X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne CZERWCOWE SZCZĘŚCIA 2018
Odpowiedz

CZERWCOWE SZCZĘŚCIA 2018

Oceń ten wątek:
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 15 maja 2019, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Summer hahaha. My planowalismy jedno i dobrze, bo to ciezka robota ;)

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 16 maja 2019, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    To chyba najgorsza część historii. Nie doszliśmy, tzn lekarze nie pomogli. Ja doszłam.

    Kilkanaście wieczorów i nocek nieustającego googlowania chorób oczu i możliwych przyczyn, tysiące postów przeczytanych na różnych forach i jeden magiczny: jakaś dziewczyna napisała, że 8 lat ją "leczyli" na alergię, a potem okazało się, że ma pasożyta. Zaczęłam więc drążyć temat pasożyta. Objawy mi jako tako pasowały, zaczęłam więcej obserwować małego pod tym kątem i zauważyłam zbieżności. Przyznam szczerze, że diagnoza tej alergii od początku mi nie leżała, było wiele kwestii, których lekarze nie potrafili mi wytłumaczyć, więc drążyłam sama. Kiedy podjęłam decyzję o wykonaniu badania w kierunku pasożyta to znów zderzyłam się ze ścianą - obdzwoniłam kilka miejsc i tylko w jednym lekarka się zgodziła na wykonanie badania u niemowlaka. Reszta raczej traktowała mnie jako przewrażliwioną matkę i twierdzili, że "takie małe dzieci nie mają pasożytów w oczach". Jakież było zdziwienie, kiedy okazało się, że jednak mój syn ma. I problem, bo nie ma na to leków dla niemowlaków i nikt nie wie jak to leczyć. Ostatecznie leczymy preparatami dla dorosłych i młodzieży, bo co mamy zrobić? Zostawić dziada, żeby się rozrastał? Generalnie i tak nam się udało bo wykryliśmy go na bardzo wczesnym stadium - ludzie dowiadują się o jego obecności po kilku latach nieskutecznego leczenia na coś innego, a my zdiagnozowaliśmy go po miesiącu. Jak sobie pomyślę, że mój synek musiałby brać kilka lat tabletki na alergię i nikt nie naprowadziłby nas na trop pasożyta to aż mi się słabo robi.. Walczymy z dziadem, widzę już mały progres w oczkach synka, więc cieszę się, ale wiem, że długa walka przed nami, minimum 2 miesiące. Do tego trzeba w domu wszystko wysprzątać i wygotować - każdy skrawek materiału, więc nie jest lekko, ale sypialnię mam już ogarniętą - nawet materac wygotowałam. Teraz czas na resztę domu.

    Leira a o co chodzi z tymi oczkami? rzypomnij mi czy dziecko sobie trze oczy? pytam bo u mnie też tak jest i też, ze niby alergia ale, że tego się nie bada do 3 lat.

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 16 maja 2019, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Mieć to pewnie masz - większość ludzi go ma :P
    Natomiast do czasu jak masz na tyle silny organizm, że dziad nie powoduje zniszczeń to jest OK, łatwo w sumie go rozpoznać (jak się wie o jego istnieniu), jak zaatakuje skórę to pojawia się trądzik różowaty, a jak oczy to zapalenia spojówek, obrzęk powiek, zaczerwienienie na krawędziach powiek, wypadające rzęsy, jęczmienie, gradówki i ewentualnie stany ropne.

    i takie objawy aż dziecko miało? czyli cos więcej niż tarcie oczek. Moj lekarz ciągle nic nie robi z tym tarciem.

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 16 maja 2019, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    Leira a o co chodzi z tymi oczkami? rzypomnij mi czy dziecko sobie trze oczy? pytam bo u mnie też tak jest i też, ze niby alergia ale, że tego się nie bada do 3 lat.

    Objawy, które były u nas:
    - tarcie oczek
    - nawracające zapalenie spojówek - 3 razy w ciągu miesiąca (naczynka na oczach, nierówności na spojówce)
    - zaczerwienienie powiek na krawędziach, gdzie wyrastają rzęsy
    - opuchnięcia/powiększenie powiek, puchły i wracały do normy w ciągu kilku godzin
    - wypadające rzęsy (były dni, że wyciągałam po 2 rzęsy z oka małego)

    EDIT: Dodam, że u nas zaczęło się od tarcia oczek - jakiś czas je tarł, a potem dopiero wyszły inne objawy.

    Jeśli macie podobne objawy to w ogóle się nie zastanawiaj, tylko zbadajcie nużeńca. Badanie polega na wyrwaniu 3 rzęs i obejrzeniu ich pod mikroskopem, wynik jest w przeciągu kilku minut, koszt badania różny w zależności od kliniki, ale nie więcej niż 100 zł. Warto zbadać nawet po to, żeby wykluczyć pasożyta.

