Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 👶 Czerwiec 2023 👶
Odpowiedz

👶 Czerwiec 2023 👶

Oceń ten wątek:
  • Kalolika Autorytet
    Postów: 745 685

    Wysłany: 23 czerwca 2023, 06:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u nas pierwsze kryzysy młody by tylko jadł co skutkuje że ulewa to bardzo, ciągle płacze i wygina się więc albo kolki albo skok. Dostaje już kolzym do mleka i oby dziś był już lepszy dzień 🙈 Jeszcze od niedzieli do środy zostaje z chłopcami sama 🙈

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 czerwca 2023, 06:06

    Henio 29.05.2023♥️
    Staś 23.12.2019♥️
    [event.png
  • Sunday_92 Autorytet
    Postów: 684 449

    Wysłany: 23 czerwca 2023, 06:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eMPe wrote:
    Hej Dziewczęta. My też już po i mały Radzio smacznie drzemie koło mnie. Urodziłam 20 czerwca o 23.42. Bardzo chciałam SN i zapowiadało sie ze będzie dobrze ale niestety po 8 godz okazało sie ze rozwarcie stanęło na 9cm i skurvze oskabiły się i akcja porodowa zatrzymana. Szybko podjeto decyzję o cięciu i Radek chwilę przed północą pojawił się na świecie.
    Ma 3500g 56cm i rozbrajajacy uśmiech;)
    Teraz walczymy o nasza laktację. Radek na szczęście to wielki ssak i ciągle by ssał i ssał więc liczę bardzo na to że wyćwiczymy to i laktacja ruszy pełną parą.
    Gratulacje!

    age.png
    Gustaw - 07.06.2023❤️❤️❤️
    39+3, 3690g/56cm

    06.10.22 ⏸️❤️🙏

    08.22 histeroskopia - stan zapalny endo (cd138; cd56) - doxycyclina + metronidazol
    IUI 08.22 odwołane
    IUI 07.22 👎
    IUI 05.22 odwołane
    IUI 04.22👎
  • Kapod Autorytet
    Postów: 259 136

    Wysłany: 23 czerwca 2023, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eMPe gratulacje!!!

    Trzymajcie się ciepło. Najważniejsze że Skarb jest już na świecie cały i zdrowy 😘

  • korallik Autorytet
    Postów: 326 356

    Wysłany: 23 czerwca 2023, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witamy Karolinkę i Radzia na świecie! Gratulacje Anulka i eMPe.

    A propo głupiego tekstu ojca... no beznadziejny komentarz. Działają na mnie takie teksty jak plachta na byka, zwłaszcza teraz w połogu. Do mnie orzyjezdzaja rodzicie w niedzielę na 3 dni. Juz się wkurzam na samą myśl. Pamiętam jak przyjechali w drugim tygodniu po urodzeniu synka, lał cały czas deszcz, że tylko siedzieliśmy i na siebie patrzyliśmy, mnie nosiło, wkurzało mnie wzyzstko, a zwłaszcza że nie mogłam się ubrać w koszulę, po prostu wywalić cyca i leżeć cały dzień w łóżku. Teraz jestem bardziej ogarnięta, ubieram się w ładne ciuszki i staram się chociaż rzęsy pomalować xD ale wkurza mnie, że rodzice nie rozumieją, co to znaczy kobieta w połogu i nie dają nam czasu na samoorganizację, tylko patrzą na swoje potrzeby, nacieszenia się wnukami - wrrr ten tekst też mnie wkurza. Nacieszą się z pewnością.... bunt dwulatka w pełni histeria goni histerię, noworodzia na cycu 100% - płacze nawet u tatusia jak jest dłużej niż 3 minuty xD i jaaa, która zachowuje się jakby wiecznie brakowało snickersa xD

    Córa - 06.2023 ❤
    Syn - 04.2021 ❤
    age.png
  • Madziq6 Autorytet
    Postów: 1826 1733

    Wysłany: 23 czerwca 2023, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kalolika wrote:
    A u nas pierwsze kryzysy młody by tylko jadł co skutkuje że ulewa to bardzo, ciągle płacze i wygina się więc albo kolki albo skok. Dostaje już kolzym do mleka i oby dziś był już lepszy dzień 🙈 Jeszcze od niedzieli do środy zostaje z chłopcami sama 🙈
    U nas kolzym już prawie wogole nie działał tak jak delicolu, więc przeszliśmy na Espumisan i narazie jest dobrze ale są momenty że i tak się pręży. Najgorsze właśnie jak jest bardzo nie spokojna wygina się i poplakuje i taka nerwowa jest 😥zaczęły u nas działać szumy i ja w mig uspokajają więc w najgorszych momentach się ratujemy. Chociaż przy tej córce chciałam tego uniknąć 🙈ma ktoś przy poprzednich dzieciach jakiegoś Szumisia co można polecić?przy poprzedniej dostałam od znajomej ale on był duży miś i te szumy wogole nie było słychać trzeba było wyciągać mechanizm...🙄a ten miś to prawie większy niż moje dziecko nieporęczne to było 🙈

