X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne CZERWCOWE SZCZĘŚCIA 2018
Odpowiedz

CZERWCOWE SZCZĘŚCIA 2018

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 maja 2019, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joaszo i jak, jest wysypka?

    U nas mniej kup, wczoraj i dzisiaj po 5. Apetyt jest. Ciagle pcha palce do buzi, jakby do czwórek/piątek. Macalam, ale nic nie wyczulam. Zastanawiam się czy może ta gorączka i biegunka to nie przez zęby... Chociaż podobno wysoka temperatura nie ma związku...

    Sarra, to już 19 tydz!!!!! Strasznie szybko mijają mi Wasze ciąże dziewczyny. Mój mąż prawie codziennie napomina o drugim dziecku.. A ja jeszcze nie jestem gotowa. Mam wrażenie, ze z jednym sobie nie radze.

  • lotka1990 Autorytet
    Postów: 694 340

    Wysłany: 12 maja 2019, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara ja też mam wrażenie że z jednym sobie nie radzę ;p ale chyba im mniej człowiek myśli i się nad tym zastanawia tym lepiej jeśli zamierza się decydować na kolejne dziecko. Zawsze będą jakieś "ale". I jednocześnie zawsze człowiek sobie poradzi :)

    No i wyszła nam jedna dolna dwójka ;) strasznie koślawe ma te ząbki :( niby wiem że mleczaki mogą być krzywe a potem stałe proste ale trochę się martwię bo mój mąż ma strasznie krzywe zęby

    Alphelia lubi tę wiadomość

    3i49jw4zy14xtog4.png
    ex2bjw4zxo12w0aa.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 13 maja 2019, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lotka1990 wrote:
    Czara ja też mam wrażenie że z jednym sobie nie radzę ;p ale chyba im mniej człowiek myśli i się nad tym zastanawia tym lepiej jeśli zamierza się decydować na kolejne dziecko. Zawsze będą jakieś "ale". I jednocześnie zawsze człowiek sobie poradzi :)

    No i wyszła nam jedna dolna dwójka ;) strasznie koślawe ma te ząbki :( niby wiem że mleczaki mogą być krzywe a potem stałe proste ale trochę się martwię bo mój mąż ma strasznie krzywe zęby

    To możemy sobie piątkę przybić - mój synek też ma krzywe mleczaki, a jego ojciec to już w ogóle ma te zęby mega krzywe, ale nie martwię się - najwyżej będziemy chodzić do ortodonty :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Alphelia Autorytet
    Postów: 1163 921

    Wysłany: 13 maja 2019, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lotka1990 wrote:
    Czara ja też mam wrażenie że z jednym sobie nie radzę ;p ale chyba im mniej człowiek myśli i się nad tym zastanawia tym lepiej jeśli zamierza się decydować na kolejne dziecko. Zawsze będą jakieś "ale". I jednocześnie zawsze człowiek sobie poradzi :)

    No i wyszła nam jedna dolna dwójka ;) strasznie koślawe ma te ząbki :( niby wiem że mleczaki mogą być krzywe a potem stałe proste ale trochę się martwię bo mój mąż ma strasznie krzywe zęby

    U mojej córki też niektóre ząbki są trochę krzywe, mąż twierdzi, że ma podobne do moich :D Jak dla mnie jeszcze wszystko się zmieni jak wyjdą stałe zęby. Na razie ma 7 zębów i 3 na dole, wygląda to trochę zabawnie i słodko.

    ckaiyx8dc6hukqvp.png
    iv099vvjy5dzvqw0.png
    11.07.2017 [*] Aniołek 8tc.
    01.06.2019 [*] Aniołek 7tc.
  • lotka1990 Autorytet
    Postów: 694 340

    Wysłany: 13 maja 2019, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alphelia wrote:
    U mojej córki też niektóre ząbki są trochę krzywe, mąż twierdzi, że ma podobne do moich :D Jak dla mnie jeszcze wszystko się zmieni jak wyjdą stałe zęby. Na razie ma 7 zębów i 3 na dole, wygląda to trochę zabawnie i słodko.
    To idziemy łeb w łeb, u nas tak samo, 4 u góry i 3 na dole :)

    3i49jw4zy14xtog4.png
    ex2bjw4zxo12w0aa.png
  • Alphelia Autorytet
    Postów: 1163 921

    Wysłany: 13 maja 2019, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lotka1990 wrote:
    To idziemy łeb w łeb, u nas tak samo, 4 u góry i 3 na dole :)

    I teraz przebiła się ta druga dwójka na dole? :D U nas zrobiła się dziurka przy tej drugiej, więc niedługo coś będzie.

    ckaiyx8dc6hukqvp.png
    iv099vvjy5dzvqw0.png
    11.07.2017 [*] Aniołek 8tc.
    01.06.2019 [*] Aniołek 7tc.
  • lotka1990 Autorytet
    Postów: 694 340

    Wysłany: 13 maja 2019, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alphelia wrote:
    I teraz przebiła się ta druga dwójka na dole? :D U nas zrobiła się dziurka przy tej drugiej, więc niedługo coś będzie.
    Na razie pierwsza dwójka się przebiła, druga tak ciężko stwierdzić ale pewnie też zaraz ruszy

    3i49jw4zy14xtog4.png
    ex2bjw4zxo12w0aa.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 maja 2019, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara, wysypka pojawiła się wczoraj, dziś już praktycznie jej nie ma ;) gorączka minęła wtedy co pisałam, no była spokojna, następnego dnia odstawiłam leki ;) więc trzydniówka była ;)
    jednak wydaje mi się też że pcha nam sie w końcu druga dolna jedynka :D bo cały czas prawa jedynka taka samonta w szeregu stoi :D

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 13 maja 2019, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak tam z mówieniem u Waszych dzieci? Wypowiadają jakieś słowa? Czy sylabują? Czy cisza?

