X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne CZERWCOWE SZCZĘŚCIA 2018
Odpowiedz

CZERWCOWE SZCZĘŚCIA 2018

Oceń ten wątek:
  • biedrona84 Przyjaciółka
    Postów: 96 38

    Wysłany: 29 maja 2019, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy już powoli myślicie o "sadzaniu" na nocnik maluchów? Idzie lato i z tego co się pytałam niby jest to dobry moment na odpieluchowanie no i dużo oczywiście zależy od dziecka czy jest już gotowe.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 maja 2019, 09:47

  • Magda33 Autorytet
    Postów: 1569 1216

    Wysłany: 29 maja 2019, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze nie myślę o odpieluchowaniu. Musi najpierw nauczyć się chodzić i troszkę mówić. Żeby umieć zakomunikować że potrzebuje na nocnik. Jeszcze na to nie ma szans.

    Byliśmy dzisiaj u neurologa. Powiedziala że Michał ładnie dogonił rówieśników. Niczym nie odbiega w rozwoju jak na 13 miesiąc. Cieszę się że chodzimy na te rehabilitację.

    No i byliśmy też u chirurga z przepukliną pepkową. No i tu jest tylko mała poprawa. Za pół roku mamy usg i kontrolę znowu. Może się wchlonie, a jak nie to operacja. Na razie nie jest źle, bo ma tendencję do zmniejszania się i jest poniżej 1cm.

    A1298C hetero / C677T hetero /
    Cukrzyca typu1/Hashimoto
    2011 🖤 26tc
    2016 🖤13tc
    2018 ♥️👣

    AMH 3.04(2023) AMH 4,08 (2024)
    IVF 12.2023
    Punkcja = 14 pęcherzyków
    6 🥚 zostały 2
    12.2023
    1ET 3.1.2 ✓
    7dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml
    9dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml😓

    2.2024
    2FET 4.2.2 ❄️
    6dpt beta 0,00😓😓
    10dpt beta 0,00😓😓
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 29 maja 2019, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda33 dziecko nie musi ani chodzic (wystarczy ze stabilnie siedzi) ani mowic zeby zakomunikowalo ze chce siku czy kupe. Wystarczy gest lub dzwiek. Ja mojego zaczelam oswajac z nocnikiem jak mial 9 mcy. Pokazywalam ze miś robi kupe i wydawalam dzwiek ustami "pffff". Jak mial 11 mcy zaczal wolac "pfffff" i biec do nocnika. Za kazdym razem juz byla kupa w majtkach, ale i tak go sadzalam. Poki co nie udalo sie nam zlapac calej kupki, ale ciesze się, ze komunikuje i chetnie siada na nocnik. Takze wystarczy dzwiek lub gest, trzeba pokazac i wytlumaczyc maluchowi. Wbrew temu co sie ogolnie mowi, ze dziecko rozumie ze cos sie dzieje w pieluszce dopiero po 2 roku zycia (a niektorzy uwazaja ze nawet po 3), one rozumieja bardzo dobre, czuja ze robia, tylko nie potrafia wlasnie zakomunikowac, bo nikt ich tego nie uczy. Nie powiedza przeciez mamo chce kupe. Musi to byc cos bardzo prostego. Polecam bo da sie.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 29 maja 2019, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20 wrote:
    Magda33 dziecko nie musi ani chodzic (wystarczy ze stabilnie siedzi) ani mowic zeby zakomunikowalo ze chce siku czy kupe. Wystarczy gest lub dzwiek. Ja mojego zaczelam oswajac z nocnikiem jak mial 9 mcy. Pokazywalam ze miś robi kupe i wydawalam dzwiek ustami "pffff". Jak mial 11 mcy zaczal wolac "pfffff" i biec do nocnika. Za kazdym razem juz byla kupa w majtkach, ale i tak go sadzalam. Poki co nie udalo sie nam zlapac calej kupki, ale ciesze się, ze komunikuje i chetnie siada na nocnik. Takze wystarczy dzwiek lub gest, trzeba pokazac i wytlumaczyc maluchowi. Wbrew temu co sie ogolnie mowi, ze dziecko rozumie ze cos sie dzieje w pieluszce dopiero po 2 roku zycia (a niektorzy uwazaja ze nawet po 3), one rozumieja bardzo dobre, czuja ze robia, tylko nie potrafia wlasnie zakomunikowac, bo nikt ich tego nie uczy. Nie powiedza przeciez mamo chce kupe. Musi to byc cos bardzo prostego. Polecam bo da sie.