    Natomiast doraźnie możesz pomóc małej przepłukując jej oczka solą fizjologiczną kilka razy dziennie + możesz kupić krople homeopatyczne HOMEOPTIC i podawać 3 x dziennie po kropelce do oka - szczerze polecam, u nas bardzo łagodziły objawy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 maja 2019, 10:17

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 maja 2019, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira co za paskudztwo, ale szacun dla Ciebie za zdiagnozowanie małego!!! Ciebie to żaden lekarz nie spuści na drzewo ;-)

    Dziewczyny!!!!!! mój syn raczkuje!!!! Nastąpił moment na który matka czekała tyle czasu, chyba od lutego, czyli od rozmowy z neurologiem.
    Zabrałam go dziś na salę zabaw bo taka pogoda że na spacer nie bardzo, a ten tam w najlepsze na czworaki. Nie było wcale dużo małych bobasów ale mimo to coś go zmotywowało do raczkowania, nawet do zabawek chętnie raczkował. Oczywiście póki co krótkie dystanse, bo na dłuższe się rozpędza pełzając i trzeba mu przypomnieć że już umie raczkować. Jak wróciliśmy z sali zabaw to poraczkowal do taty ❤️ mam nadzieję że będzie już tylko lepiej i że zapomni o pełzaniu za jakiś czas całkowicie.

    summer86, Leira, Magda33, welonka, zielonooka7, Kropka89, Annaya lubią tę wiadomość

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 16 maja 2019, 23:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joaszo GRATULACJE !!! Sama pamiętam ten moment - teraz już będzie tylko lepiej :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Lucy010 Autorytet
    Postów: 1462 649

    Wysłany: 17 maja 2019, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joaszo, super wiadomość :) gratulacje!

    SU7zp2.png
    WJrFp2.png
  • Magda33 Autorytet
    Postów: 1569 1216

    Wysłany: 17 maja 2019, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joaszo super że raczkuje. Fajne uczucie, być tak dumną z własnego dziecka <3

    U nas dzisiaj ROCZEK!!!
    Zrobiłam mały przegląd jego zdjęć od narodzin do teraz :D :D :D
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/2c0697640443.jpg https://naforum.zapodaj.net/thumbs/6ed7789a2d69.jpg https://naforum.zapodaj.net/thumbs/448265901563.jpg https://naforum.zapodaj.net/thumbs/b7a24d6122a5.jpg

    zielonooka7, biedrona84, summer86, Leira, Kropka89, Lucy010, Joaszo, kokkosanka, welonka, anna23, Alphelia, Annaya, Dika lubią tę wiadomość

    A1298C hetero / C677T hetero /
    Cukrzyca typu1/Hashimoto
    2011 🖤 26tc
    2016 🖤13tc
    2018 ♥️👣

    AMH 3.04(2023) AMH 4,08 (2024)
    IVF 12.2023
    Punkcja = 14 pęcherzyków
    6 🥚 zostały 2
    12.2023
    1ET 3.1.2 ✓
    7dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml
    9dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml😓

    2.2024
    2FET 4.2.2 ❄️
    6dpt beta 0,00😓😓
    10dpt beta 0,00😓😓
  • zielonooka7 Autorytet
    Postów: 650 633

    Wysłany: 17 maja 2019, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda wszystkiego najlepszego dla solenizanta! :D :*

    Magda33 lubi tę wiadomość

    2nn3csqv5aa4ewil.png
    w5wqio4pmt9rfpnw.png

  • biedrona84 Przyjaciółka
    Postów: 96 38

    Wysłany: 17 maja 2019, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    100 lat dla solenizanta !!!

    Magda33 lubi tę wiadomość

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 17 maja 2019, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To teraz się już posypią roczki - sto lat !!! Zmiana statusu - już maluch nie jest niemowlakiem :)

    Magda33 lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Magda33 Autorytet
    Postów: 1569 1216

    Wysłany: 17 maja 2019, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje Michałek z całego serduszka swojego!
    Leira wrote:
    To teraz się już posypią roczki - sto lat !!! Zmiana statusu - już maluch nie jest niemowlakiem :)
    Oj tak, już nigdy nie będzie niemowlakiem. Posypią się Nam roczki teraz :P

    Balony powieszone, sałatka pokrojona, biorę się za odkurzanie O.o na ciasto jeszcze czekam :) Ehh leci ten czas, leci :/

    summer86, Leira lubią tę wiadomość

    A1298C hetero / C677T hetero /
    Cukrzyca typu1/Hashimoto
    2011 🖤 26tc
    2016 🖤13tc
    2018 ♥️👣

    AMH 3.04(2023) AMH 4,08 (2024)
    IVF 12.2023
    Punkcja = 14 pęcherzyków
    6 🥚 zostały 2
    12.2023
    1ET 3.1.2 ✓
    7dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml
    9dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml😓

