcu zaczął jeść, to jadł ponad godzinę. Potem nie chciał zasnąć, więc wypiłam kawę, bo ledwo ogarniałam, jakiś czas później go dokarmiłam i zasnął jak zabity, a ja po tej kawie nie mogę spać z nim 😕

    Dzisiaj, a raczej już od kilku dni, mam za to problem z jednym z kotów, który zawsze był takim moim pupilkiem i teraz chyba jest zazdrosny 😔 ostatnio codziennie nam sika na korytarzu, gdzie wcześniej prawie nigdy tego nie robił, do tego dzisiaj włazi do wózka i boję się że tam też nasika i jeszcze bije drugiego kota 😕 trochę nie wiem co robić, szukam porad w internecie, ale póki co nie widzę nic przydatnego. Może ktoś też ma kota i będzie w stanie pomóc? Jak coś to feromony co się podłącza do prądu na niego nie działają

    Najpierw zabrałabym kota do weterynarza, żeby zrobić morfologię i ogólnie wykluczyć wszelkie możliwe choroby. Mogło się coś nasilić przy stresie, który niewątpliwie zwierzaki mają, gdy przynosimy do domu dzidziusia. Jeśli w badaniach będzie wszystko okej, to wtedy najlepiej poprosić o pomoc behawiorystę, jeśli problem jest już tak złożony, że sika. Dbajcie o to, żeby miał Waszą uwagę, przytulajcie jak wcześniej, nie pozwólcie żeby kotek poczuł się odtrącony.

    Szczepimy 6w1 preparatem Hexacima. Dzisiejsza noc świetna, Niko wrócił do swojego łóżeczka, spał do 9:30, a teraz ma drzemkę już 2 godziny.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lipca, 13:34

    AEGO, Kokosankaa lubią tę wiadomość

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸ 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io
    On: ZZSK


    age.png
  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1757 2130

    Wysłany: 1 lipca, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AEGO wrote:
    Ale pneumokoki i rota są chyba bezpłatne dla wszystkich? Z tego co kojarzę.
    Wcześniaki mają bezpłatną 5w1 dodatkowo.

    Tak, jak mówisz, pneumokoki i rotawirusy są bezpłatne, dla wcześniaków 5w1 jest bezpłatna.

    AEGO lubi tę wiadomość

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸ 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io
    On: ZZSK


    age.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2215 2015

    Wysłany: 1 lipca, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa_Ola wrote:
    Najpierw zabrałabym kota do weterynarza, żeby zrobić morfologię i ogólnie wykluczyć wszelkie możliwe choroby. Mogło się coś nasilić przy stresie, który niewątpliwie zwierzaki mają, gdy przynosimy do domu dzidziusia. Jeśli w badaniach będzie wszystko okej, to wtedy najlepiej poprosić o pomoc behawiorystę, jeśli problem jest już tak złożony, że sika. Dbajcie o to, żeby miał Waszą uwagę, przytulajcie jak wcześniej, nie pozwólcie żeby kotek poczuł się odtrącony.

    Szczepimy 6w1. Dzisiejsza noc świetna, Niko wrócił do swojego łóżeczka, spał do 9:30, a teraz ma drzemkę już 2 godziny.
    Nowa_Ola ma totalna rację, najpierw jak kot zaczyna posikiwać to trzeba wykluczyć choroby, naczytałam się o tym swego czasu na kocich grupach. Możesz wyszukać w lupce na grupie Koty i wszystko o nich, często ktoś o to pyta. 😃

    Nowa_Ola, Kokosankaa lubią tę wiadomość

    age.png
  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1757 2130

    Wysłany: 1 lipca, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AEGO wrote:
    Nowa_Ola ma totalna rację, najpierw jak kot zaczyna posikiwać to trzeba wykluczyć choroby, naczytałam się o tym swego czasu na kocich grupach. Możesz wyszukać w lupce na grupie Koty i wszystko o nich, często ktoś o to pyta. 😃

    Dokładnie tak :) trzeba też pamiętać, że koty uwielbiają porządek, zasady, rutynę i systematyczność. Zanim wprowadziłam do domu psa, to zbadałam moje kocury, czy wszystko jest okej, bo jednak szczeniak wychodzący przy kotach niewychodzących może powodować choroby itp. Było okej, a mimo to mój Brytyjczyk zaczął mi sikać na podłogę. Nabiegałam się po specjalistach, szukałam przyczyn, robiłam pełno badań z krwi i USG, aż w końcu dotarło do mnie, że sama jestem sobie winna. Po prostu obróciłam kuwetę w drugą stronę trochę ją przestawiając, bo drażnił mnie rozsypany zwirek wprost na przejście. Kot robił siku dokładnie w tym samym miejscu, gdzie wcześniej stała kuweta 🙃
    Kokosanko, zwróć uwagę, czy właśnie czegoś nie zmieniłaś z organizacji przestrzeni kota, przesunięty drapak, zmiana miejsca kuwety, posłania, a może postawiłaś wózek w miejscu, w którym on uwielbia się wylegiwać? No i te badania, obowiązkowo. Trzymam kciuki za poprawę!