    ♀️♂️ 33
    2011 Cc👸
    2018 Cc👸
    2021 CC👸
    2023 CC👸


    5cs😍ten szczęśliwy 😍

    1.10.2022 ⏸️ 13dpo
    1.10.2022 72,5 mlU/ml 🤞

    event.png
  • Madziq6 Autorytet
    Postów: 1826 1733

    Wysłany: 23 czerwca 2023, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eMPe wrote:
    Hej Dziewczęta. My też już po i mały Radzio smacznie drzemie koło mnie. Urodziłam 20 czerwca o 23.42. Bardzo chciałam SN i zapowiadało sie ze będzie dobrze ale niestety po 8 godz okazało sie ze rozwarcie stanęło na 9cm i skurvze oskabiły się i akcja porodowa zatrzymana. Szybko podjeto decyzję o cięciu i Radek chwilę przed północą pojawił się na świecie.
    Ma 3500g 56cm i rozbrajajacy uśmiech;)
    Teraz walczymy o nasza laktację. Radek na szczęście to wielki ssak i ciągle by ssał i ssał więc liczę bardzo na to że wyćwiczymy to i laktacja ruszy pełną parą.
    Gratulacje i teraz dochodzcie do siebie 😍😍

    ♀️♂️ 33
    2011 Cc👸
    2018 Cc👸
    2021 CC👸
    2023 CC👸


    5cs😍ten szczęśliwy 😍

    1.10.2022 ⏸️ 13dpo
    1.10.2022 72,5 mlU/ml 🤞

    event.png
  • Kalolika Autorytet
    Postów: 745 685

    Wysłany: 23 czerwca 2023, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziq6 my teraz dostaliśmy wydrę z fisher price i szum słychać wyrazie ale niestety nie jest to małe. Ogólnie sprawdza nam się właśnie w kryzysowych sytuacjach. W aptece już Espumisan chociaż mam nadzieję że kolzym da radę 🙈

    Henio 29.05.2023♥️
    Staś 23.12.2019♥️
    [event.png
  • Madziq6 Autorytet
    Postów: 1826 1733

    Wysłany: 23 czerwca 2023, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kalolika wrote:
    Madziq6 my teraz dostaliśmy wydrę z fisher price i szum słychać wyrazie ale niestety nie jest to małe. Ogólnie sprawdza nam się właśnie w kryzysowych sytuacjach. W aptece już Espumisan chociaż mam nadzieję że kolzym da radę 🙈
    Właśnie ta wydrę widziałam i się nad nią zastanawiałam bo ona te bicie serca miała i to oddychanie. Ale też się domyślałam że niejest mała ale mi chodzi żeby ten szum było słychać dobrze a nie tyle co wcale 🙄Myśmy też zaczynali od Kolzymu w sumie to od delicolu niby to to samo ale u nas powodowało dramaty brzuszkowe a że miałam kolzym to nim się ratowałam i spisywał się parę dni a potem przestal 😥

    ♀️♂️ 33
    2011 Cc👸
    2018 Cc👸
    2021 CC👸
    2023 CC👸


    5cs😍ten szczęśliwy 😍

    1.10.2022 ⏸️ 13dpo
    1.10.2022 72,5 mlU/ml 🤞

    event.png
  • zazu Autorytet
    Postów: 1065 1311

    Wysłany: 23 czerwca 2023, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny prężenie, wyginanie i niespokojne dziecko to norma... Będą takie okresy i trzeba to przetrwać. Układ pokarmowy i nerwowy dojrzewa sobie powoli, dziecko nadal adaptuje się do życia po tej stronie brzucha. Wiem że ciężko się patrzy na dziecko które wygląda jakby cierpiało, bo płacze. Ale najczęściej naprawdę tylko czas pomaga, tygodnie, noszenie, bliskość. Te wszystkie kropelki to bardziej na głowę rodziców że robią cokolwiek 🤷 także to że dziecko płacze nie znaczy że robicie coś źle, naprawdę.

