X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czerwiec 2022
Odpowiedz

Czerwiec 2022

Oceń ten wątek:
  • Alano Koleżanka
    Postów: 35 25

    Wysłany: 19 listopada 2021, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do usg ponoć warto też jest pobrać krew jak na pappę, bo to może dać lekarzowi wskazówkę co do potencjalnych problemów 3 trymestru, które można na tym etapie jeszcze wyeliminować profilaktyką.
    Pappy też nie zamierzam liczyć, bo mam złe wspomnienia (mieliśmy 1:2, na koniec wszystko było ok, a stres największy największy życiu), ale dostałam wtedy acard i to ponoć mogło mnie uchronić przed stanem przedrzucawkowym i niską wagą urodzeniową.
    No ale nie jestem lekarzem, przekazuje tylko co mi powiedzieli moi lekarze, którym ufam. Na koniec każdy podejmuje decyzje sam :)
    Oby jak najwięcej zdrowia i jak najmniej stresu!

    oar8hgqshs4niyt3.png
  • Moni** Autorytet
    Postów: 861 504

    Wysłany: 19 listopada 2021, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robię prenatalne i pappe tak samo ale ze względu na historię poronień mam refundowane i jednak wolę mieć to zrobione. Ale wiadomo każdy jest w innej sytuacji.

    ♥️córeczka🙏
    f2w3yx8dqn2x2gqa.png
    0,4, acard, pregna plus, actifolin.

    09.2021 ciąża biochemiczna 💔
    26.01.2021 poronienie zatrzymane 8tc 💔
    27.10.19. Synek ♥️
    ciąża pozamaciczna 06.2017 💔ciąża biochemiczna 02.2018💔; 10.2018💔
    Mutacje V R2 heterozygota, MTHFR heterozygota, PAI 1 4G homozygota
  • Dorrotaaa Koleżanka
    Postów: 48 67

    Wysłany: 19 listopada 2021, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny
    Ja w poniedzialek zrobiłam pappa i teraz we wtorek man prenatalne,też po poronieniach mam refundowane,ale mega się stresuje,ten stres chyba nigdy nie minie.
    Zamówiłam detektor tętna płodu,żeby chociaż trochę się uspokoić.

  • Domi93 Autorytet
    Postów: 1007 386

    Wysłany: 19 listopada 2021, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorrotaaa wrote:
    Cześć dziewczyny
    Ja w poniedzialek zrobiłam pappa i teraz we wtorek man prenatalne,też po poronieniach mam refundowane,ale mega się stresuje,ten stres chyba nigdy nie minie.
    Zamówiłam detektor tętna płodu,żeby chociaż trochę się uspokoić.

    Ja też miałam zamówić ,ale podobno te detektory za kilka stów nie nadają się bo raz tętno wyczują raz nie ,ale to słowa lekarza .
    Mówił ,że często pacjentki były po kilka razy w tyg bo tętna nie było czuć ,a okazało się zawsze ,że jest ok .
    Ale z drugiej strony nie znam nikogo kto by tego używał ,czytałam tylko opinie które są niestety podzielone i weź tu nie zwariuj 🤣
    Stwierdziłam ,że odpuszczam i czekam aż poczuje ruchy malucha a to przecież jeszcze chwila 🙂


    Synek 2014 ❤️❤️
    Sierpień 2020 💔

    Po burzy zawsze wychodzi 🌞 , czekamy okruszku ❤️🌈
    88c5s65ghu1a5nbl.png
  • Dorrotaaa Koleżanka
    Postów: 48 67

    Wysłany: 19 listopada 2021, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No też boję się najbardziej,że nie znajdę tętna i będę leciała do gina,zamówiłam jumpera ma dość dobre opinie.
    Obecnie walczę z zaparciami 3 dni bez dwójeczki brzuchol jak w 5 miesiacu ciąży🤪🤭dziś wjeżdżają suszone śliwki 😂🤣
    Jakieś zapalenie dziasel się pojawiło to kazali tylko plukanki robić z szałwi,po za tym żadnych objawów piersi też już nie bolą

  • Moni** Autorytet
    Postów: 861 504

    Wysłany: 19 listopada 2021, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też miałam zaparcia i wzdęcia, myślałam że brzuch mi pęknie. Ale pomogły jogurty i siemie lniane. Na szczęście brzuch wrócił do swoich wymiarów i jest lepsze samopoczucie.