    Kokosankaa lubi tę wiadomość

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸ 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io
    On: ZZSK


    age.png
  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1726 1605

    Wysłany: 1 lipca, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaatii wrote:
    Przytulam was wszystkie, każda ma prawo do przeżywania swoich problemów i nie dajcie sobie wmówić, że są one mniej ważne!

    U mnie dziś pierwszy dzień męża w pracy, a właściwie pół dnia, bo rano był jeszcze ze mną na wizycie patronażowej u lekarza. Młoda ładnie przybiera, pani pochwaliła pępek, mamy już umówione USG bioderek.

    Pytanie o szczepienia - robicie te płatne skojarzone? Jak nam dziś położna wyliczyła co można zrobić jako płatne i jak to wygląda z terminami to już sama nie wiem na co się decydować.

    Wike szczepiłam płatną 6w1, małego też bym tak szczepiła, ale w związku z tym, że wpisali mu wcześniactwo to należy nam się darmowe 5w1 więc skorzystam. Pozostałe obowiązkowe biorę bezpłatne, z płatnych dodatkowych później zaszczepię go tak jak córkę na meningokoki 😊

    Domi_95 lubi tę wiadomość

    age.png

    age.png
  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1726 1605

    Wysłany: 1 lipca, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak macie jakieś pytania o szczepienia to pytajcie, jestem na bieżąco z Wiką 😊 zostało mi z nią tylko z dodatkowych ostatnią dawką ospy i meningo i mamy spokój do 5 roku życia 😊

    age.png

    age.png
  • Andzia2519 Ekspertka
    Postów: 234 250

    Wysłany: 1 lipca, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to dwusetny post tutaj, to musi być pozytywnie. Mały nauczył się cyca, dzisiaj już trzy karmienia full z piersi. Ostatnie przy poloznej, nawet bez kapturkow (zaraz zobaczymy, czy podtrzymamy dobra passę).
    Waga 2930, ponad 300 gram w tydzień przybrał skurczybyk :) taki fajny, silny chłopak, ale gdzieś tam czuć widmo nieodkladania, bo zaczął bardzo pragnąć bliskości.

    Kikut odpadł w piątek, pępek się goi. Gorzej, że dosłownie z godziny na godzinę się pupa odparzyła, ale będziemy walczyć :)

    Drżę przed tym całym skokiem rozwojowym, ale to jeszcze trochę, może damy rade :)

    A co do kotów, to nasz tez przeżył mocno pojawienie się małego. Niby było okej a jednego dnia mnie ugryzł i podrapał. Daliśmy mu więcej atencji i chyba już jest ok. Mały zazdrośnik :)

    Kokosankaa, Saimi, Riptide, meggie94, Katt lubią tę wiadomość

  • Anuska0907 Autorytet
    Postów: 443 515

    Wysłany: 1 lipca, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skarbek001 wrote:
    Anuska czym leczysz trądzik? U nas coraz więcej krostek 😪 na razie przemywam wodą przegotowaną i moim mlekiem.

    Kokosanka raz miałam taką noc, że byłam tak zmęczona, że czułam, że nie mam totalnie siły żeby wstać do dziecka, taka potworna niemoc. Widziałam jak się wierci i już chciała jeść a ja nie miałam siły ani ochoty wstać, byłam tak zaspana. I też potem czułam wyrzuty sumienia 😪😪 i te wyrzuty mnie dobiły i później cały dzień myślałam że ona taka biedna głodna była a ja nie wstałam od razu 😓 Dla mnie te nocne karmienia są ciężkie bo zanim ona zje to mija chwila, czasem naprawdę długa, a mi nieraz już głowa leci tak mi się chce spać . Póki co wstawanie jest co 2,5 - 3 h. Ja dziś popłakiwałam do męża że aktualnie moim marzeniem jest się przespać dłużej niż 3 h 😜 Ogólnie to mogę płakać na zawołanie ale to chyba z tego niewyspania i zmęczenia właśnie.

    U nas przegotowana woda nic nie dała z dnia na dzień było tego tylko więcej. Przez 5 dni smarowałam maścią z antybiotykiem Mupirox i dawałam krople Fenistil i to po dwa razy dziennie. Od soboty smaruje kremem z firmy La Roche-Posay Cicaplast Baume B5+
    I mam wrażenie, że on najwięcej pomógł jeszcze wprowadziłam Vivomixx nie wiem czy ma to jakieś znaczenie 🤷‍♀️ Ale ogólnie jest lepiej jeżeli chodzi o twarz, ale ma jeszcze dużo tego na dekolcie, rękach, nogach, straszne to jest cholerstwo.

