X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czerwiec 2017
Odpowiedz

Czerwiec 2017

Oceń ten wątek:
  • makatka Ekspertka
    Postów: 180 138

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj dzieje się :) Drugi czerwcowy maluszek śpieszy się na świat. Caroline29, udało Wam się zdążyć z wyprawką i praniem? :) U nas remont salonu, na szczęście już wszystko pomalowane, ale szafki czekają na skręcanie. A wyprawka też jeszcze nie kompletna. Chyba w końcu czas finalizować zakupy... Trzymajcie się ciepło:*

    h84fanlifj6ps8sf.png
    h84fcwa1b8cv6fcl.png
  • Szaron Autorytet
    Postów: 728 391

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Caroline jesteś pod świetną opieką, a dziecko jest już w bezpiecznym okresie :) Wszystko będzie dobrze, trzymamy kciuki!

    tb7382c324e9cpbx.png
  • 100noga Ekspertka
    Postów: 324 80

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Caroline dużo zdrówka dla Ciebie i Maluszka, trzymam mocno kciuki żeby wszystko było ok.

    9f7janlii84l7liv.png
  • Ezia90 Autorytet
    Postów: 933 326

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Caroline trzymaj się ciepło, dużo zdrowia dla was obojga

    dqprpx9i7rkxsl4h.pngex2b8ribq1mpge8u.png
  • caroline29 Autorytet
    Postów: 2617 1153

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    makatka wrote:
    Oj dzieje się :) Drugi czerwcowy maluszek śpieszy się na świat. Caroline29, udało Wam się zdążyć z wyprawką i praniem? :) U nas remont salonu, na szczęście już wszystko pomalowane, ale szafki czekają na skręcanie. A wyprawka też jeszcze nie kompletna. Chyba w końcu czas finalizować zakupy... Trzymajcie się ciepło:*
    Czesc rzeczy ubrana i wypradowana, czesc sie pierze u morza siostry, wozek bedzie w połowie maja :( dzis przyszła paczka z ręcznikami, orzescieradelkami kocykami i rozem ale tez trzeba to wyprać moze tym zajmie sie moja mama. Buteleczki smoczki laktator trzeba wyparzyc, a jeszcze pieluszki wyprać, w weekend mąż zajmie sie łóżeczkiem, jeszcze materac i wanienke musze zamówić. Ochranacze pościel juz jest ale tez trzeba wyprać. Paczka z gemini przyjdzie pewnie po niedzieli.
    Wiec na top top nie zdążyliśmy :(

    Staś ur.29.04.17 (21.40) 1900,46cm ❤❤❤
    Nasz synek - nasza mala wielka miłość
  • Szaron Autorytet
    Postów: 728 391

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    caroline29 wrote:
    Czesc rzeczy ubrana i wypradowana, czesc sie pierze u morza siostry, wozek bedzie w połowie maja :( dzis przyszła paczka z ręcznikami, orzescieradelkami kocykami i rozem ale tez trzeba to wyprać moze tym zajmie sie moja mama. Buteleczki smoczki laktator trzeba wyparzyc, a jeszcze pieluszki wyprać, w weekend mąż zajmie sie łóżeczkiem, jeszcze materac i wanienke musze zamówić. Ochranacze pościel juz jest ale tez trzeba wyprać. Paczka z gemini przyjdzie pewnie po niedzieli.
    Wiec na top top nie zdążyliśmy :(

    Spoko, ważne że masz ludzi do pomocy wokół siebie, ogarną i nie musisz się tym przejmować. Teraz najistotniejsze co jest to Ty i dziecko :) Materacyki i pościele to rzecz naprawdę nieważna.

    tb7382c324e9cpbx.png
  • Marijanu Ekspertka
    Postów: 210 108

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    caroline29 wrote:
    Czesc rzeczy ubrana i wypradowana, czesc sie pierze u morza siostry, wozek bedzie w połowie maja :( dzis przyszła paczka z ręcznikami, orzescieradelkami kocykami i rozem ale tez trzeba to wyprać moze tym zajmie sie moja mama. Buteleczki smoczki laktator trzeba wyparzyc, a jeszcze pieluszki wyprać, w weekend mąż zajmie sie łóżeczkiem, jeszcze materac i wanienke musze zamówić. Ochranacze pościel juz jest ale tez trzeba wyprać. Paczka z gemini przyjdzie pewnie po niedzieli.
    Wiec na top top nie zdążyliśmy :(
    Caroline ale jak wody są i z tego co piszesz nic się nie dzieje nagłego, złego, wszystko trzyma, zamknięte, sytuacja jest opanowana, to może na strachu się skończy i szczęśliwie odnosisz ciążę.