    ♥️córeczka🙏
    f2w3yx8dqn2x2gqa.png
    0,4, acard, pregna plus, actifolin.

    09.2021 ciąża biochemiczna 💔
    26.01.2021 poronienie zatrzymane 8tc 💔
    27.10.19. Synek ♥️
    ciąża pozamaciczna 06.2017 💔ciąża biochemiczna 02.2018💔; 10.2018💔
    Mutacje V R2 heterozygota, MTHFR heterozygota, PAI 1 4G homozygota
  • Paati# Przyjaciółka
    Postów: 99 89

    Wysłany: 19 listopada 2021, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie :)
    Od samego początku kiedy tylko dowiedziałam się o ciąży podczytywałam stary wątek, ale ciągle bałam się, że coś się wydarzy, więc nic nie pisałam. Byłam w środę na wizycie. Z Maleństwem wszystko w porządku, ma już 2,5cm :) dziś 9t+3dni. Termin porodu na 20 czerwca <3 Niestety, żeby nie było tak kolorowo mały krwiak 8mm. Od samego początku zapobiegawczo biorę Luteinę. To moja pierwsza ciąża, więc pewnie rozumiecie stres i niepewność :)
    Witam się ze wszystkimi serdecznie .

    aannkka, Alano, legusta, Did, TuRuda lubią tę wiadomość

    f2w343r8v2dpr3k5.png
  • aannkka Autorytet
    Postów: 907 803

    Wysłany: 19 listopada 2021, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorrotaaa wrote:
    Cześć dziewczyny
    Ja w poniedzialek zrobiłam pappa i teraz we wtorek man prenatalne,też po poronieniach mam refundowane,ale mega się stresuje,ten stres chyba nigdy nie minie.
    Zamówiłam detektor tętna płodu,żeby chociaż trochę się uspokoić.
    Ja używałam w poprzedniej ciąży i akurat mnie uspokajało i zawsze znalazłam serduszko :D

    Dorrotaaa lubi tę wiadomość

    8599ikgnwfmhvhys.png



    • beta 14.10.21 - 37mIU/ml prog 30.04
    • beta 16.10.21 - 100mIU/ml prog 26.25
    • beta 19.10.21 - 610 mlU/ml

    👶👶
  • aqata Debiutantka
    Postów: 13 13

    Wysłany: 19 listopada 2021, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałyście albo może macie jakieś potrawy, które przed ciążą uwielbiałyście, a teraz po prostu Wam nie smakują/ odrzuca Was? Wczoraj miałam wielką ochotę na makaron z sosem słodko kwaśnym, a gdy tylko wzięłam widelec do ręki od razu mnie zemdliło :(

    oar83e3kwjdutiep.png
    Czekamy na Ciebie maleńka <3
  • Moni** Autorytet
    Postów: 861 504

    Wysłany: 19 listopada 2021, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aqata wrote:
    Miałyście albo może macie jakieś potrawy, które przed ciążą uwielbiałyście, a teraz po prostu Wam nie smakują/ odrzuca Was? Wczoraj miałam wielką ochotę na makaron z sosem słodko kwaśnym, a gdy tylko wzięłam widelec do ręki od razu mnie zemdliło :(

    Mi przede wszystkim kawa praktycznie nie smakuje pije żeby żyć a wcześniej to poprostu uwielbiałam. A wczoraj zjadłam kaszankę co wcześniej nawet nie mogłam patrzeć jak mąż sobie przyrządza.

    ♥️córeczka🙏
    f2w3yx8dqn2x2gqa.png
    0,4, acard, pregna plus, actifolin.

    09.2021 ciąża biochemiczna 💔
    26.01.2021 poronienie zatrzymane 8tc 💔
    27.10.19. Synek ♥️
    ciąża pozamaciczna 06.2017 💔ciąża biochemiczna 02.2018💔; 10.2018💔
    Mutacje V R2 heterozygota, MTHFR heterozygota, PAI 1 4G homozygota
  • ewe90 Autorytet
    Postów: 326 265

    Wysłany: 19 listopada 2021, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już po wizycie. Maleństwo ma 2,71cm i pięknie machało rączkami :) Cudowny widok :)

    Domi93, Madlene28, aannkka, Moni**, Annie_, Mango44, Dorrotaaa, Alano, Did, TuRuda lubią tę wiadomość

