X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czerwiec 2022
Odpowiedz

Czerwiec 2022

Oceń ten wątek:
  • Daisy_87 Ekspertka
    Postów: 248 142

    Wysłany: 20 listopada 2021, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do płci, to w pierwszej ciąży intuicja podpowiadała mi chłopca. Dzidziuś nie był chętny pokazać, co ma między nogami, więc dopiero na początku piątego miesiąca dowiedzieliśmy się, że będzie dziewczynka❤️mój gin, powiedział, że woli być 100% pewny, bo sam swojej żonie musiał powiedzieć że się pomylił😂 najważniejsze, żeby było zdrowe, tylko to się liczy!

    Dzisiaj miałam dobry poranek, zjadłam bułkę, bawiłam się z małą. Mąż przywiózł psa z kapania, więc jak zawsze tylko wtedy wpuszczamy ją do domu. Mała zachwycona, chodziła za nią. Ja nadal dobrze się czułam, aż tu nagle pies polozyl się jakieś dwa metry ode mnie i beknął. Zawsze na pożegnanie dostaje u fryzjera smakołyk suszony. Jak poczułam ten zapach, jak wybiegłam do łazienki. Tak mnie wymęczyło, dobrze że śniadanie bylo strawione, tylko kwas poszedł. Płakałam, bo tak mną trzęsło. Wizyta psia się skończyła w domu od razu 🙄
    Ja z piciem wody też mam problem, czasami zmuszę się do przepicia leków, ale ogólnie to wchodzi mi przegotowana woda z odrobiną soku malinowego domowej roboty, o kawie czy herbacie to nie ma mowy😬

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2021, 13:52

    w4sqrjjgdooeimz6.png
  • Bu Autorytet
    Postów: 959 631

    Wysłany: 20 listopada 2021, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale cudne zdjęcia! Gratuluję pozytywnych prenatalnych :)

    Ja w poprzedniej ciąży, która się skończyła w 10tc byłam pewna, że syn. Zrobiliśmy badania i byłaby córka. Dlatego teraz chcielibyśmy, aby ten utracony aniołek wrócił, ale znowu wydaje mi się, że będzie chłopak.

    Mam do Was pytanie. Czy dalej boli Was brzuch jak na miesiączkę? Od 2 dni dość mocno mi to przeszkadza…

    Did lubi tę wiadomość

    24.12.2023 II kreski pod choinkę
    21.06.2022 Alicja ❤️
    16.10.2021 niespodziewane II kreski
    ________________________________________________________
    leczenie 06.2014-03.2020
    06.2016 HSG - jajowody drożne
    Nasienie ok, tyłozgięcie, paciorkowiec
    3.03.2017 Amelia 10tc [*]
    09.2017 pusty pęcherzyk
    25.01.2018 START Provita Katowice dr Paliga
    22.05.2018 laparoskopia, endometrioza II stopnia
    4Q2018 doc Paśnik, nk 22%, KIR genotyp AA
    Zalecenia: Accofil, @13.05 - start IVF
    3.06.2019 transfer blastocysty 3AB 😞
    6.02.2020 scratching, biopsja - OK
    7.03.2020 KET blastocysty 2BB 😞
    Koniec leczenia…
    Mimo wszystko dziś jestem szczęśliwa 💪🏼
  • Domi93 Autorytet
    Postów: 1007 386

    Wysłany: 20 listopada 2021, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bu wrote:
    Ale cudne zdjęcia! Gratuluję pozytywnych prenatalnych :)

    Ja w poprzedniej ciąży, która się skończyła w 10tc byłam pewna, że syn. Zrobiliśmy badania i byłaby córka. Dlatego teraz chcielibyśmy, aby ten utracony aniołek wrócił, ale znowu wydaje mi się, że będzie chłopak.

    Mam do Was pytanie. Czy dalej boli Was brzuch jak na miesiączkę? Od 2 dni dość mocno mi to przeszkadza…

    Wczoraj mnie tak właśnie wieczorkiem bolał ,aż się wystraszyłam ,dziś już jest ok.
    Ale to też pewnie zależy ile się nachodzimy itd ja wczoraj miałam dość intensywny dzień .


