X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne CZERWCOWE SZCZĘŚCIA 2018
Odpowiedz

CZERWCOWE SZCZĘŚCIA 2018

Oceń ten wątek:
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 14 maja 2019, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śliczne foty :)

    Leira lekarze maja normy których się trzymaja myślę że czasem te słowa małe opóźnienie ruchowe to trochę ich zabezpieczenie. Nam neurolog tak samo powiedział że ma małe opóźnienie o miesiąc ale u nas dochodziła asymetria a nie wprowadzona może późniejszym dzieciństwie skutkować skoljoza, gorsza sprawnością itp. Ja chyba mam inne zdanie moim zdaniem warto stymulować dziecko po przez zabawę nie na siłę .
    Co do mowy znam tylko jedno dziecko i to chłopczyka który miał rok i mówił dość sporo i łączył nop daj pi. Chyba większość zaczyna tak około 1.5 roku. U nas jest mama, tata, baba, dzidzia, dzidzi, da jak coś chce, nyny , Adai na kota wola ko i kici k a i zaczęła mówić be.


    U nas ostatanio nocki są kiepskie w łóżeczku źle na łóżku to samo w kółko kręci się buczy płacze, cyc nie pomaga co już w nocy jadła Maks dwa razy to od paru dni na okroglo. Winie za to zeby bo ślina leci ciurkiem.

    Zauważyłam że mała chce spać na naszych poduszkach bo jak kładę ja na płasko to ona ciągnie się na nasze poduszki i dopiero usypia, polecacie jakieś poduszki dla dzieci?

    Mam jescze pytanie fotelik jaki lepszy do 18 kg czy 25?


    anna23 lubi tę wiadomość

    age.png
  • anna23 Autorytet
    Postów: 728 1083

    Wysłany: 14 maja 2019, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My kupiliśmy 9-25 tyłem

    qb3c3e5e1lyfyhp2.png
    m3sx3e5ese0n0fi2.png
  • anna23 Autorytet
    Postów: 728 1083

    Wysłany: 14 maja 2019, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I Adaś też ostatnio chce spać albo na naszej ręce albo przez sen ciśnie na poduszki przez co uderza się w zagłówek w ogóle dziwne akrobacje robi :p

    qb3c3e5e1lyfyhp2.png
    m3sx3e5ese0n0fi2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 maja 2019, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joaszo wrote:
    Czara, wysypka pojawiła się wczoraj, dziś już praktycznie jej nie ma ;) gorączka minęła wtedy co pisałam, no była spokojna, następnego dnia odstawiłam leki ;) więc trzydniówka była ;)
    jednak wydaje mi się też że pcha nam sie w końcu druga dolna jedynka :D bo cały czas prawa jedynka taka samonta w szeregu stoi :D
    Joaszo, u nas identycznie z zębami. 4 na gorze i jeden na dole. Ale druga jedynka raczej nie wyjdzie, bo miał prazęba. Modlę się, aby stały wyszedl. Teraz wkłada głęboko paluszki jakby czwórki miały wyjsc, tez górne ;)

    Mój Franek prawie nic nie mówi. Tylko baba i przez łzy mama ale to tylko dlatego ze nie może wtedy wymówić B. Pokazuje palcem mówiąc eeeeeee. Martwię się, ze tak mało mówi. Pamietam, ze koleżanki synek w tym wieku ciagle mruczał pod nosem szszyyy szszuuuu. Oczywiście zarzucam sobie, ze za mało do niego mówię i bawię się kreatywnie.

  • lotka1990 Autorytet
    Postów: 694 340

    Wysłany: 14 maja 2019, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja to nawija jak szalona, ja to się śmieję że gada po chińsku jakieś słowa haha ;p generalnie mówi mama tata baba am ale czasem udaje jej się powiedzieć słowa dzis, będzie itp. dlatego się śmieję że jak po chińsku :p