    4AA - 03.2021 - 05.2021 [*] 9 tc.
    3AB -10.2021 - 06.2022 Córeczka ❤
    3AB - 01.2024 beta HCG <0,2
    2BB - 02.2024
  • Domi93 Autorytet
    Postów: 1007 386

    Wysłany: 19 listopada 2021, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aqata wrote:
    Miałyście albo może macie jakieś potrawy, które przed ciążą uwielbiałyście, a teraz po prostu Wam nie smakują/ odrzuca Was? Wczoraj miałam wielką ochotę na makaron z sosem słodko kwaśnym, a gdy tylko wzięłam widelec do ręki od razu mnie zemdliło :(

    Tak , kawę uwielbiałam, ja rano to życia bez kawy sobie nie wyobrażałam ,ze dwie trzy dziennie wypić musiałam , a od jakoś 5tc to na sam zapach mnie odrzuca, kupiłam nawet Inkę to tak samo bez szans 🙊
    I mięso ... No za Chiny nie mogę zjeść , raz zjadłam u babci i raz kupiłam pulpety w sosie bo mnie naszło to dwa zjadłam i to tyle kiesa od dwóch MSC 🤣🤣🤣

    A przepraszam spagetti jadłam ,ale to też chyba na samiutkim początku bo pamiętam że ja je nawet robiłam także to były początki ciąży albo nie wiedziałam jeszcze o niej 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2021, 13:03


    Synek 2014 ❤️❤️
    Sierpień 2020 💔

    Po burzy zawsze wychodzi 🌞 , czekamy okruszku ❤️🌈
    88c5s65ghu1a5nbl.png
  • aannkka Autorytet
    Postów: 907 803

    Wysłany: 19 listopada 2021, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kawy nadal nie pije, czasem zdarzy się taka 3w1 wiem same siki, ale od początku to były może dwa razy :D a ja kochałam kawę no dwie dziennie zawsze musiały być

    8599ikgnwfmhvhys.png



    • beta 14.10.21 - 37mIU/ml prog 30.04
    • beta 16.10.21 - 100mIU/ml prog 26.25
    • beta 19.10.21 - 610 mlU/ml

    👶👶
  • Domi93 Autorytet
    Postów: 1007 386

    Wysłany: 19 listopada 2021, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ta kawa to chyba najczęściej spotykany odrzut no i zapach papierosow ,nie wiem jak Wy ale jak czuje to ojej... No nic gorszego na chwilę obecną dla mnie nie ma .


    Synek 2014 ❤️❤️
    Sierpień 2020 💔

    Po burzy zawsze wychodzi 🌞 , czekamy okruszku ❤️🌈
    88c5s65ghu1a5nbl.png
  • Daisy_87 Ekspertka
    Postów: 248 142

    Wysłany: 19 listopada 2021, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja oczywiście mam wstręt do wszystkiego i większości zapachów. Jeżeli coś w siebie w muszę to musi być raczej mączne, jak pierogi albo lazanki domowe ale tylko ciasto😬 przed ciąża byłam kawoszem nieziemskim, teraz mąż odpala ekspres a ja nos pod koc albo wychodzę na górę. Zapach gotowanego rosolu doprowadza mnie do tego, że w żołądku nawet chyba już kwasu nie mam po wizycie w toalecie.

    Ale obiektywnie, w tej ciąży i tak mam większą tolerancję na zapachy. Wciąż wspomniany, jak w pierwszej ciąży mąż poprosił mnie o nasypanie psu suchej karmy, ja na to ze nie bo się zrzygam. On, weź nie przesadzaj, aż tak nie może być źle. No i nasypałam, do toalety już nie dolecialam😂
    Ale najważniejsze, że bobasy nam rosna. Lekarz mówi, że paradoksalnie to oznaka ze ciąża się rozwija.
    No i wiaodmo, nie otwieram lodówki, kosza na śmieci, nie przebiorę dwójki u małej, nie używam perfum...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2021, 13:41

    w4sqrjjgdooeimz6.png
  • Paati# Przyjaciółka
    Postów: 99 89

    Wysłany: 19 listopada 2021, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam problem z nakarmieniem psa, ale też z zapachem lodówki i zmywarki. Zapakowanie i wypakowanie zmywarki przeważnie kończy się tak samo. Generalnie cały dzień mnie muli, żeby wieczorem osiągnąć szczyt nad porcelaną. Nie mogę napić się kawy, pracujący ekspres do kawy zalatuje mi grzybem, bądź bliżej nieokreślonym zapachem. Nie mam ochoty na mięso, ani na słodycze. Właśnie sprzątam i przeszkadza mi nawet zalatujący z łazienki po czyszczeniu toalety zapach domestosa. Nie spodziewałam się, że ciąża aż tak wzmaga wszystkie zapachy. Wcześniej myślałam, że to wymysły moich koleżanek. Ale byłam głupia 😂

