X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne CZERWCOWE SZCZĘŚCIA 2018
Odpowiedz

CZERWCOWE SZCZĘŚCIA 2018

Oceń ten wątek:
  • Lucy010 Autorytet
    Postów: 1462 649

    Wysłany: 2 listopada 2018, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i stało się. Mata już nie wystarcza. Moja córka turla się w najlepsze. Cmyk pyk i na 2 końcu salonu. Najlepiej jak chce przepchnac komode bo jej staje na drodze :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 listopada 2018, 17:37

    Magda33, Dika, Joaszo, Kropka89, moira696, kokkosanka, Anitka201, Andziula_1988, welonka lubią tę wiadomość

    SU7zp2.png
    WJrFp2.png
  • Magda33 Autorytet
    Postów: 1569 1216

    Wysłany: 2 listopada 2018, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale super Lucy <3 oczy dookoła głowy :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 listopada 2018, 18:40

    Lucy010 lubi tę wiadomość

    A1298C hetero / C677T hetero /
    Cukrzyca typu1/Hashimoto
    2011 🖤 26tc
    2016 🖤13tc
    2018 ♥️👣

    AMH 3.04(2023) AMH 4,08 (2024)
    IVF 12.2023
    Punkcja = 14 pęcherzyków
    6 🥚 zostały 2
    12.2023
    1ET 3.1.2 ✓
    7dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml
    9dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml😓

    2.2024
    2FET 4.2.2 ❄️
    6dpt beta 0,00😓😓
    10dpt beta 0,00😓😓
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 2 listopada 2018, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytanie to tych z Was, które już rozszerzyły dietę maluchowi: ile jednorazowo "niemlekowego" jedzenia zjadają Wasze maluchy?

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 2 listopada 2018, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Pytanie to tych z Was, które już rozszerzyły dietę maluchowi: ile jednorazowo "niemlekowego" jedzenia zjadają Wasze maluchy?
    Ok 120

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 2 listopada 2018, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    Ok 120
    Obiadku zjadl 120 a owocka 60 . Daje 2 dania bezmleczne. W dzien 3 mleczne w tym z kaszka i w nocy 1 mleczne

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 2 listopada 2018, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    Obiadku zjadl 120 a owocka 60 . Daje 2 dania bezmleczne. W dzien 3 mleczne w tym z kaszka i w nocy 1 mleczne

    O, to widzę, że tak jak u nas - 120 ml to lekko wciąga :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 3 listopada 2018, 00:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    O, to widzę, że tak jak u nas - 120 ml to lekko wciąga :)
    Czasami sie zastanawiam czy to nie jest za malo bo mleka poje ok 150 ml

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2018, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam pytanko z innej beczki. Macie pomysł w co ubrać malucha na chrzest zimą? dodam że planuję skromną uroczystość i nie bardzo chciałabym ubierać malucha w te garniturki itp. Po chrzcinach tylko będzie ciasto w domu.
    myślałam o zestawie z hm biale body z muchą i czarne spodnie, na to sweterek kremowy i kurteczka błękitna, co sądzicie?

  • Kropka89 Autorytet
    Postów: 1270 998

    Wysłany: 3 listopada 2018, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joaszo wrote:
    A ja mam pytanko z innej beczki. Macie pomysł w co ubrać malucha na chrzest zimą? dodam że planuję skromną uroczystość i nie bardzo chciałabym ubierać malucha w te garniturki itp. Po chrzcinach tylko będzie ciasto w domu.
    myślałam o zestawie z hm biale body z muchą i czarne spodnie, na to sweterek kremowy i kurteczka błękitna, co sądzicie?

    Ja myślę że całkiem spoko. Pamiętaj że też możesz wykorzystać kocyk/ jakieś okrycie bo to też grzeje malucha a może być białe/jasne. Ja też pod spód może bym założyła jakieś cieniutkie śpiochy takie tylko na nogi, zawsze to podwójne ogrzewanie stópek i nóg :)

    Joaszo lubi tę wiadomość

    zpbnj48a0fqxyaef.png

    34bwgywlqtank5nu.png
  • Lucy010 Autorytet
    Postów: 1462 649

    Wysłany: 3 listopada 2018, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joaszo no pewnie, że tak :) on ma być elegancki bo to ważna uroczystość a nie dla oka innych. Mucha, białe na górze czarne na dole zawsze jest eleganckie :)

