X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne CZERWCOWE SZCZĘŚCIA 2018
Odpowiedz

CZERWCOWE SZCZĘŚCIA 2018

Oceń ten wątek:
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 14 marca 2019, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka dobrze, że jest poprawa, to już znak, że nawet jeśli była jakaś infekcja czy stan zapalny to się cofa, a nie postępuje, więc może być już tylko lepiej.

    Z tymi słoiczkami to mam świadomość, że małemu jeden czy dwa by nie zaszkodziły, ale tu bardziej chodzi o mój charakter. Ja mam tak, że muszę ciągle się trzymać w ryzach, jak popuszczę sobie i pozwolę na małe lenistwo, czy w tej sytuacji taki słoiczek, to pewnie stanie się to u nas normą. W sensie, że raz dam, będzie na pewno wygodniej, więc pomyślę sobie, że "jeden słoiczek nie zaszkodzi, to nic takiego", a potem pewnie dam drugi, bo "jeden czy dwa, co za różnica", a potem się rozleniwię i stanie się to codziennością. Nie wiem skąd mam takiego leniwca w sobie, ale to tyczy się wszystkiego. Muszę sobie ustalać takie zadania do odhaczenia na każdy dzień, bo jak nie mam planu to mogłabym łazić w dresie, brać prysznic raz na tydzień i nie wychodzić z domu :P Dlatego każdego dnia mam jakiś tam harmonogram, ze stałymi punktami (np. poranny prysznic), przygotowanie posiłków, zakupy, spacer, etc. I muszę to robić w odpowiednich porach, bo jak poddam się myśli, że "a, dopiero 8, zrobię to za godzinę", to już nie zrobię :P)



    EDIT: W ogóle mieliśmy dziś śmieszną sytuację. Mały obudził nas rano, mój M. taki zaspany, pyta: "Boże, jest już chociaż 8?", patrzę na niego i w myślach zastanawiam się "czy jest już w ogóle 7?", patrzę na zegarek.. 6:20. No i tak to u nas wygląda. A Wasze maluchy, o której wstają? I jak to u Was wygląda, bo u nas nie ma znaczenia, czy mały pójdzie spać o 18, 20, czy 23 i tak zawsze wstanie o tej samej porze..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 marca 2019, 11:42

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Lucy010 Autorytet
    Postów: 1462 649

    Wysłany: 14 marca 2019, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andziula, wynik ok. Do obderwacji mala i jak będzie gorączka to przyjść, ale wczoraj i dziś nie ma. Za to jest mega marudzaca. Chyba zeby się zbliżają

    SU7zp2.png
    WJrFp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 marca 2019, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira, podziwiam. Franek tez nie chce jeść moich dań. Wcześniej jadł a teraz mu się odwidziało. Mam zamrożonego krolika, kurczaka i indyka bio za które zapłaciłam jak za zboże, kupowałam warzywka i owoce bio - tez drogie jak cholera. A on nie chce... Smażyłam placuszki, gotowałam zupki i wszystko potem pies dostawał albo sama kończyłam. Nawet wczoraj ugotowałam zupkę dyniową z królikiem, z kasza jęczmienna. Nie chciał. Dałam słoiczek - zjadł cały. Nie chce mi się walczyć, kombinować i wymadzac, bo jest mi nawet szkoda tych produktów. Jak będzie gotowy to zacznę mu robić jakieś pulpety, spaghetti, ale widocznie u nas to za wcześnie. No i te słoiczki mają coś czego moje zupy nie maja ;) Z deserkami tak samo. Jedynie ugotowany owoc zje. Surowego nie ruszy. Za to jogurt naturalny i kaszki jeszcze lubi ;)

    Kiedy Wasze dzieci zaczęły pic z bidonu? Kupiłam b.box ale jeszcze nie kuma o co w nim chodzi.

  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 14 marca 2019, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira u nas ostatnio takie pobudki to norma wstaje 6-6.30 wczoraj wstała o 6 i poszła na drzemke dopiero 11.30 dzisiaj wstała 6.30 i poszła na 30 minut spać przed 9 później drzemek zazwyczaj nie ma.

