X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne CZERWCOWE SZCZĘŚCIA 2018
Odpowiedz

CZERWCOWE SZCZĘŚCIA 2018

Oceń ten wątek:
  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 26 marca 2019, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy, u nas też nie ma szału z jedzeniem, ale prędzej je kawałki niż papki, z tym że ja muszę trzymać a ona gryzie, podanie czegoś do ręki kończy się jedynie zgniataniem w rączce i rozwalaniem.

    Welonko, mocne kciuki za jutro.

    Kropko, dużo zdrowia dla całej Waszej trójki!

    Edwarda, dobrze Cię widzieć :) co u Was?

    Kropka89 lubi tę wiadomość

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • zielonooka7 Autorytet
    Postów: 650 633

    Wysłany: 27 marca 2019, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonka trzymam kciuki,daj znać po wizycie :)

    Kropka mam nadzieję, że udało się zaśpiewać ;) zdrówka dla was :)

    W moja córkę coś wstąpiło :D Krzyczy na wszystko i na wszystkich, nie da się przebrać, nakarmić. Ciągle coś nie tak a ty matka się domyslaj o co chodzi ;)

    W poniedziałek byłam na połówkowych. Wszystkie pomiary super i wygląda na to, że będziemy mieli drugą córeczkę :)

    Magda33, Leira, summer86, lotka1990, Czara, Kropka89, Annaya, ka_tarzyna, Agnella lubią tę wiadomość

    2nn3csqv5aa4ewil.png
    w5wqio4pmt9rfpnw.png

  • Magda33 Autorytet
    Postów: 1569 1216

    Wysłany: 27 marca 2019, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka życzę dużo zdrowia, trzymaj się kobieto. :)

    Welonka :) zaciskam kciuki!

    Zielonooka co tu dużo pisać, po prostu bardzo się cieszę. <3

    zielonooka7, Kropka89 lubią tę wiadomość

    A1298C hetero / C677T hetero /
    Cukrzyca typu1/Hashimoto
    2011 🖤 26tc
    2016 🖤13tc
    2018 ♥️👣

    AMH 3.04(2023) AMH 4,08 (2024)
    IVF 12.2023
    Punkcja = 14 pęcherzyków
    6 🥚 zostały 2
    12.2023
    1ET 3.1.2 ✓
    7dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml
    9dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml😓

    2.2024
    2FET 4.2.2 ❄️
    6dpt beta 0,00😓😓
    10dpt beta 0,00😓😓
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 27 marca 2019, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    summer86 wrote:
    Edwarda, dobrze Cię widzieć :) co u Was?
    Hej :) u nas zaraz roczek :o :o Czas leci zdecydowanie za szybko. Do pracy wracam dopiero wrzesień- październik, chce aby maly sie zaaklimatyzowal w zlobku (jesli sie dostanie). Henio jest zdrowy, spokojny, lubi jesc i je wszystko co mu dam, spi w dzien i w nocy, zaczal niedawno chodzic, ma poczucie humoru i uwielbia wszelkie pluszaki :)

    summer86, Kropka89 lubią tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • zielonooka7 Autorytet
    Postów: 650 633

    Wysłany: 27 marca 2019, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jeśli gotujecie dzieciom obiad na 2 dni to jak przechowuje się go do dnia następnego?

    2nn3csqv5aa4ewil.png
    w5wqio4pmt9rfpnw.png

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 27 marca 2019, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zielonooka7 wrote:
    Dziewczyny jeśli gotujecie dzieciom obiad na 2 dni to jak przechowuje się go do dnia następnego?

