X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czerwcowe mamy 2024
Odpowiedz

Czerwcowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • Kfiatuszek666 Autorytet
    Postów: 754 662

    Wysłany: 28 czerwca, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ponieważ moja córka załapała wreszcie jak połykać pokarm 😀 to mam wrażenie, że dziś za dużo zjadła. Baki i kupy są, brzuch raz wzdęty raz nie, ale mam płacz w domu od kilku godzin więc albo jest rozdrażniona bo mało miała drzemek albo nie wiem co. Od 7 rano spała w ciągu dnia łącznie 4h. Kolki? Uspokaja się tylko na piersi, ale na 15 minut i znów okropny płacz :( czy 15 dniowe dziecko może mieć kolki?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 czerwca, 19:37

  • Coffeebreak Autorytet
    Postów: 504 330

    Wysłany: 28 czerwca, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kwiatuszku - oczywiście że tak. Ale z twojego opisu to raczej problemy jelitowe nóż kolki.

  • Katt Ekspertka
    Postów: 248 375

    Wysłany: 28 czerwca, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiu trzymam mocno kciuki w nadziei że może po oxy coś się samo szybciej rozkręci ✊
    Od wczoraj, kilka razy miałam już taką sytuację - moje dziecko śpi lub leży sobie spokojnie, najedzone, z czystą pieluchą, wszystko w porządku i nagle ryk, ale to wrzask niesamowity, biegnę do łóżeczka a tu pięść we włosy wkręcona, wczoraj aż wjechały niedrapki bo nie wiedziałam robić. Teraz też, upał straszny i leży w rękawiczkach bo strach go na chwilę zostawić 😱 najgorsze że on nie chce puścić tych włosków bo co rozplącze paluszki to on znowu się za te włosięta łapie

  • Skarbek001 Ekspertka
    Postów: 146 219

    Wysłany: 29 czerwca, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jaką witaminę D polecacie? Ja daje D-vitum ale chyba muszę zmienić bo moja mała ma chyba po niej problemu z brzuszkiem :/

    age.png
  • Kaatii Autorytet
    Postów: 297 287

    Wysłany: 29 czerwca, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skarbek001 wrote:
    Dziewczyny jaką witaminę D polecacie? Ja daje D-vitum ale chyba muszę zmienić bo moja mała ma chyba po niej problemu z brzuszkiem :/

    Ja daję Juvit, dostałam od położnej w pakiecie próbek to zużywam.

    Dziewczyny po cc - po jakim czasie idziecie do fizjo? Najpierw ginekolog czy można już wcześniej coś działać z blizną? U mnie jeszcze bardzo wcześnie jest, ale dzisiaj spacer 3,5km z zakupami po drodze i jakoś tak odzyskuję energię po operacji :)

    👧❤️ 19.06.24
  • Anuska0907 Autorytet
    Postów: 443 515

    Wysłany: 29 czerwca, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaatii wrote:
    Ja daję Juvit, dostałam od położnej w pakiecie próbek to zużywam.

    Dziewczyny po cc - po jakim czasie idziecie do fizjo? Najpierw ginekolog czy można już wcześniej coś działać z blizną? U mnie jeszcze bardzo wcześnie jest, ale dzisiaj spacer 3,5km z zakupami po drodze i jakoś tak odzyskuję energię po operacji :)

    Ja we wtorek już kończę 2 tygodniowe zabiegi, miałam mobilizację blizny, laser i lampę Bioptron. Zaczynałam jak byłam 3 tygodnie po cc.

    👩40 🧑41
    31.12.2008 💒
    24.12.2007💙
    19.08.2011💙
    14.06.2015💙
    28.05.2024💝 Jest już na świecie Zuzia waga 3360 i 55cm


    age.png
  • Kokosankaa Autorytet
    Postów: 431 507

    Wysłany: 29 czerwca, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katt wrote:
    Gosiu trzymam mocno kciuki w nadziei że może po oxy coś się samo szybciej rozkręci ✊
    Od wczoraj, kilka razy miałam już taką sytuację - moje dziecko śpi lub leży sobie spokojnie, najedzone, z czystą pieluchą, wszystko w porządku i nagle ryk, ale to wrzask niesamowity, biegnę do łóżeczka a tu pięść we włosy wkręcona, wczoraj aż wjechały niedrapki bo nie wiedziałam robić. Teraz też, upał straszny i leży w rękawiczkach bo strach go na chwilę zostawić 😱 najgorsze że on nie chce puścić tych włosków bo co rozplącze paluszki to on znowu się za te włosięta łapie

    I jak sytuacja, dalej się łapie za włosy?

