X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czerwcowe mamy 2024
Odpowiedz

Czerwcowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • Gosia9 Autorytet
    Postów: 402 467

    Wysłany: 27 czerwca, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaja jest bardzo uparta i niebrusza jej oxy. Jeszcze chwilę mam podłączona i jak nie ruszy to nie wiem. Ale jestem dobrej myśli bo jak się dziś nie urodzi to głową zacznie za barfzo szfankowac

  • Riptide Autorytet
    Postów: 284 383

    Wysłany: 27 czerwca, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia9 wrote:
    Kaja jest bardzo uparta i niebrusza jej oxy. Jeszcze chwilę mam podłączona i jak nie ruszy to nie wiem. Ale jestem dobrej myśli bo jak się dziś nie urodzi to głową zacznie za barfzo szfankowac

    Gosiu, czekaj cierpliwie, miałam to samo, o 13 dostałam oksy, a akcja się zaczęła koło 19-20

  • Riptide Autorytet
    Postów: 284 383

    Wysłany: 27 czerwca, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dziś miałyśmy wizytę patronażowa. Mała w 1,5 tyg ładnie przybrała i waży 3840, a wychodziłyśmy do domu z waga 3370. Pani doktor nie podobał się pępek i dała nam masc z antybiotykiem, powiedziała, że jest zaczerwieniony i jeśli zauważę jakiś wyciek, to natychmiast na izbę przyjęć, bo zakażenia z pępka są bardzo niebezpieczne. Na razie nic takiego nie ma, ale już nie myślę o niczym innym :( mam nadzieję, że skończy się dobrze i antybiotyk pomoże.
    Z pozytywnych rzeczy pochwaliła mnie, że robię wiele rzeczy instynktownie (głównie z karmieniem i laktacja), które się sprawdzają, więc trochę mnie to podbudowało 😊 ale i tak się martwie czy wszystko jest ok. Ale na tym chyba polega macierzyństwo 😉

    Kokosankaa lubi tę wiadomość

  • Andzia2519 Ekspertka
    Postów: 234 250

    Wysłany: 27 czerwca, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do smoczków, u nas jest Lovi, butelki Mam i Avent właśnie dojechały, będziemy testować.

    Kurcze, zazdroszczę dobrej opieki cdl i położnej w szpitalu, u nas jakąkolwiek sensowna wiedza zaczeka się w domu. Z drugiej strony pytanie, czy w szpitalu byliby w stanie zrobić cos więcej, jak mały nie umiał ssać, bo był mały

  • Anuska94 Ekspertka
    Postów: 267 76

    Wysłany: 27 czerwca, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja ma wysypkę na twarzy nie wiem od czego.Obstawiam herbatka na pobudzenie laktacji albo mleko modyfikowane Bebilon.

  • Kokosankaa Autorytet
    Postów: 431 507

    Wysłany: 27 czerwca, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuska94 wrote:
    Moja ma wysypkę na twarzy nie wiem od czego.Obstawiam herbatka na pobudzenie laktacji albo mleko modyfikowane Bebilon.

    Może to trądzik niemowlęcy? Mój też ma, myje mu teraz twarz przegotowaną wodą i jest już lepiej

    AEGO lubi tę wiadomość

    04.06.2024 - Leonard ❤️

    age.png
  • Gosia9 Autorytet
    Postów: 402 467

    Wysłany: 27 czerwca, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Riptide wrote:
    Gosiu, czekaj cierpliwie, miałam to samo, o 13 dostałam oksy, a akcja się zaczęła koło 19-20
    Od 9 miałam oxy do 17. Skurcze były ale to za mało. Czulam je ale nie bolało, oxy się skończyła skurcze ustąpiły. Leżę I ryczę bo Klaudia placze za mama. Kinga w szpitalu sama z cukrzyca a ja mogła bym teraz być i z jedną i z druga 😞 dobrze że syn u kolegi przynajmniej dobrze się bawi.

  • Kokosankaa Autorytet
    Postów: 431 507

    Wysłany: 27 czerwca, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia9 wrote:
    Od 9 miałam oxy do 17. Skurcze były ale to za mało. Czulam je ale nie bolało, oxy się skończyła skurcze ustąpiły. Leżę I ryczę bo Klaudia placze za mama. Kinga w szpitalu sama z cukrzyca a ja mogła bym teraz być i z jedną i z druga 😞 dobrze że syn u kolegi przynajmniej dobrze się bawi.