    ja pomyślałam, ze w wakacje jako, ze dziecko będzie dużo na ogródku to będę dawac zeby chodził bez pampersa plus pokazywać nocnik. Może gdy poczuje że po każdym siku jest mu niefajnie to wtedy też będzie chciał na nocnik.

    Leira lubi tę wiadomość

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 29 maja 2019, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edwarda nie zgodzę się do końca z tym znam dwa przypadki gdzie dziecko było zbyd wcześnie sadzane na nocnik, tak miało tłumaczone co to jest co tu się robi ze jest sisi itp. Ze spokojem powoli nie na siłę efekt taki dziecko "zablokowalo" się i miało problem z oddawaniem moczu, drugie dziecko wstrzymało kupę bo mama widział że dziekco robi sadzalam na nocnik i koniec. Moim zdaniem tu Trzeba indywidualnie podejść do dziecka. Ja myślę w wakacje mała puszczać właśnie po ogrodzie bez pampersa i dać nocnik żeby oswoila się ale bez nacisku czy ciągłego wysadzania.
    Myślę że pierw musi nauczyć się chodzić wstawać żeby z tego nocnika nie spadła bo wtedy może jescze gorzej zarazić się do śniadania na nim.

    age.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 29 maja 2019, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonka ale ja nigdzie nie napisalsm zeby sadzac na sile i koniec. Oczywiste jest ze jesli dziecko jest sadzane na sile, jeśli wywiera sie na nim presje czy okazuje nerwy itp to wiadomo ze dziecko może sie zrazic. Wszystko musi byc robione na spokojnie, w zabawie i na smieszno. Ja mojego nigdy do niczego nie zmuszalam, wszystko na poczatku bylo zabawa, jak usiadł chociaz na sekunde to byla radosc, klaskanie i chwalenie. Ale przede wszystkim sadzalam tam misia i mu opowiadalan co misio robi.
    Po co ma chodzic do nocnika? Wystarczy jak stabilnie siedzi. Poza tym przeciez nie posadzisz dziecka i sobie nie pojdziesz. Sadzasz i kontrolujesz czy siedzi, czy robi, czy nie wstaje, a przede wszystkim zabawiasz i chwalisz.

    Kazda z was zrobi jak uwaza. Mozecie nawet odpieluchowac w wieku 5 lat :p Moj na 2 latka bedzie juz bez pampka, ciesze sie ze się udalo i chętnie w razie czego doradze.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Magda33 Autorytet
    Postów: 1569 1216

    Wysłany: 29 maja 2019, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20 to fajnie że Henio tak szybko nauczył się korzystać z nocnika. Ja jeszcze będę z tym czekać. Latem będzie już pewnie chodzić więc na działce będzie bez pieluchy, zobaczymy wtedy co z tego wyniknie. Nic na siłę, bez pośpiechu :)

    A1298C hetero / C677T hetero /
    Cukrzyca typu1/Hashimoto
    2011 🖤 26tc
    2016 🖤13tc
    2018 ♥️👣

    AMH 3.04(2023) AMH 4,08 (2024)
    IVF 12.2023
    Punkcja = 14 pęcherzyków
    6 🥚 zostały 2
    12.2023
    1ET 3.1.2 ✓
    7dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml
    9dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml😓