    Przechowuję zupy i ugotowane mięso w lodówce, zawsze w szklanych, ceramicznych lub stalowych naczyniach z przykryciem, nigdy w plastiku i nigdy w folii aluminiowej. Ziemniaki, jajka, czy warzywa na parze zawsze robię na świeżo. Jeśli mały nie dojadł czegoś, w czym jest już jakiś tłuszcz dodany po gotowaniu (np zupka z masłem czy olej zimnotłoczony) to już takiej porcji dania nie przechowuję do następnego dnia tylko sama dojadam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2019, 13:08

    zielonooka7 lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 27 marca 2019, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamy dobre wiadomości:)ten ortopeda stwierdził że nie jest źle niepotrzebne ortezy tym bardziej gips, zalecenie basen drqznienie stóp różnymi fakturami mamy jedno skierowanie na rechabilitacje 10spotkan i plastry na stopę. Powiedział że mamy kupić jej buty firmy Gucio i pokazać się jak będzie chodzić. Bandazowanie odradza

    Czara, summer86, zielonooka7, kokkosanka, Leira, Magda33, Kropka89, Annaya, Joaszo, ka_tarzyna lubią tę wiadomość

    age.png
  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 27 marca 2019, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonka, super wiadomości, bardzo się cieszę, że problem nie jest tak poważny jak początkowo się wydawało.

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 27 marca 2019, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka wrote:
    Mamy dobre wiadomości:)ten ortopeda stwierdził że nie jest źle niepotrzebne ortezy tym bardziej gips, zalecenie basen drqznienie stóp różnymi fakturami mamy jedno skierowanie na rechabilitacje 10spotkan i plastry na stopę. Powiedział że mamy kupić jej buty firmy Gucio i pokazać się jak będzie chodzić. Bandazowanie odradza

    Wspaniałe wieści!
    Już naprawdę, tyle co Ty przeszłaś z ciążą i małą po urodzeniu, to tylko podziwiać, że dajesz sobie z tym wszystkim tak dobrze radę.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Lucy010 Autorytet
    Postów: 1462 649

    Wysłany: 27 marca 2019, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonka, kamień z serca.

    SU7zp2.png
    WJrFp2.png
  • Fasola1234 Autorytet
    Postów: 983 453

    Wysłany: 27 marca 2019, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zielonooka7 wrote:
    Welonka trzymam kciuki,daj znać po wizycie :)

    Kropka mam nadzieję, że udało się zaśpiewać ;) zdrówka dla was :)

    W moja córkę coś wstąpiło :D Krzyczy na wszystko i na wszystkich, nie da się przebrać, nakarmić. Ciągle coś nie tak a ty matka się domyslaj o co chodzi ;)

    W poniedziałek byłam na połówkowych. Wszystkie pomiary super i wygląda na to, że będziemy mieli drugą córeczkę :)

    Haha u nas też wyszło dziś że będzie druga córka:D

    welonka, zielonooka7, Magda33, Annaya, kokkosanka, lotka1990 lubią tę wiadomość

    klz9rjjgay1rk8f4.png

    Fasola1234
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 27 marca 2019, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Wspaniałe wieści!
    Już naprawdę, tyle co Ty przeszłaś z ciążą i małą po urodzeniu, to tylko podziwiać, że dajesz sobie z tym wszystkim tak dobrze radę.
    Leira teraz już jest dobrze ale wcześniej bylo gorzej, miałam do siebie pretensje że to przezemnie bo mój organizm zawinił, ucielam kontakt z koleżanką mamy córki z tego samego miesiąca jej wczesniak 34tc jak widziałam że ona już siedzi raczkuje wstaje a moja dopiero pelza, po jednej wizycie u neurologa i logopedy przeszukałem cały internet na temat autyzmu oczywiście znalalzalm takie same zachowania u mojej, chyba gdyby nie mąz nie dałabym rady nie raz postawił mnie do pionu zmieniłam myslenie zaczęłam szukać pozytywow np. Pięknie gaworzy bije brawo pokazuje tu sroczka kaszke ważyła macha dużo dzieci nie robi tego szybko.

    age.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 27 marca 2019, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka wrote:
    Leira teraz już jest dobrze ale wcześniej bylo gorzej, miałam do siebie pretensje że to przezemnie bo mój organizm zawinił, ucielam kontakt z koleżanką mamy córki z tego samego miesiąca jej wczesniak 34tc jak widziałam że ona już siedzi raczkuje wstaje a moja dopiero pelza, po jednej wizycie u neurologa i logopedy przeszukałem cały internet na temat autyzmu oczywiście znalalzalm takie same zachowania u mojej, chyba gdyby nie mąz nie dałabym rady nie raz postawił mnie do pionu zmieniłam myslenie zaczęłam szukać pozytywow np. Pięknie gaworzy bije brawo pokazuje tu sroczka kaszke ważyła macha dużo dzieci nie robi tego szybko.

