X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne CZERWCOWE SZCZĘŚCIA 2018
Odpowiedz

CZERWCOWE SZCZĘŚCIA 2018

Oceń ten wątek:
  • Anitka201 Autorytet
    Postów: 4606 2575

    Wysłany: 10 lipca 2019, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zielonooka7 wrote:
    U nas też smok do usypiania tylko i w nocy jak się przebudzi to właśnie trzeba dać jej smoka i śpi dalej. Za dnia jedynie jeśli znajdzie gdzieś w zasięgu ręki to zaraz ląduje w buzi, ale normalnie się nie dopomina. A twój młodszy synek od początku nie używał smoczka?
    Początkowo miał (od początku nie pałał do niego miłością jak starszy) ale jak miał ze 2 tyg zaczął wypluwać i starszak jako ze jeszcze pamiętał o smoczku za punkt honoru obrał sobie wciskanie jemu do buzi jak tylko odchodziliśmy od młodszego :-D ostetecznie młody nigdy sie z nim nie polubił i jak miał około miesiąca nie używaliśmy już w ogóle :-)

  • Anitka201 Autorytet
    Postów: 4606 2575

    Wysłany: 10 lipca 2019, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eunice domek jednorodzinny ma swoje plusy i minusy. Ja przy 2 dzieci widzę minusy i najchętniej bym się przeniosła do mieszkania :-) za dużo sprzątania, ogarniania na dworze i nasz dom wymaga jeszcze wykończenia (poddasze planujemy robić na jesień) ale jeszcze na zewnątrz czeka nas dużo pracy. Wiadomo ogromnym plusem jest ogród (u nas sama trawka :-) ) mamy piaskownice i chcemy w tym roku zrobić chłopakom domek ze zjeżdżalnia i huśtawkami.

  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 10 lipca 2019, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joaszo, Lucy jakbym czytała o swojej córce. Od jakichś dwóch tygodni jest masakra, mogłaby z piersi nie schodzić. O ile od małego szybko się najadała tak teraz zaczęło się wiszenie. Jak nie dam piersi jest ryk okropny, a muszę ją zacząć odstawiać bo za miesiąc wracam do pracy. Pobudek w nocy nawet nie liczę, jedynie między 3 a 5 udaje się złapać 2h snu ciągiem.

    Anitka, zgadzam się w pełni co do odpieluchowania, my będziemy próbować za rok latem. Nie chcę ryzykować, skoro są badania, że wcześniejsze nocnikowanie może mieć negatywny wpływ.
    Co do domu mam takie same przemyślenia, mamy porównanie bo wcześniej mieliśmy mieszkanie i było zdecydowanie mniej obowiązków. Póki co zainwestowaliśmy w iRobota, może coś usprawni przy bieżącym ogarnianiu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lipca 2019, 14:52

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lipca 2019, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Summer mój w dzień to za bardzo nie woła, dostaje przed drzemką do zasypiania. Ale w nocy masakra. Nauczyłam zasypiać tylko z cycem w buzi to mam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lipca 2019, 15:14

  • Anitka201 Autorytet
    Postów: 4606 2575

    Wysłany: 10 lipca 2019, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Summer my od 3 miesięcy mamy irobota i to był prezent od męża bez okazji :-) rewelacja. Zaprogramowalismy na sprzątanie w nocy (w dzień jest z młodym niania) wiec rano jest czysto :-)

  • Anitka201 Autorytet
    Postów: 4606 2575

    Wysłany: 10 lipca 2019, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Summer odebrałas wiadomość prywatna?

  • Anitka201 Autorytet
    Postów: 4606 2575

    Wysłany: 10 lipca 2019, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wróciłam wcześniej z pracy i mój mały właśnie na mnie „wisi” on nawet nie tyle chce jeść co się przytulić do piersi. Pozwalam bo dla mnie to przyjemnie i za chwile już nie będzie miał na to czasu ani ochoty :-) po 10-15 minutach uspokaja się i wtedy moge zacząć robić obiad.