    👩40 🧑41
    31.12.2008 💒
    24.12.2007💙
    19.08.2011💙
    14.06.2015💙
    28.05.2024💝 Jest już na świecie Zuzia waga 3360 i 55cm


    age.png
  • Domi_95 Autorytet
    Postów: 360 349

    Wysłany: 1 lipca, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    meggie94 wrote:
    Jak macie jakieś pytania o szczepienia to pytajcie, jestem na bieżąco z Wiką 😊 zostało mi z nią tylko z dodatkowych ostatnią dawką ospy i meningo i mamy spokój do 5 roku życia 😊


    Jak to jest z tymi meningo? Od kiedy można szczepić, ile jest dawek i jaki mniej więcej koszt jednej szczepionki?

    Dziewczyny macie jakieś sposoby na trądzik noworodkowy?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lipca, 14:59

    👩🏻 - 28 lat - PCOS
    🧔🏻‍♂️ - 29 lat

    Mama - 🐶

    Starania od 04.2023 r.
    09.2023 r. - I miesiąc stymulacji (Aromek, ovitrelle, duphaston)

    05.10.2023 - ⏸️
    🩵chłopiec🩵
  • Kokosankaa Autorytet
    Postów: 431 507

    Wysłany: 1 lipca, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzizas co za dzień, jeden kot mi nasikał na korytarzu, a drugi zeskoczył z balkonu do ogrodu sąsiadów (mieszkamy na pierwszym piętrze) 😭 na szczęście była u nich sprzątaczka, to mnie wpuściła i ja złapałam… teraz śmierdzi tymi sikami, nie mogę porządnie wywietrzyć, bo po pierwsze dzidziuś, więc nie mogę mieć przeciągu, a po drugie już nie wypuszczam dzisiaj kotów na taras. Oszaleje, więcej problemów z kotami niż z dzieckiem… co do porad, to jak nam kiedyś pierwszy raz kot sikał po domu, to mu zrobiliśmy komplet badań i wszystko było ok, weterynarz powiedział że to problem behawioralny. Co prawda to było z 5 lat temu, ale nie wiem czy ma sens zrobić znowu badania, stawiam że to znowu jakiś problem ze stresem- w końcu nastąpiła duża zmiana w jego życiu. Nie wiem tylko jak temu zaradzić, bo fizycznie nie mogę poświęcać mu tyle samo uwagi co wcześniej- zanim pojawiło się dziecko, to ze mną spał, wiecznie mi leżał na kolanach itd, teraz ciągle jest ze mną dzidziuś i kot wtedy nie chce do mnie przychodzić 😔 chociaż dzisiaj nawet do nas podszedł i mnie trochę ugniatał po nodze i głośno mruczał jak karmiłam małego, więc może małymi kroczkami się przełamie i nauczy z nami leżeć… A co do drugiego kota, to mamy taras ponad 30m, a nasz budynek jest jakby w kształcie schodków, wiec nie mamy jak go osiatkowac, chyba że wydamy kupę kasy na taki stelaż do zamontowania na barierkach… jak mąż wróci z pracy to będziemy rozmawiać, ale póki co jestem zalamana 😔
    Sorry za żalipost niezwiązany z dzieckiem, ale musiałam to z siebie wyrzucić 😔

    04.06.2024 - Leonard ❤️

    age.png
  • Kfiatuszek666 Autorytet
    Postów: 754 662

    Wysłany: 1 lipca, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy Wasze dzieci karmione piersią też ulewają? U nas od kilku dni poprawa w karmieniu, waga idzie w górę, nawet jakoś przerwy między karmieniami się klarują, ale teraz dla odmiany ulewa, więc mam wrażenie, że je za dużo :)

    W ogóle nauczyła się usypiania na cycu. Jak widzę, że jest zła albo zmęczona i chce spać to muszę się z nią położyć aby sobie pociumkala. To normalne? ;p

  • Anuska94 Ekspertka
    Postów: 267 76

    Wysłany: 1 lipca, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja ma wzdęcia.Nie wiem od czego staram się uważać co jem.Teraz tak pomyślałam że może lody jej szkodzą.

  • Kokosankaa Autorytet
    Postów: 431 507

    Wysłany: 1 lipca, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kfiatuszek, nasz bardzo rzadko ulewa, ale ulewa, a usypia też na cycu albo na rączkach, ale tylko jak się z nim chodzi.

    Anuska, ja się wczoraj najadłam bobu 🙈 i ja miałam po nim wzdęcia i dzidziuś, nie polecam 😂

    04.06.2024 - Leonard ❤️

    age.png
  • Kfiatuszek666 Autorytet
    Postów: 754 662

    Wysłany: 1 lipca, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anusia, może ma wzdęcia bo za dużo powietrza łyka podczas karmienia? Chociaż to wydaje mi się powinno odbekniecie zalatwic. A jak nie to masaż brzuszka albo ruszanie nóżkami albo espumisan ostatecznie.

    Coffeebreak lubi tę wiadomość

‹‹ 440 441 442 443 444 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