    Synek 2014 ❤️❤️
    Sierpień 2020 💔

    Po burzy zawsze wychodzi 🌞 , czekamy okruszku ❤️🌈
    88c5s65ghu1a5nbl.png
  • Nadzieja28 Autorytet
    Postów: 1500 111

    Wysłany: 20 listopada 2021, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sanderka88 wrote:
    To teraz dałaś mi nadzieję bo ja miałam napewno z prawego bo mnie strasznie bolał i gin to potwierdziła. W sumie to gdzieś czytałam właśnie że podobno z prawa większe szanse na dziewczynke. Oby się sprawdziło
    Też mialam z prawego hihi :) ogolnie ja jakos czuje ze bedzie dziewczynka nie wiem podswiadomie i nawet nie dopuszczam mysli ze to moze byc chlopak. Ale co by nie bylo wazne ze zdrowe :)

    Start 2018

    Laparoskopia 2019 ✅
    Hashimoto ?, PCOS ?

    💊Metformax 1500, Omega3, Jod, Nac, Metylowane vit i kw foliowy, i wiele innych…

    🔺Mthfr * A1298C Mthfr_1298A>C homo ❌,
    🔺Pai-1 ** 4G/5G Pai-1 4G hetero
    🔺KIR : Bx
    ❌NIEWYKRYTE :
    2DL2, 2DL4norm, 2DL5[gr.1], 2DL5[gr.2], 2DS2, 2DS3, 2DS4norm, 2DS5, 3DS1, 3DP1var

    MĄŻ: Wszystkie badania niby Ok (plemniki szybkie tylko na starcie)

    Marzec 2020 -28dc beta 9 - CB🥺

    3 cykl - Puregon 75💉—>accofil💉—>encorton—>acard 150 —> neoparin ❌


    STARANIA ZAWIESZONE
    Od 04.2021


    09.21🍀🍀 UDAŁO SIĘ!! 🍀🍀 (Naturalnie bez wspomagaczy )
    13.06.22 Synek Marceli 58, 3570🥰
  • Annie_ Autorytet
    Postów: 348 177

    Wysłany: 20 listopada 2021, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moni** wrote:
    Odnośnie planowania płci. To na ostatniej wizycie lekarz mój mówi że było owu z prawego jajnika i że to zwiększa szanse na dziewczynkę. Hehe ale pewnie to jego statystyka. W sumie synka miałam z lewego jajnika więc zobaczymy czy się sprawdzi.

    Ja syna mam z prawego jajnika i teraz tez ciąża z prawego. Mój lewy prawie nie funkcjonuje 🤷🏻‍♀️ Jak będzie chłopak to już mówiłam ze wychowywani będą tak żeby dziewczyny (w tym mnie) na rękach nosili. Nie będzie tak łatwo 😂

    Co do boli to ja mam tak dziwnie ze boli mnie miejsce w dole brzucha. I tak 2 dni boli bardziej z prawej, 2 na dolnym środku, 2 z lewej. I to taki nie kłujący ból tylko taki tępy wielkości 2-3 cm. Przy następnej wizycie muszę się zapytać o co tam może chodzic

    h84f20mmgjau13ca.png

    0d1ygzu3m5qxv5s4.png
  • Bu Autorytet
    Postów: 959 631

    Wysłany: 20 listopada 2021, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie właśnie czasami kłuje, ale ogólnie boli tak jak na miesiączkę podbrzusze, zazwyczaj jak jestem bardziej aktywna, a wczoraj ogóle miałam intensywny dzień. Dodatkowo też jajniki pobolewają.

    24.12.2023 II kreski pod choinkę
    21.06.2022 Alicja ❤️
    16.10.2021 niespodziewane II kreski
    ________________________________________________________
    leczenie 06.2014-03.2020
    06.2016 HSG - jajowody drożne
    Nasienie ok, tyłozgięcie, paciorkowiec
    3.03.2017 Amelia 10tc [*]
    09.2017 pusty pęcherzyk
    25.01.2018 START Provita Katowice dr Paliga
    22.05.2018 laparoskopia, endometrioza II stopnia
    4Q2018 doc Paśnik, nk 22%, KIR genotyp AA
    Zalecenia: Accofil, @13.05 - start IVF
    3.06.2019 transfer blastocysty 3AB 😞
    6.02.2020 scratching, biopsja - OK
    7.03.2020 KET blastocysty 2BB 😞
    Koniec leczenia…
    Mimo wszystko dziś jestem szczęśliwa 💪🏼
  • Domi93 Autorytet
    Postów: 1007 386

    Wysłany: 20 listopada 2021, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pytałam o to lekarza , powiedział ,że wszystko rośnie ,macica się powiększa i takie bóle są normalne .
    Oby to nie były bóle o dużym nasileniu ,wtedy już trzeba dzwonić do lekarza.
    I właśnie po intensywnym dniu będzie pobolewac , kazał się nie przemęczać ,a jak czujemy ,że boli to położyć się na chwilkę i odpocząć z książką najlepiej 🙂


    Synek 2014 ❤️❤️
    Sierpień 2020 💔

    Po burzy zawsze wychodzi 🌞 , czekamy okruszku ❤️🌈
    88c5s65ghu1a5nbl.png
  • Domi93 Autorytet
    Postów: 1007 386

    Wysłany: 20 listopada 2021, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a jak u Was z mdłościami ? Kurcze dochodzę do 12tc a u mnie lipa totalna ,dziś znowu to co zjem wszystko leci aż się boje ,że znowu się rozkręci 🙊 oczywiście leki też lecą , czekam do jutra mam na,że to tylko taki dzień ...