    Gosia, a zostajesz w szpitalu? Teraz na pewno jest trudno, ale pociesz się, że po takich przejściach potem może być już tylko lepiej 😘

    04.06.2024 - Leonard ❤️

    age.png
  • Gosia9 Autorytet
    Postów: 402 467

    Wysłany: 27 czerwca, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kokosankaa wrote:
    Gosia, a zostajesz w szpitalu? Teraz na pewno jest trudno, ale pociesz się, że po takich przejściach potem może być już tylko lepiej 😘
    Tak, zostaje choć najchętniej bym wyszła. Od poniedziałku nie mam opieki dla Klaudi i to najbardziej martwi. Ta presją żeby urodzić I wyjść, żeby wszystko było dobrze. Ja się boję że ta presja rodzi blokadę w mojej głowie a nie potrafię się jej pozbyć.

  • Andzia2519 Ekspertka
    Postów: 234 250

    Wysłany: 27 czerwca, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Front butelkowy - potwierdzam, Phillips Avent z zielonym dzyndzlem jest super, widać, że mały męczy się przy piciu, nie jest łatwo, ale żłopie pełną porcję - w 9 dobie życia 80 ml nawet bez ulewania za bardzo :) Oby, oby to była prosta droga do KP :D

    Gosia9, trzymam kciuki. Sama się straszliwie bałam indukcji, cieszę się, że nie musiałam mieć. Jakbym była w twojej sytuacji, jeszcze ze starszymi dziećmi, to bym chyba umarła ze stresu. Ściskam mocno. Jesteś bohaterką, pamiętaj.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 czerwca, 22:03

  • Gosia9 Autorytet
    Postów: 402 467

    Wysłany: 28 czerwca, 06:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzia2519 wrote:
    Front butelkowy - potwierdzam, Phillips Avent z zielonym dzyndzlem jest super, widać, że mały męczy się przy piciu, nie jest łatwo, ale żłopie pełną porcję - w 9 dobie życia 80 ml nawet bez ulewania za bardzo :) Oby, oby to była prosta droga do KP :D

    Gosia9, trzymam kciuki. Sama się straszliwie bałam indukcji, cieszę się, że nie musiałam mieć. Jakbym była w twojej sytuacji, jeszcze ze starszymi dziećmi, to bym chyba umarła ze stresu. Ściskam mocno. Jesteś bohaterką, pamiętaj.


    Ja się nie boję indukcji, jestem zdeterminowana żeby jak najszybciej urodzić (tylko nie cc). Ale mala nie współpracuje 😞 cała noc spokój, ani jednego skurczam. Mam nadzieję że dziś mnie zmów podłącza i już ruszy bo jak nie to chyba zwariuje 😞

  • Gosia9 Autorytet
    Postów: 402 467

    Wysłany: 28 czerwca, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wychodzę do domu. Wrócę jak się coś zacznie.

  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1757 2130

    Wysłany: 28 czerwca, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przykro mi Gosiu 😢 liczyłam, że już Ci się uda urodzić

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸ 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io
    On: ZZSK


    age.png
  • Kokosankaa Autorytet
    Postów: 431 507

    Wysłany: 28 czerwca, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia, a na kiedy miałaś termin? Szkoda że się nie udało, ale najwyraźniej dzidzia nie jest jeszcze gotowa…

    U nas właśnie była położna i Leo w 3 dni przytył 200g 😮 także wychodzi na to, że wiszenie na cycu i niespanie w nocy to był jakiś skok rozwojowy. Dzisiaj za to spał bardzo ładnie, karmiłam go najpierw po 1, potem jakoś 4:30 i 7:20, więc bez porównania z poprzednimi nocami, a wszystko robiliśmy tak samo. Jedynie co, to poprzednie noce go chyba przegrzewaliśmy, bo spał w piżamce i śpiworku, a dzisiaj w samej piżamce i wydawało mi się że dalej ma gorący kark, to od 4 spał w samym body na krótki rękawek i położna potwierdziła że to spokojnie wystarczy i że w upały moze spać albo w samym body albo sam pampers i śpiworek 😊 no i mówiła że jak mały nie chce spać w nocy w łóżeczku, to niestety niewiele da się zrobić, ona jest chyba zwolenniczka spania z dzieckiem, bo zawsze mówi że jeżeli małemu to odpowiada i wtedy śpi, to najlepiej wziąć dziecko do siebie do łóżka i tyle 😊

    Riptide lubi tę wiadomość

    04.06.2024 - Leonard ❤️

    age.png
  • Kfiatuszek666 Autorytet
    Postów: 754 662

    Wysłany: 28 czerwca, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My po wizycie u neurologopedy. Okazało się, że mała źle układa język podczas ssania i dlatego jest jak jest. Co z tego, że przystawiam ją na żądanie skoro ssie przez 2-3 minuty a potem się bawi? I błędne koło zamknięte - źle ssie, ciągle głodna, płacz i krzyk, piersi nie są dostatecznie stymulowane. I mało pokarmu. I znów. Dostałyśmy ćwiczenia do wykonania, lada moment ma być lepiej. Liczę na to bardzo, bo zanim miną pierwsze 4 tygodnie albo 3 miesiące to ja zwariuję od tego płaczu i krzyku ;p a ogólnie to u nas 30 stopni, w mieszkaniu 27, mała w samym pampersie, a od kilku dni polubiła drzemki na mnie albo mężu ;p ja też kocham te bliskość, ale na litość :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 czerwca, 11:30

    Kokosankaa lubi tę wiadomość

  • Anuska94 Ekspertka
    Postów: 267 76

    Wysłany: 28 czerwca, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co polecacie do odciągania pokarmu jaki laktator?Niby mam Philips Avent ale żeby 120 ml ściągnąć siedzę godzinę.