    Ja dzisiaj walczę z laktacją w lewej piersi, bo już mi prawie przestało mleko z niej lecieć 😕 prawa nabrzmiała i aż z niej tryska, a lewa taki flak i nic nie leci, dzisiaj będę próbować regularnie ją pobudzać laktatorem i przystawiać dzidziusia, może coś się rozkręci…

    04.06.2024 - Leonard ❤️

    age.png
  • Domi_95 Autorytet
    Postów: 360 349

    Wysłany: 29 czerwca, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuska0907 wrote:
    Ja we wtorek już kończę 2 tygodniowe zabiegi, miałam mobilizację blizny, laser i lampę Bioptron. Zaczynałam jak byłam 3 tygodnie po cc.

    W sumie ile takich zabiegów miałaś w przeciągu tych 2 tygodni? Widzisz już jakieś efekty? ☺️

    👩🏻 - 28 lat - PCOS
    🧔🏻‍♂️ - 29 lat

    Mama - 🐶

    Starania od 04.2023 r.
    09.2023 r. - I miesiąc stymulacji (Aromek, ovitrelle, duphaston)

    05.10.2023 - ⏸️
    🩵chłopiec🩵
  • Anuska0907 Autorytet
    Postów: 443 515

    Wysłany: 29 czerwca, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi_95 wrote:
    W sumie ile takich zabiegów miałaś w przeciągu tych 2 tygodni? Widzisz już jakieś efekty? ☺️

    Miałam 8, bo weekendy wolne. Widzę i to dużą,blizna jest bardziej taka, że można ruszać skórą ( nie wiem jak to fachowo nazwać) nie jest taka jakby przyklejona. Jeszcze w 2 miejscach trzymam, ale to jeszcze idę na mobilizację i będzie mi to starał się rozmasować, ja mam starą bliznę po wyrostku, która ściąga tą nową.

    Domi_95 lubi tę wiadomość

    👩40 🧑41
    31.12.2008 💒
    24.12.2007💙
    19.08.2011💙
    14.06.2015💙
    28.05.2024💝 Jest już na świecie Zuzia waga 3360 i 55cm


    age.png
  • Saimi Autorytet
    Postów: 1056 1160

    Wysłany: 29 czerwca, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skarbek ja daje Vitaprim. Tak mi w aptece doradzili..

    Kat ja byłam najpierw u fizjo, potem u giną. Wydaje mi się , że nie ma znaczenia gdzie najpierw. Ja te wizyty miałam po 4-5 tyg od porodu.

    Kokosanka współczuję i trzymam kciuki by udało się pobudzić laktacje.

    Anuska94 ale fajnie, że zabiegi i laser. Ja mam tylko mobilizację.. Od czego zależy co się stasuje? Nie miałam nigdy żadnego zabiegu.

    Kokosankaa, Skarbek001 lubią tę wiadomość

    Starania od 2017 r.
    Ona - 36l, mthfr, hashimoto, b. niskie amh, b. duży problem z endo
    On - 36l, wszystko ok

    I IUI - 2019 nieudane
    I IVF - 25.09.23
    7dpt - Beta Hcg - 71 ; prog 231
    11dpt - Beta Hcg - 745 ; prog 172
    15dpt - Beta Hcg - 4174
    24dpt - jest zarodek z ❤️ (szpital, jednorazowe krwawienie bez przyczyny)
    31dpt - CRL 10mm 💓
    11+2 - CRL 45mm 🧡
    13+3 - CRL 70 mm, I prenatalne ok 💝
    17+3 - 200 g., 17 cm dziewczynki 😍
    20+3 - połówkowe, 340 g dziewczynki 🤩 skr. szyjka
    22+3 - 510 g., 28 cm gwiazdeczki 🥰 skr. szyjka
    26+3 - 910 g., 37 cm gwiazdeczki 💖 skr. szyjka
    30+3 - III prenatalne, 1580 g. dzielnej dziewczynki ❤️ od dziś szpital - b. skr. szyjka
    32+2 - 1980 g. 😍
    33+2 - 2150g. 🤩
    35+2 - 2600g. 💖
    36+2 - 2900g. 🧡
    36+6 - Alicja już na świecie! 🥰💓