    f2w343r8v2dpr3k5.png
  • Annie_ Autorytet
    Postów: 348 177

    Wysłany: 19 listopada 2021, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ekspres do kawy nie działa u nas odkad zaczęły się mdłości a to już kawał czasu 😂 ja gotuje tylko jak mam lepsze dni i mnie mniej mdli to gotowałam może z 10 razy przez ten czas. Lodówki tez nie otwieram, zmywarki nikt nie otwiera jak chociażby jestem w kuchni a kosz na śmieci to nauczyłam sie w takim tempie otwierać i zamykać ze sama jestem w szoku 😂 ogólnie mąż ma przekichane ze mną ale pracuje z domu i tez widzi jak sie czuje dlatego robi to wszystko (czego to sie nie robi dla dzieci). Wczoraj wieczorem kroił kurczaka na kolacje a ja przeszłam obok tylko żeby wyrzucić coś do śmieci. Wystarczyło żebym wyładowała nad słynna tu już porcelana 😂
    Wiec u nas w większości albo zamawiane jedzenie, zupy gotowane pod pochłaniaczem albo takie „bezwonne” typu naleśniki itd…

    h84f20mmgjau13ca.png

    0d1ygzu3m5qxv5s4.png
  • Moni** Autorytet
    Postów: 861 504

    Wysłany: 19 listopada 2021, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj u mnie papierosy to chyba najgorszy zapach. Fuj, no i faktycznie mięsa nie dotykam. Są dni że faktycznie dam radę zrobić obiad ale zazwyczaj to ktoś musi mi zrobić bo nie dam rady.

    ♥️córeczka🙏
    f2w3yx8dqn2x2gqa.png
    0,4, acard, pregna plus, actifolin.

    09.2021 ciąża biochemiczna 💔
    26.01.2021 poronienie zatrzymane 8tc 💔
    27.10.19. Synek ♥️
    ciąża pozamaciczna 06.2017 💔ciąża biochemiczna 02.2018💔; 10.2018💔
    Mutacje V R2 heterozygota, MTHFR heterozygota, PAI 1 4G homozygota
  • Domi93 Autorytet
    Postów: 1007 386

    Wysłany: 19 listopada 2021, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak zmywarka i kosz to porażka ,też robię to z prędkością światła na wdechu .
    Ale zauważyłam,że teraz jest już niebo lepiej , jeszcze kilka dni temu na wdechu otwierałam pojemnik z herbatą 🤮 która piłam 🤣 na wdechu spray do mycia łazienki kuchni ,a płyn do płukania prania wybieralam baaardzo długo 🤣🤣 w sumie to każdy zapach przeszkadzał , nawet herbata synka .
    I do tej pory nie napiję się wody i napoi innych niż sok 100% , rumianek jak mnie wybawiał tak teraz przyspiesza wizytę na pogawędkę w łazience 🤣 gotowanie to też wyższa szkoła jazdy...

    A! No i karmienie psa też jest ciężkie 🤣🤣🤣

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2021, 14:51


    Synek 2014 ❤️❤️
    Sierpień 2020 💔

    Po burzy zawsze wychodzi 🌞 , czekamy okruszku ❤️🌈
    88c5s65ghu1a5nbl.png
  • legusta Autorytet
    Postów: 791 675

    Wysłany: 19 listopada 2021, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tak czytam Wasze posty to mam wrażenie, że ta moja ciąża jakaś taka za łagodna w objawach. Mam nadzieję, że wszystko ok :) Na szczęście w środę usg to już niebawem coś podglądnę dzidzi :)


    Mnie jedynie odrzuca kawa (a przed ciążą potrafiłam pić po 3 i zawsze mówiłam, że jak będę w ciąży to nie wiem jak zminimalizuje te ilości filiżanek) no i zapach oliwek :)

    Anulka87 lubi tę wiadomość

    preg.png

    Synek ❤️ 06.2022
‹‹ 5 6 7 8 9 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