    Alphelia lubi tę wiadomość

    3i49jw4zy14xtog4.png
    ex2bjw4zxo12w0aa.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 maja 2019, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joaszo wrote:
    Czara, wysypka pojawiła się wczoraj, dziś już praktycznie jej nie ma ;) gorączka minęła wtedy co pisałam, no była spokojna, następnego dnia odstawiłam leki ;) więc trzydniówka była ;)
    jednak wydaje mi się też że pcha nam sie w końcu druga dolna jedynka :D bo cały czas prawa jedynka taka samonta w szeregu stoi :D
    Joaszo, u nas identycznie z zębami. 4 na gorze i jeden na dole. Ale druga jedynka raczej nie wyjdzie, bo miał prazęba. Modlę się, aby stały wyszedl. Teraz wkłada głęboko paluszki jakby czwórki miały wyjsc, tez górne ;)

    Mój Franek prawie nic nie mówi. Tylko baba i przez łzy mama ale to tylko dlatego ze nie może wtedy wymówić B. Pokazuje palcem mówiąc eeeeeee. Martwię się, ze tak mało mówi. Pamietam, ze koleżanki synek w tym wieku ciagle mruczał pod nosem szszyyy szszuuuu. Oczywiście zarzucam sobie, ze za mało do niego mówię i bawię się kreatywnie.

    Moja mama właśnie poszła do szpitala, ma ból brzucha i krwawienie. Strasznie się boje. Oby to nie było nic poważnego. Z nerwów aż skręca mi żołądek.

  • Lucy010 Autorytet
    Postów: 1462 649

    Wysłany: 14 maja 2019, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My do 18 kilo obrotowy. Asekuracja przed 2 sytuacjami. 1, że nadejdzie dzień, w którym nie da się jej przewieźć tyłem (u najowek tak było, tyłem jakiś koszmar, przodem spokój) a 2 sytuacja, że będzie drugi maluch i odziedziczy fotel a starsza dostanie nowy :) mam nadzieję, na 2 sytymuacje hehe

    SU7zp2.png
    WJrFp2.png
  • Alphelia Autorytet
    Postów: 1163 921

    Wysłany: 14 maja 2019, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilka od początku roku zaczęła mówić mama, potem baba, tata, dada, papa, ha-ha-ha, hej, nie, ogólnie jest bardzo gadatliwa od drugiego miesiąca :D Teraz w ogóle tak śmiesznie mówi po swojemu, że mówimy jej łygołygo i ona zaczyna nawijać z wystawianiem języka łygołygołygo :D Często czytam jej książeczkę ze zwierzętami przy zmianie pampersa, żeby uleżała chociaż chwilę i od pewnego czasu zaczęła naśladować po swojemu te dźwięki zwierząt, czasem się jej uda prawidłowo powtórzyć, czasem tylko to brzmi podobnie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja 2019, 10:30

    anna23, kokkosanka, Magda33, Annaya, Joaszo lubią tę wiadomość

    ckaiyx8dc6hukqvp.png
    iv099vvjy5dzvqw0.png
    11.07.2017 [*] Aniołek 8tc.
    01.06.2019 [*] Aniołek 7tc.
  • zielonooka7 Autorytet
    Postów: 650 633

    Wysłany: 14 maja 2019, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U was już tyle zębów a u nas nadal nic.

    Co do mówienia: baba, mama, tata, dada, gaga, jaja, nie, łała zależy kiedy co jej się uda ;) plus oczywiście po swojemu chociaż czasami potrafi opowiedzieć całą historię samym baba bababa, wtedy tak śmiesznie wygląda, bo wygląda jakby na prawdę nam coś tłumaczyła.
    Ostatnio wyszło jej też NIET mąż się śmieje, że nie uczy się naszych języków tylko wybrała pomiędzy i po rosyjsku mówi.

    Zaczęły się już u was pogaduszki na temat nocnika i odstawienia smoczka? O chodzeniu nie wspomnę, bo przecież do 12 msc to MUSI 😅 dajcie nadzieję, że kiedyś to się skończy

    2nn3csqv5aa4ewil.png
    w5wqio4pmt9rfpnw.png

  • lotka1990 Autorytet
    Postów: 694 340

    Wysłany: 14 maja 2019, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zielonooka7 wrote:
    U was już tyle zębów a u nas nadal nic.

    Co do mówienia: baba, mama, tata, dada, gaga, jaja, nie, łała zależy kiedy co jej się uda ;) plus oczywiście po swojemu chociaż czasami potrafi opowiedzieć całą historię samym baba bababa, wtedy tak śmiesznie wygląda, bo wygląda jakby na prawdę nam coś tłumaczyła.
    Ostatnio wyszło jej też NIET mąż się śmieje, że nie uczy się naszych języków tylko wybrała pomiędzy i po rosyjsku mówi.