    ❤️Synek 2017
    💔 5/6 hbd 2019
    ❤️Córeczka 26 lipca 2020
    ♥️ Córeczka 12 czerwca 2023
    👩🏻 32 👦🏼 31 👩‍❤️‍👨 2010 👰🏻‍♀️🤵🏼‍♂️ 2014
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3466 6996

    Wysłany: 23 czerwca 2023, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziq my mamy tego misia z Moonie - ma kołysanke, różne szumy, bicie serca, jakieś dźwięki natury. Używamy tylko do nocnego zasypiania i sprawdza się, do tego jest mały, poręczny i ładniutki.

    Co do komentarzy rodziny... Ja usłyszałam że woda ze mnie zeszła i jednak chyba nie przytyłam aż tyle jak się wydawało 🫣 Niby pozytywny komentarz, a jednak trochę szpila 😅 Ale nie przejmuje się tym specjalnie, ludzie będą zawsze coś gadać żeby gadać. Za to jak się okazuje już część mojego rodzeństwa się na mnie trochę poobrażala - brat dlatego że go nie powiadomiłam oficjalnie ze urodziłam (nie tylko jego, nie rozsyłałam oficjalnych zawiadomień, napisałam tylko do kilku osób a z bratem jakoś specjalnie się nie trzymamy więc o tym nie myślałam. Siostra też jest zła bo dzień po tym jak wróciliśmy do domu ze szpitala już wypytywała kiedy może przyjechać ze swoimi dziećmi do mnie - a byli juz w szpitalu, choc prosilam zeby dzieci nie zabierała. Nie jestem jakąś strasznie przerażona potencjalnymi infekcjami, ale chciałam żeby dała nam trochę czasu na oswojenie się z nową sytuacją. Na moją odmowę rzuciła hasło "dobrze, to przyjedziemy za 4 miesiące" 🫣 Wiem że to tylko takie gadanie, pewnie już jej przeszło - ale serio, jako matka trójki dzieci moglaby już wiedzieć ze czasem trzeba dać młodym rodzicom trochę czasu. A tu nie, i traktowanie delikatnej odmowy jako obraza majestatu. Dziś już np chętnie bym się z nimi zobaczyła, ale wiem że gdy ich zaproszę to pewnie bedzie miganie się, żeby pokazać że "łaski bez". No jak w przedszkolu 😩😓

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 czerwca 2023, 13:44

    15.06.2023 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • Sunday_92 Autorytet
    Postów: 684 449

    Wysłany: 23 czerwca 2023, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też mamy szumisia moonie i Młody zadowolony:)
    My z kolei jeszcze się z nikim nie widzieliśmy, poprosiliśmy o dwa tygodnie tylko dla nas i wszyscy to uszanowali, nie wyobrażam sobie żeby np. w szpitalu miał nas ktoś inny odwiedzić niż mąż (szkoda, że moja współlokatorka miała inne podejście i przychodziły do niej babcie, ciocie i dzieci, mimo zakazu odwiedzin dzieci do lat 12 i informacji o jednym odwiedzającym na raz, całe szczęście położne, zwróciły jej uwagę i już był spokój), z cyckami na wierzchu i wietrząc ranę po nacięciu...
    Jutro przyjeżdżają dziadkowie jedni i drudzy, z zapasem obiadów i ciastem, powiedzieli, że przyjadą na max. godzinkę, także jestem im wdzięczna za uszanowanie naszego podejścia.

    age.png
    Gustaw - 07.06.2023❤️❤️❤️
    39+3, 3690g/56cm

    06.10.22 ⏸️❤️🙏

    08.22 histeroskopia - stan zapalny endo (cd138; cd56) - doxycyclina + metronidazol
    IUI 08.22 odwołane
    IUI 07.22 👎
    IUI 05.22 odwołane
    IUI 04.22👎
  • Ulcia9112 Autorytet
    Postów: 271 118

    Wysłany: 23 czerwca 2023, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziq6 wrote:
    U mnie poprzednia córka bardzo ulewala, i różnie czasem odrazu po jedzieniu a czasem po dłuższym czasie. Ale ona miała refluks i ulewala tak jak Kalolika pisała czasem i buzia i noskiem 😥pomogła zmiana mleka na AR a jeżeli boisz się o zachłyśnięcie to polecam w łóżeczku pod materszyk dać klin,żeby tam gdzie głowa miała wyżej taki skos. Obecnej córce czasem się uleje ale najczęściej odrazu po jedzeniu jak daje ja do odbicia wtedy wiem że miała za dużo.