    Joaszo lubi tę wiadomość

    SU7zp2.png
    WJrFp2.png
  • kokkosanka Autorytet
    Postów: 330 199

    Wysłany: 3 listopada 2018, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moira, straszna ta historia! Właśnie zdałam sobie sprawę, że moja jest taka sama, na szczęście z pozytywnym zakończeniem. Poród sn po cc, wywoływanie w 41 tc, problemy z parciem i spadek tętna dziecka.. Jak to przeczytałam to zdałam sobie sprawę jak bardzo ryzykowałam i jak dużo miałam szczęścia, że wszystko dobrze się skończyło! Dziękuję za to Bogu!
    Nie jestem w stanie wyobrazić sobie, co czuje mąż tej kobiety, no i 3 letnia córka, która została bez mamy... :(


    Co do lżejszych tematów, to oczywiście dołączam do grona niewyspanych mam i ciężkich nocy. Dużo pobudek, cyca, a noc wcześniej córka dołączyła do nas i płakała przez sen, a poźniej nie spała 2h od 3 do 5:o

    Joaszo, taki strój jest jak najbardziej ok! Możesz okryc czymś nóżki, a wyciągniesz go z wózka na samo udzielenie sakramentu. Jak będzie bardzo zimno to możesz ubrać coś innego, cieplejszego pod spód, a poźniej w domu przebrać.

    Lucy, Twoja Zosia szaleje! Super się rozwija:) fajnie że tak świetnie sobie radzi z turlaniem! <3
    Czy tylko mój brzdac jeszcze się nie odwraca na brzuch? Niby coś tam próbuje, ale szybko się zniecheca;)

    Lucy010 lubi tę wiadomość

    dqprj48abcqcj6gc.png
    km5sdf9h2wz9wpdb.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 3 listopada 2018, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kokosanka nie tylko Twój moja niby odwraca się na brzuch ale rzadko a jak ćwiczę z nią u układam ją na bok to od razu ciągnie się na brzuch .

    Wczoraj pierwszy raz na noc nie wykapalismy Oliwii bo wróciliśmy do domu o 23 i co rano wstała z czerwonym całym tylkiem

    age.png
  • Lucy010 Autorytet
    Postów: 1462 649

    Wysłany: 3 listopada 2018, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurcze Welonka, ale czuła skórka. U nas pierwsze odparzenia się pokazało jak zaczęła w 1 pampersie być cała noc. Użyłam próbkę sudocremu z niebieskiego pudełka, skóra się wygoila, przyzwyczaiła do jednego pampka na noc i już jest ok.

    Powiem Wam szczerze, że nie przeczytałam lub nie oglądałam tego zdarzenia o którym napisała kokkosanka. Umyślnie tego nie zrobiłam, bo ja się nie nadaje do tego, dowiaduje się z Waszych postow co się stało i ciągle o tym myślę. Patrzę na moją Zosie i za każdym razem dziękuję Bogu, że jest zdrowa i że nas ma.

    SU7zp2.png
    WJrFp2.png
  • malinka201666 Autorytet
    Postów: 414 286

    Wysłany: 3 listopada 2018, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Boże, straszne to :(
    Ja miałam cc właśnie ze względu na 1 cc, nawet w szpitalu podczas zapisu na termin to było większym wskazaniem niż wysoke ciśnienie :(
    A tak to u nas wszystko ok. Powiem wam, że nadal nie wyobrażam sobie że Karol będzie mieć już 11 miesięcy gdy Alan pójdzie do kumunii. To jest dla mnie nadal abstrakcja:)

    iv09epokg488jyph.png
    200910232070.png
    20090704640114.png
  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 3 listopada 2018, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Straszne...znając siebie też walczylabym o sn po cc...gdybym była w takiej sytuacji.

    Byłam też uparta rodzic naturalnie dzieciątko z położeniem miednicowym...teraz wiem, że cc nie jest czasami złe. Moja koleżanka rodzila miednicowo...ma kalekie dziecko. Niedawno się dowiedziałam...poród przebiegł inaczej, niż miało być.
    Moja koleżanka wybrala teraz cc, jest po 2 sn. Sama chciała...mówi że lepiej dla niej było raczej ciecie, jeśli ma porównać swoje porody.
    Kokosanko, a który poród był dla Ciebie lepszy ?
    Czytałam wywiad z Weronika Rosati...rodzila naturalnie, bo panicznie bała się operacji. A wiadomo jak wśród aktorek i celebrytek jest - cc na życzenie.
    Wolała poświęcić dół...dla mnie sam fakt ciecia skalpelem wywołuje panikę, mam to samo. Tylko że względu na to się jej boję.

    Joaszo, strój w porządku na chrzciny dla maluszka.

    Lucy, miło patrzeć jak dziecko dobrze się rozwija :)

    U mnie starsza corcia po MMR dostała wczoraj gorączki. Już w głowie miałam gorsze odczyny. Dobrze, że to tylko ta temperatura...

    Welonka...zdarzało mi się nie kąpać malej codziennie. Wtedy wieczorem mylam jej pupke i bułkę pod krajem. Polecam na takie opcje.

    Nie chce mi się wierzyc, że karmię już 4,5 miesiąca. Mała podwoiła swoją wagę w 4 m-cu.
    Jak się uda, to planuję do tego 6 miesiąca życia. Potem chce już się wziąć za siebie...2 kilo zrzucić, marzy mi się Zumba...
    A Wy nie tęsknicie czasami za ta wolnością...?
    Ja czasami tak...wiem, że i przy dzieciach da się też o siebie zadbac, o swoje potrzeby...tylko u mnie te zmęczenie i się już odechciewa wszystkiego. Może z tą Zumba mi się uda ;) Po pół roku życia dziecka będzie lzej.
    Nic, idę się zdrzemnąć z małymi na te 30 min...mąż ma imieniny i muszę być w formie...aby prezencik w naturze dac ;) :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2018, 15:47

    Sarrrra lubi tę wiadomość

  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 3 listopada 2018, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy byłam w szoku bo pampersa nie zmieniamy w nocy a miała okres ze rano jak ja przebiralam po nocy była kupa i nie było problemu z pupa a tu nie umyte i już .
    Angela wiem tylko ona już spała u rodziców i w samochodzie dwie godziny i wiedziałam że jeśli o 23 ja wykapie to rozbudzi się i nie pójdzie za prędko spać więc od razu położyłam ją spać.

    age.png
  • Lucy010 Autorytet
    Postów: 1462 649

    Wysłany: 3 listopada 2018, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też chciałam rodzic naturalnie. I dzielnie rodziłam kilka godzin, 2 etap porodu nie postępował, parlam prawie 2 godziny i mnie wzięli na cc. 2 poród bym chciała sn, zobaczymy co powie lekarz. Ale jeżeli będą jakieś wątpliwości, trudno. Niech mnie kroja 2 raz. Rekonwalescencja u mnie była trudna i dluga, odzyskałam czucie na brzuchu a razem z tym zyskałam ból, boli mnie po cięciu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2018, 18:13

    SU7zp2.png
    WJrFp2.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 3 listopada 2018, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    Czasami sie zastanawiam czy to nie jest za malo bo mleka poje ok 150 ml

    Myślę, że w przypadku jabłek 120 ml to nic. Mała kaloryczność. Ostatnio zjadł ok. 80 ml dyni i część tejże potrawy była w jego kupce niestrawiona (wyglądała jak świeżo wyjęta ze słoika), a kupę ledwo zrobił, była koszmarnie gęsta i trochę się namęczył. Więc nie polecam większych ilości dyni.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Lucy010 Autorytet
    Postów: 1462 649

    Wysłany: 3 listopada 2018, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak to jest z wyjściem gdzieś po szczepieniu? Przypada nam szczepienie w bardzo ważny wyjazd. Ja myślę, że niebardzo i że lepiej zostać w domu, ale jak to jest naprawdę?

    SU7zp2.png
    WJrFp2.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 3 listopada 2018, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy010 wrote:
    Dziewczyny jak to jest z wyjściem gdzieś po szczepieniu? Przypada nam szczepienie w bardzo ważny wyjazd. Ja myślę, że niebardzo i że lepiej zostać w domu, ale jak to jest naprawdę?

    Zawsze jest ryzyko, że dziecko źle zareaguje i konieczna będzie wizyta na IP, a to raczej mało przyjemna perspektywa dla wyjazdu. Nie lepiej przełożyć po prostu szczepienie, skoro wyjazd jest bardzo ważny? Wystarczy przesunąć o tydzień lub dwa.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
‹‹ 1219 1220 1221 1222 1223 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