    Zaczęły się już u was pogaduszki na temat nocnika i odstawienia smoczka? O chodzeniu nie wspomnę, bo przecież do 12 msc to MUSI 😅 dajcie nadzieję, że kiedyś to się skończy
    Haha obawiam się że to się nie skończy :p u mnie największy problem jest z dokarmianiem małej WSZYSTKIM.. "dam jej kawałek bezy, przecież to tylko trochę to jej nie zaszkodzi" itp. trochę się nawet cieszę ze mała ma skazę białkowa to w końcu przestali takie rzeczy wciskać ale przyprawione mięsa to nadal.. nie przetłumaczysz.. najgorzej że w rodzinie jest maluch 3 miesiące starszy i jego rodzice dają mu takie rzeczy więc od razu są tekstu "oni mu dają to czemu Wy nie możecie".. strasznie mnie to denerwuje.

    3i49jw4zy14xtog4.png
    ex2bjw4zxo12w0aa.png
  • Lucy010 Autorytet
    Postów: 1462 649

    Wysłany: 14 maja 2019, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas problemu nie ma, bo mała nie je nic co jej dają hehe niczym jej nie skusisz.... Sucha bułkę weźmie a np. drożdżowe jak się urwie kawałek to już nie weźmie. Czasem ja testuje różnymi produktami a ona twardo nie chce. Problemu smoka też nie ma bo niesmoczkowa. Jak będzie ktoś mówił o nocniku to proszę, niech zdejmuje pampka, przebiera ja, pierze i prasuje. Ja pozwolę ale ze wszystkimi konsekwencjami. Od początku tak robię i już się boją proponować lub cudowac heh

    SU7zp2.png
    WJrFp2.png
  • Kropka89 Autorytet
    Postów: 1270 998

    Wysłany: 14 maja 2019, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heh, u nas tez oczywiście że powinien już wszystko jeść, każdy telefon to tylko jakie postępy zrobił i czy już raczkuje, czy chodzi itp. Ale to tylko tak moja mama ;) Reszta już wyluzowała. A mi jakoś smutno bo w sumie przedwczoraj ostatni raz się karmiliśmy. Mały już nie jest zainteresowany, w sumie mega się cieszę że przesypia noce no i że mnie tak sutki nie bolą bo jednak w ciąży są mega wrażliwe... Ale jakoś tak smutno! Pocieszam się że zaraz będzie kolejne do karmienia :-D

    zpbnj48a0fqxyaef.png

    34bwgywlqtank5nu.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 14 maja 2019, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Temat chodzenia a raczej prowadzania"przeciez ja jej nie prowadzą ona tylko trzma się sama i chce " nocnik oj tak zrobi się ciepło o już masz bez pampersa chodzić.

    A ja dzisiaj się podałam i nie włączyłam z moją mała i zjadła to co mi zbara z talerza czyki kotleta mielonego a swoje Gotowane puolety waxhala i wpychala mi do buzi, każdego okrusza z tego mielonego zebrała i zjadła wszystko co jej wyleciało, jak jej zabrałam z ręki to tak się rozplakala.

    age.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 14 maja 2019, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak odstawiacie od piersi? Schodzixie powoli z ilości karmien czy po prostu z dnia na dzień koniec? U nas jak nie idą zęby to są 3-4kaemienia w ciągu dnia a w nocy 1 - 2jak idą zęby to jest go więcej.

    age.png
  • Lucy010 Autorytet
    Postów: 1462 649

    Wysłany: 14 maja 2019, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak ograniczam w dzień jak tylko się da. W sobotę jak gdzieś jesteśmy to potrafię dać tylko 4 razy. Jak jestem sama to często się domaga, jak ktoś jest to zapomina. Ale szczęście już nie dobijamy do 10 razy tylko tak góra 8 razy. W nocy nie liczę, bo jest tragedia.
    W dzień jak wola cyca, proponuję wodę, czasem się udaje. Proponuję też cuda wianki do jedzenia, ale nic nie chce zjeść.
    W pracy zapowiedziałam już ze złożę wniosek o przerwy na karmienie. Nosem pokrecila, ale odmówić nie może. Z wielką przyjemnością złożę taki wniosek bo ostatnio były dziewczyny i opowiedziały co się w pracy dzieje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja 2019, 14:22