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • anna23 Autorytet
    Postów: 728 1083

    Wysłany: 13 maja 2019, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/18b4b7ea902b.jpg https://naforum.zapodaj.net/thumbs/28d5906fd01d.jpg https://naforum.zapodaj.net/thumbs/4e36432aff32.jpg https://naforum.zapodaj.net/thumbs/e7de9e004602.jpg https://naforum.zapodaj.net/thumbs/55967b305192.jpg
    Pierwsze dwa zdjęcia z Lilką Alphelii, którzy byli u nas na weekend majowy :)
    a pozostałe z dziś z przymiarki stroju na roczek.
    Przebiły się nam górne jedynki, apetyt ma za dwóch. Ja tyle w ciągu dnia chyba nie jem przez mdłości co on naprawdę. Zakochał się w jedzeniu :P
    A tak to jest aniołkiem. Czasem broi, wiadomo, nie słucha jak mówię nie wolno próbuje mnie przekupywać minami.

    Leira, Magda33, Kropka89, Annaya, Joaszo lubią tę wiadomość

    qb3c3e5e1lyfyhp2.png
    m3sx3e5ese0n0fi2.png
  • anna23 Autorytet
    Postów: 728 1083

    Wysłany: 13 maja 2019, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    A jak tam z mówieniem u Waszych dzieci? Wypowiadają jakieś słowa? Czy sylabują? Czy cisza?
    Adaś tylko zaczął robić mamamama ale ciągiem i jeszcze jakby nie ogarniał że mówi o mnie

    qb3c3e5e1lyfyhp2.png
    m3sx3e5ese0n0fi2.png
  • anna23 Autorytet
    Postów: 728 1083

    Wysłany: 13 maja 2019, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byliśmy w poradni rehabilitacyjnej dostał skierowanie na rehabilitację, ale jako ogólny delikatnie opóźniony rozwój nie tylko mowy. Mówiła ta Pani doktor że może tak się skupia na rozwoju fizycznym, że nie ogarnia rozwoju mowy

    qb3c3e5e1lyfyhp2.png
    m3sx3e5ese0n0fi2.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 13 maja 2019, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anna23 wrote:
    Byliśmy w poradni rehabilitacyjnej dostał skierowanie na rehabilitację, ale jako ogólny delikatnie opóźniony rozwój nie tylko mowy. Mówiła ta Pani doktor że może tak się skupia na rozwoju fizycznym, że nie ogarnia rozwoju mowy

    My też dostaliśmy diagnozę niby opóźnienia rozwojowego i miałam mega stresa, obskoczyliśmy kilku specjalistów, wydaliśmy kupę kasy ale teraz już odpuściłam. U nas podobnie jak u Was jest mamama, tatata, bababa i w sumie tyle, ale jak patrzę na inne dzieci w podobnym wieku, albo starsze to one robią dokładnie to samo, albo mniej, to nie jest tak, że inne dzieci gadają, a mój syn jeden tylko nie.

    Wydaje mi się, że faktycznie Ci specjaliści przesadzają. My mieliśmy dodatkowo też stwierdzony opóźniony rozwój ruchowy i skierowanie na rehabilitację, a w ciągu 3 tygodni mały zaczął i siadać i raczkować i stawać pięknie przy meblach, więc powiem Ci, że nie wiem czy jest sens się tym przejmować. Ja teraz widzę, że mój maluch ma swoje etapy i skoki umiejętności i stwierdziłam, że póki co odpuszczam ciąganie go po poradniach. Dużo do synka mówię, dużo pokazuję, spędzam z nim czas i będę obserwować.

    EDIT: Genialne miny robi Twój synek :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 maja 2019, 21:28

    Magda33 lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • anna23 Autorytet
    Postów: 728 1083

    Wysłany: 13 maja 2019, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to Adaś tylko z tą mamama i tyle. Ta Pani doktor też powiedziała że może trochę potrwać zanim będzie termin na rehabilitację i że może do tego czasu już nie będzie potrzebował. Wszystko się może zdarzyć :)

    Leira lubi tę wiadomość

    qb3c3e5e1lyfyhp2.png
    m3sx3e5ese0n0fi2.png
  • anna23 Autorytet
    Postów: 728 1083

    Wysłany: 13 maja 2019, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ta mina z ostatniego zdjęcia to jego standardowa na "nie wolno". A i tak najlepsze miny robi jak włączę lampę błyskowa 🙈