    O poczuciu winy to nie musisz mi nawet mówić, ja tak miałam i mam (choć jest lepiej) z KP, że też mój organizm nie dał rady, obwiniałam się jak cholera i ryczałam przy każdym karmieniu. Znam te emocje. Też mi się zdarza myśleć, że to, że mały nie siedzi jeszcze, nie raczkuje to moja wina. Można by książkę o tym napisać. Ja miałam jednak o tyle łatwiej, że w ciąży nie było aż tak nerwowo jak u Ciebie. Naprawdę jesteś bardzo dzielną matką, kobietą i jestem przekonana, że wszystko się u Was ułoży!

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 28 marca 2019, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    O poczuciu winy to nie musisz mi nawet mówić, ja tak miałam i mam (choć jest lepiej) z KP, że też mój organizm nie dał rady, obwiniałam się jak cholera i ryczałam przy każdym karmieniu. Znam te emocje. Też mi się zdarza myśleć, że to, że mały nie siedzi jeszcze, nie raczkuje to moja wina. Można by książkę o tym napisać. Ja miałam jednak o tyle łatwiej, że w ciąży nie było aż tak nerwowo jak u Ciebie. Naprawdę jesteś bardzo dzielną matką, kobietą i jestem przekonana, że wszystko się u Was ułoży!
    Dziękuję :,*pamiętaj że Ty też jesteś wspaniała matka i Kobieta, dajesz małemu to co najważniejsze czyli miłość i bezpieczeństwo. Mały zaraz ruszy i zobaczysz będziesz w szoku ze tak szybko nadrabia on ma jeszcze czas :) wiem ludzie mają gorsze problemy nasze da się skorygować wyceiczyc mina tylko męczące jest ze ciągle coś wychodzi na słowa musicie iść na konsultacje do specjalisty boki mnie brzuch bo do kogo idziemy zawsze coś znajdzie teraz czeka nas okulista.

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 marca 2019, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy010 wrote:
    Dziewczyny czy u którejś z Was też idzie ciężko rozszerzanie diety? W ogóle nie ma chęci jedzenia w tym moim dziecku. Spadł mi chrupek śniadaniowy, mówie zostawię, może zje. To od rana się nim bawi i nawet przez myśl jej nie przeszło żeby go chociaż polizac... Ugotowalam jej do zupki malutkie makaroniki kolanka to musiałam te kawałeczki jeszcze poprzekrajac bo by wyrzygutala. Z talerzy naszych nie zabiera, nawet ręki nie wyciąga, ewentualnie po talerz żeby zrzucić. Już pomału mnie to przybija.


    Lucy jakbym czytała o nas, tez nic nie chciał, tylko rozgniatał nawet do buzi nie brał, nie otwierał buźki do łyżeczki. Teraz je, i z łyżeczki i blw. Wiadomo jak mu coś zasmakuje to wciąga dużo, jak nie smakuje to je mało i odmawia. Nigdy się nie dowiem dlaczego zaczął jeść ale wydaje mi się że u nas była powodem ta anemia. zaczęliśmy podawać żelazo i duża poprawa ;)

    Mamy 9 miesięcy :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 marca 2019, 10:25

    Magda33, Kropka89, ka_tarzyna lubią tę wiadomość

  • Magda33 Autorytet
    Postów: 1569 1216

    Wysłany: 28 marca 2019, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pamiętajcie dziewczyny, jesteście wspaniałymi mamami <3 to życie pisze takie scenariusze, że czasem jest lepiej a czasem gorzej :) Tyle czasu, cierpliwości, miłości, nie przespanych nocy, nerwów i zaangażowania ile każda mama daje dziecku zasługuje na wszystkie nagrody świata :D wiem o tym na pewno.

