X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne CZERWCOWE SZCZĘŚCIA 2018
Odpowiedz

CZERWCOWE SZCZĘŚCIA 2018

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2018, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, ja czuje. Brzuch twardy jak kolano a czuje pukanie od środka...

  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 17 maja 2018, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Bylam wczoraj u ginka. Zbadala mnie nie mamvrozchodzenia się spojenia boli wg jako coś normalnego w ciazy. Szyjka ma 4 cm i jest zamknięta. Za 2 tyg wizyta gbs i umawiamy się na cesarke. Cesarka za 3 tygodnie lub 4 tygodnie . Dzidz ma 2,560 kg . Dużo włoskie i duże pełne usta. To po babci i mamie. M9j bratanek 2 letni też miał ma takie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja 2018, 10:27

    Kropka89, welonka, Andziula_1988, Dika lubią tę wiadomość

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • teqz Autorytet
    Postów: 1063 710

    Wysłany: 17 maja 2018, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara wrote:
    Teqz coś zamilkła. Może już rozpakowana? :)
    Jeszcze nie :) termin cc mam na 29.05, mam nadzieje, ze wytrwam bo bolesne skurcze mnie katują codziennie. Nie mam za bardzo czasu się tu udzielać bo dużo czasu pochłania pisanie z dziewczynami na fb :) ale na pewno się pochwale jak się rozpakuje.

    Ruth, anna23 lubią tę wiadomość

  • Kropka89 Autorytet
    Postów: 1270 998

    Wysłany: 17 maja 2018, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    firanki na duszę wrote:
    U mnie dziś noc tragedia, pierwszy raz aż tak. Bóle jak na mega okres + bóle krzyżowe od 6 rano jakieś 1.5 godziny - chodzenie, stanies, leżenie, zmiany pozycji - nic nie pomagało :/ w końcu po prysznicu trochę odpuściło i nawet udało mi się jeszcze zasnąć. Ale teraz znowu to samo. Czy tak już będzie do porodu?!! A takie miałam plany na dzisiaj wielkie... I jeszcze pogoda fatalna na dobicie. Chyba muszę się zaopatrzyć w dużo lodów :P


    Ja wczoraj zjadłam sama całe pudełko 500ml grycana mietowych z czekolada....jakos tak sie tez czułam jak na okres i troche poprawilo humor :P a noc podobna widze jak u mnie ;) Trzymaj sie, ma sie rozpogodzic na dniach wiec bedzie lepiej :)

    firanki na duszę, lotka1990 lubią tę wiadomość

    zpbnj48a0fqxyaef.png

    34bwgywlqtank5nu.png
  • Jogobelka Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 17 maja 2018, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry:) jestem nowa na tym forum ale czasami poczytywałam belly.

    Chciałam was zapytać jak pakujecie torbę do szpitala? Jedną dużą,dwie mniejsze? Dzielicie je jakoś? Chciałam się spakować a nie mam zielonego pojęcia jak :/

    Marcel <3
  • firanki na duszę Autorytet
    Postów: 324 128

    Wysłany: 17 maja 2018, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaaaaa, i jeszcze GBS +
    Grrr.... Co jeszcze dzisiaj się wydarzy? Dopiero 11, więc już się boję...

    uwo93e3kxvexoenv.png
  • Lucy010 Autorytet
    Postów: 1462 649

    Wysłany: 17 maja 2018, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Jogobelka :) ja mam dwie mniejsze, spakowalam rzeczy, ktore podal na liscie szpital. I rzecz jasna przekaski :D
    W niektorych szpitalach rzeczy dla dziecka zapewniaja, warto sprawdzic zeby sie nie ciagac z tobrami. Pare stron wczesniej poruszalysmy temat torby :)

    SU7zp2.png
    WJrFp2.png
  • Fasola1234 Autorytet
    Postów: 983 453

    Wysłany: 17 maja 2018, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie na szczęście Gbs-. Jestem uczulona na penicyliny a właśnie penicyliny podaje się w przypadku + wyniku. Wiadomo są zamienniki ale mniej skuteczne.

    Ja dziś o dziwo pobudka dopiero o 6 . A potem po 10 się obudziłam. Nadal jestem w łóżku haha .
    Dziś mam pedicure moje nogi wołają o pomstę do nieba .
    Wczoraj męczył mnie ból kręgosłupa potem nie mogłam spać jakoś dziwnie się czulam ;/ ciągle chodziłam siusiu i czułam jakby parcie na 2 ... na szczęście rano już wszystko w ramach normy.

