X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne CZERWCOWE SZCZĘŚCIA 2018
Odpowiedz

CZERWCOWE SZCZĘŚCIA 2018

Oceń ten wątek:
  • ka_tarzyna Autorytet
    Postów: 1324 616

    Wysłany: 29 marca 2019, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anna23 wrote:
    Adaś zaczął siadać już jak szalony, siada kładzie się siada kładzie się i tak w kółko. W ogóle on jest leniuszkiem bo umie dźwignąć się do raczkowania, ale wie że lepiej pełza. Dopiero jak wsadzam mu małą piłeczkę do body to się dźwiga na rękach żeby coś z tym zrobić :D No i staje sam, ale tylko na kanapie żeby pożegnać się z tatą jak idzie do pracy. A no i zaczął wstawać z krzesełka do karmienia jak nie patrzę, musimy zamontować pasy.
    A już jutro 10 miesięcy.. Masakra.
    Linki do filmików z tym małym adhd.
    https://youtu.be/FUG7fY3CAXg
    https://youtu.be/7h1Jq0rox2Q
    https://youtu.be/ZyP2njGLUSg
    Jak tam widać cokolwiek niepożądanego to trudno :P

    Fajny.
    Na tych filmikach, to on raczej taki spokojny, a nie adhd :-P

    gg643e5ei3b53o9s.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

    07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
  • Kropka89 Autorytet
    Postów: 1270 998

    Wysłany: 29 marca 2019, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Kropka a u Was jak to wygląda? Tylko pełzanie?
    Tak, ćwiczymy siad boczny, ładnie już się prostuje ale sam nie siada

    zpbnj48a0fqxyaef.png

    34bwgywlqtank5nu.png
  • ptaszek Autorytet
    Postów: 268 300

    Wysłany: 29 marca 2019, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. My dziś kończymy 10 miesięcy 😀

    Od 3 dni Nina raczkuje. Zadowolona bardzo, choć uczyła się z zatkanym nosem i kaszlem. Nadal się kurujemy, choć apetyt ma. I w kółko mówi tylko tata i tata. Ćwiczy też mówienie i pokazywanie głową nie.

    Za to ciężko nam idzie zasypianie w dzień, bo zamiast spać to siada, turla się albo staje na kolanach. I dziś tak z nią walczyłam ze 3 godziny. A marudziła już od 9 a poszła spać na dzrzemkę i 12, makabra. I to była jedyna dziś drzemka 1h. Teraz śpi już ładnie od 20:30. Oby nocka była w miarę bo jestem padnięta tym tygodniem.

    Gratuluję kolejnych bobasów- dziewczynek. A reszcie życzę dobrych nocy :-)

    Kropka89 lubi tę wiadomość

    Mój skarb 20-10-2015
    Mój drugi skarb- Nina 29-05-2018
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 29 marca 2019, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka89 wrote:
    Tak, ćwiczymy siad boczny, ładnie już się prostuje ale sam nie siada

    Mój też nie siada, a pozycja czworaczna służy mu tylko do podciągania. Raczkowanie? Nie ma mowy, nawet się nie przymierza, więc nie wiem czy będzie dzieckiem raczkującym. Siad boczny u nas póki co nie rokuje, czasem mały przekręci się na bok i podeprze się ręką, ale nie próbuje siadać tylko zwykle się tak podpiera, żeby czegoś dosięgnąć. Teściowa się śmieje, że mały nauczy się siadać, jak pierwszy raz sam wstanie i upadnie na tyłek i uczciwie muszę przyznać, że też mam takie odczucia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 marca 2019, 21:56

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 marca 2019, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tak Was podczytuje to tez zaczęłam się martwić, bo Franek dopiero co zaczął mówić „buba, baba” a gdy jest rozżalony i płacze to „mama”. Dużo krzyczy Aaaaa, Aooooo, ale już nie guga. Tata, dada nigdy nie powiedział.

    Ruchowo za to u nas ok, mały śmiga przy meblach i ścianach, przechodzi z kanapy do stolika, podnosi sobie rzeczy które spadną, upada ładnie na pupę. Wychodzi górna jedynka.

    Summer, zapomniałam Ci odpisać. W avatarze to Franek ale w filtrze. Byliśmy u okulisty w związku z uciekającym
    Oczkiem, ale jest ok, nie potrzebuje okularów.