    Jakie były objawy refluksu ?

    🩷 Julka 25.05.2023
  • Kalolika Autorytet
    Postów: 745 685

    Wysłany: 23 czerwca 2023, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ulcia ja mogę powiedzieć że swojego punktu u nas z pierwszym synkiem objawiania refluksu były ulewanie ale to bardziej takie chlusniecie dławił się tym leciało nosem i buzią. Do tego mały przyrost wagi, brak chęci jedzenia ciężko. Ulewanie nawet po 2-3 godzinach od jedzenia. A potwierdzali USG brzuszka. A teraz np. Henio typowo ulewa czyli te mleko mu wylatuje ale tak jakby wolnej spokojniej nie ksztusi się jakby się miał zaraz udusić nie ma problemów z jedzeniem i waga tu akurat przybiera ponad normę.

    Ulcia9112 lubi tę wiadomość

    Henio 29.05.2023♥️
    Staś 23.12.2019♥️
    [event.png
  • Kalolika Autorytet
    Postów: 745 685

    Wysłany: 23 czerwca 2023, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazu niby człowiek wie ale jakoś chce pomóc temu maluchowi, tym bardziej że szkoda mi starszego że nie poświęcam mu wystarczająco czasu a potem żal mam do siebie o tego młodszego że za mało go tulam przyjęto problemach i tak człowiek szuka jakiś sposobów żeby pomóc
    Podziwiam was dziewczyny z 3 i 4 dzieci 🙈

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 czerwca 2023, 17:23

    Henio 29.05.2023♥️
    Staś 23.12.2019♥️
    [event.png
  • zazu Autorytet
    Postów: 1065 1311

    Wysłany: 23 czerwca 2023, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kalolika wrote:
    Zazu niby człowiek wie ale jakoś chce pomóc temu maluchowi, tym bardziej że szkoda mi starszego że nie poświęcam mu wystarczająco czasu a potem żal mam do siebie o tego młodszego że za mało go tulam przyjęto problemach i tak człowiek szuka jakiś sposobów żeby pomóc
    Podziwiam was dziewczyny z 3 i 4 dzieci 🙈
    Wiem że chce. Po prostu mi bardzo pomogło wytłumaczenie sobie że tak po prostu jest i tyle, że to co mogę zrobić to nosić i tulić bez poczucia winy. Z synem schizowalam, że srodenia córka była masakra bo miała klasyczne kolki ale wtedy ratowała mnie tylko ta świadomość że naprawdę nic się nie dzieje i trzeba przeczekać. I minęło jak ręką.odjal któregoś dnia. Teraz młoda jest bezproblemowa póki co więc korzystamy z tego i staramy się jakoś poukładac życie 🤭

    ❤️Synek 2017
    💔 5/6 hbd 2019
    ❤️Córeczka 26 lipca 2020
    ♥️ Córeczka 12 czerwca 2023
    👩🏻 32 👦🏼 31 👩‍❤️‍👨 2010 👰🏻‍♀️🤵🏼‍♂️ 2014
  • Madziq6 Autorytet
    Postów: 1826 1733

    Wysłany: 23 czerwca 2023, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ulcia9112 wrote:
    Jakie były objawy refluksu ?
    U nas objawem było bardzo ulewanie, nosem i buzia i potrafiła ulewach odrazu po zjedzeniu albo jak minęło trochę czasu. Nieprzybierala nam przez dłuższy czas jak nie spała to płakała ciągle,można było ją nakarmić a za chwilę ulewanie znowu płacz i domaganie się jedzenia i tak w kółko. Nawet jak odbiła to i tak ulewala, to było takie koło zjeść ulac płacz znowu jeść,problemy z brzuszkiem jakby ją bolał....ciężki to był czas🙈jak przeszliśmy na AR to dużo mniej ulewala nie chlustala tak.