    No ja będę mieć 1 torbę a druga szmacianke z jedzeniem i piciem.
    Ale to zależy ile szpital wymaga . Na stronie często podają spis co zabrać:)

    klz9rjjgay1rk8f4.png

    Fasola1234
  • lotka1990 Autorytet
    Postów: 694 340

    Wysłany: 17 maja 2018, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a teraz pytanie z serii trochę głupie :p
    jak piszecie o rozwarciu to zawsze chodzi o rozwarcie szyjki w środku? ja mam teraz 2 cm rozwarcia właśnie tak jakby w środku widziałam to dokładnie na usg dopochwowym, ale zastanawiam się jak pojawią się skurcze i rozwarcie się pogłębia to nadal tylko tam w środku czy normalnie pochwa się jakby otwiera?

    ja właśnie skurczy jako takich nie mam, może 3-4 razy czułam coś o czym później pomyślałam, że to mógł być jakiś skurcz :p ale wczoraj wieczorem i dziś do rana bolało mnie coś w brzuchu po lewej stronie na środku, nie jestem w stanie określić nawet czy jakiś narząd mnie bolał czy bardziej przy skórze.. Dziwne uczucie, na wszelki wypadek wzięłam nospe ale nic nie pomogła. i to był taki długi ból, nie że chwytało i puszczało..

    3i49jw4zy14xtog4.png
    ex2bjw4zxo12w0aa.png
  • Axana Autorytet
    Postów: 325 218

    Wysłany: 17 maja 2018, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasola1234 wrote:
    U mnie na szczęście Gbs-. Jestem uczulona na penicyliny a właśnie penicyliny podaje się w przypadku + wyniku. Wiadomo są zamienniki ale mniej skuteczne.

    Ja też uczulona na penicylinę, wyniku jeszcze nie mam, ale to nie prawda że inne są mniej skuteczne. Jeśli w wyniku wyjdzie że wrażliwe na dany antybiotyk, to nie ma się czym przejmować. Zazwyczaj penicylina jest pierwszą opcją bo jest najbardziej popularna a po drugie większość przypadków z gbs+ jest na nią wrażliwych, ale w wyniku zawsze są alternatywy innych równie skutecznych antybiotyków :)

    atdcpiqv8drqss4a.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 17 maja 2018, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jogobelka wrote:
    Dzień dobry:) jestem nowa na tym forum ale czasami poczytywałam belly.

    Chciałam was zapytać jak pakujecie torbę do szpitala? Jedną dużą,dwie mniejsze? Dzielicie je jakoś? Chciałam się spakować a nie mam zielonego pojęcia jak :/

    Jedna torba - sportowa i dla mnie i dla małego. Na torbę poducha do karmienia (rogal) + reklamówka z napojami, przekąskami i ciuchami partnera do porodu.

    Pakuj się z myślą, że idziesz na 3 dni. Koszule do karmienia, bielizna, podkłady poporodowe, wkładki laktacyjne, stanik do karmienia, kosmetyki (najlepiej małe buteleczki podróżne - kupisz w rossmanie). Ciuchy dla małego - starczą 3 pajace i 3 bodziaki, kilka pieluch tetrowych, ręcznik, klapki, mała paczka pampersów (np. z lidla 24 szt.) i najważniejsze: na wierzch torby teczka z dokumentami i wynikami badań. Nie ma co przesadzać - jak czegoś zabraknie, albo się ubrudzi/zużyje to Ci partner dowiezie, nie ma co się obstawiać jak na 2 tygodniowy wyjazd zagraniczny :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 17 maja 2018, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny same robicie sobie pedicure u stóp ? Jak tak to brawo :) wczoraj ogarnialam paznokcie i to był wielki wyczyn :d

    Ja mam torbę dla siebie sportową a dziecko spakowalam w torbę od wózka .

    Ja dzisiaj wstałam wcześniej zjadłam na siadanie twarożek z rzodkiewka i ogórkiem , posadzilam w donicach pelargonie i miljonki zostały jescze fuksje ale mąż musi kupić donice . Na drugie śniadanie zjadłam jajecznicę śmietnik a teraz chyba pora na drzemkę bo leje deszcz .
    Mamy już samochód , plecy od szafy też przyszły więc w sobotę złożymy za to mają nam za darmo zrobic półki do wneki więc jest szansa że do porodu wyrobimy się jednak :d

    Andziula_1988, Kropka89 lubią tę wiadomość

    age.png
  • Andziula_1988 Autorytet
    Postów: 1258 537

    Wysłany: 17 maja 2018, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to się zaczyna u Nas robić gorąco dziewczyny.
    Ja z utęsknieniem czekam na moment donoszonej ciąży, ale u mnie jeszcze ładny kawałek.
    Sporo z Was ma podobne terminy, wiec pewnie jak się posypie to hurtowo ;) ja tam koniec zamiatam i tak bym chciała urodzić na końcu, bez niespodzianek. Ja tam przed szereg nie chce się wybijać ;)