    2.2024
    2FET 4.2.2 ❄️
    6dpt beta 0,00😓😓
    10dpt beta 0,00😓😓
  • Kropka89 Autorytet
    Postów: 1270 998

    Wysłany: 17 maja 2019, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ignacy stanął właśnie sam w raczki. I robi to na polecenie "hop". Ile my się nacwiczylismy! Ale postępy od paru dni dopiero i dziś to! Aż się wzruszyłam! Dla mnie to mega postęp bo my cały czas nie siadamy ani nic. Ale teraz już będzie do przodu wierzę w to :)

    Magda33, Joaszo, Leira, welonka, anna23, Annaya lubią tę wiadomość

    zpbnj48a0fqxyaef.png

    34bwgywlqtank5nu.png
  • Kropka89 Autorytet
    Postów: 1270 998

    Wysłany: 17 maja 2019, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobra dopiero doczytuje! Joaszo gratulacje również! Napisałam najpierw a teraz czytam że u Was podobnie! Nasz jeszcze nie ruszył ale już stoi! Suuuuuper!!!!


    Magda, sto lat sto lat! Ale bym zaśpiewała Michałkowi!!!

    Magda33 lubi tę wiadomość

    zpbnj48a0fqxyaef.png

    34bwgywlqtank5nu.png
  • Lucy010 Autorytet
    Postów: 1462 649

    Wysłany: 17 maja 2019, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Michałku, rosnij zdrowy i duży :*

    Kropka, super wieści :)

    Skąd ten dzieciak czerpie energię ja się pytam? Jest po 14 niech idzie na drzemke
    ;(

    Magda33 lubi tę wiadomość

    SU7zp2.png
    WJrFp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2019, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Michałku zdrówka i szczęśliwego życia dla Ciebie, a póki co szczęśliwego dzieciństwa ;-) Magdo i dla Ciebie najlepsze życzenia ;-) to już rok bycia mamą !!

    Dziewczyny dziękuję za gratulacje. Oficjalnie oznajmiam że już raczkujemy bo od wczoraj wcale nie pełza !!! Zasuwa na czterech aż miło patrzeć bo w końcu w domu mamy takiego bobasa z reklam :-D
    Kropka, będzie dobrze, jak już przyjął pozycję to nastąpią kolejne etapy ;-)

    Leira, Kropka89, Magda33, kokkosanka, summer86, Lucy010 lubią tę wiadomość

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 17 maja 2019, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka89 wrote:
    Ignacy stanął właśnie sam w raczki. I robi to na polecenie "hop". Ile my się nacwiczylismy! Ale postępy od paru dni dopiero i dziś to! Aż się wzruszyłam! Dla mnie to mega postęp bo my cały czas nie siadamy ani nic. Ale teraz już będzie do przodu wierzę w to :)

    Teraz już ruszy, u nas też te raczki były przełomowe :)

    Kropka89 lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 18 maja 2019, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkiego najlepszego dla Michasia :*

    I gratulacje kolejnych postępów maluchów :)

    U nas w tydzień wyszły dwie dolne dwójki masakra co to było w nocy cały czas jeczala nie spała, wczoraj poszła spać 21.30 obudizlaa się o 2fakt że już została z nami na łóżku spała do 6 i przed 7 znowu poszła spać i co śpi dalej a już jest godzina 8.40 do tej godziny to ona spała jak była noworodkiem i jak była chora.

    Eh Tes wpadł do domu i już nie śpi...

    Magda33, Kropka89 lubią tę wiadomość

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2019, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakby tego było mało, doraczkował dziś do sofy i stanął dziś pierwszy raz przy sofie. Zrobił to pierwszy raz, a z taką szybkością i wprawą, tak sprawnie jakby robił to już 100 razy. Nawet się nie zachwiał czy nie potknął. Wszystko w kilka sekund na naszych oczach :-D Śmiałam się że to raczkowanie to mu było potrzebne żeby się wyżej wspinać :-D
    Edit: mamy drugą dolną jedynkę ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja 2019, 16:16

    Magda33, summer86, Kropka89, kokkosanka lubią tę wiadomość

  • Magda33 Autorytet
    Postów: 1569 1216

    Wysłany: 18 maja 2019, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aż serce rośnie jak się czyta takie dobre wiadomości. Brawo ;D

    Joaszo lubi tę wiadomość

    A1298C hetero / C677T hetero /
    Cukrzyca typu1/Hashimoto
    2011 🖤 26tc
    2016 🖤13tc
    2018 ♥️👣

    AMH 3.04(2023) AMH 4,08 (2024)
    IVF 12.2023
    Punkcja = 14 pęcherzyków
    6 🥚 zostały 2
    12.2023
    1ET 3.1.2 ✓
    7dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml
    9dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml😓

    2.2024
    2FET 4.2.2 ❄️
    6dpt beta 0,00😓😓
    10dpt beta 0,00😓😓
‹‹ 1388 1389 1390 1391 1392 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