    summer86 lubi tę wiadomość

  • eunice. Autorytet
    Postów: 1170 775

    Wysłany: 10 lipca 2019, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anitka, z tym że u mnie jest tak-na razie teoretycznie mieszkanie, czyli dwa pokoje, kuchnia, łazienka i kawałek zabudowanego balkonu gdzie dzieci mają pokój. Ale jest to mieszkanie na piętrze u teściów-w takim typowym komunistycznym klocku z piwnicą. Jest duży ogród z różnymi kapiliczkami, krzaczkami, kamyczkami, wybrukowanymi ścieżkami itd. Jak wyjdziesz na chwilę z dzieckiem to w kilka sekund tracisz je z oczu za jakimś krzakiem. Teściowa lubi ogrodnictwo i tam praktycznie nie ma miejsca gdzie byłaby po prostu trawa. Mąż i tak to musi ogarniać, więc to nam wcale nie odpada. Dodatkowo na dworze jest garaż że strychem, za nim komórka, a za nią wiata i wszędzie pełno rzeczy. W piwnicy trzy wielkie pomieszczenia z rzeczami.
    Wychodzi na to, że teraz mamy ciasne mieszkanie, w którym już się nie mieścimy l, w dodatku z teściami piętro niżej, a mąż i tak ma do ogarnięcia piwnicę i ogródek, a jak tesciowie poumierają to zostaniemy z tym całym domem i wszystkimi piwnicami i komórkami do odrabiania.
    Dlatego moje marzenie to parterówka wielkości mieszkania. Bez żadnych schodów, piwnic. Taras i mały ogródek, w którym jest tylko trawa i ewentualnie jakieś maliny czy borówki, no może owocowe drzewa. Bez żadnych ozdobnych krzaczkow do przycinania i ścieżek do plewienia. Przejechać kosiarką raz na jakiś czas i tyle. A przed domem tylko miejsce na parkowanie samochodów, żadnych ozdób i drzewek. I przy parterowce o wiele mniejszy strach że mi któreś wypadnie- bo zdarzało się że córka stanęła na parapecie i otworzyła sobie okno. Mi by pasowało takie mieszkanie na parterze z ogródkiem ale maz totalnie anty, dla niego tylko dom i to murowany.

    bl9c6iye5ipn0gv6.png
    w5wqjw4zjdm5vewv.png
    iv09df9h9ufd8f4g.png
    [*] grudzień 2015. Puste jajo płodowe.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lipca 2019, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a jeszcze pytanie jak Wasze piersi radzą sobie z odstawieniem?
    Karmiłam małego po 7 rano z prawej piersi. Po 10.30 z lewej przed drzemką. Od tamtego czasu nie musiałam użyć bo mały zasnął w aucie i nie było karmienia przed drugą drzemką. I teraz sama nie wiem co robić. On się nie dopomina ale prawa pierś już trochę tak.

  • Lucy010 Autorytet
    Postów: 1462 649

    Wysłany: 10 lipca 2019, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba nas dopadła 3 dniowka. W niedzielę temperature miała a dziś patrzymy wysypka na brzuchu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lipca 2019, 18:56

    SU7zp2.png
    WJrFp2.png
  • Dika Autorytet
    Postów: 277 198

    Wysłany: 10 lipca 2019, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,,dawno mnie nie bylo.czas u nas szalony. Mała jest cuuudowna, starsza siostra bywa dla mnie nieocenioną pomocą, choć ma juz swoj swiat i nie wymagam opieki nad małą. Milo jednak czasem skorzystac z jej pomocy. Kocham patrzec na nie razem,pękam wtedy ze szczescia.

    Podczytuje Was czasem ale przyznam z jestem daleko w tyle.
    Gratuluję nowych ciąż! Cudownie!

    Idę cos podczytac, moze kiedys uda mi sie byc na bieżąco :)

    klz9hdgetuhl70jy.png
  • Kropka89 Autorytet
    Postów: 1270 998

    Wysłany: 10 lipca 2019, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joaszo i Lucy, ja na telefonie często czytam wpisy tak że nie widzę kto pisze tylko sobie srodkuje na sam tekst i o ile doskonale wiem ktore dziewczyny piszą o tyle z Wami mam zawsze problem żeby rozróżnić i muszę podpatrzeć :-D

    Jak czytam o problemach z karmieniem nocnym i odstawieniem to niestety nic nie mogę pomóc, nam się Ignaś odstawił prawie sam, jak miał 11 miesięcy a ja byłam w kolejnej ciąży. Ja odstawiłam najpierw karmienia nocne bo nie miałam siły wstawać, tydzień walki i się udało, potem zostawiłam karmienie poranne jeszcze a potem on je sam odrzucil. Mogę Wam wstawić jeszcze raz ten schemat niemiecki jak oni odstawiają miesiąc po miesiącu, może można zastosować jakoś tydzień po tygodniu?