    Synek 2014 ❤️❤️
    Sierpień 2020 💔

    Po burzy zawsze wychodzi 🌞 , czekamy okruszku ❤️🌈
    88c5s65ghu1a5nbl.png
  • Annie_ Autorytet
    Postów: 348 177

    Wysłany: 20 listopada 2021, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi93 wrote:
    Dziewczyny a jak u Was z mdłościami ? Kurcze dochodzę do 12tc a u mnie lipa totalna ,dziś znowu to co zjem wszystko leci aż się boje ,że znowu się rozkręci 🙊 oczywiście leki też lecą , czekam do jutra mam na,że to tylko taki dzień ...

    Ja mam dzisiaj 12+0 i ostatnie 2 dni nie byłam na tabletkach (przeciw mdlosciom) i codziennie lądowałam w łazience. Dzisiaj mam imprezę urodzinowa teścia i uznałam ze nie mogę się rozłożyć wiec wczoraj wieczorem i dzisiaj były grane leki 😞 jutro tez raczej wieczorem wezmę bo w poniedziałek trasa mnie czeka.

    h84f20mmgjau13ca.png

    0d1ygzu3m5qxv5s4.png
  • Domi93 Autorytet
    Postów: 1007 386

    Wysłany: 20 listopada 2021, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie_ wrote:
    Ja mam dzisiaj 12+0 i ostatnie 2 dni nie byłam na tabletkach (przeciw mdlosciom) i codziennie lądowałam w łazience. Dzisiaj mam imprezę urodzinowa teścia i uznałam ze nie mogę się rozłożyć wiec wczoraj wieczorem i dzisiaj były grane leki 😞 jutro tez raczej wieczorem wezmę bo w poniedziałek trasa mnie czeka.

    Kurcze...kiedy my odetchniemy...


    Synek 2014 ❤️❤️
    Sierpień 2020 💔

    Po burzy zawsze wychodzi 🌞 , czekamy okruszku ❤️🌈
    88c5s65ghu1a5nbl.png
  • Daisy_87 Ekspertka
    Postów: 248 142

    Wysłany: 20 listopada 2021, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie, a mogę zapytać co to za lek bierzesz na mdłości?

    w4sqrjjgdooeimz6.png
  • Domi93 Autorytet
    Postów: 1007 386

    Wysłany: 20 listopada 2021, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Metoklopramid chyba nie ? Pamiętam ,że właśnie pytałam . Ale lekarz za Chiny nie chciał mi dać recepty na ten lek..

    Annie_ lubi tę wiadomość


    Synek 2014 ❤️❤️
    Sierpień 2020 💔

    Po burzy zawsze wychodzi 🌞 , czekamy okruszku ❤️🌈
    88c5s65ghu1a5nbl.png
  • ewe90 Autorytet
    Postów: 327 265

    Wysłany: 20 listopada 2021, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wczoraj brałam Reflug - są to saszetki z taką powiedzmy pastą jak mleko w tubce... ciężko było to przełknąć bo miałam od razu odruch wymiotny, ale najważniejsze że pomogło na mdłości.

    4AA - 03.2021 - 05.2021 [*] 9 tc.
    3AB -10.2021 - 06.2022 Córeczka ❤
    3AB - 01.2024 beta HCG <0,2
    2BB - 02.2024
  • Sanderka88 Debiutantka
    Postów: 9 2

    Wysłany: 20 listopada 2021, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja28 wrote:
    Też mialam z prawego hihi :) ogolnie ja jakos czuje ze bedzie dziewczynka nie wiem podswiadomie i nawet nie dopuszczam mysli ze to moze byc chlopak. Ale co by nie bylo wazne ze zdrowe :)
    Mam tak samo. Mówię jak do córki. Nawet mam ochotę kupić już coś różowego 🤣 imię te z tylko dla córki. No ale jak obrączka o chiński mówią córka to nie widzę innej opcji 🤣

  • Annie_ Autorytet
    Postów: 348 177

    Wysłany: 20 listopada 2021, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daisy_87 wrote:
    Annie, a mogę zapytać co to za lek bierzesz na mdłości?