    2.2024
    2FET 4.2.2 ❄️
    6dpt beta 0,00😓😓
    10dpt beta 0,00😓😓
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 maja 2019, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupiłam nocnik i zaczynamy oswajanie. Najpierw sadzalam go w spodenkach i uciekał, w ogóle prosto nie chciał siedzieć. Kilka dni temu podczas zabawy chwile siedział na nim, a wczoraj po drzemce posadziłam, pozabawialam książeczkami i złapaliśmy siku. On jednak nie rozumie ze coś tam zrobił...
    Na sile go nie sadzać. Jak nie chce to nie :)

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 29 maja 2019, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    ja pomyślałam, ze w wakacje jako, ze dziecko będzie dużo na ogródku to będę dawac zeby chodził bez pampersa plus pokazywać nocnik. Może gdy poczuje że po każdym siku jest mu niefajnie to wtedy też będzie chciał na nocnik.

    Ja zamierzam zrobić dokładnie tak samo :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 29 maja 2019, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My z nocnikiem się wstrzymamy minimum do 18 m-cy, boję się że zbyt wczesne odpieluchowanie wpłynie negatywnie na mięśnie dna miednicy. Gdybym miała synka, pewnie aż tak bym się tym nie martwiła.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 maja 2019, 21:27

    kokkosanka lubi tę wiadomość

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 29 maja 2019, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zmieniając temat, trafiłam na takiego gościa na YT, okazuje się, że ma on więcej oktaw w głosie niż ustawa przewiduje - jestem pod mega wielkim wrażeniem, polecam :)

    https://www.youtube.com/watch?v=JEz1qGS0T1Q

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Tini Autorytet
    Postów: 561 475

    Wysłany: 30 maja 2019, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dopiero uczę na nocniczek mojego prawie 3 latka ;) o małej nawet nie myślałam :D

    kokkosanka lubi tę wiadomość

    ug37gu1r4avkpjo0.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 30 maja 2019, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A propos nocników i odpieluchowywania, miałam dziś taką sytuację, że mały zrobił fatalną kupę - taką kwaśną (pomidory) i odparzyła mu się dupka. Wyglądało to nieciekawie, więc zdjęłam pampersa, wymyłam dupkę, wysuszyłam i założyłam bawełniane majteczki, bez pampersa, żeby wywietrzył to odparzenie. Dywany pościągane to myślę sobie - ciepło jest, jak się zleje to powycieram, umyję i przebiorę. I wiecie co? Nie wiem czy to przypadek, czy nie, ale mały latał w majtkach prawie godzinę i się nie zsiusiał. Dopiero jak postanowiłam założyć pieluchę to chwilę po założeniu, jeszcze nie zdążyłam bodziaka naciągnąć, już się napompowała. I teraz nie wiem czy trzymał czekając na pieluchę? Czy to zbieg okoliczności i gdybym poczekała z pieluchą jeszcze 5 min to zsiusiałby się w gacie? :|

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Ha Autorytet
    Postów: 871 725

    Wysłany: 30 maja 2019, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już sadzam Łucje na nocnik. Siedzi tak długo jak chce, czasami uda jej się zrobić, innym razem nie. Najstarszą córkę zaczęłam odpieluchowywac jak skończyła dwa lata i to była masakra. Trwało to bardzo długo. Średnia zaczęłam sadzac na nocnik jak tylko zaczęła stabilnie siedziec. Gdy miała 2 lata była już całkowicie odpieluchowana. Dlatego, na podstawie swoich doświadczeniem skłaniam się ku temu co napisała Edwarda.

    edwarda20 lubi tę wiadomość

    19.01.2007 córka
    09.06.2014 córka
    ex2bkrhm336va282.png
  • lotka1990 Autorytet
    Postów: 694 340

    Wysłany: 31 maja 2019, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    summer86 wrote:
    My z nocnikiem się wstrzymamy minimum do 18 m-cy, boję się że zbyt wczesne odpieluchowanie wpłynie negatywnie na mięśnie dna miednicy. Gdybym miała synka, pewnie aż tak bym się tym nie martwiła.
    A o co dokładnie chodzi z mięśniami dna miednicy? W sensie co może się wydarzyć i jak to wpływa?