    SU7zp2.png
    WJrFp2.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 14 maja 2019, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja używam przypraw, w sensie ziół, np pietruszka, koper, cząber, zioła prowansalskie, etc. Tylko ostrych nie daję i powiem Wam, że mały się rzuca na żarcie jak szalony. Ziemniaki z odrobiną soli i cząbrem + tłuszczem to u nas hicior. Ostatnio jedliśmy też domowy sos pomidorowy, z ryżem i mięsem, też przyprawiony ziołami i w szoku byłam, bo mały zjadł całą miskę, taką porcję jaką ja bym zjadała. Miałam już moment, że chciałam odstawić miskę bo się bałam, że pęknie, no naprawdę, ale tylko odstawiłam, a dziecko wpadło w atak histerii i skończyło się na tym, że zjadł wszystko - kolejne karmienie było 6h później :P

    Co do nocnikowania, to ja podobnie jak Welonka, mam plan, żeby małemu zdjąć pampersa jak będzie już bardzo ciepło i puszczać go w samych majteczkach (mam już komplet zakupiony) i po prostu pozwolę mu poczuć siki na nogach, w międzyczasie zaproponuję kibelek, albo nocnik (jeszcze nie zdecydowałam). A jak będzie gorąco to takie osikane majtki się tylko przepłucze, rzuci się na sznurek i zaraz będą suche, więc mam nadzieję, że plan wypali :P

    Ze smoczkiem nie mamy problemu, bo nie używaliśmy, a chodzenie samo przyjdzie, na siłę dziecka prowadzać nie będę. Widzę, że ładnie wstaje i stoi przy meblach, pewnie ruszy niedługo, ale teraz wrzucam już na luz bo nie mam nerwów to tego wszystkiego.

    I z ciekawostek, mówiłam Wam, że podejrzewali alergię u mojego synka, ze względu na tą suchą skórę i nawracające zapalenie spojówek? Okazało się, że mamy pasożyta w oczach.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • lotka1990 Autorytet
    Postów: 694 340

    Wysłany: 14 maja 2019, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira dobrze że wiecie co to jest! Jak do tego doszliscie?

    Ja gdzieś czytałam że dziecko jest gotowe na odpieluchowanie to okolice 18 mż, że wtedy dziecko zaczyna mieć w ogóle kontrolę na pęcherzem i też jego pojemność się zwiększać. My pewnie będziemy właśnie coś koło tego próbować, ale to wyjdzie w praniu, może stwierdzimy że szybciej (lub później:p) będzie gotowa.

    U nas w ogóle z jedzeniem nie ma problemów, ona bardzo dużo zjada a z wagą i tak średnio. Tzn w porządku jest ale waży tylko 8,3 kg.
    Tak wcina :p

    https://zapodaj.net/983860f475a4d.jpg.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja 2019, 15:16

    Magda33 lubi tę wiadomość

    3i49jw4zy14xtog4.png
    ex2bjw4zxo12w0aa.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 14 maja 2019, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie mam parcia na to żeby wakacje ja oduczyc od pampersa bo pierwsze co to musi sama wstawać chodzić, żeby zaczęła korzystać z nocnika ale wierzyć tylek będziemy w uplay. Też tak myślę że koło1.5 roku weźmiemy na poważnie a tak to może będziemy się przyzwyczajać do nocnika i tłumaczyć do czego służy.

    Leira ja też używam ziół zawsze wcześniej suszonych, teraz już mam ze swojego ogrodka(bazylie, oregano, lubczyk,estragon, tymianek) nawet przyprawilam pieprzem ziołowym albo zwykłym.

    age.png
  • Lucy010 Autorytet
    Postów: 1462 649

    Wysłany: 14 maja 2019, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazdro z tym jedzeniem.... Ja się muszę upocic... Pomysłów mi nie brakuje bo produktów wiele, ale co z tego jak ona tego nie je....

    SU7zp2.png
    WJrFp2.png
‹‹ 1386 1387 1388 1389 1390 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