    summer86 lubi tę wiadomość

  • anna23 Autorytet
    Postów: 728 1083

    Wysłany: 29 marca 2019, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to Adaś kiedyś dwa dni robił buba i nagle koniec i kompletne zero on nie próbuje nawet za mną nic powtarzać mimo że klepie do niego cały dzień :D
    On tylko sprawia takie wrażenie, umie się sprzedać jak jego ojciec a po dłuższym Poznaniu maja galy co brały :p

    qb3c3e5e1lyfyhp2.png
    m3sx3e5ese0n0fi2.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 30 marca 2019, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja przestała wysuwac język po masazach buzi zleconych od neurologopedy są też masaże języka specjalne lepiej teraz to sprawdzić bo masażem naprawdę można pomóc. Warto sprawdzić też w takiej sytuacji tsh bo język może być powiększony a to jest objaw chorej tarczycy

    age.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 30 marca 2019, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka wrote:
    Moja przestała wysuwac język po masazach buzi zleconych od neurologopedy są też masaże języka specjalne lepiej teraz to sprawdzić bo masażem naprawdę można pomóc. Warto sprawdzić też w takiej sytuacji tsh bo język może być powiększony a to jest objaw chorej tarczycy

    U nas też pediatra o tym wspominała - my badaliśmy i było OK.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • zielonooka7 Autorytet
    Postów: 650 633

    Wysłany: 31 marca 2019, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas mała ogólnie mówiła baba, mama, tata, jaja, dada, łała, gaga, ale ostatnio coś znowu tylko babababa i nie chce nic innego mówić czasem się przejęzyczy i powie mama ;)

    2nn3csqv5aa4ewil.png
    w5wqio4pmt9rfpnw.png

  • Kropka89 Autorytet
    Postów: 1270 998

    Wysłany: 31 marca 2019, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas wyraźnie jest tylko ma-maaaaa a tak to ćwiczy ładnie nawet fff czy ś ale to tak bardziej się bawi, różne tez sylaby ale nic tak dokładnie i powtarzalnie jak mama. No i mama jest wtedy jak się coś dzieje albo mama odejdzie.

    Z nowych rzeczy nasz synek q końcu się odwazyl pełzać trochę dalej niz 2m i szoruje już do mnie do kuchni i do drugiego pokoju. Jest to mega radość dla nas. Teraz tylko musimy zabezpieczyć co trzeba, bo do tej pory nie musieliśmy nawet się ruszać z kanapy ;)

    kokkosanka, Magda33 lubią tę wiadomość

    zpbnj48a0fqxyaef.png

    34bwgywlqtank5nu.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 31 marca 2019, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka89 wrote:
    U nas wyraźnie jest tylko ma-maaaaa a tak to ćwiczy ładnie nawet fff czy ś ale to tak bardziej się bawi, różne tez sylaby ale nic tak dokładnie i powtarzalnie jak mama. No i mama jest wtedy jak się coś dzieje albo mama odejdzie.

    Z nowych rzeczy nasz synek q końcu się odwazyl pełzać trochę dalej niz 2m i szoruje już do mnie do kuchni i do drugiego pokoju. Jest to mega radość dla nas. Teraz tylko musimy zabezpieczyć co trzeba, bo do tej pory nie musieliśmy nawet się ruszać z kanapy ;)

    To prawda, u nas mały interesuje się kontaktami, kablami, szufladami, wszelkim paprochem naziemnym, butami, kapciami (omnomnom), tak więc trzeba go pilnować. Ostatnio zainteresował się workami na śmieci - są dla niego pełne skarbów niczym worek św. Mikołaja. M. wystawił worki do wyniesienia i poszedł się ubrać, a mały, na partyzanta, jakoś przecisnął rączkę przez zawiązany worek i wyciągnął obierkę od ziemniaka i oczywiście już się przymierzał, żeby ją do buzi włożyć, maskara, na chwilę nie można tego urwisa spuścić z oka.

    Magda33 lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Magda33 Autorytet
    Postów: 1569 1216

    Wysłany: 31 marca 2019, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka to teraz się zacznie, w końcu się doczekałaś :D super!

    Leira u nas poproch naziemny też jest aktualnie na tapecie. Precyzyjny chwyt pensetkowy ćwiczy regularnie ;D

    Jak coś chcę zabronić to działa słowo głośne 'EJ nie wolno' i dzisiaj usłyszałam Ej od Michałka, wykrzyczał mi prosto w twarz :)

    Nasz weekend w Zakopanem <3 kochamy takie chwile.
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/fd50415a7967.jpg
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/97ea44e54c30.jpg

    zielonooka7, Leira, biedrona84, welonka, Czara, Joaszo, lotka1990, kokkosanka, Kropka89, anna23, Annaya lubią tę wiadomość

    A1298C hetero / C677T hetero /
    Cukrzyca typu1/Hashimoto
    2011 🖤 26tc
    2016 🖤13tc
    2018 ♥️👣

    AMH 3.04(2023) AMH 4,08 (2024)
    IVF 12.2023
    Punkcja = 14 pęcherzyków
    6 🥚 zostały 2
    12.2023
    1ET 3.1.2 ✓
    7dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml
    9dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml😓

    2.2024
    2FET 4.2.2 ❄️
    6dpt beta 0,00😓😓
    10dpt beta 0,00😓😓
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 31 marca 2019, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow, Magda pozazdrościć!