    3i49jw4zy14xtog4.png
    ex2bjw4zxo12w0aa.png
  • lotka1990 Autorytet
    Postów: 694 340

    Wysłany: 31 maja 2019, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a co kupujecie na dzień dziecka? Ja jakoś nie mam pomysłu, nie chciałam kolejnej "zwykłej" zabawki zwłaszcza że niedługo urodzony i dostanie pewnie sporo ale jakoś nie mam pomysłów :(

    3i49jw4zy14xtog4.png
    ex2bjw4zxo12w0aa.png
  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 31 maja 2019, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lotka1990 wrote:
    A o co dokładnie chodzi z mięśniami dna miednicy? W sensie co może się wydarzyć i jak to wpływa?

    Wrzucam dwa linki w temacie:

    https://www.wymagajace.pl/odpieluchowanie-cz-i-kiedy-zaczac
    https://www.facebook.com/terapiakobiet/posts/1792058950858379

    Co do prezentu, kupiliśmy muzyczną farmę MegaBloks Fisher Price.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 maja 2019, 13:35

    lotka1990 lubi tę wiadomość

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 31 maja 2019, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O szaleje z nią niech fe zeby wychodzą szybko nic nie chce jeść po południu jest taka maruda wszystko do buzi wszystko na nie wszytko jest zle, czyje się jakbym miała w domu noworodka który co chwilę chce cycka.

    Co do prezentu my kupiliśmy bujaka ogrodowego i piaskownice to prezent z dwóch okazji

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 maja 2019, 16:20

    age.png
  • Lucy010 Autorytet
    Postów: 1462 649

    Wysłany: 31 maja 2019, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonka łączę się z Tobą w temacie zębów.
    Przepraszam, że nie piszę, staram się czytać. Jeszcze tydzień, wróci M i wrócimy do domu. Tu jest dużo rzeczy zakazanych, moje dziecko jak wiecie to tornado. Teraz już chodzące tornado. Mnie boli każdy kawałek ciała. Daje w kość tak, że jestem wykończona ja, wykończona jest mama a ona jak nakręcona. Aaa i nocki dalej jak były. 10 pobudek standardzik.

    Jeśli chodzi o sadzanie na nocnik to nie wypowiadam się. Ja swojej nie mogę posadzić na dupke na podłogę bo przecież siedzenie w miejscu jest dla słabych.

    Aaa i wiedzcie, że czarna ziemia w warzywniaku jest smaczniejsza niż sypki piach u sąsiadów.

    Dziś obok domu roily się pszczoły. Pierwszy raz widziałam. Szkoda żeby coś im się stało więc zadzwoniłam do polskiego stowarzyszenia pszczelarzy i znaleźli pszczelarza, który je zabrał :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 maja 2019, 21:05

    Magda33 lubi tę wiadomość

    SU7zp2.png
    WJrFp2.png
  • Kropka89 Autorytet
    Postów: 1270 998

    Wysłany: 31 maja 2019, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie że dokładnie rok temu wychodziłam z Ignasiem ze szpitala? :)

    Co do prezentu, to my chcemy po powrocie z wakacji kupić małemu janczary, kastaniety i marakasy - mega się tym bawił u znajomych. A na dzień dziecka może taki bujak-konik jakby na biegunach ale plastikowy bardzo dziś długo na nim się bawił w kawiarni, muszę tylko wyczaic jak to się w ogóle nazywa.

    Magda33 lubi tę wiadomość

    zpbnj48a0fqxyaef.png

    34bwgywlqtank5nu.png
‹‹ 1392 1393 1394 1395 1396 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