    My też myślimy o domku. Miało być większe mieszkanie ale w tej dzielnicy we Wrocławiu gdzie obecnie mieszkamy o byśmy dalej chcieli to powariowali z cenami. Za 3 pokoje mielibyśmy stan deweloperski za 450 000 to za tę cenę mamy domek pod Wrocławiem. Szukamy obecnie działki, mamy już doradcę kredytowego, zobaczymy czy się uda. Jak nie to się będziemy męczyć jakoś. My mamy na szczęście wlasne mieszkanie daleko od rodziców, ale tylko salon z kuchnią i malutka sypialnie. W trojke już jest ciasno a w czwórkę się nie zmieścimy i my wylądujemy pewnie z mężem w salonie z kuchnią. Mąż bardzo z tego powodu cierpi. On akurat ma dokładnie takie wymagania co do domku jak Ty Eunice. Kropka w kropkę, parterowy, wszystko w ogrodzie tak żeby tylko skosić trawę szybko, mały domek najlepiej 80m2. Trzymajcie kciuki może się uda...Wzięliśmy nawet taki specjalny obraz z kościoła, mamy go przez tydzień w domu więc działamy z prośbami ;) Z drugiej strony gramy czasami też w Lotka, może to coś też pomoże bo działke możnaby lepsza. Generalnie już z każdej strony walczymy. Sąsiedzi nas tak wkurzają że mamy super motywację co wieczór... (palący, studenci, hałaśliwi, taras okno w okno...)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lipca 2019, 21:27

    zpbnj48a0fqxyaef.png

    34bwgywlqtank5nu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lipca 2019, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka89 wrote:
    Ja odstawiłam najpierw karmienia nocne bo nie miałam siły wstawać, tydzień walki i się udało, potem zostawiłam karmienie poranne jeszcze a potem on je sam odrzucił
    Jak Wam się udało zejść z nocnych karmień? Butla z wodą i bujanie w nocy z rykiem?

  • anna23 Autorytet
    Postów: 728 1083

    Wysłany: 10 lipca 2019, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas Adam wstawal o 23 i 3 jeść, a pewnego dnia nie obudził się o tej trzeciej tylko postękiwał i go przetrzymalismy w takim stanie do rana. Po dwóch dniach już zapomniał o tym jedzeniu o 3 i je tylko 23 i śpimy do rana. Wiadomo czasem postęka żeby go przytulić ale śpi z nami więc chwilą moment i śpimy spowrotem. Choć teraz ma czas intensywnego rozwoju bo odblokował mu się język i próbuje powtarzać mnóstwo wyrazów i nazywa dużo rzeczy i dziś zrobił sam jeden malutki kroczek i po takim dniu gdzie była jakaś rewolucja dostaje w nocy szajby i nie śpi dwie trzy godziny bo wszystko z tego co się działo w ciągu dnia odtwarza :)
    Byliśmy dziś właśnie ze względu na pogodę szczepić na mmr. Szybko po wkłuciu przestał płakać i narazie ma rewelacyjny nastrój. Zobaczymy czy po tygodniu wyjdą jakieś objawy.

    qb3c3e5e1lyfyhp2.png
    m3sx3e5ese0n0fi2.png
  • anna23 Autorytet
    Postów: 728 1083

    Wysłany: 10 lipca 2019, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A smoka ma tylko do spania na drzemke czy na noc i czasem w aucie na dłuższe trasy

    qb3c3e5e1lyfyhp2.png
    m3sx3e5ese0n0fi2.png
  • eunice. Autorytet
    Postów: 1170 775

    Wysłany: 10 lipca 2019, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka89 wrote:
    Wzięliśmy nawet taki specjalny obraz z kościoła, mamy go przez tydzień w domu więc działamy z prośbami ;)