    Jak wiecie ja mam nakaz leżenia, ale musiałam jechać na wyniki dziś rano. I jeszcze teraz jestem w szoku ;o
    Ostatnio pisałyśmy jak to ludzie ślepną na widok ciężarnej. Dziś weszłam do labu i patrzę a tam full ludzi. Grzecznie zapytałam kto wchodzi następny i że chciałabym skorzystać z prawa pierwszeństwa. Chłopak taki koło 30, z uśmiechem na twarzy bez problemu mówi, że w takim razie będę przed nim. Usiadłam i czekam. I nagle na głos słyszę jak dziewczyna mówi „najlepiej brzuch wypiąć i się wcisnąć bez kolejki”. Lepiej - dziewczyna też w ciąży! Ona czekała na glukozę. No tak mnie zatkało, że się nawet nie odezwałam. Jak możemy wymagać od innych jak same dla siebie jesteśmy takie podle ;( przecież wchodząc do labu nie będę się wszystkim tłumaczyć, że mam nakaz leżenia i że nie dawno krwawiłam. Przykro jacy egoiści są naokoło.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja 2018, 12:11

    dqpri09kh0x52aib.png
  • Fasola1234 Autorytet
    Postów: 983 453

    Wysłany: 17 maja 2018, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka wrote:
    Dziewczyny same robicie sobie pedicure u stóp ? Jak tak to brawo :) wczoraj ogarnialam paznokcie i to był wielki wyczyn :d

    Ja mam torbę dla siebie sportową a dziecko spakowalam w torbę od wózka .

    Ja dzisiaj wstałam wcześniej zjadłam na siadanie twarożek z rzodkiewka i ogórkiem , posadzilam w donicach pelargonie i miljonki zostały jescze fuksje ale mąż musi kupić donice . Na drugie śniadanie zjadłam jajecznicę śmietnik a teraz chyba pora na drzemkę bo leje deszcz .
    Mamy już samochód , plecy od szafy też przyszły więc w sobotę złożymy za to mają nam za darmo zrobic półki do wneki więc jest szansa że do porodu wyrobimy się jednak :d


    Haha pedicure samej boże nie odcinalam paznokci od miesiąca jak nie więcej .
    Idę do kosmetyczki namowilam męża;D
    Nogi nawet ciężko mi ogolic;/ w ogóle chyba tylko pachy jestem w stanie ogolic normalnie ;D

    klz9rjjgay1rk8f4.png

    Fasola1234
  • Alphelia Autorytet
    Postów: 1163 921

    Wysłany: 17 maja 2018, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka wrote:
    Dziewczyny same robicie sobie pedicure u stóp ? Jak tak to brawo :) wczoraj ogarnialam paznokcie i to był wielki wyczyn :d

    Ja ostatni raz na Wielkanoc ogarnęłam sama pedicure i było ciężko, a teraz właśnie uprzedziłam męża, że musi mi pomóc zrobić stopy, żeby już były do porodu ładne :D

    ckaiyx8dc6hukqvp.png
    iv099vvjy5dzvqw0.png
    11.07.2017 [*] Aniołek 8tc.
    01.06.2019 [*] Aniołek 7tc.
  • Tròjka Autorytet
    Postów: 848 549

    Wysłany: 17 maja 2018, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tym goleniem to jest komedia normalnie. Też jak mam sobie ogolić bikini to się boje ze jakieś harakiri tam zrobię :P
    Ostatnio robiłam odgruzowanie, właśnie pedicure, golenie wszystkiego, mycie włosów itp. to wyszłam spod prysznica tak zmachana jakbym conajmniej półmaraton przebiegła :P dalej dalej ręce Gadżeta :D

    Kropka89, Ruth, Annaya, Joaszo lubią tę wiadomość

    f2w3rjjgku0ijq5v.png
  • Fasola1234 Autorytet
    Postów: 983 453

    Wysłany: 17 maja 2018, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie siedzę od 10 minut siedzę i zabieram się za założenie skarpetek haha

    Ruth, Joaszo lubią tę wiadomość

    klz9rjjgay1rk8f4.png

    Fasola1234
  • firanki na duszę Autorytet
    Postów: 324 128

    Wysłany: 17 maja 2018, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hahaha to ja muszę się pochwalić że mimo wielkiego brzucha daje radę że stopami z malowaniem paznokci włącznie :D
    Dziś mam takiego lenia i brak ciśnienia że na włosy poszło pół opakowania suchego szamponu żebym w ogóle mogła wyjść z mieszkania :P

    uwo93e3kxvexoenv.png
  • Olala :) Koleżanka
    Postów: 36 10

    Wysłany: 17 maja 2018, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka wrote:

    Ja mam torbę dla siebie sportową a dziecko spakowalam w torbę od wózka .


    Welonka jesteś wielka! Rozwiązałaś mój problem z brakiem miejsca w torbie! :D Wielkie dzięki za natchnienie... torba od wózka będzie idealna :)))

    uwo93e3kqlvyjjfg.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 17 maja 2018, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pod prysznicem nie dalabym rady , moj patent na ogolnie tu i uwdzie na pol lezaco i zapuszczam zurawia ile sie da a reszte na oslep, nogi Ile dam rade dobrze ze na nogach mam jasne wloski to nie widac :d ja wlasnie obcielam i mam nadzieje ze starczy do porodu , kiedys codziennie tarlam stopy tarka teraz jak machne 3 razy to jest dobrze:d

    Firanka podziwiam :) ja nie moge przychylic sie bo brzuch lezy na udach i ciezko .

    Ola to nie mi dziekuj ja ten patent mam od kogos tutaj z forum bo tez nie wiedzialam w co te dziecko spakowac :p

    age.png
‹‹ 886 887 888 889 890 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