    Marijanu
  • caroline29 Autorytet
    Postów: 2617 1153

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Narazie nikt nic nie mówi o donoszeniu ciąż raczej słyszę pani 33'tydz do cc , wody sie sączą caly czas , mowil gin ze jutro po poludniu dopiero cos będzie wiadomo.

    Staś ur.29.04.17 (21.40) 1900,46cm ❤❤❤
    Nasz synek - nasza mala wielka miłość
  • małaMyszka Autorytet
    Postów: 8937 17375

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Caroline29 nie denerwuj się na zapas. CC będzie pewnie ze względu na ilość wód płodowych, bo jakby nie było mały nie będzie miał w czym pływać, leż, odpoczywaj, do WC tylko w ramach konieczności, jest jeszcze szansa, ze 2-3 doby się uda, więc i sterydy będą wszystkie.
    Wyprawką też się nie przejmuj, wszystko się załatwi

    Alexander
    6 czerwca 2017, 3320, 55 cm, 10 pkt
    47d8cd3eb4.png
    Sebastian
    11 sierpnia 2015, 3370, 55 cm, 10 pkt
    967b64d0e6.png
  • małaMyszka Autorytet
    Postów: 8937 17375

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj miałam wizytę
    A więc tak: mały pupą w dół i nie potrzebuję teraz żadnego skierowania, bo mogę mieć nieprzyjemności ze strony ordynatora (nie robi nic przed terminem).

    Ważymy 2309 g.

    Cięcie będzie po skończonym ​39 tygodniu, żeby mniejszy był już gotowy. Dr powiedziała, że nie ma w ogóle dyskusji o próbie sn jupi!!!!! Uwielbiam ją...

    Alexander
    6 czerwca 2017, 3320, 55 cm, 10 pkt
    47d8cd3eb4.png
    Sebastian
    11 sierpnia 2015, 3370, 55 cm, 10 pkt
    967b64d0e6.png
  • makatka Ekspertka
    Postów: 180 138

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    caroline29 wrote:
    Czesc rzeczy ubrana i wypradowana, czesc sie pierze u morza siostry, wozek bedzie w połowie maja :( dzis przyszła paczka z ręcznikami, orzescieradelkami kocykami i rozem ale tez trzeba to wyprać moze tym zajmie sie moja mama. Buteleczki smoczki laktator trzeba wyparzyc, a jeszcze pieluszki wyprać, w weekend mąż zajmie sie łóżeczkiem, jeszcze materac i wanienke musze zamówić. Ochranacze pościel juz jest ale tez trzeba wyprać. Paczka z gemini przyjdzie pewnie po niedzieli.
    Wiec na top top nie zdążyliśmy :(

    To u mnie dokładnie ten sam etap. Też nie mam ani materaca, ani wanienki. I jeszcze nic nie prane. Ale widzę, że temat masz generalnie ogarnięty, a z praniem i prasowaniem na pewno rodzina pomoże. Resztę na bieżąco się zorganizuje. To teraz czekamy na rozwój sytuacji i powitanie Twojego Maluszka :*

    h84fanlifj6ps8sf.png
    h84fcwa1b8cv6fcl.png
  • caroline29 Autorytet
    Postów: 2617 1153

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny kupowaliście kocyki lub pościel z minky, jak praltzcie w 40 stopniach pewnie czy samo plukanie wystarczy, prasowanie to wiem ze tylko po stronie bawelny, musze mamie instrukcje przekazać !

    Staś ur.29.04.17 (21.40) 1900,46cm ❤❤❤
    Nasz synek - nasza mala wielka miłość
  • ahisma Autorytet
    Postów: 399 240

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    caroline29 wrote:
    Czesc rzeczy ubrana i wypradowana, czesc sie pierze u morza siostry, wozek bedzie w połowie maja :( dzis przyszła paczka z ręcznikami, orzescieradelkami kocykami i rozem ale tez trzeba to wyprać moze tym zajmie sie moja mama. Buteleczki smoczki laktator trzeba wyparzyc, a jeszcze pieluszki wyprać, w weekend mąż zajmie sie łóżeczkiem, jeszcze materac i wanienke musze zamówić. Ochranacze pościel juz jest ale tez trzeba wyprać. Paczka z gemini przyjdzie pewnie po niedzieli.
    Wiec na top top nie zdążyliśmy :(
    Caroline, tak jak pisze Szaron - super, że masz bliskich, którzy mogą zająć się ogarnianiem reszty wyprawki, Ty nawet sobie nie zaprzątaj tym głowy. Trzymam mocno kciuki, żeby się poukładało!