    Ulcia9112 lubi tę wiadomość

    ♀️♂️ 33
    2011 Cc👸
    2018 Cc👸
    2021 CC👸
    2023 CC👸


    5cs😍ten szczęśliwy 😍

    1.10.2022 ⏸️ 13dpo
    1.10.2022 72,5 mlU/ml 🤞

    event.png
  • Madziq6 Autorytet
    Postów: 1826 1733

    Wysłany: 23 czerwca 2023, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kalolika wrote:
    Zazu niby człowiek wie ale jakoś chce pomóc temu maluchowi, tym bardziej że szkoda mi starszego że nie poświęcam mu wystarczająco czasu a potem żal mam do siebie o tego młodszego że za mało go tulam przyjęto problemach i tak człowiek szuka jakiś sposobów żeby pomóc
    Podziwiam was dziewczyny z 3 i 4 dzieci 🙈
    Ja miałam tak przy 3 córce że miałam cholerne wyrzuty sumienia że tej drugiej poświęcam za mało czasu😥i tak bujalam się od jednego poczucia winy do drugiego...ale u mnie też objawiło się takie zachowanie poprzez depresję poporodowa bardzo z nią walczyłam i strasznie źle psychicznie się czułam...teraz powiem szczerze że nie obilam się o nią i chwała Bogu🙏Ale też jest inna sytuacja bo dzieci są w żłobku i przedszkolu a wtedy córka była ze mną w domu,mąż wrócił do pracy a ja obwinialam się że niebawie się znia, że nie chodzę tyle na spacery( bo malutka była bardzo need high baby i mocno dawała wkosc do tego te ulewania no ciężko było).Człowiek właśnie chce temu dzieciątku pomoc i chwyta się różnych sposobów a to leków a do uspokajaczy byleby jemu było dobrze, a wiadomo nie zawsze wszystko działa a nie które rzeczy to tylko na psychikę matki 🙈ale jak to się gada potrzebujący brzytwy się chwyta czy jakoś tak🤣🙈

    ♀️♂️ 33
    2011 Cc👸
    2018 Cc👸
    2021 CC👸
    2023 CC👸


    5cs😍ten szczęśliwy 😍

    1.10.2022 ⏸️ 13dpo
    1.10.2022 72,5 mlU/ml 🤞

    event.png
  • Kalolika Autorytet
    Postów: 745 685

    Wysłany: 25 czerwca 2023, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cicho tu u nas na wątku ?:) Jak tam u was dziewczyny?

    Henio 29.05.2023♥️
    Staś 23.12.2019♥️
    [event.png
  • korallik Autorytet
    Postów: 326 356

    Wysłany: 25 czerwca 2023, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas na froncie w miarę spokojnie, katar u małej nadal się utrzymuje, ale po wizycie u pediatry mie mam schizy, że od razu zapalenie płuc będzie miała i we wtorek patronaz mamy, więc też jestem spokojna, że wizyta zaklepana w razie w. Dzisiaj moi rodzice przyjeżdżają, mieszkamy 250 km od siebie, do teściowej też tyle tylko, że w drugą stronę xD mam nadzieje, ze nie dostanę na łeb. Z mężem się za to ciągle kłócę, a w sumie to bardziej mamy Ciche dni, on się nie odzywa praktycznie do mnie, a ja ciągle coś mówię i on każde moje słowo obraca jako atak na niego, a pi prostu mam rację... popełnia takie błędy, że mnie krew zalewa, np. Wczoraj na placu zabaw wziął małą dookoła wózkiem na spacer i zakrył jej budę kocykoem!!! Bo nie chciało mu się szukać pieluchy (miała gdzieś koło siebie), jeżeli już musiał zakryć przed słońcem, gdzie wie, że ja nie zakrywam niczym, tylko wózek obracam albo parasolki używam (została na chacie bo po co ją brać-jego slowa), bo dziecko ugotowane w tej zakrytej gondoli. I takich sytuacji jest mnóstwo... nie chce mu się myśleć i popełnia głupotyy, a ja najgorsza, bo upominam go. Ufff jak zwykle musiałam wylać z siebie. Także tak, na froncie u nas spokojnie xD

    Córa - 06.2023 ❤
    Syn - 04.2021 ❤
    age.png
  • Madziq6 Autorytet
    Postów: 1826 1733

    Wysłany: 25 czerwca 2023, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dzisiaj malutka skończyła miesiąc i ja się pytam jak??jak??za szybko to zleciało 😭😭a tak żyjemy sobie spokojnie,raz lepiej raz gorzej 🙈🤣

    Karolik my też z mężem często się kłócimy aż za często i potem są ciche dni🙄ale ja wiem że to efekt u niego nie wyspania co przeradza się w nerwowosc i takie błędne koło...niemożna na nic zwrócić mu uwagi ani nic.

    ♀️♂️ 33
    2011 Cc👸
    2018 Cc👸
    2021 CC👸
    2023 CC👸


    5cs😍ten szczęśliwy 😍

    1.10.2022 ⏸️ 13dpo
    1.10.2022 72,5 mlU/ml 🤞

    event.png
‹‹ 220 221 222 223 224 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