    Czara moja piła już jakos w 7 m a uczyłam ja wcześniej ze zwykłej słomki

    age.png
  • Anitka201 Autorytet
    Postów: 4606 2575

    Wysłany: 14 marca 2019, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara mój pił w dniu rozszerza ja diety wiec po skończonym 6 miesiącu. Załapał od razu mimo ze nie jest dokarmiamy butelka.
    Tez miałam na pierwszy rzut kupować b. Box ale w końcu poczytałam i kupiłam taki jak przy starszym czyli canpol.
    B.box ma cienka slomke wiec ciężej się z niego pije wiec dlatego Twoje dziecię może mieć problem.
    Kupiłam jakiś felerny canpol bo przeraźliwie cieknie. Wiec już oboje z mężem w myślach na niego klniemy jak kolejny raz musimy przebierać małego. Albo to on tak łapczywie pije ze aż po brodzie się leje.
    Ogólnie mam w planach kupić b.box. Mam go już nawet w koszyku na allegro ale z racji ze wracam do pracy tak poszalałam z garderoba ze muszę odłożyć zakup na następny miesiąc :-).

    Mój mały jednak załapał ospę. Bez komentarza. Andziula jeśli jesteś ciekawa jak wyglada typowy wykwit ospy to teraz moge zrobić świeże zdjęcie :-)

  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 14 marca 2019, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anitka teraz ponoć wyszły bidon b. Box z gruba rurka. Zdrówka dla małego

    age.png
  • Lucy010 Autorytet
    Postów: 1462 649

    Wysłany: 14 marca 2019, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara ostatnio byłam u kuzynki mojego M. Jej mały jadł TYLKO sloiczki, resztę odrzuca jak Twój. Teraz skończy rok w tym miesiącu i już od dłuższego czasu je to co ona ugotuje :) odmienilo mu się :) ja też już nie walczę z tym, że blw nie idzie proponuję co jakiś czas jakiegoś placka.

    Moja młoda z bidonu zaczęła pić jak zaczelysmy rozszerzać dietę, nauka zajęła jej 1 dzień. Z tym, że teraz się bawi i wypluwa zamiast lykac.

    No i ciach, znów śpi na rękach bo nie daje się odłożyć. Strasznie krzyczy. W nocy co godzinę akcja. Coś jest na rzeczy. Zaczęła pchać palce i misia ugryzla, to może być wskazówka hehe pojechałam do auchan i zakupiłam kilka słoików na czarną godzinę i jakieś urozmaicone tubki z owocami. Teraz nie sezon, to wolę dać tubke.

    A więc tak: (MARCHEWKI NIE MA) słoik hippa po 7 miesiącu ziemniaki z buraczkami, jabłkiem i wołowina.
    Po 8 niezbyt było co czytać a jak mają za dużo mak i olejów to nawet nie czytam reszty składu.

    MALO MARCHWI bo 14% ma zupa koperkoww z ryżem i indykiem.

    SU7zp2.png
    WJrFp2.png
  • Fasola1234 Autorytet
    Postów: 983 453

    Wysłany: 14 marca 2019, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas słoiki w ogóle nie przechodzily a teraz akceptuje tylko te z lupilu ale 12+. Musi mieć kawałki musi mieć co gryźć tymi dwoma ząbkami. Ja tam się cieszę że jak nie mam kiedy gotować to zawsze mogę dać sloiczek .
    U nas pobudka 6-6.30ale mała zazwyczaj idzie spać ok 20.30 max . Ostatnio budzi się dopiero o 3-4:) W żłobku sobie super radzi . A po żłobku śpi jak zabita .

    Ile ważą wasze maluchy ? Lekarze ciągle się czepiają wagi Misi w styczniu wazyla 7200 Anna koniec lutego 7600g. I ciągle słyszę że za mało przybiera .... A je normalnie wygląda też całkiem całkiem .

    klz9rjjgay1rk8f4.png

    Fasola1234
  • Lucy010 Autorytet
    Postów: 1462 649

    Wysłany: 14 marca 2019, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasola moja przwie 9 kilo waży. Ale to takie samodzielne zwazenie żeby mieć orientację, bo nie była ważna od szczepienia. W piątek kończymy 9iesievy, pójdziemy na bilans to ja zwaza. A należy raczej do tych chudych niemowlaków. Taki trochę patyczak długi. Ale ona ciągle w ruchu i nie ma czasu jeść.