    age.png
  • Andzia2519 Ekspertka
    Postów: 234 250

    Wysłany: 29 czerwca, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, kończy mi się Femibion 2, jest sens kupować 3 czy lepiej jakieś inne suple? Zależy mi na mikroelementach, włosach i laktacji.
    U mnie dziś po całości wleciał baby blues, teksty, że żałuję tej ciąży, nie ogarniam dziecka itd. A wszystko przez to, że mały ulewał po butli a nie chciał ssać cyca. Niby nic wielkiego, ale hormony to bestie. Już jest lepiej, ale co laktoterror robi z głową (nawet jak się jest KPI i to z sukcesem) to jest masakra.

  • Katt Ekspertka
    Postów: 248 375

    Wysłany: 29 czerwca, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kokosanka, nadal ciągnie go do włosów, jak byłam mała też taka akcja była, tylko podobno jednorazowa, u nas robi się z tego dłuższa atrakcja
    Kaatii ja planowałam zapisać się do urofizjo po wizycie u gina ale nie wiem czy dam radę tak długo czekać. Patrzę że blizna już się jakoś prezentuje za to ta część nad brzuchem jest taka jakby obca? W sensie bardziej czuje palcami że dotykam brzucha niż odczuwam brzuch i naiwnie liczę że może wcześniejsze wizyty coś pomogą bo to uczucie jest nie do wytrzymania.
    Dziś z mężem pojechaliśmy na ślub do jego kuzyna, z Olkiem zostali moi rodzice. Mama mówi że odpalił mu się tryb nieodkładania. Nie było nas dwie godziny, praktycznie cały ten czas leżał u jednego z dziadków na rękach. Teraz śpi od pół godziny i uważam to za rekord. Chyba czeka nas trudna noc 😭

  • Anuska0907 Autorytet
    Postów: 443 515

    Wysłany: 29 czerwca, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saimi wrote:
    Skarbek ja daje Vitaprim. Tak mi w aptece doradzili..

    Kat ja byłam najpierw u fizjo, potem u giną. Wydaje mi się , że nie ma znaczenia gdzie najpierw. Ja te wizyty miałam po 4-5 tyg od porodu.

    Kokosanka współczuję i trzymam kciuki by udało się pobudzić laktacje.

    Anuska94 ale fajnie, że zabiegi i laser. Ja mam tylko mobilizację.. Od czego zależy co się stasuje? Nie miałam nigdy żadnego zabiegu.

    Nie wiem od czego, ale jak byłam na konsultacji to fizjoterapeuta sam powiedział, że wpisuje mi właśnie do mobilizacji laser i lampę.

    👩40 🧑41
    31.12.2008 💒
    24.12.2007💙
    19.08.2011💙
    14.06.2015💙
    28.05.2024💝 Jest już na świecie Zuzia waga 3360 i 55cm


    age.png
  • Kaatii Autorytet
    Postów: 297 287

    Wysłany: 30 czerwca, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katt wrote:
    Kokosanka, nadal ciągnie go do włosów, jak byłam mała też taka akcja była, tylko podobno jednorazowa, u nas robi się z tego dłuższa atrakcja
    Kaatii ja planowałam zapisać się do urofizjo po wizycie u gina ale nie wiem czy dam radę tak długo czekać. Patrzę że blizna już się jakoś prezentuje za to ta część nad brzuchem jest taka jakby obca? W sensie bardziej czuje palcami że dotykam brzucha niż odczuwam brzuch i naiwnie liczę że może wcześniejsze wizyty coś pomogą bo to uczucie jest nie do wytrzymania.