    Leira lubi tę wiadomość

    qb3c3e5e1lyfyhp2.png
    m3sx3e5ese0n0fi2.png
  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 13 maja 2019, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira, u nas jest "nie", ale widać, że już rozumie, bo kręci przy tym głową, rzadziej "tata" i "mama". Bardzo często jest "baba", ale to nie oznacza babci, bo za rzadko je widuje aby mówić to świadomie. A także takie jej słówka np. "goli goli". Mówi też "am" na widok jedzenia, ale wcale nie sprawia to, że chętniej je :P

    Annna23, Alphelia, macie śliczne dzieciaczki i super, że się spotykacie :)

    U nas z zębami nadal bez szału, mamy tylko górne i dolne jedynki. Mam nadzieję, że teraz coś idzie, bo młoda jest tak nieznośna, że ledwo żyję. Wasze maluchy też są teraz bardziej marudne i wymagające? Niby teraz przypada skok rozwojowy, ale już sama nie wiem czy to kwestie rozwojowe czy po prostu taki charakter ma moja córa.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja 2019, 07:17

    anna23 lubi tę wiadomość

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • Magda33 Autorytet
    Postów: 1569 1216

    Wysłany: 13 maja 2019, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    A jak tam z mówieniem u Waszych dzieci? Wypowiadają jakieś słowa? Czy sylabują? Czy cisza?
    Mój mówi zawsze przy jedzeniu AM. Raz mu się zdarzyło powiedzieć tata (a raszej dada) i nic poza tym wyraźnie nie powiedział.
    Leira dobrze że odpuściłaś, to tylko takie moje zdanie (na tą odległość która nas dzieli), wnioskując z tego co zawsze pisałaś.

    Ania Super się ma Adaś, takie koleżanki <3

    U nas 7 zębów! 3 góra i 4 dół.

    Leira lubi tę wiadomość

    A1298C hetero / C677T hetero /
    Cukrzyca typu1/Hashimoto
    2011 🖤 26tc
    2016 🖤13tc
    2018 ♥️👣

    AMH 3.04(2023) AMH 4,08 (2024)
    IVF 12.2023
    Punkcja = 14 pęcherzyków
    6 🥚 zostały 2
    12.2023
    1ET 3.1.2 ✓
    7dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml
    9dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml😓

    2.2024
    2FET 4.2.2 ❄️
    6dpt beta 0,00😓😓
    10dpt beta 0,00😓😓
  • anna23 Autorytet
    Postów: 728 1083

    Wysłany: 13 maja 2019, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda będzie ładnie to się umówimy na spacer w Bielsku to i Michał będzie miał też kolegę :p

    Magda33 lubi tę wiadomość

    qb3c3e5e1lyfyhp2.png
    m3sx3e5ese0n0fi2.png
  • Kropka89 Autorytet
    Postów: 1270 998

    Wysłany: 13 maja 2019, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śliczne zdjęcia!

    Magda gratuluję zębów!

    A ja dziś byłam na prenatalnych, wszystko ok, prawdopodobnie będzie drugi chłopak :)

    summer86, anna23, Magda33, Czara, lotka1990, kokkosanka, Joaszo lubią tę wiadomość

    zpbnj48a0fqxyaef.png

    34bwgywlqtank5nu.png
  • Lucy010 Autorytet
    Postów: 1462 649

    Wysłany: 13 maja 2019, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira, pewnie, że to nie jest tak, że inne gadają a Twój nie, bo to jeszcze czas :)

    U nas zeby aż 3. Idzie chyba czwarty, bo znów gryzie mi cycki i ręce i nogi.

    U nas jest świadome mama, baba, dziadzia, tata, dzidzia.Mniam mniam jak jedzenie robię lub jak coś widzi, jak chce pierś to podchodzi, odciaga bluzkę i woła "ćyća". Naśladuje też wybrane zwierzątka. Jak pytam czy wychodzimy z kąpieli to odpowiada "nie", jak nie chce już jeść to też mówi "nie" i odwraca głowę.
    Na tym polu akurat poszło nam szybko i sprawnie, ruchowo też, ale z zębami i jedzeniem jest cieeeezko. Ze spaniem tak samo, nic lepiej.

    Dziś już opanowała wchodzenie na kanape i schodzenie z niej. W końcu urosła na tyle że udaje jej się wgramolic dupke. W sypialni też ładnie schodzi, trochę tam trudniej, bo ledwo jej głowa wystaje jak stoi obok łóżka hehe mamy dosyć wysokie.

    Super foty! Nas mało kto odwiedza. Ale jak już się ktoś trafi to popisów na maksa. I zadowolona taka z gości, że hej.

    Dziś M mówi idź pozamiataj w kuchni bo mama ma bałagan a młoda cyk po swoją miotle i dawaj zamiatac kuchnie hahaha przy ścianie oczywiście bo sama nie chodzi. Chociaż dziś udało się koslawe 10 kroków zrobić.

    Kropka89, summer86, anna23, kokkosanka, Annaya, Joaszo lubią tę wiadomość

    SU7zp2.png
    WJrFp2.png
‹‹ 1385 1386 1387 1388 1389 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