    Ja odmawiałam Nowennę Pompejańską (3 różańce dziennie przez 54 dni) w intencji tego, żebyśmy się wyprowadzili gdzieś,gdzie wszyscy będziemy szczęśliwi (na tą nowennę szarpnęłam się drugi raz w życiu bo umiem się tego podjąć tylko w akcie ogromnej desperacji-za pierwszym razem pomogła). No i w trakcie tej Nowenny zaszłam w ciążę... przez w sumie głupia pomyłkę, bo miałam pierwsze od czasu połogu plamienie-dosłownie śladowe ilości przez 3 dni i uznałam że to chyba jednak nie był okres, a 10 dni później pojawił się ból brzucha, więc uznałam, że kolejnego dnia musi przyjść ten właściwy okres i zaszaleliśmy... A okazało się że zamiast okresu nastąpił skok temperatury i ona już nie spadła... okazało się że to był nieznany mi wcześniej ból owulacyjny... dokończyłam tą nowennę i teraz właściwie czekam na cud... czasem myślę że może właśnie tą wpadka ma do niego doprowadzić.
    Najciekawsze jest to, że cud polega na...decyzji mojego męża. Właściwie myślę że tu niepotrzebna jakaś kasa z nieba, według tego co obliczam powinno by się dało to zrobić. Żylibyśmy za wypłatę męża a z socjalu spłacali kredyt przynajmniej do czasu aż ja będę mogła na niego zarabiać. Tutaj domki, w których trzeba tylko położyć panele i kafelki+ wyposażyć łazienkę można dostać do 350 tys. Ostatnio widziałam ogłoszenie-mieszkanie m5 z ogródkiem na parterze na klimatycznym kameralnym osiedlu za 250.tys.
    Największy problem to niechęć męża-po pierwsze do wyprowadzki,A już na bloki to całkiem, po drugie do kredytu. Nienawidzi zobowiązań. Nawet na neta nie mamy umowy tylko korzystamy od sąsiada kupując mu za to jakiś prezent co roku. Wodę długi czas miał tylko swoją ze studni,dopiero podpisał umowę jak po slubie kiedyś brakło. Także ciężko bo sobie wyobrazić z kredytem na 30 lat... choć zawsze można po śmierci rodziców dom sprzedać i kredyt spłacić... ale najtrudniejsze w tym wszystkim to jego zgoda. Tu trzeba cudu.

    bl9c6iye5ipn0gv6.png
    w5wqjw4zjdm5vewv.png
    iv09df9h9ufd8f4g.png
    [*] grudzień 2015. Puste jajo płodowe.
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 11 lipca 2019, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hahaha, właśnie czytałam sobie co umie, albo powinno umieć 13 miesięczne dziecko i uwaga:

    "wypowiada ok 50 słów i składa pierwsze, niekoniecznie poprawne zdania" - hahahahaha, ja nie wiem kto takie bzdury wypisuje, ale nie dziwię się, że potem popadamy w głeboki niepokój.

    Joaszo lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • zielonooka7 Autorytet
    Postów: 650 633

    Wysłany: 11 lipca 2019, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira albo usłyszymy: To on/ona ma już 13 miesięcy i nie potrafi zdania złożyć ?!

    Co to za mądry artykuł? ;)

    2nn3csqv5aa4ewil.png
    w5wqio4pmt9rfpnw.png

  • Lucy010 Autorytet
    Postów: 1462 649

    Wysłany: 11 lipca 2019, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O matko Leira a gdzie Ty to wyczytałas? ja gdzie nie zerknę to jest, że wypowiada 2 słowa a rozumie więcej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca 2019, 11:43

    SU7zp2.png
    WJrFp2.png
  • Lucy010 Autorytet
    Postów: 1462 649

    Wysłany: 11 lipca 2019, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eunice. życzę Ci, żeby spełniło się Twoje marzenie. Ja mieszkałam w domu, mój M też, przyszliśmy do miasta do bloku. Wiadomo, że trzeba się przyzwyczaić, ale lubimy wracać do swojego domu :) może jak mąż zobaczy, że faktycznie brakuje Wam przestrzeni to zmieni zdanie.

    SU7zp2.png
    WJrFp2.png
‹‹ 1411 1412 1413 1414 1415 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