    Mój też już chwyt pęsetowy ma opanowany do perfekcji, wszystko podniesie i wsadzi do buziala, nawet najmniejszy paproch, a jak ma problem z uchwyceniem, bo coś jest wyjątkowo niewielkie (jak ziarnko piasku) to radzi sobie w taki sposób, że naciska na ten element poślinionym paluchem, przykleja go do śliny i wkłada z palcem do buzi, skubaniec.

    A mam takie pytanie: badałyście maluchom grupę krwi? A jeśli nie to planujecie badać?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 marca 2019, 22:34

    Magda33 lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Lucy010 Autorytet
    Postów: 1462 649

    Wysłany: 31 marca 2019, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira ja nie planuje. W szpitalu nam określili przecież. Ja mam 0, M ma 0, młoda też ma 0.

    SU7zp2.png
    WJrFp2.png
  • Magda33 Autorytet
    Postów: 1569 1216

    Wysłany: 31 marca 2019, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira dziękuję. Piękna pogoda nam się trafiła.
    Mój potrafił już złapać w palce ziarenko ryżu. Ale chwyt ze śliną to już szkoła wyższa.
    A grupę krwi też gdzieś widzialam w dokumentach małego. Ma moją grupę 0+

    A1298C hetero / C677T hetero /
    Cukrzyca typu1/Hashimoto
    2011 🖤 26tc
    2016 🖤13tc
    2018 ♥️👣

    AMH 3.04(2023) AMH 4,08 (2024)
    IVF 12.2023
    Punkcja = 14 pęcherzyków
    6 🥚 zostały 2
    12.2023
    1ET 3.1.2 ✓
    7dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml
    9dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml😓

    2.2024
    2FET 4.2.2 ❄️
    6dpt beta 0,00😓😓
    10dpt beta 0,00😓😓
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 31 marca 2019, 23:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy010 wrote:
    Leira ja nie planuje. W szpitalu nam określili przecież. Ja mam 0, M ma 0, młoda też ma 0.

    U Was to jasna sytuacja :P
    U nas są większe rozbieżności, a podobno badanie grupy krwi można wykonać po 6 mż?

    Magda33 wrote:
    Leira dziękuję. Piękna pogoda nam się trafiła.
    Mój potrafił już złapać w palce ziarenko ryżu. Ale chwyt ze śliną to już szkoła wyższa.
    A grupę krwi też gdzieś widzialam w dokumentach małego. Ma moją grupę 0+

    U nas nie badali w szpitalu, chociaż dopytywałam, twierdzili, że teraz już się nie bada na tak wczesnym etapie :/

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 07:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też nie badali grupy krwi w szpitalu.

    Magda, śliczny Michałek i piękne widoki! :)

    Magda33 lubi tę wiadomość

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też nie badali grupy krwi, kiedyś gdzieś czytałam że ta grupa krwi przy porodzie jest często niewiarygodna bo może się zmienić ale nie wiem czy to jest problem. W sumie Leira dzięki chyba zrobię jej przy okazji jakiegoś pobrania krwi.

    Magda pięknie :)

    Jak u Was jest z teraz z jedzeniem bo u na s ostatnio kiepsko nie wiem czy to żeby czy taki okres, śniadania obiadu prawie nie ruszy tylko kaszke wieczorem coś zje a tak głównie tylko cyc.

    Ten czas zbyt szybko leci , gdzie jest moje maleństwo :), dzisiaj stuknelo nam 10 miesięcy
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/b673cbd913b9.jpg

    Magda33, zielonooka7, Joaszo, summer86, kokkosanka, Kropka89, Annaya lubią tę wiadomość

    age.png
  • Lucy010 Autorytet
    Postów: 1462 649

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Grupa krwi jest niezmienna. Jedynie po przeszczepie może się zmienić. Trochę dziwne, że nie zrobili Wam grupy, myślałam, że to standard.

    Welonka piękna 10 miesięczna królewna :)
    Moja też je jakby nic nie jadła. Największą ilość jaka zjada to 50 ml.

    SU7zp2.png
    WJrFp2.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy010 wrote:
    Grupa krwi jest niezmienna. Jedynie po przeszczepie może się zmienić. Trochę dziwne, że nie zrobili Wam grupy, myślałam, że to standard.

    Welonka piękna 10 miesięczna królewna :)
    Moja też je jakby nic nie jadła. Największą ilość jaka zjada to 50 ml.

    Tak sobie jeszcze myślę, a może nie trafiłaś w produkt?
    W sensie, może spróbuj podawać mono - posiłki na początek, np. sam owoc, samo mięso, sam tłuszcz, samo warzywo, samo żółtko, za każdym razem inny produkt z danego gatunku i wtedy wyłapiesz co mała lubi i zaczniesz to łączyć z innymi akceptowanymi produktami?

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
‹‹ 1359 1360 1361 1362 1363 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