    SU7zp2.png
    WJrFp2.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 14 marca 2019, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasola1234 wrote:
    U nas słoiki w ogóle nie przechodzily a teraz akceptuje tylko te z lupilu ale 12+. Musi mieć kawałki musi mieć co gryźć tymi dwoma ząbkami. Ja tam się cieszę że jak nie mam kiedy gotować to zawsze mogę dać sloiczek .
    U nas pobudka 6-6.30ale mała zazwyczaj idzie spać ok 20.30 max . Ostatnio budzi się dopiero o 3-4:) W żłobku sobie super radzi . A po żłobku śpi jak zabita .

    Ile ważą wasze maluchy ? Lekarze ciągle się czepiają wagi Misi w styczniu wazyla 7200 Anna koniec lutego 7600g. I ciągle słyszę że za mało przybiera .... A je normalnie wygląda też całkiem całkiem .
    Fasola na ile zostawiasz dziecko w żłobku? Od której do której?

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 marca 2019, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Franek około 10 kg wazy. Odkąd zaczął raczkować i chodzić przy meblach to waga prawie stanęła w miejscu.

    Dałam mu pić ze słomki ale nie kuma czaczy ;)

  • Fasola1234 Autorytet
    Postów: 983 453

    Wysłany: 14 marca 2019, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    Fasola na ile zostawiasz dziecko w żłobku? Od której do której?

    Różnie. Bo ja i mąż pracujemy różnie. Narazie najdłużej była od 8-15 . Muszę ja zawieść tak do nas 9.30 a odbieram jak tylko mogę:) jutro będzie po 8 w żłobku a ja odbiore chwilę po 16 .
    Jak jest babcia to zostaje z babcia . Jak jest mąż w domu to ja zawozi na parę h .

    U nas tez rurki mala nie kuma.


    Oj no to rzeczywiście jakaś ta moja taka lekka bo chuda to nie jest jakaś mocno . Ale my w sumie oboje raczej drobni jesteśmy .
    Nadal mała ulewa nie wiem czy tu też nie jest problem . Jak śpi dostaje 170ml i wypije nie uleje ale w ciągu dnia jak dostanie taka porcję to i tak dużo uleje . Więc robię jej 120ml .

    klz9rjjgay1rk8f4.png

    Fasola1234
  • Magda33 Autorytet
    Postów: 1569 1216

    Wysłany: 14 marca 2019, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój też dostał pierwszy raz bidon w pierwszym dniu rozszerzania diety czyli zaraz po 6 miesiącu. Załapał ssanie od razu. Ostatnio pierwszy raz się upomniał że chce pić. Leje mu się też po brodzie, wszystko jest mokre. Nie jestem pewna czy to przez bidon, czy on tak pije że wylewa.

    Muszę przerwać pisanie, idziemy się bawić

    A1298C hetero / C677T hetero /
    Cukrzyca typu1/Hashimoto
    2011 🖤 26tc
    2016 🖤13tc
    2018 ♥️👣

    AMH 3.04(2023) AMH 4,08 (2024)
    IVF 12.2023
    Punkcja = 14 pęcherzyków
    6 🥚 zostały 2
    12.2023
    1ET 3.1.2 ✓
    7dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml
    9dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml😓

    2.2024
    2FET 4.2.2 ❄️
    6dpt beta 0,00😓😓
    10dpt beta 0,00😓😓
  • Fasola1234 Autorytet
    Postów: 983 453

    Wysłany: 14 marca 2019, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/1624aa7174ac.jpg

    Magda33, Leira, Anitka201, klauuudia, Kropka89 lubią tę wiadomość

    klz9rjjgay1rk8f4.png

    Fasola1234
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 14 marca 2019, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasola śliczna dziewczyna widać że drobna ale jest wysoka, przecież ładnie przybrała 400 g moja koniec listopada ważyła 7200 a w połowie lutego ważyła 7980g w między czasie tez dwa razy spadla wagowa raz to przez chorobe a raz nie wiadomo czemu 8 nikt nas nie czepia się że mało przybrała nawet doktorka mówiła że teatz dzieci już tak nie przybierają dała nam tylko Skiera nie na badania podstawoqe i żelazo ale wszystko ok.

    Leira lubi tę wiadomość

    age.png
  • Lucy010 Autorytet
    Postów: 1462 649

    Wysłany: 14 marca 2019, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasola o jaka pannica ładna :) moja wcale nie wygląda pełniej, tylko na pewno dluzsza. Się człowiek napatrzy na swoje i dziwnie teraz tak spojrzę na Misie, że włoski takie. Nasza grzywka już sięga za oczy.