    Joaszo najlepszego dla Wiktorka ;D

    U nas da się już zauważyć postęp w gaworzeniu. Wyraźnie słychać sylaby :)
    Idziemy zaraz na kontrolę bioderek, ostatnia wizyta.

    Joaszo lubi tę wiadomość

    A1298C hetero / C677T hetero /
    Cukrzyca typu1/Hashimoto
    2011 🖤 26tc
    2016 🖤13tc
    2018 ♥️👣

    AMH 3.04(2023) AMH 4,08 (2024)
    IVF 12.2023
    Punkcja = 14 pęcherzyków
    6 🥚 zostały 2
    12.2023
    1ET 3.1.2 ✓
    7dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml
    9dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml😓

    2.2024
    2FET 4.2.2 ❄️
    6dpt beta 0,00😓😓
    10dpt beta 0,00😓😓
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 28 marca 2019, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda33 wrote:
    Pamiętajcie dziewczyny, jesteście wspaniałymi mamami <3 to życie pisze takie scenariusze, że czasem jest lepiej a czasem gorzej :) Tyle czasu, cierpliwości, miłości, nie przespanych nocy, nerwów i zaangażowania ile każda mama daje dziecku zasługuje na wszystkie nagrody świata :D wiem o tym na pewno.

    Joaszo najlepszego dla Wiktorka ;D

    U nas da się już zauważyć postęp w gaworzeniu. Wyraźnie słychać sylaby :)
    Idziemy zaraz na kontrolę bioderek, ostatnia wizyta.

    a mój w ogóle nie mówi tylko woła i nic więcej (aaaa, eeeeeeeee itp). Kiedyś ponad miesiac temu powiedział baba. Zaczynam sie martwić.

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 28 marca 2019, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapisałam nas do neurologopedy. Idziemy w poniedziałek z tym wystawianiem języka i "skąpym gaworzeniem". Dobrze, że udało się pożyczyć pieniądze, bo głupia konsultacja logopedyczna to 150 pln, a neurologopedyczna 180 pln - beton normalnie. I lekarze strajkują, tak im kuźwa źle :P


    Dziewczyny, czy któreś z Waszych dzieci nadal nie siada samo? Czy już zostaliśmy tylko my?

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • lotka1990 Autorytet
    Postów: 694 340

    Wysłany: 28 marca 2019, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Zapisałam nas do neurologopedy. Idziemy w poniedziałek z tym wystawianiem języka i "skąpym gaworzeniem". Dobrze, że udało się pożyczyć pieniądze, bo głupia konsultacja logopedyczna to 150 pln, a neurologopedyczna 180 pln - beton normalnie. I lekarze strajkują, tak im kuźwa źle :P


    Dziewczyny, czy któreś z Waszych dzieci nadal nie siada samo? Czy już zostaliśmy tylko my?
    Moja nie siada. Stoi a nie siedzi.. :p

    3i49jw4zy14xtog4.png
    ex2bjw4zxo12w0aa.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 28 marca 2019, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lotka1990 wrote:
    Moja nie siada. Stoi a nie siedzi.. :p

    W sensie, że staje przy meblach?
    Bo widzę, że mój też się próbuje podnosić, pociąga się w górę, ale nie siada i nie raczkuje (choć przyjmuje pozycje czworaczną).

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
‹‹ 1357 1358 1359 1360 1361 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Droga ku rodzicielstwu - inspirująca historia Danuty i Adama

Dla wielu par starających się o potomstwo, droga do rodzicielstwa często bywa pełna wyzwań i niepewności. Jednak dla Adama i Danusi Dzionków ta droga, choć trudna, okazała się pełna nadziei i wreszcie spełnionych marzeń. Ich historia stanowi inspirujący przykład siły i determinacji w staraniach o dziecko, ukazując jednocześnie istotną rolę męskiej części sukcesu w procesie leczenia niepłodności.

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