    Też to mam, taki brak czucia we fragmencie skóry nad blizną. W szpitalu mówili, że mogę masować sobie brzuch ręką, żeby przywracać krążenie, ale oczywiście bez dotykania blizny. Mnie najbardziej przeszkadza, że czym bardziej zmniejsza się brzuch tym bardziej widoczna jest fałdka nad cięciem, skóra nie może rozejść się we wszystkich kierunkach i jej nadmiar wisi. Mam nadzieję, że uda się tego pozbyć, wystarczy, że całe ciało mam sflaczałe 🙈

    👧❤️ 19.06.24
  • Kfiatuszek666 Autorytet
    Postów: 754 662

    Wysłany: 30 czerwca, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, któraś z Was pisała ze ma podgrzewacz Lionelo Thermup 2.0. Ja mam wrażenie, że on jest ogóle nie podgrzewa wody. Jak tego się używa? Wlewam miarkę, wkłAdam butelkę, zakrywam, klikam fast albo milk i po danym czasie mam wrażenie, że mleczko jest zimne. Co robię źle?

  • Kaatii Autorytet
    Postów: 297 287

    Wysłany: 30 czerwca, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odpadł nam dziś kikut 🥳

    Riptide, Domi_95, Kokosankaa, Katt, Nowa_Ola, Anuska0907, meggie94, Saimi lubią tę wiadomość

    👧❤️ 19.06.24
  • Kermetka Znajoma
    Postów: 18 2

    Wysłany: 30 czerwca, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    urodziłam synka 14.06.
    Szkoda, że tu już nie piszecie, Wasze posty bardzo mi pomagały na etapie ciąży, tuż przed porodem i po.
    Jest ciężej niż sądziłam, zazdroszczę tym, które szybko odnalazły się w nowej roli.
    Piszecie na grupie na FB?

  • Domi_95 Autorytet
    Postów: 360 349

    Wysłany: 30 czerwca, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaatii wrote:
    Odpadł nam dziś kikut 🥳

    Super 🥰 a u nas dalej siedzi i chyba póki co nie zamierza odpaść 😔

    👩🏻 - 28 lat - PCOS
    🧔🏻‍♂️ - 29 lat

    Mama - 🐶

    Starania od 04.2023 r.
    09.2023 r. - I miesiąc stymulacji (Aromek, ovitrelle, duphaston)

    05.10.2023 - ⏸️
    🩵chłopiec🩵
  • Andzia2519 Ekspertka
    Postów: 234 250

    Wysłany: 30 czerwca, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kermetka wrote:
    Cześć,
    urodziłam synka 14.06.
    Szkoda, że tu już nie piszecie, Wasze posty bardzo mi pomagały na etapie ciąży, tuż przed porodem i po.
    Jest ciężej niż sądziłam, zazdroszczę tym, które szybko odnalazły się w nowej roli.
    Piszecie na grupie na FB?

    W sumie na fb wiele tez nie ma, chyba wszystkie niedosypiamy i nie ma czasu na fora :) Cieszę się, że mogę synka czasem dać mężowi i dospać, bo inaczej byłoby tragicznie.

    Kermetka lubi tę wiadomość

  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1757 2130

    Wysłany: 30 czerwca, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas ewidentnie skok rozwojowy. Niko myli dzień z nocą, bardzo dużo i często głośno płacze, ale tak nagle, bez pojękiwania wcześniej. Smoczek jest be, wypluwa. Jedzenia nie dojada, zje pół porcji, za chwilę ulewa bardzo dużo, wcześniej tego nie było. Nie można go czasem w ogóle uspokoić. I tak już od 2-3 dni. 🥲 Mam tylko nadzieję, że jutro nie okaże się, że nadal za mało przybiera…
    Dodatkowo zrobiła mi się jakaś ranka na bliźnie po cc i troszkę coś tam z niej wypływa, ale bardzo niewielkie ilości. Jutro pokażę to położnej, a w środę lekarzowi, bo mam wizytę popologową. Ostatnio wróciłam do swojej aktywności, przestałam się oszczędzać, dźwigam, latam na zakupy, dużo chodzę i może coś tam sobie przytarłam, nie wiem.

    Kermetko, co się dzieje? Może masz ochotę się wygadać, będzie Ci lżej na serduszku. Nikt tak nie zrozumie mamy jak inne mamy, które też tego doświadczają. Przesyłam uściski, dużo siły ❤️

    Kermetka lubi tę wiadomość

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸ 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io
    On: ZZSK


    age.png
‹‹ 438 439 440 441 442 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