    Tak jak Domi pisze. To jest na receptę i stosuje się tez przy chemioterapii. Delikatny lek który działa na układ nerwowy. Moja ginekolog mówiła ze jej pacjentki chwała ten lek ze działa dlatego przepisuje go. Jedyne co to z 2 h po wzięciu tabletki ja mam odlot. Tak się śpiąca robię- skutek uboczny

    Doraźnie jak nie biorę tych leków a zrobi mi się niedobrze to biorę anaketon- to akurat krople ziolowe w 100% bezpieczne w ciąży 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2021, 17:53

    h84f20mmgjau13ca.png

    0d1ygzu3m5qxv5s4.png
  • Annie_ Autorytet
    Postów: 348 177

    Wysłany: 20 listopada 2021, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny doradźcie proszę bo zwariuje z bólu…
    Ogólnie mam małe problemy z kręgosłupem (zrosty kręgów, skrzywienie itd.). Ale ostatnie kilka dni nie mogę siedzieć za długo bo nie mogę potem się podnieść. Wydaje mi się ze bolą mnie kości miednicy. Jakby się próbowały rozłożyć. Czy ktoś ma lub miał podobnie? W pon będę u lekarza ale jeszcze dziś i jutro i nie wiem co ze sobą zrobić tak boli 😢

    h84f20mmgjau13ca.png

    0d1ygzu3m5qxv5s4.png
  • legusta Autorytet
    Postów: 829 793

    Wysłany: 20 listopada 2021, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sanderka88 wrote:
    Mam tak samo. Mówię jak do córki. Nawet mam ochotę kupić już coś różowego 🤣 imię te z tylko dla córki. No ale jak obrączka o chiński mówią córka to nie widzę innej opcji 🤣

    My mamy dokładnie tak samo, mówimy jak do chłopca, imię dla chłopca wybrane. Zobaczymy w środę czy się sprawdzą nasze przypuszczenia czy będziemy zaskoczeni. Ale wiadomo, najważniejsze by było zdrowe :)

    Synek ❤️ 05.2024
    Synek ❤️ 06.2022
  • Sanderka88 Debiutantka
    Postów: 9 2

    Wysłany: 20 listopada 2021, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    legusta wrote:
    My mamy dokładnie tak samo, mówimy jak do chłopca, imię dla chłopca wybrane. Zobaczymy w środę czy się sprawdzą nasze przypuszczenia czy będziemy zaskoczeni. Ale wiadomo, najważniejsze by było zdrowe :)
    Życzę nam żeby było tak jak chcemy. U Was synek, a u nas córeczka 😊

    legusta lubi tę wiadomość

  • Daisy_87 Ekspertka
    Postów: 248 142

    Wysłany: 20 listopada 2021, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie_ wrote:
    Dziewczyny doradźcie proszę bo zwariuje z bólu…
    Ogólnie mam małe problemy z kręgosłupem (zrosty kręgów, skrzywienie itd.). Ale ostatnie kilka dni nie mogę siedzieć za długo bo nie mogę potem się podnieść. Wydaje mi się ze bolą mnie kości miednicy. Jakby się próbowały rozłożyć. Czy ktoś ma lub miał podobnie? W pon będę u lekarza ale jeszcze dziś i jutro i nie wiem co ze sobą zrobić tak boli 😢
    Kochana, ja bym się wybrała do dobrego fizjo na masaże, jezeli nie masz oczywiście przeciwskazań. Na razie nie mamy jeszcze dużych brzuszków, a może akurat seria masaży coś położę?

    w4sqrjjgdooeimz6.png
  • legusta Autorytet
    Postów: 829 793

    Wysłany: 20 listopada 2021, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daisy_87 wrote:
    Kochana, ja bym się wybrała do dobrego fizjo na masaże, jezeli nie masz oczywiście przeciwskazań. Na razie nie mamy jeszcze dużych brzuszków, a może akurat seria masaży coś położę?

    Ja na początku, pierwsze dwa miesiące, miałam spore bóle kręgosłupa - praca przy komputerze po 8h dawała we znaki. Znalazłam fizjoterapeutkę zajmującą się masażami w ciąży, ale przed końcem 12tyg trzeba mieć pozwolenie od lekarza, masaże nie są zalecane :) Dopiero od 13stego można bez zezwolenia. Ale wiadomo, że jak jest bardzo xźle to lepiej skonsultować się ze swoim lekarzem prowadzącym :)

    Synek ❤️ 05.2024
    Synek ❤️ 06.2022
‹‹ 8 9 10 11 12 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