  • Kfiatuszek666 Autorytet
    Postów: 754 662

    Wysłany: 28 czerwca, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia9, trzymam kciuki aby jak najszybciej udało Ci się urodzić

  • Domi_95 Autorytet
    Postów: 360 349

    Wysłany: 28 czerwca, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuska94 wrote:
    Co polecacie do odciągania pokarmu jaki laktator?Niby mam Philips Avent ale żeby 120 ml ściągnąć siedzę godzinę.

    Polecam laktator muszlowy. Ręce wolne, można wszystko robić a mleczko się odciąga. Ja akurat mam momcozy m5 i jestem bardzo zadowolona. Niestety u mnie z pokarmem średnio, na jedno odciąganie z dwóch piersi jest około 60/70 ml, a czasami nawet tylko około 40 ml. Ale walczę dalej ☺️

    Dziewczyny które karmią mm, co ile Wasze maluszki robią kupki? Po moim mleku nie ma problemu z kupkami, a jak zje wiecej mm to wydaje mi się że nie może się załatwić.

    Wczoraj Nikoś skończył 2 tygodnie, a kikut dalej siedzi 😥 już się nie mogę doczekać aż odpadnie.
    Dziś od 4 nie śpimy bo mały jakiś marudny jest, chyba wyjdziemy na taras i siądziemy w cieniu bo na dworze śpi jak zabity.

    👩🏻 - 28 lat - PCOS
    🧔🏻‍♂️ - 29 lat

    Mama - 🐶

    Starania od 04.2023 r.
    09.2023 r. - I miesiąc stymulacji (Aromek, ovitrelle, duphaston)

    05.10.2023 - ⏸️
    🩵chłopiec🩵
  • Andzia2519 Ekspertka
    Postów: 234 250

    Wysłany: 28 czerwca, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuska94 wrote:
    Co polecacie do odciągania pokarmu jaki laktator?Niby mam Philips Avent ale żeby 120 ml ściągnąć siedzę godzinę.

    Mam muszlowy momcozy s12 i jest bardzo bardzo fajny. Baterie dlugo trzymają, prosto się składa i faktycznie można dużo robić, jednocześnie odciągając.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 czerwca, 12:33

  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1757 2130

    Wysłany: 28 czerwca, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi_95 wrote:
    Polecam laktator muszlowy. Ręce wolne, można wszystko robić a mleczko się odciąga. Ja akurat mam momcozy m5 i jestem bardzo zadowolona. Niestety u mnie z pokarmem średnio, na jedno odciąganie z dwóch piersi jest około 60/70 ml, a czasami nawet tylko około 40 ml. Ale walczę dalej ☺️

    Dziewczyny które karmią mm, co ile Wasze maluszki robią kupki? Po moim mleku nie ma problemu z kupkami, a jak zje wiecej mm to wydaje mi się że nie może się załatwić.

    Wczoraj Nikoś skończył 2 tygodnie, a kikut dalej siedzi 😥 już się nie mogę doczekać aż odpadnie.
    Dziś od 4 nie śpimy bo mały jakiś marudny jest, chyba wyjdziemy na taras i siądziemy w cieniu bo na dworze śpi jak zabity.

    U mnie po mm kupa jest co 2 dni :)

    Anuska94, przed godzinę siedzisz i odciągasz? Nie rób tak, rób sesje częściej a krótsze, pobudzisz bardziej laktację i finalnie ściągniesz więcej. Pamiętaj, że mleko możesz przechowywać w lodówce i zlewać ze sobą.

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸ 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io
    On: ZZSK


    age.png
‹‹ 436 437 438 439 440 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gdzie rodzić - wybór szpitala do porodu

Poród to wyjątkowa chwila. Wraz ze zbliżającym się terminem porodu, wiele kobiet zastanawia się gdzie rodzić. Warto poświęcić trochę czasu na wybór szpitala, w którym chciałabyś aby przyszło na świat Twoje dziecko. Przeczytaj jak się do tego dobrze przygotować, czym się kierować przy wyborze szpitala i jakie informacje zebrać na temat wybranej placówki.   

CZYTAJ WIĘCEJ