    My dzisiaj po wizycie (33tc+4) - powtórzę się z info z fb ;)
    Mały przyładował od ostatniej wizyty (wtedy niecałe 1300g) i waży ok. 2100g.
    Ktg bez zarzutu, młody spał, bo tętno było równe. Szyjki nie sprawdzał. Według jego wagi od początku ciąży mam +5,5 na liczniku. Kolejna wizyta 18.05, no chyba że coś się będzie działo to wcześniej.
    No i synuś posłuchał mamusi, dał sobie cyknąć fotkę, jak śpi <3

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/57f73e536dec.jpg

    małaMyszka lubi tę wiadomość

    atdco7est7svlfak.png
    9ltfxzdv75wjz8un.png
  • ahisma Autorytet
    Postów: 399 240

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    caroline29 wrote:
    Dziewczyny kupowaliście kocyki lub pościel z minky, jak praltzcie w 40 stopniach pewnie czy samo plukanie wystarczy, prasowanie to wiem ze tylko po stronie bawelny, musze mamie instrukcje przekazać !
    Normalnie w 40 stopniach można prać.

    atdco7est7svlfak.png
    9ltfxzdv75wjz8un.png
  • AgaSY Autorytet
    Postów: 2648 1486

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    caroline29 wrote:
    Dziewczyny kupowaliście kocyki lub pościel z minky, jak praltzcie w 40 stopniach pewnie czy samo plukanie wystarczy, prasowanie to wiem ze tylko po stronie bawelny, musze mamie instrukcje przekazać !
    Ja wczoraj pralam kocyk bawelna/minky w 40 st program "codzienne", a dziś prasowalam tylko po stronie bawełny tak jak piszesz :-)

    Mama 2 chłopców i aniołka ❤️
    12.07.2019r. M.
    07.06.2017r. L.
    26.07.2015r. (*)
  • Szaron Autorytet
    Postów: 728 391

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobra, zadam głupie pytanie, nie zabijcie mnie :)
    O co chodzi z tym całym prasowaniem wszystkiego dla dziecka? Po co się to robi? Tzn mam suszarkę do ubrań i najczęściej wyjmuję z niej rzeczy do strzepnięcia i zawieszenia na wieszaku, tzn mam tryb który praktycznie "prasuje" ciuchy w bębnie. Autentycznie prasuję tylko koszule, czy inne rzeczy których nie suszę w suszarce bębnowej. I tak myślę o co chodzi z tym prasowaniem dla dziecka? :)

    tb7382c324e9cpbx.png
  • AgaSY Autorytet
    Postów: 2648 1486

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szaron ja prasuje rzeczy swoje czy męża może 2 razy w roku :-P. Jak pierzesz rzeczy dziecka w 95 st (u mnie jest taki program "dzieciece") to zabijasz wszystkie zarazki, czy bakterie. Ale jak pierzesz w niskich temperaturach to nie zabijasz wszystkiego i dlatego zaleca się prasować rzeczy dziecka do 3 msca. Potem jeśli pierzesz je osobno to już nie musisz, ale jeśli pierzesz że swoimi rzeczami to lepiej przeprasować :-). Tak nas na SR uczyli :-)

    Szaron lubi tę wiadomość

    Mama 2 chłopców i aniołka ❤️
    12.07.2019r. M.
    07.06.2017r. L.
    26.07.2015r. (*)
  • Szaron Autorytet
    Postów: 728 391

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaSY wrote:
    Szaron ja prasuje rzeczy swoje czy męża może 2 razy w roku :-P. Jak pierzesz rzeczy dziecka w 95 st (u mnie jest taki program "dzieciece") to zabijasz wszystkie zarazki, czy bakterie. Ale jak pierzesz w niskich temperaturach to nie zabijasz wszystkiego i dlatego zaleca się prasować rzeczy dziecka do 3 msca. Potem jeśli pierzesz je osobno to już nie musisz, ale jeśli pierzesz że swoimi rzeczami to lepiej przeprasować :-). Tak nas na SR uczyli :-)

    Ok, to w takim wypadku suszarka mi załatwia robotę, bo w niej jest temperatura w okolicy 80-100 stopni. Przyznam że z prac domowych prasowanie to jeden z największych koszmarów, no może po zmywaniu obślizgłych garów z przypalonym dnem ;)

    tb7382c324e9cpbx.png
  • AgaSY Autorytet
    Postów: 2648 1486

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazdroszczę :P

    Ja nie cierpię odkurzać, nie wiem dlaczego ale nienawidzę wręcz :D.

    Mama 2 chłopców i aniołka ❤️
    12.07.2019r. M.
    07.06.2017r. L.
    26.07.2015r. (*)
  • ahisma Autorytet
    Postów: 399 240

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaSY odkurzanie to działka mojego męża.

    Ale ścieranie kurzy... to jest dopiero głupiego robota!
    Podnieś wszystko, powycieraj, a za chwilę i tak nie wiadomo skąd kurz osiada :/

    Madllene lubi tę wiadomość

    atdco7est7svlfak.png
    9ltfxzdv75wjz8un.png
‹‹ 702 703 704 705 706 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