    Nie będę smarowalam dziąseł, bo nie wiem gdzie. Wleje w buzke camilie lub wiburcol. Ma 2 gulalki ale tam gdzie dolne trójki. A mamy tylko 2 jedynki na dole.

    SU7zp2.png
    WJrFp2.png
  • Lucy010 Autorytet
    Postów: 1462 649

    Wysłany: 14 marca 2019, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w ogóle to się dziś nasmialam. Mała zakosila z grzejnika taka sucha i twarda bułkę, suszyla się na bułkę tarta. Tylko było słychać jak chrupie tymi dolnym jedynkami haha

    Magda33, Leira lubią tę wiadomość

    SU7zp2.png
    WJrFp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 marca 2019, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u nas świetnie sprawdza się doidy cup. Nie używamy nic innego, a z doidy pije od 2 miesięcy. Mały pije z tego cały dzień, dzięki czemu bez problemu mogę podać mu żelazo, lek na zaparcia czy pelbez. Poza tym ostatnio u babci pięknie pił że zwykłej szklanki i kubka, bez ulania kropli ;-)
    Tylko zupki z tego nie chciał wypić ;-)
    U nas nie ma jeszcze kiwania głową na tak lub nie, ale poznajemy już kiedy chce coś zjeść a kiedy nie. A jeśli chce pić to wystarczy pokazać kubeczek i aż ręce wyciąga.
    Wczoraj usłyszałam pierwsze "mama", dziś były kolejne. Wiem że to jeszcze nie świadome ale i tak cieszy :-D
    Wiktor 21.02 ważył 9.5 kg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 marca 2019, 21:48

    Kropka89 lubi tę wiadomość

  • Magda33 Autorytet
    Postów: 1569 1216

    Wysłany: 14 marca 2019, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira Wydaje mi się że jesteś dla siebie zbyt surowa. Jesteś najcudowniejszą mamą dla swojego syna, pamiętaj o tym :D a Szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko.

    Mój wstaje od jakiś 2 tygodni codziennie 6:00-6:15 i nie ma znaczenia o której pójdzie spać. Bawi się około godziny i potem śpimy dalej nawet do 9.

    Kręci głową na "nie" już dość długo, śmieszne to jest ;D

    Widujemy się z innymi dziećmi, mały zawsze podchodzi ostrożnie do innych, ale raz pociągnął jedną rówieśniczkę za policzek, łobuz :) Bardzo lubi dzieci. Na rehabilitacji obok, na materacu zawsze ćwiczy inne dziecko w podobnym wieku lub starsze i on tam zerka zaciekawiony. A tak się bawił ze znacznie starszym synem koleżanki
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/def74084c540.jpg

    Fasola Misia dobrze wygląda. Mój 8,5kg

    Anna23 na ul.komorowickiej 96 w sklepie mmdada jest likwidacja sklepu, ubranka dla dzieci od 1zl. Jutro się chyba tam wybiorę jak nie będzie padać.

    Anitka201, klauuudia, anna23 lubią tę wiadomość

    A1298C hetero / C677T hetero /
    Cukrzyca typu1/Hashimoto
    2011 🖤 26tc
    2016 🖤13tc
    2018 ♥️👣

    AMH 3.04(2023) AMH 4,08 (2024)
    IVF 12.2023
    Punkcja = 14 pęcherzyków
    6 🥚 zostały 2
    12.2023
    1ET 3.1.2 ✓
    7dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml
    9dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml😓

    2.2024
    2FET 4.2.2 ❄️
    6dpt beta 0,00😓😓
    10dpt beta 0,00😓😓
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 14 marca 2019, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda moja by nie mogła ćwiczyć jakby jakieś dziecko obok coś robiło wogole kto kolwiek wystarczy że ktoś wejdzie na salę a ona już przestaje ćwiczyć i musi zobaczyć kto i nie da się z nią ćwiczyć dopóki ktoś nie wyjdzie ,kiedyś radio głośniej chodziło to ona robila tany tany jak tylko słyszy albo śpiewam jej na na na to ona buja się boki. Ostatanio 0rzechodzimy etap gdzie próbuje zaradzić i wymuszax płaczem gdzie nawet łzy jej nie lecą

    age.png
‹‹ 1347 1348 1349 1350 1351 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